Şimdi Ara

OPEL ASTRA J KASA 1.6 CDTI 110 /136 HP (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.712
Cevap
56
Favori
413.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu 110luk satisa cikti mi simdi turkiyede?
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle86

quote:

Orijinalden alıntı: haberelectro

Motorun daha gucsuz surumu tanitildi. 110 hp guc ve 300 Nm tork uretiyor. 6 ileri manuel vites var. 0-100 km hizlanma 12 saniye, maksimum hiz 186 km/s. Yakit tuketimi 3.7 litre/100km, CO2 salinimi 97 g/km.

http://www.worldcarfans.com/114020569783/opel-announces-entry-level-16-liter-cdti-engine-will

Boşuna Sütçü Beygiri denmiyor opelin beygirleri için. 110 hp 300 tork ama 0-100 12 sn. Birazdan bunu sanki yarışcısınız diye savunacaklar da çıkar.

Alıntıları Göster
    Opel tamam ağırda renault fluence'e baktım araba 1390 kg.130 beygir motorla aktarmayı çok verimli kullanmış adamlar.Gerçi fluence da ağırlık sürücü dahil.Opel ne tür veriyor bilmiyorum.

• Bence opel bu işi becerememiş , 110 hp 300 tork 0-100 12 saniye. VW 105 hp 250 tork 10.9 saniye, Toyota nerdeyse 1.4 motorla 12 saniyede hızlanıyor 90 hp 12.5 saniye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

Bence opel bu işi becerememiş , 110 hp 300 tork 0-100 12 saniye. VW 105 hp 250 tork 10.9 saniye, Toyota nerdeyse 1.4 motorla 12 saniyede hızlanıyor 90 hp 12.5 saniye.

Platform çok ağır hocam, yeni platformlar yolda zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: createemir

quote:

Orijinalden alıntı: mutluakbulut

Bence opel bu işi becerememiş , 110 hp 300 tork 0-100 12 saniye. VW 105 hp 250 tork 10.9 saniye, Toyota nerdeyse 1.4 motorla 12 saniyede hızlanıyor 90 hp 12.5 saniye.

Platform çok ağır hocam, yeni platformlar yolda zaten

Alıntıları Göster
    110 yeni geliyor. Yıl olmuş 2014...

Renault'dan daha iyi atılımlar bekliyorum. 1.6 DCI üzerinde geliştirmeler yapılsa çok güzel olur. Güncel 1.6 DCI zaten 2.0 CDTI 130'luk versiyonla benzer verilere sahip. (Tüketim hariç )

• quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

110 yeni geliyor. Yıl olmuş 2014...

Renault'dan daha iyi atılımlar bekliyorum. 1.6 DCI üzerinde geliştirmeler yapılsa çok güzel olur. Güncel 1.6 DCI zaten 2.0 CDTI 130'luk versiyonla benzer verilere sahip. (Tüketim hariç )

Alıntıları Göster
    1.6 dci 160 bg gelebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthony Hopkins

1.6 dci 160 bg gelebilir.

Alıntıları Göster
    opelsever arkadaşlar hayali 1.6 dizel 175bg motoru beklerken 110 bg sürpriz olsa gerek
  • 1.6 136 olana Avrupalı biner 110 çöp olanıda Türkiyeye getirirler dizel diye 136 hp parasına satarlar. 136 için Almanyada teslimatlar başladı 110 olan daha üretilmedi yeni proje.Türkiyeye ne zaman gelir dizeller bayilerden son bilgi alan var mı?
  • 110ps olan hem gereksiz hem de en triska motor. 136ps olani 55-60000 civarından iyi satardi oysa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

110ps olan hem gereksiz hem de en triska motor. 136ps olani 55-60000 civarından iyi satardi oysa.
    bu arada Almanyada zaten 1.3 dizel satılmıyordu, niye satılsın ki aynı vergi avantajından faydalanan 1.7 dizel satılıyordu,
    diğer ülkelerde halen 1.3 dizel satılıyor, 1.6 dizelin geliyor olması 1.3 dizel artık satılmayacak anlamına gelmez.
  • bu motor benide heyacanladiriyordu hatta deli deli fikirlerim bile vardi :p

tam bi hayal kirikligi oldu niye boyle yaptilarki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybars_

opelsever arkadaşlar hayali 1.6 dizel 175bg motoru beklerken 110 bg sürpriz olsa gerek

175Hp çıkar mı bilinmez ama yeni 1.6 benzinli motorlara dair GM - Opel bültenlerinde "1.6 benzinli ekonomik ama esnek 170Hp ile eğlenceli 203Hp seçeneği" ile 1.6 dizele dair "orta güçlü versiyon 136Hp ve düşük güçlü versiyon 109Hp" vb diye okuduğumu iyi hatırlıyorum ve yanılmıyorsam 136Hp lik versiyonun kodu da "MDE" (Middle Diesel Engine) diye geçiyordu.

175Hp lik bir rakam okumadım ama "düşük" ve "orta güçlü" diye adlandırılması 136Hp den daha güçlü bir versiyonu düşündürüyor haliyle.
  • OPEL ALMA ALDIRTMA :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlook1

OPEL ALMA ALDIRTMA :)

Niye ki?

Ortalama 2- 3 yılda bir araç değişiyorum ve 2011 Şubat tan bu yana 1.4T Cosmo kullanıyorum, bunun yanısıra sıklıkla Giu 1.4 170Hp ve Golf 6 1.6TDI de kullanıyorum, aracımı çok sevdiğimden değişmeme tam olarak değsin diye yine C segmenti değil 1 yıl içinde F30 320ed ya da 328 düşünüyorum hatta.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    haklısınız okuduklarınızı bende okudum ancak dediğiniz gibi orada 1.6 dizel 175 bg ifadesi yok arkadaşın biri kendi hayalini ya da yorumunu habere iliştirmiş konu başlığı yapmış

daha güçlü diye belirtilen motor ifadesi biraz muallak orada kasdedilen güçlü motor ifadesi eski 2.0 dcti'ın yeni versiyonu da olabilir
    opelin basın bültenlerinde genelde midsize diye 1.6 motorlar kasdediliyor
    Neyse bahsedilen 1.6 ünitenin daha güçlü olanıda olabilir. Motor gücü 175 bg de olabilir hatta daha güçlüsü de olabilir ama gerçek verilere (kendi hayal gücünü demeyelim) kendi yorumumuzu katacaksak bile bunu ayrı bir parantez açarak belirtmek gerek

şimdi o başlığı okuyanlar böyle bir motor olduğu izlenimi ediniyorlar

ayrıcaGM'nin niye daha güçsüz versiyonu çıkardığını tam olarak çözemedim
    Bildiğim kadarıyla çift kavrama henüz Gm modellerinde yok geriye tek mantıklı açıklama maliyet düşümü olabilir çünkü güçsüz versiyonun emisyon değerleri çok da iyi değil(bence)

biraz konu dışı olacak ama DH ve diğer forumlarda kabul gören yaklaşım iyi motor için bakılacak 2 paremetre var max güç max tork
    hızlı araba için ise 0-100 ve maksimum hız

örneğin toyotanın d4d motorları kağıt üzerinde birçok rakibinden kötü olsa bile verilerine göre iyi iş çıkarıyor

kimse ara paremetrelerle uğraşmıyor( maksimum tork hangi devirden itibaren veriliyor,tork bandı düzgün mü?, Speed off devri nedir?, araç son hıza ne kadar zamanda çıkıyor..vs..vs)

ben bir motor uzmanı değilim ama mesleki alışkanlık olsa gerek bulabildiğim tüm verilere de bakma ihtiyacı hissediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybars_ -- 6 Şubat 2014; 16:46:09 >

• baybars_ kullanıcısına yanıt
    175 hp nerde yazmisim ben? Konunun basini dogru duzgun okuyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 6 Şubat 2014; 16:28:05 >
  • haberelectro kullanıcısına yanıt
    ben senin yazdığını söylediğimi hatırlamıyorum
    o başka bir konu niye üstüne alındın ki
  • baybars_ kullanıcısına yanıt
    Konu basligi demissin. Haliyle bu konu aklima geldi.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    sanada 1.3 cdti cosmo yerine 1.3 cdti spot getirseler sende öyle dersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlook1

sanada 1.3 cdti cosmo yerine 1.3 cdti spot getirseler sende öyle dersin

İstemediğin birşey geldiyse alma kardeşim zorla satmadılar ya yanlışlık olmuş olabilir.Ben sport istemiyorum cosmo istiyorum deseydin o kadar para veriyorsun sonuçta hakkını arasaydın.Opelin burda suçu ne?Bu hata Opel yerine başka bir firmada da olabilirdi tamamen bayiyle ilgili bir olay.Binerken arabaya hiç mi bakmadın neye biniyorum diye?Bilinçli kullanıcı zaten böyle şeylere düşmez arabaya binmeden biraz ilgiliysem donanımında ne olduğunu anlarım.Tabi katalogtan araba seçip en fulu olsun dediyseniz orayı bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apocalypto33 -- 6 Şubat 2014; 19:36:19 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.