Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1081. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guida

quote:

Orijinalden alıntı: Aykutoz

Cok gecmis olsun lastiklerin islevsiz kaldigini dusunmuyorum kotu degiller cunku. Yere kar dustugu zaman bizim otomatikler surekli patinaja duser galiba tork yuzunden

Lastikler Mart 2016 tarihli üretim. Lastikler yeni. Yerler kuruydu. Tamamen soğuk hava diye düşünüyorum. Dediğim gibi 1 saat sonra aynı viraja tekrardan girdim. Kaç km ile girdiğimi söylemiyorum örnek teşkil etmesin diye. Vakum etkisini gördüm. Aslında 10 dk'lık bir yere gidecektim sırf bu lastikleri ısıtmak için boş yere 1 saate yakın gezinip boş yere yakıt harcadım..

Aman hocam dikkat edin. Ben bu sene fabrikasyon lastiklerle dolascam seneyede 4 tane petlas kar lastigi alacagim. Çok fazka para vermeye gerek yok oetlas is goruyor denedim gecen kis hatta bir hafta once yine degistirdik diger aracimizda o takili su anda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar bu yazılım güncellemesi mevzusu ne oldu? Guncelleme yapilan beta surum mu? O betaysa nihai sürüm ne asamada acaba? Arac piyasaya cikali 1 yili gecti, ayiptir yahu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atacanaras

Aracı alalı 2 hafta oldu. (1.4t dynamic) Şehir içinde 20-40 km/h hızla seyrederken bazen gaza biraz fazla abanınca, araç bir üst vitese geçmiyor öylece kalıyor aracı kenara çekip motoru kapatıp açınca düzeliyor. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Henüz servise gidemedim.

Bir de led matrix farları garantisi bozulmadan sonradan taktırabiliyor muyuz? Kullananlar öneride bulunabilir mi?

Led matrix far sonradan takılıyor mu bilgim yok fakat exc. aracımda 1 ayı aşkın süredir kullanıyorum farla ilgili bilgi verebilirim. Diğer merak edenlere de genel bilgi vermesi anlamında.
    İlk olarak arabada en çok hoşuma giden özellik kesinlikle matrix farlar oldu. Bütün özellikler (kör nokta uyarısı, şerit takibi, acil freni, anahtarsız girişi vs...)bir tarafa led matrix farlar bir tarafa. Yani o saydığım özellikleri senden alıcaz sadece matrix far kalacak deseler matrix farlar kalsın derim ;)...Ben gece uzun yol çok gidiyorum o yüzden çok faydasını gördüm aydınlatma mükkemel,otomatik uzun far çok iyi (daha hiç selektör yapan olmadı karşıdan), çat çat süresi çok verimli :) bence bu özellik gece uzun yolda motor kadar önemli (tabi ki yerinde kullanmak şartıyla!) viraj aydınlatması, diğer araçları görünce ledleri ortama göre tek tek kapatması süper. Bence led matrix gerçekten mühendislik harikası. Gece uzun yol çok kullananlara şiddetle tavsiye ederim. Dynamic paket için 5000tl ilave parayı bence kesinlikle hak ediyor. Sonradan takılan xenon farlar ya da ampuller aynı performansı veriyormudur bilmiyorum? Bu özelliği ekletmek isteyen gönül rahatlığıyla alabilir.

• mozen84 M kullanıcısına yanıt
    Ben yaklasik 500km oldu alali. Suan icin ortalamam 7.3lt. Yarisindan cogu sehir ici kalani otobanda kullanim. Sehir ici tahminimce 8 lt civarinda yakar. Tabi bu degerler trafikte ne kadar kaldiginiza, hangi sehirde oldugunuza bagli degisiyor.

Siz iyisimi 9lt olarak hesabinizi yapin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuzlali20

quote:

Orijinalden alıntı: ozcan_01

quote:

Orijinalden alıntı: erhn42

Onceki araciniz temmuz oncesi uretimdir simdiki araciniz ise buyuk ihtimalle temmuzdan itibaren yeni uretimdir ufak tefek farklarla beraber bu bahsettiginiz ozellikte farkli buyuk ihtimalle belli bir sure sonra guncelleme ile hepimizin ki boyle olacak. Hatta eski aracinizda olmamasina ragmen yeni aracinizda cok yaklasinca "stop" yaziyor olmasi lazim sol altta.

Teşekkür ederim. Eski aracım Temmuz öncesi üretimde doğrudur. Fakat aynı güncelleme tuzlali20 arkadaşta olunca ve onda gösterince tereddüt kaldım. Acaba menüden açıp kapatılıyor mu diye. Dediğiniz stop yazısını henüz göremedim çünkü daha çok az kullanabildim haftasonunu bekliyorum detaylı incelemek için evin önünde yatıyor şu an araç :) Fakat sensörleri kapatıyorum çünkü ön sensörler plakayı görüyor sanırım sürekli ötüyor ve ekranda bi yere çarpacakmış gibi görünüyor. Plakayı yapıştırmam gerek sanırım.

Hocam mesajim yanlis anlasilmis sanirsam guncellemeden omcede gorunuyordu. Guncellemeden sonra sadece ondeki sensorleri kaldirmislar bende omde sensor olmadigi icin ve sol alts stop yazisi eklenmis. Normalde hep gorunmesi lazim.
    Guncelleme öncesi ve sonrasi gorselleri paylasiyorum.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Haftasonu foruma giremediğim için yeni dönüş yapabiliyorum bu konuya. Kast ettiğim buydu teşekkür ederim. Benim aracımda bu şekilde gözükmüyor. Sadece yol bilgisayarı ekranında görünüyor. Servisle görüşeyim en iyisi bu konuyu. Teşekkür ederim görseller için

• quote:

quote:

quote:

quote:

Onceki araciniz temmuz oncesi uretimdir simdiki araciniz ise buyuk ihtimalle temmuzdan itibaren yeni uretimdir ufak tefek farklarla beraber bu bahsettiginiz ozellikte farkli buyuk ihtimalle belli bir sure sonra guncelleme ile hepimizin ki boyle olacak. Hatta eski aracinizda olmamasina ragmen yeni aracinizda cok yaklasinca "stop" yaziyor olmasi lazim sol altta.

Teşekkür ederim. Eski aracım Temmuz öncesi üretimde doğrudur. Fakat aynı güncelleme tuzlali20 arkadaşta olunca ve onda gösterince tereddüt kaldım. Acaba menüden açıp kapatılıyor mu diye. Dediğiniz stop yazısını henüz göremedim çünkü daha çok az kullanabildim haftasonunu bekliyorum detaylı incelemek için evin önünde yatıyor şu an araç :) Fakat sensörleri kapatıyorum çünkü ön sensörler plakayı görüyor sanırım sürekli ötüyor ve ekranda bi yere çarpacakmış gibi görünüyor. Plakayı yapıştırmam gerek sanırım.

Hocam mesajim yanlis anlasilmis sanirsam guncellemeden omcede gorunuyordu. Guncellemeden sonra sadece ondeki sensorleri kaldirmislar bende omde sensor olmadigi icin ve sol alts stop yazisi eklenmis. Normalde hep gorunmesi lazim.

Haftasonu foruma giremediğim için yeni dönüş yapabiliyorum bu konuya. Kast ettiğim buydu teşekkür ederim. Benim aracımda bu şekilde gözükmüyor. Sadece yol bilgisayarı ekranında görünüyor. Servisle görüşeyim en iyisi bu konuyu. Teşekkür ederim görseller için

sizinle aynı durumdayım.
    Benim aracımda da görünmüyor ama servis zaten görünmez dedi. Hatta ikna etmek için 2 adet showroom aracında da gösterdi ve ikisinde de bu özellik yoktu.
    Gittiğim servis Ankara Reis.

• Kağıt üstünde olsa da liste fiyatlarında astra full golfün fulünden pahalı, eskiden de öyle miydi hiç dikkat etmedim. Liste fiyatı x, kampanyalı fiyat y, gerçek fiyat z, son fiyat t... oldum olası gıcık olmuşumdur bu duruma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronaa

quote:

quote:

quote:

quote:

sizinle aynı durumdayım.
    Benim aracımda da görünmüyor ama servis zaten görünmez dedi. Hatta ikna etmek için 2 adet showroom aracında da gösterdi ve ikisinde de bu özellik yoktu.
    Gittiğim servis Ankara Reis.

Çok saçma gerçekten çünkü benim önceki aracım opel astra K dynamic manueldi ve bu özellik vardı. Otomatik olsun diye manueli satıp dizel otomatiğini aldım aynı modelin. Multimedya sistemine güncelleme gelmiş biraz farklı yenisinde ve ekranda görünmüyor sensörler. Ama tuzlali20 arkadaşın aracıda güncellenen yazılıma sahip ama onda görünüyor. Servisle henüz konuşmadım bu konuyu. İstanbul Pendik ATM ile görüşeceğim yarın.

• Mokotow kullanıcısına yanıt
    Crystal Vision normal halojen ampul olduğu için garantide herhangi bir sıkıntı olmaz. Montajı çok basittir. 5 dk nızı bile almaz. Elim yatkın değil böyle işlere derseniz servise götürdüğünüzde söyleyin takıversinler 2 dk da.
  • _chimera_ kullanıcısına yanıt
    Onu da konuştuk ama yapıştırmalarda sökme işlemleri hem zor hem de tampondan plakayı sökerken zarar veriyor...APP plaka yasak gelir birisi sök der sökemezsin böyle de hoş durdu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trabzonspor39 -- 5 Aralık 2016; 13:11:03 >
  • guida kullanıcısına yanıt
    6500 fiyat veren bayinini adı nedir?
  • Trabzonspor39 kullanıcısına yanıt
    hocam dogrudur app palaka yasak ama dedıgım plaka muhurlu ve ruhsatla cıkarılıyo o yuzden sıkıntı olmuyo ve bu adamların sıktıgı sılıkon bıldıgınız sılıkon degıl ayrılması kolay ve zarar vermıyo ucretıne ben 70 tl gıbı bı mıktar vermıstım sadece bu yontemde aklınızda bulunsun dıye soyledım
  • Opel'in Almanya'da ki firmasında satış biriminin veya teknik birimin kısacası iletişim kurabileceğimiz birilerinin mail adresini bilen var mı ? Siteden yazacağım ama orda iletişim talebi bölümü var mail adresi bulamadım. Araçla ilgili bir kaç şeyi direk olarak onlara soracağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

excellence otomatik yerine bunu almak hata olur mu?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-acill-cosmo-plusstill%2Cderi-doseme-plus3m-paket-full-plusfull-sifir-ayarinda-346558314/detay

Kendi fikrimi söylüyorum; Ben olsam astra alırdım çünkü hatchback seven biriyim ayrıca dizel seviyorum. Bu tamamen sana kalmış ikisini de benzinli alacaksan yakıtlarına bak derim ki astra daha az yakıyor. Bagaj hacmi önemliyse senin için o zaman insignia daha avantajlı duruyor. excellence led matrix far var bunu da düşününce astra gene bir adım öne geçiyor. kısacası ben olsam excellence astra alırdım.

• ozcan_01 kullanıcısına yanıt
    hocam bu da mercekli halojen değil afl far. cosmoya başka şeyler de eklemiş.

Ses sistemi masrafı olmaz bunda. Bose eklenmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 5 Aralık 2016; 15:08:07 >
  • Son günlerde 1.4 Enjoy benzinli manuel için teklif alan oldumu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coupant

hocam bu da mercekli halojen değil afl far. cosmoya başka şeyler de eklemiş.

Ses sistemi masrafı olmaz bunda. Bose eklenmiş.

sende haklısın tabi bilemedim şimdi kararsız kaldım benim astra seçme tercihim spor sevdiğim için. Bagaj önemli değil ihtiyacım yok çok. diğer arkadaşlarında fikirlerini öğrenelim bakalım ne diyecekler
  • coupant kullanıcısına yanıt
    Astra dan once insignia kullandim. Hatta insignia yi satip astra aldim. Insignia ile hicbir sorun yasamadim. Tek derdim botuylari itibari ile trafikte rahat kullanilamamasi. Dar yollardan gecerken yandaki aracin kac defa aynaya carptigini inanin hatirlamiyorum bile. Baya bir genis ve uzun astra ya kiyasladiginizda. Bunlari goz onunde bulundurmaniz icin soyluyorum. Yoksa Insignia o paranin hakkini sonuna kadar verecektir.
  • bu zamlardan sonra aracı vakumlu poşete koyup garajın en ücra köşesine çekmeye karar verdim.

saklama hususunda daha yaratıcı fikri olan varmı
  • 
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.