Şimdi Ara

en az yakan lpg li araba (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
0
Favori
102.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ototube

98 model 1.4 tek nokta enjeksiyonlu voltran lpg sistemi mevcut olan corsa marka araca sahip arkadaşım 2-3 gündür aracı test ettiğini ve aracın uzun yolda 10 kr yaktığını söylüyor naslı oldu diye sordum çünkü ondan önce 16 kr felan diyodu.lpg benzin çevirme anahtarını değiştirdiler atikerinkini taktılar araç direk gazla çalışıyo ve o takıldıktan sonra böyle oldu dedi.Bugün kontrol ettirecekti çünkü kendisi de inanamadı.50 km yolu 5 liralık gazla almış araç bi önceki denemesinde de 240 km yolu 24 liralık gazla almış.bu son 2-3 gün içinde olmuş.

Alıntıları Göster
    FIAT PALIO 1.2 FIRE MOTOR
    LANDI-RENZO SIRALI SİSTEM LPG

ile kilometreye sadece 9 Ykr yakmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Alıntıları Göster
    zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliveli23

zor

Alıntıları Göster
    Al bi dizel getz dünyayı gez 160 bin (16krş) yakıyo
    http://www.sahibinden.com/hyundai_getz_110_beydir_en_full_full-06WQQaXQQ23799132WQQpXQQdisplayitem?

• quote:

Gözümle görmeden inanmam abi hesapta yanlışlık vardır.En az 12-13 kuruş yakar ki o da uzun yolda 90km sabit hızda.
  • 2008'deki lpg fiyatıyla(adana civarında ucuz istasyonlar var) Belki o kadar yakıyordur ama bugün için tabi imkansız bir rakam..

Bu arada iyi horlamış konu.. :)

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

quote:

Gözümle görmeden inanmam abi hesapta yanlışlık vardır.En az 12-13 kuruş yakar ki o da uzun yolda 90km sabit hızda.
  • quote:

quote:

adana-mersin çıkışında yenice beldesindeki 1.75lik gaz fiyatı ile bu mümkün taner abi bunu kast etmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

quote:

adana-mersin çıkışında yenice beldesindeki 1.75lik gaz fiyatı ile bu mümkün taner abi bunu kast etmiştir

Alıntıları Göster
    şu an bence en az yakan araçlar palio albea daki fire motorlar lpg ile gerçekten çok ekeonomik

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

şu an bence en az yakan araçlar palio albea daki fire motorlar lpg ile gerçekten çok ekeonomik

Alıntıları Göster
    91 lada samara uzun yolda 1lt lpg ile en az 12 km yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fulsac

91 lada samara uzun yolda 1lt lpg ile en az 12 km yapıyor

Alıntıları Göster
    konu iyi zortlamış.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇUMRALI

konu iyi zortlamış.....

Alıntıları Göster
    Araç 1997 Model 1.4 RN Broadway. Aracı 123243 km'deyken fulledim(Depo artık bir damla bile alamam diyene kadar zorlayarak dolduruldu :).
    Fullediğimde gaz 1.990 liraydı(Isparta). araç Isparta Antalya Karayolunda kullanıldı. Yolun yüzde 50ye yakın bir kısmı yokuş.
    4 gün bindim araca ve araç 123704 Km'deyken yeniden ağzına kadar fullendi, tek damla bile almayacak kadar dolduruldu.
    Doldurduğumda Lpgnin litresi 2.010 liraydı.
    76. 50 liralık gaz aldı.
    bu sonuçlarla km'de ortalama 1. 65 lira gaz yakmakta.
    yani bir litre gaz ile (2.010tl) yaklaşık 12 km yol alıyorum,
    bu gün itibariyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: u555

bizim broadway da şehirlerarasi 115 felan yakiyor hemde gaza sonuna kadar bastigim halde

Vay be 2006 da broadway im vardı.Hey gidi günler .şimdi opel astram 130 krş yakıyo.ee ankarada gaz 1,58 hala.
    Konuyu hortlatan arkadaşa teşşekurler..Eski mesajlarımı görmek güzel...
  • quote:

quote:

bizim broadway da şehirlerarasi 115 felan yakiyor hemde gaza sonuna kadar bastigim halde

Vay be 2006 da broadway im vardı.Hey gidi günler .şimdi opel astram 130 krş yakıyo.ee ankarada gaz 1,58 hala.
    Konuyu hortlatan arkadaşa teşşekurler..Eski mesajlarımı görmek güzel...

Alıntıları Göster
    uzun yol verileri her araba için aşağı yukarı aynı ama şehir içi sorunlu. ben doğan slx 96 ile 224 km yok yaptım antalya manavgat arası 35 lira gaz 2,00 lira ama şehir içi 20 lira gaz ile 85 90 km arası yapıyor..
    doğan için nromal bu değerler. arabayı satıp daha ekonomik yakaz bir araba almak istiyorum. daha uzun km yapsın. arkadaslar hangi arabaları önerirsiniz bu yakıt konusunda????

• quote:

98 model 1.4 tek nokta enjeksiyonlu voltran lpg sistemi mevcut olan corsa marka araca sahip arkadaşım 2-3 gündür aracı test ettiğini ve aracın uzun yolda 10 kr yaktığını söylüyor naslı oldu diye sordum çünkü ondan önce 16 kr felan diyodu.lpg benzin çevirme anahtarını değiştirdiler atikerinkini taktılar araç direk gazla çalışıyo ve o takıldıktan sonra böyle oldu dedi.Bugün kontrol ettirecekti çünkü kendisi de inanamadı.50 km yolu 5 liralık gazla almış araç bi önceki denemesinde de 240 km yolu 24 liralık gazla almış.bu son 2-3 gün içinde olmuş.

Alıntıları Göster
    picanto 1.1 dizel bi de lpg güzel olur al sana ekonomi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: FTuberk

picanto 1.1 dizel bi de lpg güzel olur al sana ekonomi :D

Alıntıları Göster
    biri bana yardım etsin. arabayı çöpe mi atayım acaba. yoksa ayar mı yaptırsam. 2001 Focus Chia Düz vites. 4 kişi ile klima kapalı 160-170 km hızla otobanda 0.221 tl yakıyor. diğer bir tabirle depo 27 litre ve 51 tl ye doluyor. 230 km gidiyor sonra sıralı sistemin klasik biiiiiiip sesi :) bu arada hiç yavaş hızla denemedim. imdaaaaaattt............

• quote:

Orijinalden alıntı: TSMC

quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

yaris 1.0 alacaksın bi de sıralı sistem al sana ekonomi

O araç yerinden kalkarsa bana haber verirsin, yada daha doğrusu rampaya çıkıpta 1. vitesle dahi çıkamadığını trafiği alt üst edip geri vitesle çıktığını anlatırsın puhahah

1. Viteste Türkiye'de çıkamayacağı asfalt rampa yoktur.
    Öncelikle küçücük araç, sonralıkla karbüratörlü ve arkadan itişli aktarması can çekişen bir çok kuş serisinden evladır.
    Zaten bir sonraki aracım büyük ihtimalle 1.0 Corsa LPG olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: L.J

quote:

Orijinalden alıntı: TSMC

quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

yaris 1.0 alacaksın bi de sıralı sistem al sana ekonomi

O araç yerinden kalkarsa bana haber verirsin, yada daha doğrusu rampaya çıkıpta 1. vitesle dahi çıkamadığını trafiği alt üst edip geri vitesle çıktığını anlatırsın puhahah

1. Viteste Türkiye'de çıkamayacağı asfalt rampa yoktur.
    Öncelikle küçücük araç, sonralıkla karbüratörlü ve arkadan itişli aktarması can çekişen bir çok kuş serisinden evladır.
    Zaten bir sonraki aracım büyük ihtimalle 1.0 Corsa LPG olacak

Alıntıları Göster
    2008 deki lpg fiyatlarıyla 1.21 tl focus 1.6 ile 10 kuruşun altına inmiştim (9.5 kuruş civarı) şehir içi ama 5.vitesle gidilebilen bir kaç ışığın olduğu çevre yolunda ölçülmüş rakamdı..

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

2008 deki lpg fiyatlarıyla 1.21 tl focus 1.6 ile 10 kuruşun altına inmiştim (9.5 kuruş civarı) şehir içi ama 5.vitesle gidilebilen bir kaç ışığın olduğu çevre yolunda ölçülmüş rakamdı..

Alıntıları Göster
    Arkadaşın 1.3 accent admire ile ankara-kemer git gel 9.6 kuruş yaktık (3 ay önce lpg 1.8 civarıydı )

not: klima yok ortalama hız 85 civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

Arkadaşın 1.3 accent admire ile ankara-kemer git gel 9.6 kuruş yaktık (3 ay önce lpg 1.8 civarıydı )

not: klima yok ortalama hız 85 civarı

Alıntıları Göster
    vay be oranlara bakk
  • quote:

Alıntıları Göster
    corsa 1.2 (85hp) 14-15 kurus yakiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

corsa 1.2 (85hp) 14-15 kurus yakiyor

tüpsüz haldemi bu degerleri yakalıyor ??
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.