Şimdi Ara

YÜKSEK GÖRÜNTÜ KALİTESİNE sahip uydu alıcısı tavsiyesi? (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.957
Cevap
95
Favori
431.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [Technisat, Kathrein ve Humax uydu alıcılarının görüntü kaliteleri diğerlerine göre daha iyidir./color]
  • albani kullanıcısına yanıt
    Can Hocam selam, bu technisat dvb-c alıcısı cihaz, conax modül ile teledünya için kullanılabilir mi acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmystere

Can Hocam selam, bu technisat dvb-c alıcısı cihaz, conax modül ile teledünya için kullanılabilir mi acaba?

bahsettiğin cihaz "Cable" modeli sanırım değilmi dir; "C" dediğine göre??

Techni nin TÜRK sistemleriyle bir sıkıntısı vardır! ama çözelim diye de bir gayreti hiç bir zaman da olmamıştır!

şimdi normal de C için CAM kullanımıyla cihazın Teledünya yı çözğp açması gerekiyor! kaldı ki Techni aynı zaman da CONAX CAM de üretiyor
    ama bir takarsın cihaza TD CAM i ve bakmışsın cihaz tanımıyor veya çözmüyor v.s!!

ülen bu nasıl iş diyeceksin ve Almanya ya Techni ye msg atacaksın ve soracaksın;gelen cevap büyük ihtimalle şu olacaktır ....CAM de ve Cihaz da sorun yoktur
    sorun sizin yayıncı kuruluşta dır onlarla görüşün.....

sonuç olarak ben bir uyum sorunu varmı-yokmu denemediğim veya kullanmadığım v.s için bilmiyorum,"Alamana" sorsan zaten buna cevap vermez!
    ya da sallar geçer gider!

++

bence işin pratiği şu olabilir;modülü Almanya dan birisini bulup denettirmek dir! nasıl sa TS Uydusundan yayın yapıyor TD ve yayınlar Almanyadan da alınabiliyor!
    gönderirsin modülü denerler! en sağlamı bu bence,çünkü TR de ben hiç Techni DVB-C cihaz kullanan görmedim veya duymadım!

TD modülleri aynı zaman da bazı paneller ve receiver lar ile de sorunlu diye çok okudum sağda-solda!

bilmeden cihaz alınmaz! hele hele Techni gibi bizim TÜRK işi sistemlere uymayan bir markayı+

Can Hocam bahsettiğim cihaz
    https://www.computeruniverse.net/en/products/90657091/technisat-technicorder-isio-stc-brillant-blau.asp

Teledünyanın kanallarını beğeniyorum ama cihazları rezalet o yüzden uydunet kullandığım halde teledünya kapalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmystere -- 19 Temmuz 2016; 19:03:14 >
  • kardeş bu cihaz ISIO serisinin en son çıkarılan 2014/15 modeli dir! "STC" olanı ve şimdi bunun bir de UHD si var,2015 model olarak çıkan ve benim de halen kullanmakta olduğum serisi

1-bahsettiğin serinin Corder veya düz olanı bir kere D-Smart ile yine uyumsuz,10970 frekansı ve sanırım bir frekans da daha sorun var

2-senin takacağın modül ile de ne kadar destekli-stabil bilmiyorum,dün anlattım bu heriflerin sistemleri bize uymuyor yaw
    onun için macera arama şimdi den,ancak aklımda kaldığı kadarıyla bu Isio STC den TR de bir kaç kullanıcısı var,"hüseyni" sanırım bunlar dan birisidir,anlamak için
    en iyi yol bu modülü kendisine göndermen dir! o DS de denedi sorunlu olduğunu gördü ama bendeki UHD-STC de ise DS sorunsuz ve çok büyük ihtimalle de TD de sorunsuz
    olabilir;valla denemesi beleş,elinde modül varsa gönder bana takıp denerim

şimdi alaman sorsak ya TD yi hiç bilmez yada açmaz der kafadan ya da yaw sizin sistemler v.s sakat bize uymaz ve açmaz diyebilir

3-sana tavsiyem bu saat den sonra haybeye FHD Receiver alma kaldı ki alacağın cihaz UHD den sanırım biraz daha pahalı! ne gerek var FHD ye,al gitsin UHD ve ileriye
    dönük her zaman kullanırsın zaten alet süper veya Humi de alabilirsin o da daha da iyi resim kalitesi olarak!

ama ben illa kayıt-kuyutla uğraşacağım diyorsan onun da kolayı,Techni ye ext.HDD bağlarsın olayı aşarsın yaw

Techni ler kayıt işinde en iyi cihazlar dır

sana kim tavsiye etti Corder STC yi?? iki sene önce olsaydı OK ama bugün bence gereksiz o alet,daha üstünü alsana??

4-comp.uni.firması sağlamdır sorun çıkmaz,bizler çoğunlukla oradan aldık-alıyoruz artık!

Hepsidijitali salla geç Almanya dan getirt bul birisini veya direk kendin psta ile getirt

ayrıca panelin nedir senin??

Üstad bende pany 42vt20 ile Sony 55w955 var

• hd görüntü özelliği olmayan vestel (link) lcd tv ye uydu alıcısı alıcam, bu tv ye ne kadar kaliteli uydu alıcısı alsam da görüntü standart olur yanılıyor muyum?
    boşuna hd uydu almaya gerek yok sanırım,
  • Hd tv desteği olmayan tvler için alınabilecek uyduların görüntü kaliteleri hep aynı mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

kardeş bu cihaz ISIO serisinin en son çıkarılan 2014/15 modeli dir! "STC" olanı ve şimdi bunun bir de UHD si var,2015 model olarak çıkan ve benim de halen kullanmakta olduğum serisi

1-bahsettiğin serinin Corder veya düz olanı bir kere D-Smart ile yine uyumsuz,10970 frekansı ve sanırım bir frekans da daha sorun var

2-senin takacağın modül ile de ne kadar destekli-stabil bilmiyorum,dün anlattım bu heriflerin sistemleri bize uymuyor yaw
    onun için macera arama şimdi den,ancak aklımda kaldığı kadarıyla bu Isio STC den TR de bir kaç kullanıcısı var,"hüseyni" sanırım bunlar dan birisidir,anlamak için
    en iyi yol bu modülü kendisine göndermen dir! o DS de denedi sorunlu olduğunu gördü ama bendeki UHD-STC de ise DS sorunsuz ve çok büyük ihtimalle de TD de sorunsuz
    olabilir;valla denemesi beleş,elinde modül varsa gönder bana takıp denerim

şimdi alaman sorsak ya TD yi hiç bilmez yada açmaz der kafadan ya da yaw sizin sistemler v.s sakat bize uymaz ve açmaz diyebilir

3-sana tavsiyem bu saat den sonra haybeye FHD Receiver alma kaldı ki alacağın cihaz UHD den sanırım biraz daha pahalı! ne gerek var FHD ye,al gitsin UHD ve ileriye
    dönük her zaman kullanırsın zaten alet süper veya Humi de alabilirsin o da daha da iyi resim kalitesi olarak!

ama ben illa kayıt-kuyutla uğraşacağım diyorsan onun da kolayı,Techni ye ext.HDD bağlarsın olayı aşarsın yaw

Techni ler kayıt işinde en iyi cihazlar dır

sana kim tavsiye etti Corder STC yi?? iki sene önce olsaydı OK ama bugün bence gereksiz o alet,daha üstünü alsana??

4-comp.uni.firması sağlamdır sorun çıkmaz,bizler çoğunlukla oradan aldık-alıyoruz artık!

Hepsidijitali salla geç Almanya dan getirt bul birisini veya direk kendin psta ile getirt

ayrıca panelin nedir senin??

ALBANİ HOCAM TECNİSAT UHD DE SANKİ KESKİNLİK AZ GİBİ TVDEN NE KADAR KESKİNLİĞİ ARTIRSAM SANKİ DİĞER UYDU CİHAZLARNA GÖRE ARTMIYOR NEDİR SEBEBİ SENCE

• bundan daha fazla keskinlik olmaz olsa da resmi bozar ama ben canlı-vivid+sharp v.s resim seviyorum dersen bu resimleri Humi ve Techni den alamazsın!

senin panel sanırım 920 idi değilmi?

Techni il SW de bana da hafif soft gelmişti resim(ama ben panellerimin ayarlarıyla oynamadım ilk etap da çünkü referans gibi ayarı vardır)
    2.SW de ise kesknilik gözle görülür artmıştır ve yeterlidir! daha fazlası ise zaten resim de flicker efeti yapar! shimmer efekti yapar(PDP ve Oled ler de)

yaw bu herifler referance resim üretimi elde ediyorlar,ama zevkler-renkler değişir tabiki,sen beğenmiyor olabilirsin ona ne ben ne de üretici bir şey diyemez artık

panelin Sharpness ayarıyla oynama!! zaten pek bir işe yaramaz veya yararsa bu sefer resim bozulacaktır!

++

yaw diğer uydu cihazları dediğin nedir kardşeim geç onların hemen hepsini onların hiç birisi Kati/Techni ve Humi gibi doğru resim işleyemezler!

(not;bazı çok sıkı ama TR de bilinmeyen bir kısım cihazları da geçiyorum ki bunlar bu üç cihaz dan da daha iyi olabiliyor!

keskinlik+parlaklık v.s bunların herifler malı pazarladıkları ülkeye göre ayarlıyorlar yaw,geç bunları bir kalem sen

zaten o cihazlarda acaip bir parlaklık saturelik ve çoğunlukla da yalnış resim üretimi vardır ama panele bakarsan göreceğin resim acaip canlı vivid v.s olur tabiki!

++

ben cihazı çoğunlukla 46lık Tosh panelim de kullanıyorum,ayarını da eski Humax 5400 ile yapmıştım ve hiç dokunmadım! mükemmel doğru resim ve bahsettiğin
    keskinlik+parlaklık v.s alıyorum diğer panelim de durum yine öyle dir onuda yine Humax5400 ile set etmiştim(FILM izlemeye göre tabiki!) ama bu set.ile
    normal izlemede haliyle parlaklık düşük oluyor! ama keskinlik anlamın da sıkıntı yaratmıyor+

++

Picture settings;

>HDMI resolution;sen de hangi ayar var? auto(1080p de bırak veya 1080i de yapabilirsin!)

>HDMI colour space;hangi ayardasın? 4:2:2 seç

bunun haricinde ki ayarları panelden yapmak gerekiyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

bundan daha fazla keskinlik olmaz olsa da resmi bozar ama ben canlı-vivid+sharp v.s resim seviyorum dersen bu resimleri Humi ve Techni den alamazsın!

senin panel sanırım 920 idi değilmi?

Techni il SW de bana da hafif soft gelmişti resim(ama ben panellerimin ayarlarıyla oynamadım ilk etap da çünkü referans gibi ayarı vardır)
    2.SW de ise kesknilik gözle görülür artmıştır ve yeterlidir! daha fazlası ise zaten resim de flicker efeti yapar! shimmer efekti yapar(PDP ve Oled ler de)

yaw bu herifler referance resim üretimi elde ediyorlar,ama zevkler-renkler değişir tabiki,sen beğenmiyor olabilirsin ona ne ben ne de üretici bir şey diyemez artık

panelin Sharpness ayarıyla oynama!! zaten pek bir işe yaramaz veya yararsa bu sefer resim bozulacaktır!

++

yaw diğer uydu cihazları dediğin nedir kardşeim geç onların hemen hepsini onların hiç birisi Kati/Techni ve Humi gibi doğru resim işleyemezler!

(not;bazı çok sıkı ama TR de bilinmeyen bir kısım cihazları da geçiyorum ki bunlar bu üç cihaz dan da daha iyi olabiliyor!

keskinlik+parlaklık v.s bunların herifler malı pazarladıkları ülkeye göre ayarlıyorlar yaw,geç bunları bir kalem sen

zaten o cihazlarda acaip bir parlaklık saturelik ve çoğunlukla da yalnış resim üretimi vardır ama panele bakarsan göreceğin resim acaip canlı vivid v.s olur tabiki!

++

ben cihazı çoğunlukla 46lık Tosh panelim de kullanıyorum,ayarını da eski Humax 5400 ile yapmıştım ve hiç dokunmadım! mükemmel doğru resim ve bahsettiğin
    keskinlik+parlaklık v.s alıyorum diğer panelim de durum yine öyle dir onuda yine Humax5400 ile set etmiştim(FILM izlemeye göre tabiki!) ama bu set.ile
    normal izlemede haliyle parlaklık düşük oluyor! ama keskinlik anlamın da sıkıntı yaratmıyor+

++

Picture settings;

>HDMI resolution;sen de hangi ayar var? auto(1080p de bırak veya 1080i de yapabilirsin!)

>HDMI colour space;hangi ayardasın? 4:2:2 seç

bunun haricinde ki ayarları panelden yapmak gerekiyor!

Hocam benim panel 960 ve ben mağaza modunda kullanmaya başladım peki kati ufs uhd4k sence nasıldır tecni ve humiden iyimidir bende 1080 p otomatik var 2160 p yapınca sanki daha iyi olmuyor gibi normal hd lerde 1080i ve 1080pyi seviyor panel kanımca 4.4.2 yi seçeyim ok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mecidiyeköylü -- 22 Temmuz 2016; 17:23:57 >

• kardeş kusura bakma ama SHOP mode(veya Dynamic mode) malı pazarlama modu dur yaw külliyen yalnış resim alırsın bu modla

hani zevkler-renkler tartışılmaz derler ama ben buna hiç bir zaman katılmam!

bir kere o modu değiştir Normal/Standard/Doğal yap

FILM ler de ise(DVD/BD den bahsediyorum) ISF 1/2 yap;ya da bana şu ayarlarını bir gönder öyle bakayım,ancak şunu bilki Techni ve Humi den alacağın resim kalitesi
    en üst seviyedir ama panelini yalnış set.edersen tabiki yalnış resim alırsın v.s

boşver şimdi daha çıkmamış Kati 4K cihazı hele bir çıksın o zaman bakarız!

TV yayınları olarak>>>SD&HD de 1080i de kullanacaksın! zaten yayınlar 720p/1080i dir! SD ler de ise bildiğin gibi kötü/vasat veya idare eder olur ama senin panelin "UHD" dir
    ve alacağın SD&HD resim kalitesi bir FHD panel kadar iyi olmayacaktır!!!

Çünkü bu paneller böyle hassas+yüksek tanımlı veya işlemeli v.s video-processing yapamazlar!!! her ne kadar çakal üreticiler onu yapar bunu yapar yok SD yi FHD yapar yok HD yi de
    UHD yapar v.s v.s bunlar külliyen YALAN dır yanbi sallamadır yapılan hiç bir bok yoktur!

Dolayısıyla iyi resim için,içeriğin kalitesine yakın bir panel çöz.ayarı seçmek gerekiyor! SD de kalkıp da 2160 seçersen OLMAZ zaten buna Fizik kanunları müsaade etmez yaw!

ancak bu Paneller ve Receiver lar(FHD/UHD olanlar)örneğin SD yayınlar Avrupa PAL de 576i dir ama sen bunu seçersen görüntü hepten çuvallar!!

sonuç olarak herifler 1080i den en iyi neticeyi alacak şekilde set etmişler,ancak UHD paneller daha fazla "processing işlemi" yaptıkları içim özellikle HD ve SD ler de daha fazla falso veriyorlar!
    gibi bir takım karışık ve saçma gelen ama gerçek olan bazı durumları söz konusudur,millete yalan yalnış GAZ veriyorlar yok illa UHD alınır mdiye ama devamını teknik olarak
    vermiyorlar çünkü hiç bir bok bilmiyorlar ki anca sallıyorlar forumlar dan

hergün bir dolu böyle abuk msg lar alıyorum adamın birisi veya birileri sallamış bu vatandaşın da kafası karışmış haliyle gelip soruyor;ben de yaw salla geç bunları diyorum adama
    bilgi diye çöp veriyorlar insanlara

sen sadece UHD kanalları izlerken NATIVE veya 2160p yap;diğer içerikler de ise "auto(1080p)" de dursun!! SW sen de ...3217 değilmi???

4:2:2 ise Bluray referansı dır öyle kalsın!

Gaming de 4:4:4 olur ama Receiver da gaming olmaz! ancak UHD içerikler de 4:4:4 yine olur ama colour-sampling değeri yükseldikçe bit-rate değeri de düşer!

örneğin 2160/60 de>>4:4:4 olursa>>>8-bit video proc.olacaktır! max.12-bit de olabilir ama bunun içinde aktarılan DATA hızı+kapasitesi 72Gbps gibi olmalıdır ki şimdilik bu YOK!

bu konuda yine ciddi yalnış bilgilendirmeler vardır millet 4:4:4 en iyisi biliyor(bu sadece PC ile kullanım yani paneli monitör yapma veya gaming de gerekiyor ama bit-rate her zaman düşer! normali bunun 4:2:2 dir ve panelin destğeine göre bit-rate 8-12bit olur/olabilir bit -rate sadece 4:2:0 da en yüksek değere ulaşıyor! o da 16-bit dir ama bu paneller ile bu değerler alınamaz! sen takılma bunlara şimdi 4:2:2 yap böyle kalsın++

• Bugün sony 55x8505c tv de hem technisat stc uhd 4k ve humax 4k cihazları test ettik iki cihazda çok üst seviye iki cihazdada tv coştu ama humax 4k contrast ve keskinlik olarak tecnisat 4k dan üstün geldi görüntü kalitesi olarak humax 4k bir tık daha üstün tecnisat daha soft plazma tadında humax 4k menüsü ve kullanması biraz karışık kumandası çok büyük alışmak lazım cihazları test etmek için yollayan ve getiren özdentv ve sancak61 nickli iki arkadaşımada çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Bugün sony 55x8505c tv de hem technisat stc uhd 4k ve humax 4k cihazları test ettik iki cihazda çok üst seviye iki cihazdada tv coştu ama humax 4k contrast ve keskinlik olarak tecnisat 4k dan üstün geldi görüntü kalitesi olarak humax 4k bir tık daha üstün tecnisat daha soft plazma tadında humax 4k menüsü ve kullanması biraz karışık kumandası çok büyük alışmak lazım cihazları test etmek için yollayan ve getiren özdentv ve sancak61 nickli iki arkadaşımada çok teşekkür ederim

Hocam panel ayarlarım iyi sıkıntı yok mağaza modunda deneme yaptım yaramaz şu anda bana göre en büyük eksiklik bizim yayınlarımızın gerçek hd olmaması bazı kanallar dışında

• Mağaza moduyla evde tv izlenmez tv yi standart ayara alıp birkaç ayar düşürdükten sonra karar verirsiniz humax 4k tecnisat stc ye göre daha canlı ve keskin görüntü veriyor tam size hitap ediyor aslında sadece menüsü biraz karışık ve kumandası çok büyük cihazın sert deri kaplaması çok şık olmuş

• Arkadaslar neta 6400 im bozuldu
    Kanal gecis hizi yuksek hd ve sd kalitesi iyi bir cihaz tavsiye eder misiniz? Coklu kanal tasima ip tv ve
    Biss cozmeli ve elle biss girebilmem gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 25 Temmuz 2016; 1:25:37 >
  • Bu kadar konu hakkında bilgili insanın bulunduğu başlıkta, yine bu forumdan öğrendiklerim çerçevesinde yorumum:

6400'ün fiyat skalasında muadili bir başka 6400'tür.

Fiyatı arttırmayı göze alırsanız, Formuler F3'ü bir inceleyin derim. Yeni Dreambox DM 520 HD çıkıyormuş fiyatını bilmiyorum.

Düşük fiyatta bizlere pek seçenek yok gibi. Birde Vestel'in bir modeli var ama Vestel Bayileri bile satmıyor ürünü.

Bende merak ettim. Yeni bir öneri gelecek mi acaba. Konuyu takipteyim..

• istavrit59 İ kullanıcısına yanıt
    Fiyat cok yuksek hocam. ip tv destegi olan, kanal gecisleri hizli, biss girilebilen, coklu kanal tasima ozelligi olan ve neta 6400 dan yayin kalitesi daha iyi bir cihaz ariyorum. Fiyat cok abarti olmadan?

• Albani hocam,

3 yil once sizin tavsiyeniz uzerine aldığım memnun kaldığım Panasonic 42st50 televizyonumda kullanmak uzere Kathrein ufs 916 almayi düşünüyorum. Satıcı arkadaş cihaz icin özellikle trt hd kanalını değiştirirken takılma oldugunu bunun cihazın genel problemi olduğunu belirtti. Forumdaki ilgili konulara baktığımda problemle ilgili birşey göremedim. Siz benzer bir problem yaşadınız yada duydunuz mu acaba cihazla ilgili? Eğer bahsettigim problem cihazda görülüyorsa çözümü varmıdır acaba?

Ilginiz için teşekkürler, Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: brsylmz88

Albani hocam,

3 yil once sizin tavsiyeniz uzerine aldığım memnun kaldığım Panasonic 42st50 televizyonumda kullanmak uzere Kathrein ufs 916 almayi düşünüyorum. Satıcı arkadaş cihaz icin özellikle trt hd kanalını değiştirirken takılma oldugunu bunun cihazın genel problemi olduğunu belirtti. Forumdaki ilgili konulara baktığımda problemle ilgili birşey göremedim. Siz benzer bir problem yaşadınız yada duydunuz mu acaba cihazla ilgili? Eğer bahsettigim problem cihazda görülüyorsa çözümü varmıdır acaba?

Ilginiz için teşekkürler, Saygılar

çözümü yok görünüyor! cihaz çıkalı 2,5 sene oldu sayılır ve belli ki bazı cihazlar da bu sorun var ve bende de vardır!

ama hiç sorunsuz olanlar da vardır! ama gördüğüm kadarıyla az!

ayrıca sorun sadece Türksat uydusuyla ilgilidir Astra veya HotBird v.s sorun yine yoktur!

alamanların her zaman dediği üzere sorun bizim yerli klanalların frakanslarında yada başka bir bokları orada!

cihaz da "genel" sorun olsa bu bahsettikleriniz neden Astra da yok zaman? veya HB de yok veya diğer uydularda sorun bizde yaw

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.