Şimdi Ara

Nikola Tesla'nin Adı Kitaplarda Bile Geçmezken Einstein Yere Göğe Sığdırılamaması (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
27
Favori
6.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde, okulda, işte,otobüste cebinizdeyken telefonunuzun şarj olduğunu düşünün :)
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    O kadar link attım okumadın, ben mi okumaya üşenmişim. Azıcık İngilizcen varsa ingilizcesinden oku çünkü en alttaki referanslar kısmından bile hangisinin daha güvenilir kaynak olduğunu anlayabilirsin. Şuan DC kullanılmıyor mu sanıyorsun? Bu arada üstteki yazımı okumamışsın galiba. Tesla, günümüzde kullanılan alternatif akımın gelişiminde/icadında rol oynadı. Alternatif akım ONDAN öncede vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huddleston

O kadar link attım okumadın, ben mi okumaya üşenmişim. Azıcık İngilizcen varsa ingilizcesinden oku çünkü en alttaki referanslar kısmından bile hangisinin daha güvenilir kaynak olduğunu anlayabilirsin. Şuan DC kullanılmıyor mu sanıyorsun? Bu arada üstteki yazımı okumamışsın galiba. Tesla, günümüzde kullanılan alternatif akımın gelişiminde/icadında rol oynadı. Alternatif akım ONDAN öncede vardı.

6 yildir elektrikle ugrasiyorum kutaplar okudum hepsi AC'nin tesla tarafindan bulundugunu yaziyordu. Bulmasinin nedeni ise DC'nin cok verim kayibina sebep olmasaydi. Oyleki Ampul bile 110V'da calisiyordu. Suan 110V DC kullanan varmi ? Tabii bu AC Edison reisin isine gelmedi AC ile provakasyon yapti hayvanlar oldurdu falan filan. Hadi ben yanlisim Wikipedia yalan soyluyor kitaplar yalan soyluyor dogrusu nerede ? Takmisin teslanin boyle bir
    Patenti yok diyorsun. Adam zaten satmis patentini.

Sana sorum;

O zaman AC kim buldu ?
    AC varken neden DC kullanildi ?
    Neden bulundu?
    Kac yilinda neden bulundu ?

İngilizcen yokta su buldugun sayfalardan ceviriver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 14 Ekim 2013; 21:43:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gerçek kahramanlar asla ön planda değildir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nécromant

Nikola Tesla Belgeselleri

http://forum.donanimhaber.com/m_82466937/f_//tm.htm#82466937

quote:

Orijinalden alıntı: gmtalha_44

300'den fazla buluşu var diye duymuştum

En kral buluşu bence Tesla Bobini

700'den fazla buluşu var. Ayrıca tüm dünyaya bedava ve kablosuz elektrik sunmak gibi bir hayali vardı. ama bu hayali Edison'un para ve şöhret hırsına kurban gitti.

Eyvallah hocam. Bu adamın hayatı hakkında bir çok yazı okudum fakat belgeselini izlememiştim. Oldukça faydalı olacak..

Son olarak, şimdiye kadar duyduğum bilim adamı veya mucitler arasında en çok ilgimi çeken isim Tesla oldu. Adam gerçek bir mucit.

• Prestij filmi de güzeldi

Diğer sorularının cevabını sana özel mesaj ile ilettim. Alternatif akımı üreten ilk alternatör Hippolyte Pixii tarafından 1832 bulundu. Tesla doğmadan 1 yıl önce, elektroterapinin mucidi ve geliştiricisi Guillaume Duchenne AC'nin DC'ye üstün olduğunu söyledi. Daha devamı da var, istersen tercüme edebilirim.
  • Sakin ol kardeş, Prestige i mi izledin yoksa?
  • Bence biraz farklı kulvardalar. Tesla kendini insanlığin yararına adamıs ve bu yüzden paradan ün ve şöhretten kendini soyutlamis büyük bir mucit. Einstein ise kimsenin hayal bile edemediği şeyleri düşünmüş ve bunun için yorulmadan vazgeçmeden çalışmış bir fizikçi. Tesla hayatı daha nasıl kolaylaştırabilir ve daha yaşanabilir hale getiririm diye düşünmüş. Einstein ise evrenin tesadüfen yaratilmadigini ve herşeyin teorisini tek bir formüle indirgemeye çalışmış. Biri somut diğeri de fazla soyut kaçıyor. Ama ben oyumu Einstein dan yana kullanıyorum. Çünkü adamın dedigi teorileri vs.. suan bile daha tam manasıyla çözemiyoruz. Tabi ilerde ne olacak kimse bilemez. Benim naçizane görüşüm böyle.

• quote:

Diğer sorularının cevabını sana özel mesaj ile ilettim. Alternatif akımı üreten ilk alternatör Hippolyte Pixii tarafından 1832 bulundu. Tesla doğmadan 1 yıl önce, elektroterapinin mucidi ve geliştiricisi Guillaume Duchenne AC'nin DC'ye üstün olduğunu söyledi. Daha devamı da var, istersen tercüme edebilirim.

Hippolyte Pixii Elektrik Dinamosunu geliştirmiştir. Bunu bilin. AC bulmamıştır. AC'nin bulunmasına belki yardımcı olmustur fakat AC lafını agzına bile almamıştır. Bir şey yapılmaya calısırken amacı vardır. Siz AC bulundu diyorsunuz amacı nedir diyorum cevabı yok. Neden kullanılmadı diyorum cevap yok. Önemli oldugu biliyordu diyorsunuz neden gelistirilmedi diyorum cevap yok. Bakın Google AC'yi kim buldu yazın ne geliyor;

https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=AC+kim+buldu&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Wikipedia gibi kaynaklara güvenmediğinizi söylüyorsunuz. Maalesef sizi o yıllara götürecek zaman makinemiz yok inanmak zorundayız.

quote:

Orijinalden alıntı: legendcrime

Sakin ol kardeş, Prestige i mi izledin yoksa?

Pek televizyon izlemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 14 Ekim 2013; 22:05:53 >

• Ben de Amerika'daki Niagara Şelalesi yakınında Tesla heykelini görünceye kadar ismini duymamıştım.Kendi cahilliğime çok kızdım.

Nikola Tesla'nin Adı Kitaplarda Bile Geçmezken Einstein Yere Göğe Sığdırılamaması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arif32 -- 14 Ekim 2013; 22:07:19 >
    Wikipedia'ya inanmıyorum demedim. Referans yoksa doğru olmuyor maalesef. Mesela, Türkçe kısmında Tesla'nın icat ettiğini yazıyor, fakat herhangi bir referans yok. İngilizce yani benim verdiğim kısımda Tesla'dan 1 yıl önce AC'nin DC'ye olan üstünlüğünden bahsetmiş bir adam ve Türkçesindeki gibi referanssız kalmamış bir kaynağı var. "Licht, Sidney Herman., "History of Electrotherapy", in Therapeutic Electricity and Ultraviolet Radiation, 2nd ed., ed. Sidney Licht, New Haven: E. Licht, 1967, Pp. 1-70."

Düzenleme: Konuyu dağıtmayalım istersen. Özel mesajdan devam edebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huddleston -- 14 Ekim 2013; 22:16:50 >
  • quote:

Wikipedia'ya inanmıyorum demedim. Referans yoksa doğru olmuyor maalesef. Mesela, Türkçe kısmında Tesla'nın icat ettiğini yazıyor, fakat herhangi bir referans yok. İngilizce yani benim verdiğim kısımda Tesla'dan 1 yıl önce AC'nin DC'ye olan üstünlüğünden bahsetmiş bir adam ve Türkçesindeki gibi referanssız kalmamış bir kaynağı var. "Licht, Sidney Herman., "History of Electrotherapy", in Therapeutic Electricity and Ultraviolet Radiation, 2nd ed., ed. Sidney Licht, New Haven: E. Licht, 1967, Pp. 1-70."

Düzenleme: Konuyu dağıtmayalım istersen. Özel mesajdan devam edebiliriz.

1967. tesla 1947 öldü. Ayrica bu cumlede Alternatif Akim sozcugu veya Dogru Akim sozcugu neden gecmiyor. Keci Wiki yanlis, google yanlis, kitaplar yanlis, belgeseller yanlis, hocalar yanlis, maalesef sizi inandirmak icin zaman makinesi icat edilmedi. Artik inanip inanmamal size kalmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Havya Makinesi -- 14 Ekim 2013; 22:20:25 >

Kusura bakmayın ama gerçekten ilginçsiniz. Yine belirtiyim, özel mesaj ile de belirttim; söz 1855 yılında yani Tesla'dan 1 yıl önce söylendi. 1967 diye bahsettiğiniz tarih ise kitabın yayımlanma tarihi. Orada neden AC ve DC geçsin ki? Kitabın ismi o. Kitabın içinde yazıyor. Keçi inatlı çıkan sizsiniz maalesef, ben size diyorum ki, Türkçe kısmında herhangi bir referans yok fakat İngilizce kısmında var. Neden Türkçe'sine inanıyım ki? Daha devam etmek istiyorsanız lütfen özel mesaj ile iletin. Konuyu daha fazla uzatmayalım burada.
    aslında başkasının sahiplendiği birçok şeyi nicola telsa bulmuştur hatta haarp projesini başarıyla gerçekleştiren ilk kişi ama adam safın tekiymiş diğerleri hep ondan çalmış araklamış üstüne yatmış.
  • quote:

Kusura bakmayın ama gerçekten ilginçsiniz. Yine belirtiyim, özel mesaj ile de belirttim; söz 1855 yılında yani Tesla'dan 1 yıl önce söylendi. 1967 diye bahsettiğiniz tarih ise kitabın yayımlanma tarihi. Orada neden AC ve DC geçsin ki? Kitabın ismi o. Kitabın içinde yazıyor. Keçi inatlı çıkan sizsiniz maalesef, ben size diyorum ki, Türkçe kısmında herhangi bir referans yok fakat İngilizce kısmında var. Neden Türkçe'sine inanıyım ki? Daha devam etmek istiyorsanız lütfen özel mesaj ile iletin. Konuyu daha fazla uzatmayalım burada.

Hocam boyle cumle var dediniz oyle cumle yok. Tesla ac yi bulmadan 1 sene once demistiniz simdi dogumumdan 1 sene once diyorsunuz. Sizin asilsiz kaynaklarinami
    İnanayim yoksa kitaplara internete hocalarami ?

Kitabın içinde yazıyor. Açıp okumaya üşenmezseniz görebilirsiniz. Tesla'dan 1 yıl önce demişim, Tesla AC'yi bulmadan önce dememişim kaldı ki öyle bir şey nasıl diyebilirim. Tesla bulmadı ki AC'yi. Merak ediyorum sizin "asilli" kaynağınız nedir referanssız?
  • quote:

Kitabın içinde yazıyor. Açıp okumaya üşenmezseniz görebilirsiniz. Tesla'dan 1 yıl önce demişim, Tesla AC'yi bulmadan önce dememişim kaldı ki öyle bir şey nasıl diyebilirim. Tesla bulmadı ki AC'yi. Merak ediyorum sizin "asilli" kaynağınız nedir referanssız?

Madem bu kitabi buldunuz sanirim okudunuz bir resim filan atarmisiniz. Ayrica cumlede ne yaziyor cozemedik. Varsa bu cumle ne zaman soylemis tarih yok. Kitap varmi bence oda mechul

• Öyledir zaten, insanlar görünmeyen bilinmeyen ele gelmeyen, dokunulmayan, hissedilmeyen şeyleri gizemli bulur ve sever.

Tesla nur içinde yatsın onun sayesinde Alternatif akım var ve tüm elektrikli aletler ve bilumum fabrikalarda motorlar onun sayesinde dönüyor.
    Tesla elle tutulanları bulmuş, Einstaine elle tutulmayan, ama orada olan teoriyi bulmuş...

• Öldük ya lan daha ne istiyonuz?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.