Şimdi Ara

PEUGEOT 208 1,2 VTİ ETG (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.668
Cevap
22
Favori
156.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam Arkadaşlar Pegeout 208 1.2 VTi ETG şanzıman nasıldır ? 2.Elde cok kişi satıyor.Kullanan arkadaşların yorumlarını yazabilirse sevinirim.

Hayırlı günler.
  • sorun yok. eşim kullanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • active donanımı içinde eat6 şanzıman gelmiş. liste fiyatı 57.750 TL
  • 1.2 puretech 110hp eat tam otomatik şanzıman, alayım mı ? 3 bin tl fark ile allure mi alayım? yoksa active mi alayım ? yoksa gidip ibiza dsgye mi bakayım
  • Arkadaslar merhaba.

2015 model peugeot 208 1.2 puretech etg5 aracim var.

Elimde 205/55/16 kis lastiklerim ve 215/55/16 yazlik lastiklerim var. guzel bir jantla bu lastikleri aracimda kullanmak istiyorum. Mumkun mudur?

Taban genislikleri sayesinde yol tutusunu artirmayi hedefliyorum. Ancak uyduramazsin veya uysa da araba yipranir derseniz bu araca uyumlu maksimum lastik ebati ne olmali? 15,16,17 inc? Taban ve yanak olculeri?

Bir de bu arac 4x108 degil mi? Et degerleri vs ile hangi tip jantlar olur? Hangi farkli marka araclarin oem jantlari uyumludur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pejo 208 1.2 82 hp etg5 active mat iridyum kapi kollari aynalar camlarin kenarlari kromaj. Geri gorus kamaresi celik jant mevcut. O km 49900 fiyati yetkili pejo bayisinde. Fiyat nasil 53500 müş 1 ay once .. Test Aracini kullandim eşim kullanacak begendi.. Aracin fiyati nasil alinir mi ilerde zarar ettirir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayktcn

Arkadaslar merhaba.

Elimde 205/55/16 kis lastiklerim ve 215/55/16 yazlik lastiklerim var. guzel bir jantla bu lastikleri aracimda kullanmak istiyorum. Mumkun mudur?

Taban genislikleri sayesinde yol tutusunu artirmayi hedefliyorum. Ancak uyduramazsin veya uysa da araba yipranir derseniz bu araca uyumlu maksimum lastik ebati ne olmali? 15,16,17 inc? Taban ve yanak olculeri?

Bir de bu arac 4x108 degil mi? Et degerleri vs ile hangi tip jantlar olur? Hangi farkli marka araclarin oem jantlari uyumludur?

Bunun cevabını verebilmek için öncelikle aracın orjinal lastik ebadını bilmek gereklidir. yanlış hatırlamıyorsam lastik ebadı 195/60/15 olması gerekir.

Alternatif lastik seçiminde genel bir kural temel alınmaktadır. Lastik dış çapı, aracın orijinal lastiğinin dış çapından 1,5% daha geniş veya 2% daha dar olmamalıdır. buna göre orjinal lastiğinizin çapı 615 mm çıkmaktadır. değiştirmeyi düşündüğünüz kış lastiği çapı 631.9 mm, yaz lastiği çapı ise 642.6 mm dir. yani bu değişimlerde oran %1.5 ten daha geniş olduğu için bu lastikleri kullanmanız mümkün görünmüyor.

bu araca en uygun kombinasyonlar 205/50/16, 205/45/17 gibi ölçüler olabilir.

aracın bijon aralığı 4x108 dir. bu aralığa sahip tüm marka jantları kullanabilirsiniz ancak bazı jantlarda bilezik takma zorunluluğu olabiliyor. bileziğin de zamanla yıpranıp araca ve jantlara zarar verdiği söyleniyor ama kesin bir bilgim yok bu konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilgrimage

Selam Arkadaşlar Pegeout 208 1.2 VTi ETG şanzıman nasıldır ? 2.Elde cok kişi satıyor.Kullanan arkadaşların yorumlarını yazabilirse sevinirim.

Hayırlı günler.

Yarı otomatik olmasından dolayı biraz konforsuz bir şanzımana sahip. eğer yakıt tüketimim düşük olsun varsın biraz konforsuz olsun istiyorsanız sizi mutlu eder. özellikle 1-2 ve 2-1 vites geçişlerinde kararsızlık ve silkeleme yapabiliyor. bence test sürüşü yapın ve kararınızı kendiniz verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

quote:

Orijinalden alıntı: ayktcn

Arkadaslar merhaba.

Bunun cevabını verebilmek için öncelikle aracın orjinal lastik ebadını bilmek gereklidir. yanlış hatırlamıyorsam lastik ebadı 195/60/15 olması gerekir.

Alternatif lastik seçiminde genel bir kural temel alınmaktadır. Lastik dış çapı, aracın orijinal lastiğinin dış çapından 1,5% daha geniş veya 2% daha dar olmamalıdır. buna göre orjinal lastiğinizin çapı 615 mm çıkmaktadır. değiştirmeyi düşündüğünüz kış lastiği çapı 631.9 mm, yaz lastiği çapı ise 642.6 mm dir. yani bu değişimlerde oran %1.5 ten daha geniş olduğu için bu lastikleri kullanmanız mümkün görünmüyor.

bu araca en uygun kombinasyonlar 205/50/16, 205/45/17 gibi ölçüler olabilir.

aracın bijon aralığı 4x108 dir. bu aralığa sahip tüm marka jantları kullanabilirsiniz ancak bazı jantlarda bilezik takma zorunluluğu olabiliyor. bileziğin de zamanla yıpranıp araca ve jantlara zarar verdiği söyleniyor ama kesin bir bilgim yok bu konuda.

Cok tesekkur ederim.

Bu arada arkadaslar arac sabah ariza lambasi yakti. Servise gittim. 3 ariza gorduler. Enjektorde tikanma, katalizorde doluluk ve debriyaj hatasi.

Rejenerasyon islemi uyguladilar sorun kalmadi.

Debriyaji da ilk sahibi 9 bin ve 15 binde yemis. Iki kere degismisler. Simdi de sinyal veriyor ama su an islem yapmayi gerektiren bir peoblem yok. Dikkatli kullanin yeter dediler. Benim sansima ilk 15 binden sonra garantiye de girmeyecek debriyaj. Bir sekilde ben de degistirtemez miyim garantiden?

Ciddi bir sorun olsa ucretli degisim teklif etmezler miydi? Arada titreyerek kavriyor ve silkeleme yapiyor. O kadar.

• Merhaba,

2014 model 1.2 vti etg5 active 208'im var, geçtiğimiz ay ekranın durmadan yeniden başlamaya başladı, ve hiç bir zaman düzelmedi. Böyle bi durumla karşılaşan var mı? Yetkili servis oalrak NEV'e götürdüm ama tamiri için 1400 lira masraf çıkardılar ve bana fazla geldi. Yardımcı olabilecek bi servis ve kişi var mıdır? Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tritonreloaded

Merhaba,

2014 model 1.2 vti etg5 active 208'im var, geçtiğimiz ay ekranın durmadan yeniden başlamaya başladı, ve hiç bir zaman düzelmedi. Böyle bi durumla karşılaşan var mı? Yetkili servis oalrak NEV'e götürdüm ama tamiri için 1400 lira masraf çıkardılar ve bana fazla geldi. Yardımcı olabilecek bi servis ve kişi var mıdır? Saygılar

Kağıthane Elmas'a gitmeyi deneyin. Gayet ilgililer her konuda bence.
  • Kağıthane Elmas'a gitmeyi deneyin. Gayet ilgililer her konuda bence.
  • bi arkadasta 2016 model 208 1.4 dizel active var, ama ekranda navigasyonu bulamadık. varmi fikri olan??

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkan1905

saka maka ilk lansmanından beri 1,2 vti etg5 fiyatında 10 bin liraya yakın zam geldi suan alınabilir mi bilmiyorum ve yakıt bir kaç yerde okudum 9-9,5 lt/100 km de yazan arkadas olmus bu litreler fazla dğil mi istanbulda sehir içi 6-6,5lt /100 km kullanan arkadaslar var mı? eğer yok 9-9,5lt/100 km civarı ise astra 1.4 t turbo 140 bg cosmo ların ikinci eli 50,000 tl 3 5 veririm astra alırım diyen arkadaslar olur mu he biri sıfır biri de 50000 km civarı ama sınıf farkı var sonucta b sınıf c sınıf

İstanbul basaksehır- emirgan arası tem trafiği + boyacıköy yokuşu 5.8 gordum. Ama su an 6.1 .

• redboxer82 kullanıcısına yanıt
    Süren navıgasyon yok. Mırrorlınk veya car play ıle kullanıyorsun. Ben car play kulkanıyorum

• alprsr A kullanıcısına yanıt
    Hocam car play'i nasıl kullanıyorsunuz. Servis'ten güncelleme mi yaptırdınız?
  • Yok benim araçta tecno paket var.

• Merhaba arkadaşlar annemin aracını satıyoruz temizdir burdan birisine gitmesini isterim :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-peugeot-208-otomatik-vites-ilk-sahibinden-temiz-sorunsuz-372361676/detay/
  • Merhaba arkadaşlar.
    Severek kullandığımız aracımızı ihtiyaçtan dolayı satıyoruz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-ilk-sahibinden-garantili-yetkili-servis-bakimli-2015-208-1.2-etg-379891854/detay
  • Merhaba arkadaşlar araba alma arifesindeyim ancak şanzıman çok kafamı karıştırmakta sıkıntı çıkarma durumu nedir arıza verme problemleri?
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.