Şimdi Ara

Hub motor elektrikli bisiklet kullananlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
18
Favori
40.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar hub motor elektrikli bisiklet kullanan kimler var?

ben çin'den bir kit satın aldım (48v-1000w) ve bir süredir kullanıyorum ama trafikte başka kullanan kimse denk gelmedi... benim bisiklet böyle birşey :

biraz pahalıya patladı ancak satın aldığım kitten inanılmaz memnun kaldım. menzil ve hızı çok iyi.

GPS ölçümlerine göre 50km/h hız ve 30-40km menzili var. pili 1saat 20dakikada doluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muscol -- 7 Temmuz 2014; 12:09:08 >

• Hızı iyimiş ama aldığı km beni tatmin etmedi açıkcası.Güle güle kullan
  • just4techno kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Pedalla destek olursanız menzil rahatlıkla iki katına çıkıyor.
  • Bence değerler gayet iyi. Kısa sürede şarj olması avantaj.
    Ben de bu aralar bunlara merak sardım. Nereden-ne kadara aldınız ve montajını nasıl yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enver78

Bence değerler gayet iyi. Kısa sürede şarj olması avantaj.
    Ben de bu aralar bunlara merak sardım. Nereden-ne kadara aldınız ve montajını nasıl yaptınız?

Açıkçası kimsenin bu konuya ilgi göstermemesi beni şaşırtmıştı.

Zaten bu değerlere yaklaşan elektrikli scooter veya elektrikli bisiklet piyasada yok

ben motoru ve pili çinden sipariş ettim. gelmesi için iki aya yakın beklemem gerekti ama değdi beklediğime. 900TL

48v 1000w motor kontrol kiti

48v 10a LiFePo pil ve şarj aleti

sele arkası çantayı sirkeciden aldım. 90TL

bisikletim b-fold. decathlondan almıştım. 380TL

Sonuç itibariyle biraz pahalıya patladı ancak bu performansta bir bisikleti piyasada bulmanız mümkün değil. 250w'lık bisiklet fiyatları 1700-1800tl lerden kapı açıyor. kendi bisikletiniz varsa böyle bir dönüşüm yapmak daha mantıklı.
     Hub motor elektrikli bisiklet kullananlar? Hub motor elektrikli bisiklet kullananlar? Hub motor elektrikli bisiklet kullananlar? Hub motor elektrikli bisiklet kullananlar?

• bu arada trafikte aşağıdaki videodaki hızlarda seyrediyorum hız kaydını GPS ile yaptım düz yolda çok rahat 47kmh yi görüyor hız

10km lik bir seyahatte ortalama hızım 30-35 km oluyor. bu ortalamaya istanbul trafiğinde arabayla bile ulaşamazsınız.

• Ben 26" bisiklete montaj yapmayı düşünüyorum. Şehirden çok uzun turlarda yokuş çıkarken kullanacağım.

Çin'den hangi siteden aldınız, gümrük vergisi ödediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enver78

Ben 26" bisiklete montaj yapmayı düşünüyorum. Şehirden çok uzun turlarda yokuş çıkarken kullanacağım.

Çin'den hangi siteden aldınız, gümrük vergisi ödediniz mi?

ben ebay den, vpowerhk satıcısından aldım. destek konusunda iyiler çabuk geri dönüş yapıyorlar.

sipariş verirken kaç inç bisiklet kullanıyorsanız ona göre gönderiyorlar. 26inç bisiklette 60km'yi çok rahat aşarsınız.

bu linkte dönüşüm kiti var vpower 48v500w ebike hub

bu da aynı markanın pil çözümü vpower 48v12a

vergi konusuna gelince normalde gümrükte %20 vergi veriliyor. başakşehir ptt'de bana paypal makbuzunu sordular ama ben bir şekilde vergi ödemeden çözdüm...

• Şu an bisikletim yok. 2. El bisiklet + bundan mı alsam yoksa elektrikli bisikletlet mi alsam

Ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scarred

Şu an bisikletim yok. 2. El bisiklet + bundan mı alsam yoksa elektrikli bisikletlet mi alsam

Ne dersiniz?

Kendi bisikletiniz olsaydi ucuza getirirdiniz. Salcano easy lux katlanabilir bisikletle guzel bir kominasyon olabilir. 2.el alirsaniz toplamda 1000tl civarina belki toplayabilirsiniz.

500-1000w gucunde piyasadaki bisikletlerden cok daha guclu bir bisikletiniz olur.

Bianchi nin bir modeli var 1400tl ye. Ancak 240w...

Cinden gelme suresini de goz onunde bulundurun

http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=5&urunid=319

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar,

Benimde bu elektrikli bisiklet işine aklım çok karışıyor. aslında elektrili cruiser denenlere bayılıyorum (youtube da enorm ebike diye aratın ve izleyin) fakat yurdumda bunlardan yok.
    dün hiç yoktan iyidir diyerek ikinci el bir goccia city zero almaya niyetlendim. satıcı bisikleti pek iyi kullanmamış. son anda vazgeçtim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spiykezulu -- 2 Aralık 2013; 13:30:22 >
  • spiykezulu kullanıcısına yanıt
    ben açıkçası o tarzı biraz hantal buluyorum. elektrikli bisikletin felsefesine biraz aykırı gibi geliyor.

kıvrak ve hafif olması açısından goccia city zero tarzı bence daha hoş.

3 aylık tecrübemin sonucunda şunu söyleyebilirim ki güvenlik çok önemli... bisiklet lastiklerinin et kalınlığı yüzünden trafikteki diğer araçlar kadar iyi fren yapmak mümkün olmuyor. 1000w gibi güçlü motorlarda yağmurlu havalarda yol tutuşu çok düşüyor.

benim de favorim "a2b metro ebike" modeli. kalın lastik ve disk frene rağmen maksimum hızı çok düşük tutulmuş.

• Merhaba,

Aslında yukarıda bahsedilenler dışında bildiğimiz MTB ya da city bike üzerine entegre edilmiş elektrik motorlu modeller daha ilginç geliyor bana. En son corratec markalı MTB ye uygulanmış bir sistem görmüştüm :http://www.corratec.com/en/node/1599

Bisiklet kullanıcıları dik ve uzun bir yokuş ile karşılaştıklarında hep hayal eder ya, aynakolun orada küçük bir motor olsun hemen onu devreye alayım diye. Tabii bu motor bisikletin görünümünü de ağırlığını da etkilemesin Bence corratec in bu modeli bu hayale biraz daha yakın. Zaman içinde hayalimize daha da yakınlaşılacağını düşünüyorum. İşte o zaman özellikle istanbul gibi yokuşlu şehirlerde bisiklet kullanımının daha da yaygınlaşacaktır bence...

• hayalbaz kullanıcısına yanıt
    Bisiklete hafta sonu hobisi olarak binenler için haklı olabilirsiniz ama hobi olarak binen insanlar zaten yokuşlarda terlemek için binmiyor mu :)

gelgelelim istanbul gibi bir şehirde günlük kullanımda 26-28 jant bisikletler çok hantal kalıyor. ben bisikleti hobi değil günlük yaşamın bir parçası olarak kullanıyorum. istediğimde katlayıp apartmana,otobüse,metrobüse, arabanına bagajına vs koyabilmem benim için önemli. açıkçası dışarıdan görenlerin bisikletin motorlu olduğunu farketmesinde benim için bir sakınca yok...

bu yüzden şehir içi ulaşım için 20 jant optimum boyut gibi geliyor bana.
  • Rockrider 8.1 için kit arıyorum ön arka hidrolik disk fren arka dişli grubu 9'lu varmı önerebileceğiniz bir marka ve model er gün 35 km. yapmak gibi bir durumum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: axlpc

Rockrider 8.1 için kit arıyorum ön arka hidrolik disk fren arka dişli grubu 9'lu varmı önerebileceğiniz bir marka ve model er gün 35 km. yapmak gibi bir durumum var.

Uzun yol gittiğiniz göz önünde bulundurarak yüksek hız ortalamaları isteyeceğinizi varsayıyorum.

hub motorlarda voltaj arttıkça hız yükseliyor.
    hub motorlarda watt arttıkça tork yani çekiş gücü yükselir.

benim önerim 48v250w olacaktır.

ben listenin en atındaki motoru kullanıyorum :)

ebay'de bu motor hacmini aratırsanız bir çok sonuç alırsınız. ben şu an alışveriş yaptığım vpower dükkanından liste fiyatının altında fiyatlar alabiliyorum. 350-400USD birçok insana pahalı geliyor. motorsiklet alırım o paraya diyorlar. gülüp geçiyorum o arkadaşlara.

arka lastikte disk frenden vazgeçip motoru arkaya takabilirsiniz.

• HEINZMANN marka deneyen varmı acaba dsik frenden vazgecemem çunku v-brake olayı için kaynak vs. yapmak lazım ben 2x1000w istiyorum aslında birde sağlam bir life4po pil alacam maksimum bütçe 1500-2000 TL. aralığında bu arada motor alacak arkadaşlara sözüm bende bir motor var 1000 cc.(al bir 125'lik diye geçirmeyin içinizden D100 "E-5" trafikte ani ivmelenmeyi sağlayamaz isen ya bariyer arasında sıkışırsın yada katil olursun) aylık ortalama 500 TL. yakıt masrafım var zincir spreyi vs. hariç e-bike olursa tadından yenmez zira metrobüs dolmuş bile yapsam 300 TL. altına düşmüyor yol masrafım boşa geçen zaman da cabası malum haftada 6 gün 10,5 saat zorunlu vardiya uyumadan uyumaya eve gidebiliyorum. metrobüs+dolmuş ikilisiyle...
  • axlpc A kullanıcısına yanıt
    istanbul trafiği konusunda katılıyorum. ivmelenme konusunda bisiklet üstünde tek 1000w motorun gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim. binen bilir :) 2x1000w yaptığınız taktirde sadece torkunuzu yükseltmiş olacaksınız. maks hızınız 60-65km/h den yukarı çıkmayacak. E-5'e trafiğin yoğun olduğu saatlerde belki çıkılabilir ama trafiğin akıcı olduğu saatlerde ben maks 60 giden bir araçla E-5'e cesaret edemem.

Ben fatih-sultanahmet-kabataş-taksim-mecidiyeköy-levent güzergahlarında kullanıyorum. en uzun yol tecrübem eminönü-avcılar olmuştu. dönüşte pil bitti metrobüse bindim :)
  • muscol kullanıcısına yanıt
    selamlar kullandığınız kit golden motorun magic pie serisi mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seçkin035 -- 1 Şubat 2014; 18:36:00 >
  • Güzel bir başlıkmış gözümden kaçmış. Yokuş performansı hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. Bu kiti getirip satan yok mudur acaba?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.