Şimdi Ara

Nikola Tesla'nin Adı Kitaplarda Bile Geçmezken Einstein Yere Göğe Sığdırılamaması (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
27
Favori
6.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynştayn önemli bir bilim adamı ama evrenin genişlemediğini iddaa ederek büyük yanılgı yaptı. en büyük saçmalığı kafadan uydurduğu bir sabit ile evrenin bu yüzden hareket ettiğini iddaa etmesiydi.

genel görelilik kavramı belirsizlik ilkesiyle ciddi darbeler almıştır.

edison ampülü bulmadı ampül zaten vardı ama çok çabuk patlıyordu edison çabuk patlamayan ampül icat etti.

bilim adamları kusursuz insanlar değildirler hatta bir çok egoist insan var sırf rakibinin buluşunu destekliyor diye gözlemlerini gizleyen bilim adamları olmuştur

bazı nobel ödülleri hak kayırmadır , evrenin genişlemesinden kaynaklı ışığın kızıla kayması olayını iki bilim adamı makaleden izah ederken bir adam dedektörden tesadüfi şekilde bu mikrodalga ışınlarını bulmuş ve bu makalede belirtilen kayma olduğunu tespit edip nobel ödülü almışlardır :D teoriyi bulan işin mantığını keşfeden adamlar bir şey alamayıp adamların izah ettiğini tesadüfi bulan dedektörcüler ödülü almışlardır

tesla gereken değeri göremeyen bir bilim adamı , ama zamanla insanlar bunu öğrenecek

aynştayn hakkında yine abd nin atom bombası icat etmesinde önemli rol oynadı. 2. dünya savaşında yahudi düşmanlığı üzerine yahudi aileden geldiği için siyonizm propagandası yapmıştır

• Harbiden ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

quote:

Orijinalden alıntı: x86 based human

quote:

tesla elektriğin insanoğlu tarafından bedava kullanılmasını istemiştir.projesi de hazırdı; devlet tarafından ülke çapında santral ve kablolar döşenecek, bu masraf çok cüz-i vergilerle uzun vadede toplanacaktı.

ama devlet elektrik enerjisinden gelir elde etme yolunu seçince tesla out, edison in oldu.

tesla yeryüzünün gördüğü en büyük bilim adamıydı.einstein'ın zekasının onun yanında 100'de 1 kaldığını söyleyenler vardır.

şu an kullandığımız internet dahil hayatımızı kolaylaştıran herşeyin mucitidir.

tesla ile internetin ne ilgisi var tesla sadece fazla şişirilmiş bir balondan ibaret.

Eger adamin yaptiklarini arastirirsan ogrenirsin

adamın yaptıklarını biliyorum ac elektrik ve tesla bobinine bişey diyemem ama herşeyi teslaya bağlaak yanlış ve yalan ayrıca elektirği bobin ile dönüştürmeyi faraday bumuştur, kendisi elektrikriğin babası olarak anılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Albert Camus

quote:

Orijinalden alıntı: loko

quote:

Orijinalden alıntı: W.Röntgen

quote:

Orijinalden alıntı: loko

Tesla insanlıga yararlı ve Bedava ürünler icat etti.Einstein insanlıga ölüm ve acı getiren birşey icat etti.Einsteinın Yahudi olmasından dolayı onu yere göge sıgdıramadılar.Tesla ise paraya karşı oldugu için Hor görüldü saygı görmedi.

Acı mı getirdi ? O zaman tüm bilim dünyası acı getirdi. Matematikçiler de matematiği geliştirerek o formülün yazılmasını sağladı. O zaman onlarda suçlu ? Elektrikte insanların ölümüne neden oluyor o zaman Tesla'da acı getirdi ?

Atom bombasının mücidi kim?Atom bombası kadar İnsanlıga zarar veren başka birşey varmı?

Ateşi bulan kim? Ateş kadar insanlığa zarar veren bir şey var mı? Ateş olmasa ateşli silahlar olmayacaktı; ateş olmasa motor yapılamayacak, tanklar olmayacaktı, ateş olmasa Dünya daha güzel bir yer olacaktı.

ironi mi ? Ciddi misin ?

• Tesle ile einstein'i nasıl kıyaslıyorsunuz anlamıyorum. Tesla elektrik mühendisiydi. Dogal olarak elektrik üzerine çalışmalar yaptı. AC elektrik akım sistemini geliştirmesi ve elektrik motorlarını geliştirmesi, Radyo sinyallari üzerinde yaptığı çalışmalar bugünkü dünyayı oluşturdu.

Yalnız bu çalışmalar asla Einstein'nın uzayın bükülmüş olduğunu söyleyen Genel Görelilik Kuramı ile boy ölçüşemez. Bunu Tesla'nın buluşlarıyla kıyaslarsak elektriğin bulunması kadar önemli bir gelişmedir. O zamana kadar olan tüm evren anlayışını yıkmıştır, Newton'nun teorisini yerle bir etmiştir Einstein. Zamanın evrenin farklı noktalarında farklı aktığını, Yer çekimi denen şeyin Güneş'in büktüğü uzayda oluşan yörüngede hareket eden Dünya'nın, bükülmüş uzaydan aldığı baskı olduğunu bugün Einstein sayesinde biliyoruz.

Edit: Tesla belgesellerini de izledim. Ama Teslayı Einstein ile kıyaslayanlar şu aşagıdaki belgeselleri bir izlesin. Sonra gelsin yorum yazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem277 -- 15 Ekim 2013; 14:08:25 >

• yapmayın tesla modern elektro fiziğin en önemlisi olsa da, einstein teorik fiziğin en önemlisidir. kendisini ateist olarak tanımlas da, her insan gibi, kendi milletinin devlet sahibi olmasını istemesi çok doğaldır. amerikaya çalışması da, o yıllarda avrupa savaşın yaralarını saramazken, bilim yapacağı ve geleceğini garanti altına alabileceği tek ülke olması. zira 1933 de nazi baskısı altında çalışamayan 40 kadar bilim adamının türkiyede çalışması için bizzat atatürkten ricada bulunmuş, ülkeye gelip yeterli şartlar sağlanmadığı için, o adamların hepsi amerikaya gitmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whiskeyinthejar

yapmayın tesla modern elektro fiziğin en önemlisi olsa da, einstein teorik fiziğin en önemlisidir. kendisini ateist olarak tanımlas da, her insan gibi, kendi milletinin devlet sahibi olmasını istemesi çok doğaldır. amerikaya çalışması da, o yıllarda avrupa savaşın yaralarını saramazken, bilim yapacağı ve geleceğini garanti altına alabileceği tek ülke olması. zira 1933 de nazi baskısı altında çalışamayan 40 kadar bilim adamının türkiyede çalışması için bizzat atatürkten ricada bulunmuş, ülkeye gelip yeterli şartlar sağlanmadığı için, o adamların hepsi amerikaya gitmişti.

Gelmediler. O 49 bilim adami hic bir masraf yapmadan herseylerini kendileri karsilayacakti. Yani ortam elverisli isi. Ama İsmet İnonu onlarin bu isteklerini geri cevirdi mektubu var ismet inonunun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

yapmayın tesla modern elektro fiziğin en önemlisi olsa da, einstein teorik fiziğin en önemlisidir. kendisini ateist olarak tanımlas da, her insan gibi, kendi milletinin devlet sahibi olmasını istemesi çok doğaldır. amerikaya çalışması da, o yıllarda avrupa savaşın yaralarını saramazken, bilim yapacağı ve geleceğini garanti altına alabileceği tek ülke olması. zira 1933 de nazi baskısı altında çalışamayan 40 kadar bilim adamının türkiyede çalışması için bizzat atatürkten ricada bulunmuş, ülkeye gelip yeterli şartlar sağlanmadığı için, o adamların hepsi amerikaya gitmişti.

Gelmediler. O 49 bilim adami hic bir masraf yapmadan herseylerini kendileri karsilayacakti. Yani ortam elverisli isi. Ama İsmet İnonu onlarin bu isteklerini geri cevirdi mektubu var ismet inonunun

Ben mektubun M.Kemal'e ulaştırılmadığını sanıyordum. İsmet İnönü karşı cevap mı yazmış? Elinizde kaynak varsa alabilir miyim hocam.

• Einstein tam bir bilim adamı. Hayatını bilime modern kuantum diziğine adamış birisi.
    Tesla ise tam bir mucit. Yaratıcı zeka sahibi birisi psikolojik sorunlu birisi. Eğer Edisondan hakettiği parayı alsaydı ve ömrü 1-2sene uzun olsaydı ne projeler yapacağını düşünemiyorum bile. Teslanın alanı klasik fizik..
    Edisonun politikası işe yaradı temel radyodan mikrodalgaya, alternatif akımdan tesla bobinine bir çok icadı ve patenti var.
    Ama Einstein kuanrum fiziği yani aklın ötesi. Tesla ise elektriğin ötesi.
    Her iki bilim adamıda zamanının çok ötesine geçmeyi başarmışlar..
    Kangal alır..

• Edison derseniz belki anlarımda burada Einstein'a laf atanlar çok komik duruyorlar. Yahudi olduğu içinmiş, din propogandasıymış. Einstein'ın ateist olduğunu bilmeyen kalmadı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekmek arası sakız

quote:

quote:

Ben mektubun M.Kemal'e ulaştırılmadığını sanıyordum. İsmet İnönü karşı cevap mı yazmış? Elinizde kaynak varsa alabilir miyim hocam.

Mektubunuzu aldım. Teklifinizin çok cazip olduğunu kabul etmeme rağmen onu ülkemizin kanun ve nizamlarıyla uyuşturma imkânı görmediğimi söylemek zorundayım. İçinde bulunduğumuz şartlarda bu beylerden daha fazla istihdam etmemiz maalesef mümkün değildir. İsteğinizi tatmin edememekten dolayı üzüntülerimi bildirir, en derin hislerime inanmanızı rica ederim."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 16 Ekim 2013; 10:35:00 >

• Vur de vuralım göm de gömelim her bıjı nicolaaa abeyy

• quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

Edison derseniz belki anlarımda burada Einstein'a laf atanlar çok komik duruyorlar. Yahudi olduğu içinmiş, din propogandasıymış. Einstein'ın ateist olduğunu bilmeyen kalmadı diye düşünüyorum.

Kendisinin yahudi olmasini soylenmesine ragmen İsrailin kurulusunda buyuk etken oynamasina ragmen hala ateist diyorsaniz cahilliktendir.

• quote:

quote:

Edison derseniz belki anlarımda burada Einstein'a laf atanlar çok komik duruyorlar. Yahudi olduğu içinmiş, din propogandasıymış. Einstein'ın ateist olduğunu bilmeyen kalmadı diye düşünüyorum.

Kendisinin yahudi olmasini soylenmesine ragmen İsrailin kurulusunda buyuk etken oynamasina ragmen hala ateist diyorsaniz cahilliktendir.

Canım benim. Cahillikmiş. Einstein'ın hayatını Harun Yahya'dan falan mı öğrendin?

•  Nikola Tesla'nin Adı Kitaplarda Bile Geçmezken Einstein Yere Göğe Sığdırılamaması
  • quote:

quote:

quote:

Canım benim. Cahillikmiş. Einstein'ın hayatını Harun Yahya'dan falan mı öğrendin?

Dediginiz kisiyi tanimiyorum ama Einstein ateist olduguna dair kanitiniz varmi ? Yoksa haruncartdanmi ogrendiniz :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Dediginiz kisiyi tanimiyorum ama Einstein ateist olduguna dair kanitiniz varmi ? Yoksa haruncartdanmi ogrendiniz :)

Harun Yahya nam-ı diğer ****. Tanımıyorsan diyecek lafım yok. Einstein'ın bu konuda bazı sözleri var. Tanrı kavramına ve kutsal kitaba ilişkin. Yahudi olduğunuda söylememiştir hiçbir zaman. Söylediyse ben bilmiyorum, gerçekten kanıt sunun, yanlış bildiğimi kabul ececeğim. Ama şu an bilip ve gördüklerime dayanarak söylüyorum ki Einstein bir ateist ve kapitalizm karşıtıdır. Ateist olmasa bile yahudi değil. Pek inançlı gibi durmuyor. İsrail devletinin kurucularındandır lafı bana "maykıl sikkofield" blogunda ki teorilerden öte bir şey sunmadı. Belki de siz haklısınızdır. Oturup bütün gün Einstein'ın hayatını araştırmıyorum. Ama bildiğim ve okuduklarımdan bu sonuca çıkıyorum. Sevgiler.

Edit: Öeh. Site Adnan abiyi sansürledi. Oktar olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi insunwetrust -- 16 Ekim 2013; 10:57:57 >

• tesla dahi ve insanlık için çalışan bir bilim adamıydı gerçekten.Kapitalizm tarafından öldürüldüğünü düşünüyorum.
  • ahmet dursun
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.