Şimdi Ara

Fiat Linea 1.3 multijet yakıt tüketimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
31.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yeni aldığım 2010 model 1.3 multijet emotion plus aracım var 36.000 km de otomatik fakat yakıt tüketimi bana fazla geldi biraz bundan önceki aracım 2008 model hyundai i30 1.6 crdi 115 hp idi 2 sini karşılaştırınca lineanın yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi tripB yi sıfırladım 9.8 lt gösterdi 35 km gitmişti tripA ise 1400 kmlerde 7.5 gibi bi değer sizin yakıt değerleriniz nedir

• Yakıt tüketiminiz normale göre çok fazla, 10 LT görmüşsünüz. Sınır 6 Litre olmalı zaten. Bence kullanışınızda bir hata var, ekonomik sürüş taktikleriyle ilgili bilgi alın internet üzerinden kesin düşecektir. Yok benim hatam bilinçli sürücüyüm ben diyosanız arabada bi problem var o kadar tüketim normal değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alekto46

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım 2010 model 1.3 multijet emotion plus aracım var 36.000 km de otomatik fakat yakıt tüketimi bana fazla geldi biraz bundan önceki aracım 2008 model hyundai i30 1.6 crdi 115 hp idi 2 sini karşılaştırınca lineanın yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi tripB yi sıfırladım 9.8 lt gösterdi 35 km gitmişti tripA ise 1400 kmlerde 7.5 gibi bi değer sizin yakıt değerleriniz nedir

arkadaşlar 2010 a.plus linea kullanıyorum 1.3
    yakıt olayını 3.000km yol yaptım ama çok fazla anlayamadım,
    165tl depo doldu,400km ş.d. 90-100km hızla gidildi,160km şehiriçi gidildi ışık yaktı
    tekirdağ da yazlık var İstanbul-Tekirdağ arası 50tl aldım ışık yanarken sabit 90km hız ile çok sakin bir şekilde 180km ışık yandı yine hava sıcaklığı iyi akşam boş bir yolda yolculuk yapıldı,
    bende 1.2 clio st vardı 2013 model aynı kullanım tarzında 1 depo 35-36lt benzin ile 602km(600-598km) falan gidiyordu şehiriçi
    2010 1.3 mj 35-36lt ile maksimum 540km gitti aynı yol ve kullanım tarzında araç 67.000km aldım 70.000km oldu bakımlarınıda yaptırdım
    psikolojik olarak benzinli bir araçtan daha uzun gitmesi gerekmez mi vitesleri 2.000-2500d/dk atıyorum

• auris3224 A kullanıcısına yanıt
    Yol bilgisayarında ortalama kaç lt gösteriyor ?

Normal şartlar altında şehir içi/şehir dışı diye baktığımızda 6.0 lt göstermesi gerekir, şehir içi normal dur kalk yaptığınızda 6.5, aşırı yoğun trafikte 7 görmek mümkün.Şehir dışı ise 4.5 lt civarında olması gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT237 -- 26 Ocak 2014; 13:07:37 >
  • yakıtın aşırı geldi bana. 2010 1.3 mjet kullanıyorum hep şehir içinde, ilk aldığımda 5.7-5.8 civarıydı. Malum çekiş düşük olduğu için artık baya bi yüklenmeye başladım araca kış şartlarıyla birlikte 6.5 civarında seyrediyor ki bu bile bana fazla geliyor. Ne kadar yüklensende 10 lt yi görmen normal şartlarda mümkün değil. ben baya devirli sürüyorum en fazla 6.5
  • Arkadaşlar linea almayı düşünüyorum günde 75 km yol yapıcam İstanbul'da yakıt konusunda memnun edermi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arakdaşlar Merhaba,

Ankarada Linea aracı olup Hız Sabitleyici taktırmak isteyenler linklteki arkadaşla koordine kurabilir. Gerçekten çok samimi ve işine özen gösteren bir arkadaş. Ben taktırdım çok memnunum. Bütün özellikler çalışıyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-fiat-linea-punto-1.3-multijet-hiz-sabitleyici-montaji-353339214/detay/

• Kardes benim 2 tonluk 2.500 cc. 4x4 pikap 10 lt yi görüyor ama baya tat veriyor araç sen ne yaptın ya

• merhaba kullanım la ilgili bir acemilik yok ise araçta farklı bir durum olabilir şehir içi 7.0 litreyi çok geçmemeli diye düşünüyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.