Şimdi Ara

Apple iPhone 5s [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.864
Cevap
198
Favori
846.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi konuya nasıl bir giriş yapıp nereden başlasam bilemiyorum bodoslama dalıyorum ohalde (kusuruma bakmayın)...

ilk olarak samsung'u ele alalım bu lanet olası telefon şirketi sürekli yeni telefon çıkardığı için eskilerinin değerini(piyasasını) öldürmekle kalmıyor üstünede güncelleme desteği vermiyor, tamam diyorsun sıkıntı yok ben çözerim diye önce rootlayıp akabinde ise güzel bir custom rom bulup yüklüyorsun derken... uygun kernel yok hoppa bazı fonksiyonlar devredışı, system dosyalarına girip gerekli kütüphane dosyaları entegre ettikten sonra bir bakıyorsun hala çalışmayan veya hatalı çalışan yerler var... hayır diyorsun ben özel bir android sürümü yükleyecek bir kullanıcıyım, mobil işletim sistemi yazan biri değilim ki bunlar benim işim değil !!! sinirleniyorsun, tekrar orjinal rom yükleyip üstünede sayacı felan sıfırlıyorsun, garanti kapsamına çıkmasın diye, arkaplanda çalışan zibilyon kadar gereksiz uygulama canını sıkıyor alıp tekrar rootluyor onları kaldırıyorsun, derken markete giriyorsun en s...ko uygulamalar bile paralı, iyi apk'larını indireyim diyorsun hoppp onlarda çalışmıyor, derken performansını arttırmak için biraz daha kurcalayıp kendi çapında birşeyler yapıyorsun buseferde telefon dahada sıçıyor, yeni bir custom rom çıkmış oluyor, xda'dan indirip onu kurayim derken telefon brick oluyor... derken onuda kurtarıyorsun (lanet olsun ki bu konuda da uzmanlaştım artık sinirden) sonra yine orjinale dönüyor ve o lanet androidli samsung ile uğraşmak zorunda kalıyorsun...
    açıkcası iphone 3gs kullandığım zaman tek yaşadığım sorun, her türlü s...ko dosyayı atmak için ihtiyaç duyulan itunes, ve buradan atılanları yine silip güncellemek için itunes'a ihtiyaç duyulmasıydı ama birşey vardı, jailbreak'li olsun olmasın telefon hızlıydı abi, takılma-donma-kasılma yoktu, stabildi hızlı çalışıyordu dur lan dedim yeter artık bastım gittim adı lazım değil bi elektronik mağazaya çıkar dedim genco bana oradan 5s gold 16gb... işte efendim şu model var, nexus'lardan ıvırlardan zıvırlardan bahsediyor dedim ki o çöp ürünleri alın bedavaya insanlara dağıtın hepsini toplasanız bir ubuntu edge yapmazda.. neyse o konuya hiç girmeyeceğim özetle telefonumu alıp gedim - özgürlük/hız/stabilite/performans/muazzam bir tasarım/her türlü apple ürünü ile anlık senkorizasyon/jail break ilede uçurdum gitti - sonunda mutluydum birdaha android'li özellikle de samsung bir telefona elimi sürersem....

apple'a yada iphone'a laf atacak tecrübeli-tecrübesiz herkesi beklerim, açık münazaraya

• şimdi konuya nasıl bir giriş yapıp nereden başlasam bilemiyorum bodoslama dalıyorum ohalde (kusuruma bakmayın)...

ilk olarak samsung'u ele alalım bu lanet olası telefon şirketi sürekli yeni telefon çıkardığı için eskilerinin değerini(piyasasını) öldürmekle kalmıyor üstünede güncelleme desteği vermiyor, tamam diyorsun sıkıntı yok ben çözerim diye önce rootlayıp akabinde ise güzel bir custom rom bulup yüklüyorsun derken... uygun kernel yok hoppa bazı fonksiyonlar devredışı, system dosyalarına girip gerekli kütüphane dosyaları entegre ettikten sonra bir bakıyorsun hala çalışmayan veya hatalı çalışan yerler var... hayır diyorsun ben özel bir android sürümü yükleyecek bir kullanıcıyım, mobil işletim sistemi yazan biri değilim ki bunlar benim işim değil !!! sinirleniyorsun, tekrar orjinal rom yükleyip üstünede sayacı felan sıfırlıyorsun, garanti kapsamına çıkmasın diye, arkaplanda çalışan zibilyon kadar gereksiz uygulama canını sıkıyor alıp tekrar rootluyor onları kaldırıyorsun, derken markete giriyorsun en s...ko uygulamalar bile paralı, iyi apk'larını indireyim diyorsun hoppp onlarda çalışmıyor, derken performansını arttırmak için biraz daha kurcalayıp kendi çapında birşeyler yapıyorsun buseferde telefon dahada sıçıyor, yeni bir custom rom çıkmış oluyor, xda'dan indirip onu kurayim derken telefon brick oluyor... derken onuda kurtarıyorsun (lanet olsun ki bu konuda da uzmanlaştım artık sinirden) sonra yine orjinale dönüyor ve o lanet androidli samsung ile uğraşmak zorunda kalıyorsun...
    açıkcası iphone 3gs kullandığım zaman tek yaşadığım sorun, her türlü s...ko dosyayı atmak için ihtiyaç duyulan itunes, ve buradan atılanları yine silip güncellemek için itunes'a ihtiyaç duyulmasıydı ama birşey vardı, jailbreak'li olsun olmasın telefon hızlıydı abi, takılma-donma-kasılma yoktu, stabildi hızlı çalışıyordu dur lan dedim yeter artık bastım gittim adı lazım değil bi elektronik mağazaya çıkar dedim genco bana oradan 5s gold 16gb... işte efendim şu model var, nexus'lardan ıvırlardan zıvırlardan bahsediyor dedim ki o çöp ürünleri alın bedavaya insanlara dağıtın hepsini toplasanız bir ubuntu edge yapmazda.. neyse o konuya hiç girmeyeceğim özetle telefonumu alıp gedim - özgürlük/hız/stabilite/performans/muazzam bir tasarım/her türlü apple ürünü ile anlık senkorizasyon/jail break ilede uçurdum gitti - sonunda mutluydum birdaha android'li özellikle de samsung bir telefona elimi sürersem....

apple'a yada iphone'a laf atacak tecrübeli-tecrübesiz herkesi beklerim, açık münazaraya
    bu siteden telefon tavsiyesi istenmez kardeşim burdaki adamlar hepsi gırtlağına kadar paraya doymuş altın kaplama telefon kullanan tipler..bakın denemesi bedava söylüyorum size açın yeni bir konu deyinki iphone 7 plus 256gb almak istiyorum ne dersiniz diye sor gelecek cevapları seyret koy çayını kahvenide :)) yüzde 99 kitle alınmaz 7s - 8- 8s beklenir derler..inanmıyorsan dene..yok 5s stabilitesi kalmamışta kasılıyomuşta falan filan..saçma sapan yorumlar..bak kardeşim al eline 5c ve 5s bak keyfine içine hangisi siniyorsa al kullan..millet cayır cayır 4-4s kullanıyor hala..hepsi aynı işi yapıyor..oyun oynamıyorsan fark yok 4 ile 7 arasında..ne yapacaksan en fazla 3 saniye bekleyerek yaparsın..youtubede everything apple pro kanalındaki iphone 2g-iphone 7 karşılaştırmasını izle bak anlarsın ne demek istediğimi..burdaki arap şeyhi havalarında gezen ama karıştırsan cebinden s3 mini çıkacak tiplere bakma..konuyla alakalı çok doluyum ondan böyle patladım..selamlar.
    Merhaba arkadaşlar geçen cumartesi günü telefonuma montajını yaptığım Deji Batarya hakkında yorumlarımı bu iletide paylaşıyorum. Yaklaşık 1 haftaya yakın bir süre oldu. Malum ios 12 nin ekran süresi saçmalığından dolayı ss leri paylaşamayacağım. Arka planda uygulama yenilemede sadece 3 uygulama açık, parlaklık her zaman %50, 4g açık, wifi açık, whatsapp instagram twitter telefon görüşmeleri gibi standart bir kullanımımda 5 saat civarında ekran süresi alıyorum. 2 saate yakın whatsappda ekran açık duruyor örneğin. Yalnız çok yoğun kullanımda ekran süresi 3 buçuk - 4 saate düştüğü de oluyor özellikle hücresel veriyi çok kullandığımda böyle sonuçlar alıyorum. Onun dışında Deji Batarya, benim telefon kullanımıma göre artık telefonumu hemen hemen 1 günü çıkartmaya yani gün içinde 2. Şarjı mecbur kalmadıkça takmadığım durumlara taşıdı. Bu bataryadan alacak arkadaşlara ilerleyen dönemlerde yine daha fazla bilgi vermeye çalışacağım.
  • Vogue kullanıcısına yanıt
    bu siteden telefon tavsiyesi istenmez kardeşim burdaki adamlar hepsi gırtlağına kadar paraya doymuş altın kaplama telefon kullanan tipler..bakın denemesi bedava söylüyorum size açın yeni bir konu deyinki iphone 7 plus 256gb almak istiyorum ne dersiniz diye sor gelecek cevapları seyret koy çayını kahvenide :)) yüzde 99 kitle alınmaz 7s - 8- 8s beklenir derler..inanmıyorsan dene..yok 5s stabilitesi kalmamışta kasılıyomuşta falan filan..saçma sapan yorumlar..bak kardeşim al eline 5c ve 5s bak keyfine içine hangisi siniyorsa al kullan..millet cayır cayır 4-4s kullanıyor hala..hepsi aynı işi yapıyor..oyun oynamıyorsan fark yok 4 ile 7 arasında..ne yapacaksan en fazla 3 saniye bekleyerek yaparsın..youtubede everything apple pro kanalındaki iphone 2g-iphone 7 karşılaştırmasını izle bak anlarsın ne demek istediğimi..burdaki arap şeyhi havalarında gezen ama karıştırsan cebinden s3 mini çıkacak tiplere bakma..konuyla alakalı çok doluyum ondan böyle patladım..selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CF12F62C -- 30 Ekim 2016; 1:17:23 >

• yıl 2015 olmuş,ios sürümü 8.3 olmuş,adamlar şuna hala hücresel veri kısayolu koymadılar,inat mı yapıyorlar anlamadım ?
  • iPhone 6 ve fiyatını gördükten sonra 5S'ime sarıldım, öptüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mapıt

arkadaşlar daha önce iphone 4s kullandım kesinlikle çok memnundum ve iphondan başka bir telefon almayı düşünmüyorum size sorum sizce iphone 5s mi yoksa iphone 6'mı iphone 5si temiz ikinci el almayı düşünüyorum iphone 6'nın kasasını duruşunu çok sevmedim ama işte yeni sonuçta daha az eskiyecek ve ayrıca applerda s serileri daha iyi oluyor kafam çok karışık lütfen yardım edin

bugün yeni iPad serileri tanıtıldı. iPad mini serisi A7 chipset ile çıktı. Bunun anlamı şudur; 5s'te de aynı chipset kullanıldığına göre bu sene çıkan iPad mini A7 işlemci ile iOS 10 alacağına göre 5s de iOS 10 alacaktır ve diğer uygulama ve kullanım özelliklerinden eksiksiz ve sorunsuz olarak faydalanacak demektir. bu durumda, yeni daha uzun kullanırsın kafasıyla çirkin 6 serisi almanın hiçbir mantığı yoktur. Kaldı ki, tecrübeli iPhone kullanıcıları her zaman serilerin "S" modellerini kullanmayı tercih ederler. Yani her türlü şu anda 6 serisi alınmaz. En kötüsü 6s alınır. En mantıklısı ise şimdi 5s alıp 3 sene sonra 7s almak. Şu anda 6 serisine saldıranların büyük çoğunluğu sürekli telefon değiştiren kişiler. yani 6s çıkınca kan ter içinde ellerindeki 6 serisini satıp en önden sıraya girerek 6s alacaklardır. maddi olarak bu mutlu azınlığın içinde değilseniz, aldığınız bir telefonu en az 3 kullanmayı planlıyorsanız, mantık yine aynı yönü gösteriyor. şimdi 5s, 3 yıl sonra 7s.

• İşte telefon budur, en az 3 yıl kullanırım diye aldığım note 3'e sadece 3 ay gibi kısa bir süre dayanabildim. Telefona hiç bir korsan uygulama yüklemedim, onlarca gereksiz Google ve samsung uygulamalarını kapattığım halde denediğim tüm tarayıcılarda sürüklerken kasma yapıyordu. Rehber zaten adamı kanser eder. Son günlerde de geceden sabaha kendi kendine uyanık kalıp en az %50 şarj götürmeye başlayınca sinirlenip sattım ve iphone 5S silver aldım. Tek elle telefon kullanabilmek önemli bir şeymiş ilk olarak bu yönden çok hoşuma gitti. Hız muhteşem ama en beğendiğim özellik touch id oldu. Parmak izimi anında tanıyıp kilidi kaldırıyor. İlk çıktığı dönemlerde ne kadar gereksiz bir şey diye yorumlar yapmıştım, hepsini geri alıyorum Güvenlik ve rahatlık açısından mükemmel bir çözüm olmuş. Fazla oyun oynamam ama deneme amaçlı real racing 3 ve modern combat 4 yükledim, anlık bile olsa kasılma yaşamadım. Velhasıl apple yenisini yapana kadar en iyi telefon budur diyorum

• Önemli Not: Apple iPhone 5s hakkında ürünü almamış olup durup dururken kötüleyenler, trollük yapanlar, konu harici; reklam, atışma ya da kavga çıkaranlara konu içerisinde itibar etmeyiniz ve Şikayet Et butonunu kullanınız. Tarafsız ve keyifli bir konu olması adına, bu konu başlığı altında yapılan tüm yorumlar kullanıcılar ya da cihazı almayı düşünenler için olup bu yönde hassasiyet göstermenizi sizlerden rica eder, keyifli forumlar dilerim.

*Apple Store Satın almak için...

*Ölücü Tim için Apple iPhone 5s sıcak fırsatlar takip konusu

Konu İçeriği

1-iPhone 5s Hakkında
    2-Tanıtım Videosu
    3-Unboxing
    4-İnceleme
    5-Kapasite
    6-Renk Seçenekleri
    7-Yazılım
    8-Donanım

• Sensörler
    • Hücresel ve Wireless
    • Düğmeler ve Konnektörler
    • Ağırlık ve Boyutlar
    • Kamera

9-Ekran
    10-İşlemci & RAM & GPU & CPU
    11-Pil
    12-Sar değeri
    13-Kutu içeriği
    14-Fiyatlar
    15-Sıkça Sorulan Sorular

• Yedeklemeyi nasıl yaparım?
    • Son çıkan sürümden başka sürüm yükleyebilir miyim?
    • SHSH kaydı nedir? Ne işe yarar?
    • Amerika'dan iPhone getirtme, Türkiye'de Garantisi var mı?
    • Yurt dışından getirteceğim cihazı nasıl kaydederim?
    • Model A1528* veya Model A1533* olduğunu nasıl anlarım?
    • İkinci el telefon alacağım garantisi var mı? nasıl öğrenirim?
    • AppleID için illa kredi kartımı gerekli?
    • Türkçe servisleri var mı?
    • Parmak izimi verme konusunda çekincelerim var?
    • Garanti koşulları ve teknik servis açısından Apple nasıldır?
    • Assistive Touch nedir? Nasıl aktif edilir?
    • DFU modu nedir ? Nasıl DFU mod'a alınır ?
    • Yazı yazarken otomatik düzeltme bir diğer adıyla T9’u nasıl kapatırız?

16-Karşılaştırmalar

• iPhone 5s diğer iPhone modelleri ile karşılaştırmak.

17-Testler

• AnTuTu Benchmark Test
    • Geekbench Test
    • Screen Test
    • Bending Test
    • Drop Test
    • Hammer & Knife Test
    • Torch Test

18-Aksesuarlar

Alt Kısımda
    Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü için İmzalarımız

Apple iPhone 5s

Apple iPhone 5s

iPhone 5s, Apple tarafından 20 Eylül 2013 tarihinde tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

Apple iPhone 5s Tanıtım Videosu

Apple iPhone 5s Unboxing

Apple iPhone 5s İnceleme

Donanım Haber Apple iPhone 5s İncelemesi

Apple iPhone 5s Kapasite

Ülkemizde 16GB / 32GB / 64GB olarak satışta.

Apple iPhone 5s Renk Seçenekleri

Gümüş, altın ve uzay grisi olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip.

Apple iPhone 5s Yazılım

iOS 7 ile satışa sunulan iPhone 5s, iOS 8 güncellemesini aldı ve şuan iOS 9 güncellemesini destekliyor.

iOS 9 hakkında daha detaylı bilgi için...

Apple iPhone 5s Donanım

Sensörler

Üç eksenli jiroskop
    İvmeölçer
    Yakınlık sensörü
    Ortam ışığı sensörü
    Parmak izi sensörü

Cellular ve Wireless

Model A1533*: CDMA EV-DO Rev. A ve Rev. B (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bant 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 19, 20, 25)

Model A1453*: CDMA EV-DO Rev. A ve Rev. B (800, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1700/2100, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bant 1, 2, 3, 4, 5, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26)

Model A1457*: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); LTE (Bant 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20)

Model A1530*: UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1900, 2100 MHz); GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz); FDD-LTE (Bant 1, 2, 3, 5, 7, 8, 20); TD-LTE (Bant 38, 39, 40)

802.11a/b/g/n Wi-Fi

Bluetooth 4.0 kablosuz teknolojisi

Düğmeler ve Konnektörler

Ağırlık ve Boyutlar

Yükseklik: 123,8 mm (4.87 inç)

Genişlik: 58,6 mm (2.31 inç)

Derinlik: 7,6 mm (0.30 inç)

Ağırlık: 112 gram (3.95 ons)

Kamera

Arka Kamera
    ƒ/2.2 diyafram
    1.5µ pikselli 8 megapiksel

Ön Kamera
    ƒ/2.4 diyafram
    1.2 MP fotoğraflar (1280 x 960)

Video Kayıt;
    1080p@30fps, 720p@120fps

Apple iPhone 5s Ekran

iPhone 5s, 4 inç (çapraz) geniş Multi-Touch ekran barındırıyor.

Retina ekran
    4 inç (çapraz) geniş Multi-Touch ekran
    326 ppi, 1136x640 piksel çözünürlük
    800:1 kontrast oranı (tipik)
    500 cd/m2 maks. parlaklık (tipik)
    Tam sRGB standardı
    Önde parmak izine dayanıklı yağ tutmayan kaplama
    Birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme desteği

Apple iPhone 5s İşlemci & RAM & GPU & CPU

RAM: 1 GB RAM DDR3

GPU: PowerVR G6430 (quad-core graphics)

CPU: Dual-core Cyclone (ARM v8-based)

Max. İşlemci Hızı: 1.3 GHz

İşlemci detaylarını görmeniz için;

Geekbench 3 uygulamasını yada

System Monitor uygulamasını kurunuz.

Apple iPhone 5s Pil

iPhone 5s, Li-Po 1560 mAh batarya (5.92 Wh) kapasitesine sahip.

Yerleşik şarj edilebilir lityum iyon pil bulunuyor.

Apple iPhone 5s SAR Değerleri

Apple iPhone 5s Kutu İçeriği

iOS 9 yüklü iPhone 5s
    Uzaktan Kumandalı ve Mikrofonlu Apple EarPods Kulaklık
    Lightning - USB Kablosu
    5W USB Güç Adaptörü

Apple iPhone 5s Fiyatları

Ülkemizdeki satış fiyatları ortalama şu şekilde;

iPhone 5s

16GB / 1999 TL

32GB / 2199 TL

64GB / 1600 TL ile 2300 TL arası.

Apple iPhone 5s için Sıkça Sorulan Sorular

Yedeklemeyi nasıl yaparım?

iPhone'u yedeklemek için kablosunu bilgisayara takın ve iTunes'u açın. Daha sonra şimdi yedekleye basın. Uygulamalarınızın da yedeklenmesi için iTunes ayarlardan bilgisayarınıza şimdi yetkilerdir ile yetki verin. Unutmayın bir sene içerisinde 5 adet cihaza yetki verebilirsiniz 6.yı kabul etmez. Ayrıca cihaza format atarsanız yeni yetkilendirme sayar. Format işleminden önce mutlaka cihaz yetkisini kaldırın. iPhone içeriğine göre hızlı bir şekilde yedeklenecek.

Son çıkan sürümden başka sürüm yükleyebilir miyim?

Apple yeni bir sürüm çıkardığında eski sürüme dönüş yapmak için belirli bir süre imzaları açık tutar. Yani örneğin siz 9.2 yüklediyseniz 9.1'e geri dönmek için bu imzaların açık olması gerek. Eğer imza kapanırsa artık geri dönüş jailbreakli cihazlar haricinde mümkün değildir. İmzaların açıklığınıwww.ipsw.me adresinden telefonunuzun modelini girerek takip edebilirsiniz.

SHSH kaydı nedir? Ne işe yarar?

Bu konuyu inceleyiniz...

Amerika'dan iPhone alacağım, Türkiye'de Garantisi var mı?

Amerika'dan yada Avrupa'dan getirtilen iPhone 5s ne yazık ki garanti kapsamına girmiyor.

Yurt dışından getirteceğim cihazı nasıl kaydederim?

Buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz...

Model A1528* veya Model A1533* olduğunu nasıl anlarım?

Kutuda model numarası mevcut.
    Ayrıca Ayarlar > Genel > Hakkında > Model, buradan da görebilirsiniz.

İkinci el telefon alacağım garantisi var mı? nasıl öğrenirim?

Buradan servis ve destek kapsamını görebilirsiniz...

AppleID için illa kredi kartımı gerekli?

Hayır. Kredi kartsız'da hesap açabilir ve kullanabilirsiniz. Apple resmi web sayfası üzerinde anlatım mevcut.

Türkçe servisleri var mı?

Apple Türkiye içerisinde yerleşik olan firmalar arasında bu konuda en başarılı olandır. Google'ın bile bir çok servisi Türkiye'de kullanılamıyorken, Apple'ın bir çok servisini Türkçe içerikle kullanabilirsiniz.

Parmak izimi verme konusunda çekincelerim var?

Apple iPhone 5S ile beraber TouchID teknolojisini tanıttığında parmak izlerinin kesinlikle serverlarında saklanmayacağını sadece cihaz üzerinde kayıtlı olacağını belirtti. Nitekim cihaza yeni sürüm yüklediğiniz zaman parmak izlerinizi bir daha tanıtmak zorunda kalıyorsunuz. Ancak tabi ki güvenme konusu size kalmış.

Garanti koşulları ve teknik servis açısından Apple nasıldır?

Türkiye'de yerleşik olan en başarılı firmadır. Cihazınız daki herhangi bir arıza için Apple Store götürdüğünüz zaman çoğunlukla değişim yaparlar. Ekran kırılmasında bile mütevazi bir ücretle değişim yaparlar. Müşteri memnuniyetine önem veren firmasıdır.

Assistive Touch nedir? Nasıl aktif edilir?

Assistive Touch home tuşu bozuk olan veya Home tuşunu fazlaca kullanıp zarar görmesini engellemek amacıyla kullanımı tavsiye edilebilir bir özellik.

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Assistive Touch aktif hale getiriniz.

DFU modu nedir ? Nasıl DFU mod'a alınır?

Dfu mod ( Device Firmware Update) iPhone ve iPad'e yazılım yüklemek için kullanılan özel bir mod'dur. Dfu mod cihaz açılışında sistem yüklemesini önleyerek sıfırdan yazılım yüklenmesini sağlar. iTunes ekranında kalan iPhone ve iPad'e geri yükleme yapmak için kullanılır.

iPhone’u DFU Mod’un ilk amacı cihaza Firmware yani işletim sistemi yüklemektir. iPhone’unuzu DFU Mod a alarak Firmware sürümünü yükseltip düşürebilirsiniz.

iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’i çalıştırın
    iPhone’u kapatın (power tuşunu basılı tutun)
    iPhone kapandıktan sonra, Power Tuşuna ve Home Tuşuna aynı anda basın ve 10 saniye basılı tutun, ardından Power tuşunu bırakarak Home tuşuna basılı tutmaya devam edin
    Yaklaşık 20 saniye sonra bilgisayarınızda aşağıdaki uyarı mesajını göreceksiniz.

Yazı yazarken otomatik düzeltme bir diğer adıyla T9’u nasıl kapatırız?

Ayarlar > Genel > Klavye > Otomatik Düzeltmeyi kapatın.

Apple iPhone 5s Karşılaştırmaları

iPhone 5s diğer iPhone modelleri ile karşılaştırmak için...

Apple iPhone 5s Testler

Apple iPhone 5s AnTuTu Benchmark

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Geekbench Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Screen Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Bending Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Drop Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Hammer & Knife Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Torch Test

Tıklayınız...

Apple iPhone 5s Aksesuarları

Ekran koruyucuları ve kılıflar için bu konuya göz atabilirsiniz.

Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü için İmzalarımız

Önemli;
    Profil > İmza kısmına kodları yerleştirerek kaydettiğinizde imza bazen düzgün bir şekilde gözükmüyor.

Kodların düzgün çalışması için;
    Tam Sürüm > Ayarlar > Profil Ayarlarım > İmza alanına kodlardan birini yapıştırarak kaydedin.

Yazılı İmza

Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü
    Apple iPhone 5s / 64GB Uzay Grisi

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][b][color=#000000]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/color][/b]
    [b][color=#000000]Apple iPhone 5s / Buraya kullandığınız modeli yazınız.[/font][/color][/b][/link][/center]

[center][b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link][/color][/size][/b][/center]

Sol taraf da kalacak şekilde yazılı imza

[right][b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link][/color][/size][/b][/right]

Resimli İmza

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Uzay Grisi

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][center][image]http://i.hizliresim.com/21kbWO.png[/image]
    [b]iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link]
    iPhone 5S 16GB [color=#4c4c4c]Uzay Grisi[/color][/b]
    [/center]

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 32GB Beyaz

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][center][image]http://i.hizliresim.com/z5VbLg.png[/image]
    [b]iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link]
    iPhone 5S 32GB [color=#999999]Beyaz[/color][/b]
    [/center]

iPhone 5S Kullanıcı Kulübü

iPhone 5s 64GB Gold

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][center][image]http://i.hizliresim.com/3LadMj.png[/image]
    [b]iPhone 5S Kullanıcı Kulübü[/link]
    iPhone 5s 64GB [color=#dcb872]Gold[/color][/b]
    [/center]

[center][image]http://i.hizliresim.com/7gb47L.png[/image]
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][b][color=#000000]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/color][/b]
    [b][color=#000000]Apple iPhone 5s / Buraya kullandığınız modeli yazınız.[/font][/color][/b][/link][/center]

[center][image]http://i.hizliresim.com/4rk5P7.jpg[/image]
    [b][size=1][color=#CC0000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#]Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü[/link][/color][/size][/b][/center]

>>>Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü<<<

[center][image]http://i.hizliresim.com/PkogO8.jpg[/image][/center]
    [link=http://forum.donanimhaber.com/m_82697641/f_//tm.htm#][center][color=#666666][b][size=1]>>>Apple iPhone 5s Kullanıcı Kulübü<<<[/size][/b][/color][/center][/link]

Resimli imzalarda alternatif...

[simage]url[/simage]

code

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Surada gelip andriodler ile 5s kiyaslamasi isteyen kisilere ayar oluyorum. Adam andriodi sevseydi burada olmazdi. Alin android alin da pismanlik nasil olur gorun. 5s alacaksin, kullanacaksin. Bastan soyliyim ergen telefonu degil. Oyun cart curt sacma app ler ile telefonun sarjini yemeyeceksin. Yag gibi akar, kus gibi ucar. Android gibi donma kasma aksirma tiksirma yapmaz.
  • iOS 8, 5S uzerinde 7 ile hemen hemen ayni performansta calisiyordu. 8.0 surumu bile gayet perofrmansliydi. Bazi sorunlar vardi ama performans hicbir zaman problem olmadi 8'de. Ama su anda 9'daki en buyuk problem perofrmans dusuklugu, sadece uygulama ici degil sistem capinda bir yavaslama, tekleme, kasma vs. -ne ile tabir ediyorsaniz artik- mevcut.

Sistem animasyonlarindan tutun uygulama acilis sureleri vs. her sey rezalet durumda su anda 5S icin. 9.2, 9.1, 9.0.1 hepsi ayni lacivertin tonu kimse kusura bakmasin. 9.2 bile kurtarmiyor iOS 9'u.

iOS 8 ile kullananlar kesinlikle yukseltmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bozkırın Tezenesi

Abarttıkça abartmışsın ha,yok işlemci 30 sene ileride ,
    iphone un tek olayı ios dur yani yazılımdır.İos 10 ilede 5s çöp olmuştur.
    Sen açta iphone 7 xperia xz karşılaştırması izle eskidendi artık iosun liderliği.

iOS 10lu 5s kullanıp bu yorumu yapıyorsan telefonu servise götür derim Yok kullanmıyorsan zaten bu yorum anlamsız olur. Ne bekliyorsunuz telefondan hele iOS 9-10 farkını abartarak anlatanlar telefonla ne yapıyor hiç anlamıyorum. iOS 7den beri 5s kullanıyorum 10.2 ile gayet memnunum. iOS 9un ilk sürümleri dışında gayet güzel güncellemeler geldi.
  • Telefonu hafif şiddetli bir temasta kapanan arkadaşım, forumun fikirlerine ihtiyacın yok. Gönder servise rahatla.

Telefonunun üst tarafı açılan arkadaşım, sen tam olarak neyin peşindesin. Telefonun açılmış, gelecek yazılım güncellemeleri ile o açıklığın kapanmayacağı aşikar. Sende gönder servise rahatla.

Lincoln arkadaşım, aklına gelen her foruma yazı yazmak nasıl bir hobidir öyle. Aynı soruyu tekrar tekrar sorup duruyosun. İnşallah haberin yokken ios 10.2.1 e telefon kendi kendini güncellerde, sende kurtulursun bizde

Son olarak herşeyi kapalı olmasına rağmen 4 saat ekran süresi alan arkadaşım, ben ekranı en parlak seviyede kullanırım. Facebook, whatsapp ve okey plus yüklü. Gün içerisinde kullanım yoğunluğuna göre ekran süresi fark ediyor. Yani benim telefonumun şarjı kullanıma göre 3 saatte de bitiyor 5 saattede bitiyor. Bazen 5 buçuk saatte oluyor. Sorun ekran süresini çok yüksek bir değer görememek ise, aç kişisel paylaşım noktasını koy telefonu bi köşeye. Biriside bağlansın cihazına. Bir kaç saat sonra kişisel erişim noktasını kapat ve şarjının son demlerinde ekran süresine tekrar bak. Orada bu şekilde azmine göre 8 saati bile görürsün.

Vesselam.

• 12nomurat 1 kullanıcısına yanıt
    Kardeş aslında ilk başta 5S almak istiyordum, fakat zaman içerisinde 3-5 daha fazla verip iPhone 6 alayım dedim ve onun üzerine bayağı bir heves yaptım. Hatta telefonu alacağımdan o kadar emindim ki, gittim 2 tane de kılıf aldım. Bütçem de mevcuttu, iPhone 6 almama ramak kalmıştı. Fakat bir taraftan da forumdaki iPhone 6 yorumlarına göz atıyordum. Derken bir gün arkadaşımla buluştum, kendisi silver iPhone 6 almış. Bükülme sorunu var mı diye sordum, o da hiç bakmadım ama bükülmemiştir cebime asla koymadım dedi. Ki kendisi çok titizdir, eşyalarını da çok dikkatli kullanır. Derken kendisinin de içine bir merak düşünce cihazını kılıfından çıkarttı ve cihaz plus olmamasına rağmen kendisinde hafifçe bir bükülme söz konusuydu. Neyse dedim yine de vazgeçmeyeyim iPhone 6 alayım. Bir süre sonra forumda bu kez de kasa açıklığı konusu dikkatimi çekti. Birçok kişi kasa açıklığı sorunu yaşadığını, bazılarında kutu açılır açılmaz, bazılarındaysa cihaz kullanılmaya başlandıktan sonra kasa açıklığı sorununun gerçekleştiğini gözledim. Yanılmıyorsam birkaç kişinin kasa açıklığında da belirgin bir ışık sızması olayı da var. Daha bugün bakmıştım hatta. Hemen o cihazı bükülen arkadaşı arayıp cihazın kasasında açılma olup olmadığını sordum, çocuk da 30 saniye kadar telefonda bekletti evet Touch-ID'nin sağ altta köşesinde açılma var deyince durup bir düşündüm. Evet bu tip problemler herkeste oluşmuyordur orası kesin. Fakat birçok kişinin de başına geldiğinden benim de başıma gelmesi ciddi bir ihtimaldir diye düşündüm. Ve bu cihaza 2.5 milyar para verip böyle sorunlarla uğraşacağıma şimdilik 5S alıp, ileride iPhone 6S'e geçerim şeklinde plan yaptım. E artık Apple da aptal değil ya 6'daki sorunları muhakkak halledecektir diye düşünüyorum.

Olay budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustisahin

iPhone 5s imin kasası yıprandıgından garantisi bitmeden değiştirmek istiyorum. Servise ne desek değişim yapar acaba arkadaşlar?
    Tavsiyeniz nedir?

Aynen bu şekilde söyleyin.Telefonumun kasası eskidi,garantisi bitmeden değiştirmek istiyorum deyin.Nasıl olsa siz kerizsiniz,ben çok zekiyim deyin.

Biz millet olarak bu kafayla gittiğimiz sürece hayatta biryerlere gelme şansımız yok.Hiç işim düşmedi sayılır Apple Store'a ama işi düşenlerden duyduğum basit arızalarda bile telefon değişimi yaptıkları.Hatta sıvı temesı olan telefonun bile üzerine para ödeyerek sıfırıyla değiştirildiğini duydum.Şimdi bu hepimiz için güzel bir olay.En azından tamir olmasını bile beklemeden yeni cihazımızı alıp çıkabiliyoruz fakat bu arkadaş gibileri yüzünden 5.senelerini doldurmadan ya Türkiye için politikalarını değiştirecekler ya da Apple Store'ları kapatıp gidecekler

• quote:

Orijinalden alıntı: Kjaerbye

arkadaşlar bu telefon 1200 tlye değer mi Şu anda ? Takılamlar var mı ios 10 ile birlikte,Iphone 7 de geliyor.

Sosyal ağlar, internet, video izleme,foto ve video çekimi, gps, vs. bunlar için fazla bile. Millet telefon ile ne yapıyor da yetmiyor ben hala anlayabilmiş değilim. Ne bileyim üstüne çıkıp uçursun mu istiyorlar. 9.3.5 güncel yazılım yüklü 2 aydır çatır çatır 5s kullanıyorum, ayarlarını yaptıktan sonra normal kullanım da pil süresi bir gün hatta ertesi gün dahi yetiyor. Bir telefonda 5 saat zaman harcarım diyen biri için elbette yeterli değil, bence bir telefonda 5 saat harcayan biri zaten önüne sunulmuş hayatı harcıyor, hiç uğraşmasın, powerbankını boynuna asıp dolaşsın.
  • Arkadaşlar 1.5 ay önce 5s uzay gri aldım ve uzun yıllar samsungun s4 cihazını kullanan biri olarak deneyimlerimi anlatmak istedim.
    1)İlk olarak yeni alıştım yani 1.5 ay sürdü alışmam.
    2)Şekil bazında bana göre süper tasarlanmış bir telefon.
    3)Oyun oynamayacaksanız watsap,arama,mesaj,internet bankacalığı kullanacasanız kesinlikle alınması gerekir. Virüs girmemesi artı yönü.
    4)Aldığımdan beri sürekli güncelleme geldi ve sürekli güncelledim itunesten. ios 9.3.3 le geldi şuan itibarı ile ios 10.1.1 yüklü.
    5)Şarjı 1,5- 2 gün gidiyor.
    6)İOS 10.1.1 den çok memnunum. Sıkıntı yok. Androidte güncelleme 4 yılda 2 kez geldi ve cihaz sonlara doğru çok sıkıntılı duruma gelmişti.
    7)İphone alacaklar benim fikrimce çok uçuk paralar ödeyerek iphone'un daha üst modellerini almalarına gerek yok. Çünkü hepsi aynı işi yapıyor. Aynı yazılımı kullanıyor. Kamera ve işlemci dışında hiç fark yok. Sadece işlem süreleri saniye farkıyla farklı. Hepsi bu.
    8)Kılıf önerisi isteyenlere kendi deneyimimi anlatayım. Spigen toch amor aldım spegenin kendi stesinden. Tank gibi oldu. Çok kaliteli.
    9)İphone 5s alınır mı sorusuna benim cevabım alınır ve 3-4 yıl rahat kullanılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gtrst0606 -- 2 Kasım 2016; 13:9:46 >

• Forum ahalisinin beğenmediği hatta alınmaz kullanılmaz dediği 5s 1700tl oldu..Allah sonumuzu hayretsin arkadaşlar..
  • Arkadaşlar telefonun batarya performansını olumsuz yönde en çok etkileyen 3g bağlantıdır.özellikle 5s daha fazla etkileniyor diye düşünüyorum.gün içerisinde 3g bağlantısına yoğunlukla ihtiyaç duyuyorsanız pek yapacak birşey yok fakat en azından telefonu kullanmadığınız anlarda 2g bağlantıya geçerseniz çok iyi bir kullanım süresi elde edersiniz.tabi bunun yanında konum belirleyicisi bluetooth ekran parlaklığı arka plan uygulama yenileme vs gibi özelliklerin de kapalı tutulması veya ayarlanması fayda sağlayacaktır.batarya performansı en zayıf noktası olduğu için üstünde duruyorum.ancak telefonu almak isteyen arkadaşlara şunu söyleyebilirim günümüzde klasik iphone çizgilerini taşıyan ve apple nin zirve yaptığı hala popülerliğini sürdüren kalite hissiyatını fazlasıyla yaşatabilecek bir modeldir 5s.
  • Kullanım olayı çok farklı birşey,ekran süresini temsil etmiyor.Telefonunda müzik aç ekranı kapat o kullanım süresi yine artıyor.
    Ben 5s lerin 2-5,3 saat ekran süresi verdiğini düşünüyorum 3g ile.Bana göre pili berbat.
  • Bugün 5S gold rengi telefonumu sattım yarın 6 64gb uzay grisi siparişi veriyorum, şu telefonu 16lık yerine 32lik alsaydım ve biraz daha dikkatli kullansaydım 16 ay değil 32 ay kullanırdım en az , yeni telefon alacaklara tavsiye uzun süre kullanım düşünüyorsanız en az32lik alın, bu 16 aylık sürede çok güzel yardımlaşmaların döndüğü çok güzel bir gruptu burası , herkese 5Sleriyle mutlu günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: meisida

Nasıl var mı bir problem hocam ? Hayırlı olsun bu arada.Bende sıfır almayı planlıyorum bir kaç güne götürür herhalde demi en az 1 sene daha problemsiz .

Tesekkur ederim. 6s e gore cok fazla isiniyor ve powerbank siz disari cikmak imkansiz. Bir de kucuk ekrana alisamadim ilk gunden, klavyede kafayi yiyorum onun disinda gunluk browser, sosyal medya kullaniminda cok basarili, 6s bana gereksizmis onu farkettim.

Anlik para ihtiyaci hocam.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.