Şimdi Ara

Do searches virüsünden kurtulma (Sorun ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Max Payne 3 güncel crack indirirken. "Do Searches" adında bir virüs başıma bela oldu.

Firefoxu açtım mı son girdiğim siteler ve do searches diye bir arama motoru açılıyor.

Daha önce bununla karşılaşan var mı? Bu tarz zararlı yazılımları anti vürüs programları neden tespit edemiyor.
    Spyhunter programı ile de denedim 204 Tane buldu. Sil dedim. Başarıyla silindi reset atın dedikten sonra

reset atmama rağmen gene kurtulamadım...

FİREFOX ÜZERİNDEN ÇÖZÜMÜ:

Program "ekle kaldır" üzerinden firefoxu tamen kaldırın.. Yer imleri de dahil....
    Regedit üzerinden ne kadar firefox ve do searches ile ilgili şaçma şeyler varsa silin..

Yeniden firefoxu kurduğunuzda ise aşağıdaki linkteki gibi "Yeniden Kimik oluşturun"
    http://www.bilgiustam.c...a-ve-verileri-kaydetme/

Internet Explorer da bu virüsün olma ihtimali %99 ben explorer kullanmadığım için onu da program ekle kaldır. windows programlarından explorer i iptal ettim....

Firefox u açtığınızda GOOGLE AMCA gelmesi gerekiyor..... Geçmiş olsun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arycanda66 -- 10 Kasım 2013; 9:36:19 >

• Forumda buna benzer bir çok konu var araştırın mutlaka bir tanesi işe yarayacaktır,forumda aramak zor gelirse google soununu yaz forumda açılmış konuları görürsünüz kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EĞİNLİ

Forumda buna benzer bir çok konu var araştırın mutlaka bir tanesi işe yarayacaktır,forumda aramak zor gelirse google soununu yaz forumda açılmış konuları görürsünüz kolay gelsin.

Hocam koca forumda bu virüsle karşılaşan yok galiba. forumda arattım ama bişey çıkmadı. :S
    google üzerinden aratıp denilenleri yapıyorum ama olmuyor. :S işe yaramadı.

geçen hafta Qvo6.com adında bir virüs bulaştı diye format atmıştım. tam bir hafta sonra da bu virüs başa bela oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arycanda66

quote:

Forumda buna benzer bir çok konu var araştırın mutlaka bir tanesi işe yarayacaktır,forumda aramak zor gelirse google soununu yaz forumda açılmış konuları görürsünüz kolay gelsin.

Hocam koca forumda bu virüsle karşılaşan yok galiba. forumda arattım ama bişey çıkmadı. :S

geçen hafta Qvo6.com adında bir virüs bulaştı diye format atmıştım. tam bir hafta sonra da bu virüs başa bela oldu.

Aynı sorun bende de var kardeşim. açıyorum chromeyi o adres geliyor
  • Forumda arama derken google do searches nasıl kaldırılır yazınca 6. link Donanım haberhttp://forum.donanimhaber.com/m_70047393/tm.htm bu tip sorunlar adamı illet eder bazen her söyleneni yaparsınız çözüm olmaz deli olursunuz birkeresinde yapmadığım kalmadı çözemedim bir türlü browsere kurduğum eklentileri kaldırınca sorun çözülmüştü sabırlı olup araştırmak gerekiyor bir program kaldırır gibi ne yazıkki kolay olmuyor.Kolay gelsin.@arycanda66
  • quote:

Forumda arama derken google do searches nasıl kaldırılır yazınca 6. link Donanım haberhttp://forum.donanimhaber.com/m_70047393/tm.htm bu tip sorunlar adamı illet eder bazen her söyleneni yaparsınız çözüm olmaz deli olursunuz birkeresinde yapmadığım kalmadı çözemedim bir türlü browsere kurduğum eklentileri kaldırınca sorun çözülmüştü sabırlı olup araştırmak gerekiyor bir program kaldırır gibi ne yazıkki kolay olmuyor.Kolay gelsin.@arycanda66

Link için çok teşekkkürler.
    Söylenenleri deneyeceğim.

Valla baktım olmuyor, basarıp formatı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunyasr

quote:

quote:

Kardeş ben Chrome kullanmıyorum. bende yüklü değil ama firefoxtan şu şekilde kurtuldum....
    Regedit üzerinden ne kadar firefox ve do searches ile ilgili şaçma şeyler varsa sildim.
    Sonrasında ise program ekle kaldırdan firefoxu kaldırdım.

Yeni den firefoxu kurduğumda ise aşağıdaki linkteki gibi "Yeniden Kimik oluşturdum"
    Yeni sayfa açtığımda ise virüs yoktu.... veeeeeeeee GOOGLE geldiiiiiii...

http://www.bilgiustam.com/firefox-profil-olusturma-ve-verileri-kaydetme/
  • quote:

Forumda arama derken google do searches nasıl kaldırılır yazınca 6. link Donanım haberhttp://forum.donanimhaber.com/m_70047393/tm.htm bu tip sorunlar adamı illet eder bazen her söyleneni yaparsınız çözüm olmaz deli olursunuz birkeresinde yapmadığım kalmadı çözemedim bir türlü browsere kurduğum eklentileri kaldırınca sorun çözülmüştü sabırlı olup araştırmak gerekiyor bir program kaldırır gibi ne yazıkki kolay olmuyor.Kolay gelsin.@arycanda66

Hocam sorunu biraz farklı bir yöntemle çözdüm,

Regedit üzerinden ne kadar firefox ve do searches ile ilgili şaçma şeyler varsa sildim.

Yeni den firefoxu kurduğumda ise aşağıdaki linkteki gibi "Yeniden Kimik oluşturdum"

http://www.bilgiustam.c...a-ve-verileri-kaydetme/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: harunyasr

quote:

quote:

Kardeş ben Chrome kullanmıyorum. bende yüklü değil ama firefoxtan şu şekilde kurtuldum....

http://www.bilgiustam.com/firefox-profil-olusturma-ve-verileri-kaydetme/

Teşekkürler :)
  • Adım adım Do Searches kaldırma ve diğer zararlılardan kurtulma

Do Searches kaldırma
  • quote:

Orijinalden alıntı: taximproject

Adım adım Do Searches kaldırma ve diğer zararlılardan kurtulma

Do Searches kaldırma

Teşekkürler.
    Bu da güzel bir bilgi. Elimizin altında bulunsun. Faydalı linkmiş....

saolun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.