Şimdi Ara

(353. Dönem Kasım 2013)İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. İSKENDERUN / HATAY (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
768
Cevap
16
Favori
121.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu alayın içinde hangi bankalar var acaba ?
  • Slm arkadaşlar yardımcı olmak açısından birkaç bilgi vereyim.

Bende balıkesir'den birliğe katılacağım. Yarın 3 te otobüsüm kalkacak.Çarşamba sabahı 8 de nasip olursa ordayım. sinüsümde 16-18 aralık yazıyor. ancak askerlik şubesinde 19 aralık sabah en geç 10 da teslim olacaksın diye kağıt imzalatılar. sinüs tarhleri bu tarihler olanlar 19 aralık sabah 10 a kadar teslim olabilirler.

İç çamaşırı rengi kesinlikle beyaz. Burda aynı mahalleden kaç tane arkadaşım gitti söyledikleri bu yönde. Normal erlere subah ayakkabısı veriyorlarmış alayda yani denizciler bot giymiyor kundara giyiyor :) Ancak muhafız sınıfı olanlar bol bol nöbet tutacakları için bot veriyorlarmış. Ben muhafız sınıfındayım. Yanınızda çok eşya götürmeyin ordan herşeyi veriyorlarmış.Ayrıca unutmayın dağıtıma çıktıınızda yanınızda fazladan 2 valiziniz olacak ordan verdikleri herşey bu 2 valizde olacak tamamen ağırlık yani. Yıkama şansı yokmuş acemilikte o yüzden bol bol beyaz iç çamaşırı götürün. Çorap götürün. Çoraplar tek renk tamamen siyah olmak zorunda aklınızda bulunsun.

Donanımhaber tayfası olarak aslında birleşip toplu olarak teslim olmakta yarar var. Aynı anda teslim olursak aynı bölük ve koğuşa düşme ihtimalimiz yüksek. Ya da teslim olduktan sonra içerde donanımhaberciler birbirimizi bulup bir grup oluşturabiliriz süper olur.

Teslim olacak tüm arkadaşlar erken saatlerde teslim olmaya bakın. çünkü sizin gibi 5000 asker daha teslim olacağı için eğer geç teslim olursanız kayıt işlemleri çok uzun sürüyormuş bilginize. öğleden önce teslim olmaya bakın. öğleden sonra teslim olursanız kayıt işlemleriniz gece 2-3 e kadar sürebiliyormuş dip not olarak geçeyim. 3 te sabah 6 da kalk mağdur olmayın sonra :)

sigara kullananlar yanınızda 2-3 paketten fazla sigara götürmeyin. ve paketleriniz açık olmasın. açık sigara paketlerini nizamiyede topluyorlarmış içeri açık paket sigara sokmuyorlarmış bilginize.

Bu arada ismim Serhat. Balıkesirliyim.İçeride adımı duyan dhciler seslensin yeter :)

Herkese şimdiden hayırlı teskereler dilerim. Atarsa 178 :)

• Dün oradan döndüm...DK yani devre kayıpları, kısa dönem yapacak arkadaşları dört gözle bekliyorlar şimdi...Alayda sadece muhafız ve ustalar haricinde bir tek DK ve okuma yazmalar var...Onlarıda toplasan 200 kişi etmez..Bütün iş onların üzerine kaldı...Sizleri bekliyorlar....
  • speedus S kullanıcısına yanıt
    En geç 10 a kadar teslim olabilirler yazısına bakma hiç...Yanlış yaparsın akşama kadar bekletirler seni orda...Saat 16:00 gibi git derim sana ama sırada çok kişi varsa bayağı uzayabili ...

İç çamaşırı beyaz veriyolar ama sen kendinde istediğğin rengi götürüp giyebilirsin karışmıyorlar zaten açıp bakacak halleride yok...

Acemi olarak gidiyorsan silüsünde muhafız yazsa dahi bot vermiyorlar kundurada vermiyolar...Çelik burun bir ayakkabı veriyolar...

Ben DK olarak gittiğim için 5 kişi falan vardık...Saat 16:00 da gitmeme rağmen 2 saat bekledik (uzmanların muhabbetinin bitmesini bekledik) orada...

5 paket sigara alabilirsin...Sarma sigara falan götürmeyin arkadaşında dediği gibi el koyarlar...Tırnak makasında bıçak varsa onuda kopartmayı unutmayın...

Tıraş köpüğü ve şampuan götürün orda vermiyorlar...He birde diş macunu götürün...Orada 4 kutu veriyolar ama bir işe yaramaz o macunlar...

Kısa dönemleri bilmem ama uzun dönem gidecek arkadaşlar (DK hariç) bol bol şınav çekebilirsiniz ve yerde süründürebilirler...Gazinolara girmeniz yasak ustalar ve DK lar hariç....Aslında DK larada yasaktı ama birlik olunca iş çözüldü...

Size soracakları meslek kısmına dikkat edin...Ona göre dağıtıma yolluyorlar...

Son olarak deniz kıyısı ferah bir yere gidiyoruz diyenler öyle düşünmesinler...Çünkü denizi bile göremeyecekler :)

• Beyler yemin töreni tarihiniz nedir?
  • Devrelerim 17 aralık günü sabahleyin bazı eksiklerimi tamamlamak için çarşıya çıktım bavuldu traş takımıydı cüzdandı falan telefon kartıda aldım eve doğru yola düştüm. Öğleden sonra saat 2 gibi eve geldiğimde karın ağrım başlkadı o günde çarşıya tabiri caizse çıplak bi şekilde çıktım ve midemi üşüttüm heralde bi sıcak çorba bi ağrı kesici alır geçer sandım fakat sandığım gibi olmadı. Saat 4:30 civarı babamla beraber sağlık ocağına gittik ve doktor muayenesi sonucu üşüttüğümü söyleyerek ağrı kesici ve antibiyotik yazarak beni eve gönderdi nihayetinde ilaçlarımı alarak eve geldim saat 5 olmuştu hemen ilaçlarımı aldım ve biraz uzandım yarın yani 18 aralık günü otobüsüme binip iskenderuna gideceğim ya içimden dua ediyorum nolur geçsin diye. Geçer mi gece saat 8:30 ağrıdan ağlıyorum duvarları yumrukluyorum. Babam beni kucakladı doğruca Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acline götürdü saat gece 9 bu arada içerisi mahşer yeri önümde 250 kişi var. Ben ağrıdan ağlamaklı ve rengim bembeyaz olmuş durumdayım nihayet sıram geldiğinde saat gece 11 olmuştu. Doktor muayenesini yaptı ve beni yeşil odaya aldı bi kan tahlili aman Allahım doktor ne desin bu çocuğun apandisti patlamak üzere çabuk kırmızı odaya alın. Saat oldu 1 ben yatakta yatıyorum ne bir ağrı kesici vurulyor nede bir yudum su içmeme izin veriyorlar. Tekrar kan tahlili MR Tomografi derken saat oldu 3 ve kesin tanı konuldu apandist kritik derecede hemen ameliyat fakat o da ne doktor hastenede kedi yatırcak yerimiz yok demesin mi sizi ameliyat edemem sevk edeceğim dedi ben zaten ağrıdan bayılmışım babamın o sıra doktora vurduğunu gördüm. Ayıldığımda saat gece 4 olmuş ve ben hastaneden ambulans ile Toyotasa Acil Yardım Hastanesine sevk oldum. Aslında orada da yer yokmuş ama asker olduğum söylendiği için oranın doktoru bana kıyamamış ve kabul etmiş bana öyle söyledi oradaki doktor. Nihayetinde Toyotasa Acil Yardım Hastanesine geldim tekrardan bi kan tahlili ve röntgen derken beni aldılar müşahede odasına. Nöbetçi doktor ve hemşireler bana acımaklı bi şekilde bakmakta. Bana serum ağrı kesici acımı dindirecek ne varsa yaptılar. Babamın dediğine göre sabaha kadar yarım saat aralıklarla gelip gitmişler durumuma bakmışlar ben anca ozaman rahatlamışım ve uyumuşum. Sabah 7 gibi doktor geldiğinde yukarıyı hazırlatıyorum oğlum bugün bütün günüm dolu ama seni ilk ameliyat edicem dedi. 18 Aralık günü yani otobüse bineceğim gün ben saat 11:15te ameliyata girdim ve 12:30da çıkmışım. Şunuda söylemek istiyorum arkadaşlar niye söylemek istiyorum onuda bilmiyorum ama hastanede temizlikçisinsen hasta bakıcısa hemşiresine doktoruna kadar o kadar güzel ilgi ve şefkat gördüm ki her çağardığımda yanımda bittiler ne istedimse yaptılar Allah hepsinden razı osun. 20 Aralık günü taburcu oldum ve şuan evdeyim devrelerim öyle bi şanssızlık geldi işte başıma inanın sizlerle olmayı çok isterdim ama böyle oldu. Rapor yazdırdım ve Gölcük donanmaya sevk edildim onlar durumumu inceleyip raporda verilen 30 günü askerlikten düşübilirlermiş. Sağlıcakla kalın Devrelerim Bana yazın.

• buranın telefon numarasının nereden öğrenebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celades

Beyler yemin töreni tarihiniz nedir?

10 Ocak
  • kahvaltı nedir öyle ya. içimiz dışımız kaşar oldu.
    çeşmeden çay akıyor bulanık acayip bi tadı var. içinde şap var diyolar ama aslını bilemicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esenler otogarı alt katı -- 9 Ocak 2014; 14:31:56 >
  • Yapma bunualt devremi göremeden bitecek askerlik
  • devrelerim ameliyat olduğumdan dolayı geç katılacağım sanırım yemin törenine yetişemeyeceğim ocak 17di de oradayım
  • 8.bolukten selamlar..beyler subat celbinde buraya geleceklere ufak tavsiyelerim var. oncelikle kotu biyere gelmiyosunuz bunu bilin. Burada yeni iki tane bina yapilmis buyuk ihtimal 2.tabur ve 4. tabur bu yeni binalarda olur o konuda avantajlisiniz..burda banyo sikintisi yok isteyen bos zamaninda banyoya gider izin aldim der banyosunu yapar.. yemekler cok kotu degil ama kisir dongu var ayni seyler cikiyo..kahvalti en sikintilisi kasar recel yag ve bayat ekmek musluktan akan pasli cayida unutmamak lazim :) buraya gelirken yaninizda ic camasiri rengi tipi farketmez 5 takim getlrln tras takimi koltuk alti terlik ve tabanlik en oncelikli getlrecekleriniz..
    Kismetse burdan golcuge usta birligine gidecem geleceklere simdiden hayirli olsun devrelerimede hayirli tezkereler..
  • bütün bölüğü ranzaları yatakları amele gibi bize taşıttılar. bi tane kamyon getirip götürmüyolar. üstüne ranza düşen olmuş 2. bölükte falan. beli kolu sakat adamlar var. elini çizdiren arkadaşlar var.
    böyle saçmalıkl olur mu ya.
  • evet beyler yokmu mersine düşen sahil guvenlik???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15. Bölükten selamlar. Doğru düzgün eğitim yapmadan acemiliği bitirdik.. Burda yazılan bazı şeylere inanmayın. Bana göre harika bir yer. Çoğu sıkıntılar kalabalık olmaktan kaynaklaniyor. Biz 2500 kd er olarak tamamladık. detayları daha sonra yazarım. Herkese hayırlı teskereler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ctrlshft -- 10 Ocak 2014; 17:45:43 >
  • 8.bölükten selam

atarsa 141 ( sanırım )

• İskenderun 1. Deniz Amele Eğitim Alayı
  • 13. Bölükteki devlerime selam.
  • yarin kocaeli topele teslim oluyorum , vol2 basliyor :(

• 6. bölükten selamlar . yarın ulaşlı / kocaeline teslim oluyorum . Arkadaşlar usta birliğine de bu verdikleri beyaz ve siyah tören kıyafetlerini ve beyaz kepi götürüyormuyuz ? bilgisi olan yazarsa çok sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.