Şimdi Ara

Iphone 5 wi-fi ağına bağlanıyor ama internet yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
21.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar taşındığımız için yeni eve henüz internet bağlatabildim . Modemin kurulumunu yaptım, laptop dan interneti sorunsuz bi şekilde kullanabiliyorum ama telefondan kullanamıyorum. Şifreyi girip ağa bağlanıyor , hatta bildirim çubuğunda wifi işareti de var ama tarayıcıya girdiğim zaman, facebook'a girdiğim zaman veya applestore a girdiğim zaman yani hiç bi şekilde internet yok.

- modem'in şifreleme türü wpa ( wpa2 iken de denedim olmadı)

- "bu ağı unut" diyip şifreyi tekrar tekrar girdim

- telefondan da ağ ayarlarını sıfırladım

- modemi resetledim

ama maalesef sonuç yok. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• güncel
  • Başka yerde wifi'ye bağlanıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    evet , kendi evim hariç her yerde wi-fi ye bağlanıyor
  • Modem markası nedir ve şifreleme vermeden denedin mi ?
  • bu konunun uzmanı gduman
  • HıraX kullanıcısına yanıt
    Modem " Airties Air5444TT "

Şifresiz yapınca da bağlanıyor ama internet yok . Anlamadım ben de nasıl bi şeydir.

Telefonun sürümü de 6.1.4 bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

bu konunun uzmanı gduman

Yok canim estagfurullah, sadece tecrube :)

Problem yasayan arkadasim, modem surumunu guncelleyip, frekansi 5.0 ghz ye getirip dener misin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gduman G kullanıcısına yanıt
    zannedersem ürün sadece 2.4 de çalışıyor . Modem arayüzünde kurcalamadığım yer bırakmadım ama 5 ghz e nasıl geçileceğini göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERTANE78

zannedersem ürün sadece 2.4 de çalışıyor . Modem arayüzünde kurcalamadığım yer bırakmadım ama 5 ghz e nasıl geçileceğini göremedim

Tabii modeminizin 5 ghz ozelligi var mi bilemiyorum. Ancak bir cok aorun 5ghz ye gecince ve kanal sayisi otomatik olarak ayarlaninda ortadan kalkiyor. Bahsettiginiz sorun icin apple kendi sitesinde soyle diyor:

Wi-Fi bağlantısı kuruluyken Internet'e erişilemiyor
    Ortak veya ticari bir ağ kullanıyorsanız oturum açmanız veya abone olmanız gerekebilir.
    Özel olarak atanmış bir IP adresine sahip olup olmadığınıza bakın:
    Ayarlar > Wi-Fi seçeneklerine dokunup bağlı olduğunuz Wi-Fi ağını bulun ve üzerine dokunun.
    IP adresiniz 169.254.xxx.xxx ise Internet'e erişmeniz mümkün olmayabilir.
    Özel olarak atanmış bir IP adresine sahip değilseniz, ağınızdaki diğer Wi-Fi aygıtlarının İnternet erişimi olup olmadığına bakın.
    Onlar da bağlanamıyorsa ek yardım almak için ağ yöneticinize veya ISP'nize başvurun.
    Diğer aygıtlar bağlanabiliyorsa, aygıtınızda Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya dokunup ağ ayarlarınızı sıfırlayın. Not: Bu işlem şunlarda dahil tüm ağ ayarlarını sıfırlar:
    önceden bağlanılan Wi-Fi ağları ve parolaları
    yakın zamanda kullanılmış Bluetooth aksesuarları
    VPN ve APN ayarları

Tamamina burdan bakabilirsiniz:http://support.apple.com/kb/TS1398?viewlocale=tr_TR

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• gduman G kullanıcısına yanıt
    ip adresim 169.254.xxx.xxx şeklinde değil , ayrıca yukarda dediklerinizin hepsini yaptım maalesef sonuç yok
  • Cozum olurmu bilmem ama telefondan baglandiginiz yerde ok isareti var ona tiklayip dns leri degistirip 8.8.8.8,8.8.4.4 bu dns yi girip denermisiniz belki cozum olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun ttnet tarafından çözüldü ve durum bi acayip . Ttnet den gelen ekip bugün kurulumu yaptı , ve bugün öğlenden beri laptop dan interneti sorunsuz olarak kullanabiliyordum ama telefon üzerinden giremiyodum . Ağa bağlanıyodu ama internet yoktu . Az önce ttnet den mail geldi ve şu yazıyodu :

Değerli Müşterimiz,

İnternet erişiminiz için modem ayarlarınız "TTNET Uzaktan Modem Yönetim Sistemi" ile yapılmıştır, hemen internete bağlanabilirsiniz.

Şu an telefondan da kullanabiliyorum . Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.