Şimdi Ara

İphone 5 Hakkında..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iphone 5 almayı düşünüyorum fakat birkaç sorum olacak.

1. Elimde 1900 lira var. İphone 5 siyah mı alayım. Vatandan 1900 TL'ye Distribütör garantili. Yoksa beyaz mı alayım 1800 tl'ye herhangi bir yerden ithalatçı firma garantili?

2. Siyah iphone 5 alırsam bodyguardz ultratough ile kaplasam soyulma sorununu engelleyebilirmiyim?

3. İthalatçı firma garantili alırsam.Türkiyeye apple store açılınca.İthalatçı firma garantili telefonumun oradada garantisi geçerli olur mu?

• kncndmr K kullanıcısına yanıt
    1.iPhone 5 oldukça güzel bir telefon.Bütçeniz yetiyorsa alınabilirRenk ise zevk meselesi ben çiziklere rağmen siyah seçerdim...

2.Çizilen bölge tam olarak iki yüzeyin birleştiği alandaki eğimli kısım.Çoğu kap, screen protector o bölgeyi korumuyor araştırmak lazım...

2.A1429 (Avrupa) iPhone 5'lerin garantisinin olması bekleniyor ama kesin değil.Büyük ihtimalle garantisi olur
  • Beyaz alın kafanız rahat etsin. Siyahta da dikkat edilirse soyulma olmuyor ama ufak bir çarpmada çok üzülürsün.
  • Beyaz daha karizma duruyor benim gozumde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kncndmr K kullanıcısına yanıt
    beyaz almanı tavsiye ederim
  • Arkadaşlar burada siyah veya beyaz renk olarak sormuyorum sadece.Renk olarak beyazı bende beğeniyorum fakat beyaz renk alırsam ithalatçı firma garantili olucak bir sorun çıkarsa birebir değişim vs. olmayacak.Fakat siyah alırsam distribütör garantili yazıyor vatanda.Brightstar olabilir buda bir sorun olunca parça değişimi vs. vs. uğraşılmaz diye düşünüyorum. Ancak apple store açılınca ithalatçı firma garantili telefon garanti kapsamına girecekse.100 lira daha az verip beyaz rengini alabilirim diye düşünüyorum.
  • O zaman çizilmesi kolay olan siyahı tercih et hocam ne diyelim :)
  • Teknode kullanıcısına yanıt
    Bodyguardz ultratought korucu kullansakta fayda etmez mi siyaha?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kncndmr

Bodyguardz ultratought korucu kullansakta fayda etmez mi siyaha?

Mevzu zaten koruyuculu kullanmak değil hocam. Mevzu siyah modelin çok çabuk çizilmesi. Sen ona normal her tarafını kapatan kılıf da alsan zerre şeklindeki tozlar içine kaçtıkça sende telefonu kılıfla kullandıkça yine çizilir.
    Belki şu şekilde olabilir. Söylediğin koruyucuyu bilmiyorum ama telefonun yanlarını ve arkasını tamamen kaplayacak bir koruyucu bant satılıyorsa güzelce temizleyip onu uygulayıp öyle kullanman daha doğru olur.
  • Anladım hocam teşekkür ederim.
  • Kararımı verip

http://www.vatanbilgisayar.com/cep-telefonu/apple-app_iphone5_16_blk-iphone-5-16-gb-cep-telefonu%28siyah%29/productdetails.aspx?I_ID=63629

Üstteki ürünün siparişini vermiş bulunmaktayım.Beyazda dökülme olmayabilir ama sonuçta paralel ithatlat olacağına dışı dökülsün içinde bir sorun olunca birebir değişsin.Beyaz alsaydım dışı dökülmeyip içi dökülseydi servislerle uğraşıcaktım diye düşünüyorum.Yorum yazanlara teşekkürler.

• Hayirli olsun.

• Teşekkür ederim. Ayrıca sipariş ederken kredi kartı bilgilerini girerken üşenip 3D Secure seçeneğini işaretlemediğim için birsürü şeyle uğraştırdılar.Yok nüfus cüzdanı önlü arkalı ve kredi kartının kopyası taranıp ürünü almak istediğime dair imza ile ilgili.Gönderdik bakalım ne olacak. Vatandan kredi kartı ile ürün alacakların 3D Secure kullanmasını öneririm.
  • Hocam hayirli olsun bende almayi dusunuyorum.

• quote:

1. Elimde 1900 lira var. İphone 5 siyah mı alayım. Vatandan 1900 TL'ye Distribütör garantili. Yoksa beyaz mı alayım 1800 tl'ye herhangi bir yerden ithalatçı firma garantili?

Iphone ' da garanti önemli. Ve garantiyi veren firma bence daha önemli. Kesinlikle Teleservice garantili al. Herhangi bir cihaz kaynaklı sorunda , birebir değişim yaparsın. Tamir olayı bu firmada yoktur. O yüzden bu kriteri atlama. Genpa , Kvk , Evo gibi firmalar tamir ederler cihazı. Kesinlikle tercih etme.

quote:

2. Siyah iphone 5 alırsam bodyguardz ultratough ile kaplasam soyulma sorununu engelleyebilirmiyim?

Engelleyemezsin. Bodyguardz dediğin koruyucunun Iphone ' un kronik çizilmesine zerre kadar etkisi yoktur. Çizilen kısımlar cihazın köşe ve eğimli ara bölgeler. O bölgeleri kapatmıyor zaten.

Bunu şu şekilde engellersin. Çok ince bir bumper alabilirsin ( Caze Edge, Power Support vs ) veya SGP , Belkin , Speck gibi markaların cihazın tamamını kapayan arka kapak modellerine bakabilirsin. İyi koruma sağlayacaktır.

quote:

3. İthalatçı firma garantili alırsam.Türkiyeye apple store açılınca.İthalatçı firma garantili telefonumun oradada garantisi geçerli olur mu?

Muhtemelen geçecektir ancak burası Türkiye. Ne olacağı da belli olmaz. Ve belli olmayan bir durum için bence cebinde ki paranı riske atma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thejollyjoker -- 28 Ekim 2013; 21:29:42 >

• thejollyjoker kullanıcısına yanıt
    Böyle düşündüğüm için vatandan brightstar garantili aldım.
  • quote:

Böyle düşündüğüm için vatandan brightstar garantili aldım.

Hayırlı olsun , yerinde bir karar bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeYCeY_45

Hocam hayirli olsun bende almayi dusunuyorum.

Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.