Şimdi Ara

BMW 5 Serisi Ve Kasa Değişimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Bu aralar BMW araçlarına sarmış durumdayım.özellikle şanzıman sorunsuzluğu, düşük tüketim ve Euro kurunun düşüklüğü güzel sebeplerden sadece birkaçı... BMW sitesinde fiyat listesini açtığımızda, tüm araçları göremiyoruz. mesela: 5.18i, 5.18D, 5.30D gibi araçlar fiyat listesinde görünmüyor.bunun sebebi türkiyeye getirilmeme olabilir mi acaba?
    arkadaşlar belki beni forumda birkaç yerde görmüşsünüzdür.Ben görme engelliyim.5.20i, 5.20D veya 5.25D ilgimi çeken araçlar.Tabbi indirimli olarak bu araçları satın almak istiyorum.BMw nin web sitesinde: 5.25D xDrive 192.xx olarak fiyatlandırılmış.bu fiyatlandırma standart donanımlar için mi acaba?eğer öyleyse, (sitede bulamadığım için ve configuration'u kullanamadığım için soruyorum) bana BMW nin bu araç veya tüm 5 serileri için ürettiği donanım ve aksesuarların listesini fiyatları ile birlikte yazabilirseniz çok ama çok sevinirim.mesela bazı yerlerde M paket, veya farklı süspansiyonlardan bahsediliyor.bunlar nedir ve fiyatlandırmaları nasıldır açıklayabilirseniz çok ama çok sevinirim.
    Son olarak BMw 5 serisi için 2014 de herhangi bir güncelleme düşünüyor mudur acaba?yani Kasa yenileme vs.
    Bu sorularda ilgi gösterip yazabilirseniz çok sevinirim.bazı şeyler kafamda henüz tam netleşmediği için sizden yardım talep etmekteyim.Şimdiden teşekkürler.Hayırlı günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar, sanıyorum mesajım atlandı.Sizleri çok uğraştırmamak adına, sadece şu iki bilgiyi almak istiyorum.BMW nin Türkiye sitesinde, 5.18i, 5.28i, 5.30D gibi araçlar görünmüyor.acaba bunlar artık üretilmiyor mu yoksa türkiyede yok mu? diğeri de acaba 2014'de BMw kasa yenilemeye gidecek mi?bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim. ilginize teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OSİBAY -- 24 Ekim 2013; 11:49:15 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • OSİBAY O kullanıcısına yanıt
    5.18 i ve 5.28i turkiyeye gelmiyor. 5.30d de gelmiyor diye biliyorum,ama borusan özel siparisle getirebilir.ama normalde bayide bulamazsiniz...kasa degisimine gelince ortalama 2016-2017 seneleri arasinda kasa degistirecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahir3463

5.18 i ve 5.28i turkiyeye gelmiyor. 5.30d de gelmiyor diye biliyorum,ama borusan özel siparisle getirebilir.ama normalde bayide bulamazsiniz...kasa degisimine gelince ortalama 2016-2017 seneleri arasinda kasa degistirecek.

Merhabalar, öncelikle cevabınızdan dolayı teşekkür ederim.bilgiler çok açıklayıcı oldu.ancak, borusan otonun bu araçları neden türkiyeye getirmediğini anlamış değilim.özellikle 530D güzel olurdu.tekrar teşekkürler ederim.hayırlı akşamlar

Ötv'nin gazabını dusunursek borusan hakli...cunku 2000 cc'nin üzerindeki araclar %130 ötv ödenerek aliniyor.bu ciddi bi rakam, arti bide %18 kdv var. Maşallah arac degil,sanki yatirimlik biseyler aliyoruz:) 100 bin euroyu gozden cikaranlar 525d xdrive aliyor.hee seni kesmiyormu o zaman 535d xdrive var 130-140 bin euro civarinda. Geliri üst duzey olanlar 525 e biniyor, geliri üst+üst olanlar 535'e... ortasi yok turkiyede:))) saygilar...

• quote:

Orijinalden alıntı: mahir3463

Ötv'nin gazabını dusunursek borusan hakli...cunku 2000 cc'nin üzerindeki araclar %130 ötv ödenerek aliniyor.bu ciddi bi rakam, arti bide %18 kdv var. Maşallah arac degil,sanki yatirimlik biseyler aliyoruz:) 100 bin euroyu gozden cikaranlar 525d xdrive aliyor.hee seni kesmiyormu o zaman 535d xdrive var 130-140 bin euro civarinda. Geliri üst duzey olanlar 525 e biniyor, geliri üst+üst olanlar 535'e... ortasi yok turkiyede:))) saygilar...

Selamlar hocam, inanın konuyu harika bir şekilde özetlemişsiniz.ÖTV+KDV gerçekten müthiş bir artışa sebep oluyor araçlarda.düşünseniz de, belki de 120-130000 TL gelecek araba, 300.000 TL ye geliyor.çok enterasan çok...almanyada sanıyorum %19 luk KDV sadece geliyormuş.onun dışında ÖTV filan yok orada.Bir de kime sorsam, Mercedes alın ya ne işiniz var BMW ile?BMW yollarda, sokaklarda bir sürü görüyoruz.artık herkeste var onlar.Mercedes kimsede doğru dürüst yok ve yollarda da az görülüyor.onu alın diyorlar.Özellikle E250 4matik...ne yapsak bilemedik vallahi.fiyat olarak 525D den daha uygun e250. insanın kafası karışıyor gerçekten.Mercedes de harika araçlar üretiyor.özellikle konfor bazlı araçlar, ama BMW nin de ayrı bir tadı var.hadi hayırlısı.

• bmw konfigüratör java desteğiyle çalışıyor yanılmıyorsam. şu an denedim ordan model, paket veya opsiyon ekleyip fiyat görebiliyorsunuz. tabi sadece fiyat listesinde olan araçlar var.

E veya 5 ikiside pişman etmez keyifle binersiniz diye düşünüyorum. hayırlısı olsun.
    Hocam "bmw herkeste var" lafiyla arac secimi yapmanizi tavsiye etmem:) ben her iki markayida yakindan kullanmis birisi olarak tavsiyem şudur...bence şu anda bmw 5 serisi F10 kasasiyla mercedes E serisinden 1 gomlek üstün...E serisi sadece konforda ön plana cikiyor...geri kalan herseyde (yakit tuketimi,performans v.s.) 5 serisi üstün..(bence) tabi gene son karari akliniza ve gönlünüze birakin..saygilar.

Ama tabi genede iki aracta sonuc olarak kullanicisini üzmez.simdiden hayirli olsun.

• Sn Dincher;
    İlginize teşekkürler.E segmenti bu iki araçta sıkıntı çekmeyeceğimiz malum. bize en uygun aracı seçmeye çalışıyoruz.Ağbeyim "SUV" veya "CROSS OVER" istiyor.örn: (x3, q5)...Ancak ben daha çok Mercedes e serisi veya BMW 5 serisinden birini seçmek istiyorum.aracı ağbeyim kullanacak.
    Sn mahir3463;
    Açıkçası benim de gönlüm BMW den yana.Aralık ayı gibi artık aracı satın almayı düşünüyoruz.ağabeyimi vazgeçirirsem BMW 525D xDrive almak istiyorum.o X3'ü görmek için Borusana gidecektir.giderken 525D ye de bak diyeceğim.Teşekkür ederim güzel dilekleriniz için.
    Sn sidiklipakize;
    520i 1.6cc, gördüğüm ve incelemelere baktığıma göre, gayet yeterli ve güzel bir otomobil. bu böyleyse açıkçası 525D yi düşünemiyorum bile.;) paylaşım güzeldi teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OSİBAY -- 28 Ekim 2013; 8:59:02 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.