Şimdi Ara

23 ÜNCÜ MOT.P.TÜM.6 NCI MOT.P.A. BKM.BL. / İSTANBUL EYÜP / İSTANBUL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• arkadaşlar buraya çıkan varsa görüşelim tanışalımm
  • gncl
  • Aynı yerdeyiz devrem
  • quote:

Orijinalden alıntı: cMbRs

Aynı yerdeyiz devrem

devremm benim usta birlik orası acemi ise hizmet blğndenimm . adın ne ? ben zafer
  • Benimde aynı şekilde,

Eğitim Birliği: 23 ÜNCÜ MOT.P.TÜM.6 NCI MOT.P.A. KH. VE KH.HİZ.BL. / İSTANBUL EYÜP / İSTANBUL

Esas Birliği: 23 ÜNCÜ MOT.P.TÜM.6 NCI MOT.P.A. BKM.BL. / İSTANBUL EYÜP / İSTANBUL

Sınıf : Bakım

Adım cem
  • Arkadaşlar birliklerinizi iyi öğrenin Eyüp yazdığına bakmayın askeriye hasdal da olması lazım.Ben buraya düşmedim ama İst de oturuyorum bilgi verme amaçlı söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

Arkadaşlar birliklerinizi iyi öğrenin Eyüp yazdığına bakmayın askeriye hasdal da olması lazım.Ben buraya düşmedim ama İst de oturuyorum bilgi verme amaçlı söylüyorum.

evet öyleymiş kardeşim bende bugün araştırdım hasdaldaymış
  • cMbRs kullanıcısına yanıt
    Merhaba... birden hortlattim ama ben de kartal bakim bolugune dustum ve nedir ne degildir neredeyse hic bilgi yok nasil gecti askerliginiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Ben Kartalda değildim hasdal kıslasındaydım, Bakım bölükleri genel olarak rahat bölüklerdir diğer bölüklere göre bunu gidince göreceksin zaten. Bakımcı olmak büyük ayrıcalıktı bizim orada kartalda nasıldır bilemiyorum ama asagı yukarı aynıdır. Benim askerliğim çok rahat geçti hem bakım bölüğünde olmamdan dolayı hemde görevimden dolayı ben gece silahcısıydım nöbet tutmuyordum spor eğitim içtima hiç birine girmiyordum gündüzleride görev saatime kadar istirahatlydım. Bakım bölüğünde zaten diğer bölüklerdeki gibi eğitim spor fln olmuyor olursa ayda yılda bir bizde öyleydi çünkü bakım bölüğündeki askerlerin sürekli bir işi olur kademede araç tamiri elektronik şeylerin tamiri vs vs bunları uzun dönem teknik bilgisi olan asker yapıyor.

Kısa dönemleri yazıcı revirci gece silahcısı koguscu gibi rahat ve yatıs görevlerini veriyorlar tekrar söylüyorum bizde böyleydi ama bakımcı olmak neresinden bakarsan bak diğer bölüklere göre avantajlı ve rahat.

• cok tesekkurler
    peki gorevleri gorecin neydi mesela ? yani simdi silah milah deposuna verilebiliyormussun silah bakim falan
    ne anlarim ben ? )))
    gorevin neydi kisaca ?

Benim görevim gece silahlık nöbetçiliğiydi, Bölüğün silahlığında takılıyodum :) nöbete gidenlere silah veriyodum gelenlerden alıyodum imza karsılıgı baska bişey yok, silah bakımını fln herkes kendi yapıyo zaten cuma günleri benlik bir şey yoktu, zaten acemilikte silah bakımını öğreticekler sana öyle zor bir şeyde değil . Ben 1 kere bile silah bakımıda yapmadım söyleyim :) bu arada bizim silahlıkta kogusun içindeydi buda büyük bi nimetti :)
  • tesekkurler
    gorev sirasinda jitap okumak falan rahat olursun herhalde ama ciddi is bir calinsa gittin)

Silahlıkta kitap okumaktan baska bir şey yapmıyosun zaten ben öyleydim en azından , birliğine gittiğin zaman bi görev kesin al alabiliyorsan gece görevlerinden birini al gececilik iyidir .
  • Tesekkurler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.