Şimdi Ara

İTÜ - ODTÜ - BOĞAZİÇİ - YTÜ mühendisliklerini bitirip de boşta kalan var mıdır sizce ? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
12
Favori
42.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
    trollmüş gören de isviçrede yaşıyoruz sanar
  • Özellikle YTÜ yerine Türk Alman Üniversitesi ( devlet ) daha iyi şartlar sağlıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İtü Uzay mühendisliği okuyan birisi var mı aramızda? Bilgi verebilir mi ne yaşıyor şuan çok merak ediyorum Trdeki olanakları

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beyler ben İTÜ işletme mühendisliği mezunuyum. 2018 Ocak'ta mezun oldum. Son dönemimde de yalnızca 3 dersim olduğundan okula 1,5 gün gidiyordum ve o dönemi de sayarsak Eylül ayından beridir iş arıyorum. Kabul ediyorum Eylül-Ocak döneminde part-time veya uzun dönem staj mantığında bir arayışım vardı ancak Ocak'tan beridir normal olarak tam zamanlı iş arıyorum ve 3 aydır işsizim. En az 3-4 ay kadar daha işsiz kalacağımı şimdiden kestirebiliyorum. Ondan sonrası epey muallak.

2 yıl sonra gelen edit: Okulu bitirdikten sonraki dönem benim açımdan biraz zorlu olmuştu. Mezun olduktan 3,5 ay kadar sonra iş bulmuştum. Şu an dönüp geriye baktığımda yukarıda söylediklerimden utandım. Bir gün birisi bunları okursa bu yazdığımı dikkate almasın. Bölümümden de okulumdan da gayet memnunum. Yalnızca biraz sabıra ihtiyaç varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Howard_12 -- 8 Ağustos 2020; 16:18:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Howard_12

Beyler ben İTÜ işletme mühendisliği mezunuyum. 2018 Ocak'ta mezun oldum. Son dönemimde de yalnızca 3 dersim olduğundan okula 1,5 gün gidiyordum ve o dönemi de sayarsak Eylül ayından beridir iş arıyorum. Kabul ediyorum Eylül-Ocak döneminde part-time veya uzun dönem staj mantığında bir arayışım vardı ancak Ocak'tan beridir normal olarak tam zamanlı iş arıyorum ve 3 aydır işsizim. En az 3-4 ay kadar daha işsiz kalacağımı şimdiden kestirebiliyorum. Ondan sonrası epey muallak.

annadım hocam
  • D.Howard_12 kullanıcısına yanıt
    İş buldunuz mu hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Dişhekimiolurmu

İş buldunuz mu hocam
    Buldum. Epey oldu. Hatta -aman bozulmasın- oldukça memnunum.
  • Bu konuyu daha öncedende biliyordum. 5 6sene önce tercih dönemlerinde bakmıştım. itünün en iyi 2 bölümünden mezun oldum bu sene geçen yıl ilk dalımdan mezun olmuştum bu senede çapı bitirdim ve 1 senedir anadal diplomamla neredeyse tüm büyük firmalara başvurdum ve işe giremiyorum aynı şekkilde benim durumumda olan arkadaşlarımda var. En son 8 saat yol gidip iş görüşmesinde ingilizcem olmadıgı söylemiyle görüşme yapılmadan geri döndüm o yolu. Bu saçmalı söyleyincede "Hakkariden Agrıdan gelenler var" cümlesini duydum. Demem o hesap ARGE nin bilimin yapılmadıgı ülkede kimse sizin ne bildiğinize potansiyelize bakmıyor şirketler amcanız kim ona bakıyor. Bu ülkede ne itü odtü boun bir anlam ifade etmiyor kimin babası(referansı) varsa o geliyor geleceği yere diyeceğim sadece bu. Yeni nesil bunu bilerek yazsın itü odtü bounu...
  • masa70 M kullanıcısına yanıt
    hocam ama oyle universitelerde okuyup da ingilizcenizin olmamasi garip degil mi?Merak ediyorum yanlis anlasilmasin cogu arkadasim orda en az b2 ingilizcesiyle okuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: nukleikasit

hocam ama oyle universitelerde okuyup da ingilizcenizin olmamasi garip degil mi?Merak ediyorum yanlis anlasilmasin cogu arkadasim orda en az b2 ingilizcesiyle okuyor
    problemde zaten orda benım ıngılızcem var zaten fakat pek meşhur şirkketimiz kendi yaptıgı sınav üzerinden değerlendirerek bu sonucu çıkarıyor. Kaldıkki itüden çap yapmış adamı sen satış için mi kullanacaksında ingilizce diye üfürüyosun boş işler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masa70 -- 4 Haziran 2019; 11:18:30 >
  • itü veya boğaziçi'nden mezun birisinin iş bulamaması diye bir şey söz konusu olamaz. çok iyi şartlarda bulamıyor olabilir. itü mezunu bir mühendisseniz ülkenin en zekı insanlarından birisisiniz demektir. dolayısıyla iş verenler de sizinle çalışmak isteyecektir.

istanbul üniversitesi'nden sayısal olmayan bir bölümden mezunum, çalışıyorum ama şartlar iyi değil elbette.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.