Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (1075. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10731074107510761077
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _chimera_

quote:

Orijinalden alıntı: schumici

quote:

Orijinalden alıntı: coupant

5w-30'a geçişim aşağıdaki yağ ile olacak. Bakalım mobil 1esp 0w-40 ile arasında fark görebilecek miyim. Sanırım ilk etkisi yakıtın düşmesi olacak daha ince yağ olması nedeniyle.

https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/198/original/Specific_dexos2_5W-30_%28GB%29.pdf?1380720271

mühendis gözüyle mobil 1 esp ve motul'un bu ürününün tds'lerini karşılaştırdım. işimi daha da garantiye alıp bu hususta benden daha uzman olan makine mühendisi başka bir arkadaşıma da kontrol ettirdim.

mobil 1'in verileri motul'un bu ürününden daha iyi. akışkanlık, bu akışkanlığını koruduğu sıcaklık aralığı gibi değerlerde mobil 1 esp daha başarılı.

motul'un yüksek performanslı yağları belki iyidir, denemedim hiç bilmiyorum. ama bu ürünü mobil 1 esp formula'dan daha iyi değil, ondan eminim.

hep böyle gaza getiriyorsunuz beni sonra adam bakımda önüme gm yağ koydugunda ben nasıl tmm dıyuecem... :D gecenlerde aradım ben bu yağı degılde mobıl1 ıstıyorum dedım olmaz dedı elımızde bu var.. deli ettiler beni

valla hocam biz Ankara'da bir kaç arkadaş bayilerle görüştük ve kendi yağımızı getirme şartımızı ilettik. içlerinden olur diyen de var olmaz diyen de. olur diyenlerle bakım zamanı fiyat görüşmesi yapıp kafamıza yatana götürücez

• schumici kullanıcısına yanıt
    hocam tek sıkıntı keske o olsa ..yağa not düşecekler sonra beladır bulur belkı bızı, bı sorun cıkacak senın getırdıgın yagdandır dıyecekler garantı dısına cıkacak . sonra ugras dur
    Yakininizda laftan anlayan servis bulmussunuz ne kadar sanslisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hocam tek sıkıntı keske o olsa ..yağa not düşecekler sonra beladır bulur belkı bızı, bı sorun cıkacak senın getırdıgın yagdandır dıyecekler garantı dısına cıkacak . sonra ugras dur

hiç bir halt diyemezler. sonuçta GM onayı vermiş, onlara avuçlarını yalamak düşer

• quote:

Orijinalden alıntı: erhn42

Yakininizda laftan anlayan servis bulmussunuz ne kadar sanslisiniz

hocam burda 5-6 tane yetkili servis olduğundan rekabet yüksek, hepsi müşteri kapmaya çalıştığı için bi yerden taviz vermek zorunda kalıyorlar. kim müşteriye yakın olursa o kazanır
  • İzmir arkas bayisine bende sordum yağ konusunu, getirin değiştiririz dediler, hatta tüm bakım ürünlerini kendisi getirenler bile var dedi, ama faturaya not dusuluyor, herhangi bir sorunda garanti tehlikeye girebilir diye de ekledi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Peki hocam motulu mobil 1 esp 5w30 ile kıyaslarsak yorumunuz ne olur?

Motulun yarış yağı var bir tane sitesinde de dexos onayı yok. Ankaradaki distribütör performanslı kullanım için onu önerdi.
    https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/51784/original/300V_Power_Racing_5W-30_%28GB%29.pdf?1339171623

Aşağıda da skoda kullanan arkadalar Mobilube SHC Tam Sentetik Süper Performans Dişli Yağı SAE 75W-90'a geçince vites geçişleri pamuk gibi oldu demiş.
    http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=3168

Yağ sanırım bu arkadalar.
    http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/heavydutyoils_products_gear-oils_mobilube-1-shc-75w90.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 3 Aralık 2016; 12:41:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: coupant

Peki hocam motulu mobil 1 esp 5w30 ile kıyaslarsak yorumunuz ne olur?

Motulun yarış yağı var bir tane sitesinde de dexos onayı yok. Ankaradaki distribütör performanslı kullanım için onu önerdi.
    https://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/51784/original/300V_Power_Racing_5W-30_%28GB%29.pdf?1339171623

Aşağıda da skoda kullanan arkadalar Mobilube SHC Tam Sentetik Süper Performans Dişli Yağı SAE 75W-90'a geçince vites geçişleri pamuk gibi oldu demiş.
    http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=3168

Yağ sanırım bu arkadalar.
    http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/heavydutyoils_products_gear-oils_mobilube-1-shc-75w90.aspx

motul da mobil de iyidir. ama yüksek performans serisinin dexos onayı olmadığı için garanti hususunda problem yaratır.

ayrıca o yüksek performans yağlarına o kadar para vermeye de gerek yok bence. sonuçta o yağlar pist koşullarında uzun süreli sıkıştırmalara çözüm olması için üretiliyor. standart kullanıcı olarak bu tarz maksimum zorlamalara maruz bırakma ihtimalimiz yok gibi bişey. o yüzden standartlar içinde en iyisi olarak gördüğüm mobil 1 esp'den devam edicem ben. daha önceki araçlarımda olduğu gibi.

Katiliyorum doldur 5w30 esp ni bak keyfine

• Hayırlı hafta sonları herkese. Dynamic araca Led Matrix takılabilinirmi konusunu tekrardan gündeme almak istemezdim fakat bu konuyla alakalı Opel Almanya ile görüşmelerim sürüyor, bunu belirtmek isterim. Henüz bir sonuca varamadığımı söyleyebilirim, fakat dönüş yapacaklar. Bu konuyu ben değil Opel Türkiye araştırması gerekir. Birkaç bayii ile görüştüm, bir kısmı takılabilir bir kısmı takılamaz diye konuşmaktadır. Dynamic araca Led Matrix opsiyonu var ise bu takılabikeceği anlamına geliyor. Opel Almanya da takılamaz diye kestirip atmadı. Opel Almanya bu parça takıldıktan sonra farları yönetecek yazılım olduğu söylüyor. Yani extra bir parça yada donanıma ihtiyaç olmadığından bahsediyor.

Gelelim Türkiye servislerinin Led Matrix Fara sonradan takılabilmesi için istedikler fiyata. Biri çiftine 6.500 TL diyor bir başka bayii çiftine 17.000 TL diyor. Ben tutarsızlık gördüm fakat böylesiini görmedim. 1-2 Milyar arada oynama yaparda, bu kadar oynama/fark olmaz. Neyin kafası bu... 6.500 TL diyen bayii ile görüştüm bana kesin dönüş yapın, eğer takılabiliyor ise ve bu fiyata ise Ocak 2017'de bu donanımı taktıracağım. Hatta hemen kapora bile verebilirim dedim. Hem Türkiye'den hem Almanya'dan dönüş bekliyorum. Bakalım nasıl sonuçlanacak. Eğer mümkün gözükmüyor ise Philips Crystal Vision takıp garanti bittikten sonra aracı satmayı düşünüyorum. Sonra Led Matrix'li bir Astra alacağım. Şimdi arkadaşlar diyebilir gerek varmı diye. Evet kesinlikle var, bu aldığım karardan kesinlikle dönmeyeceğim.

Bu arada bu foruma dönmeyeceğimi söylemişitim fakat olmuyor, özlüyor insan. 😄 Eskisi gibi pek sık yazmayacak olsamda Opel Almanya ve Opel Türkiye ile ilgili konularda buraya bilgilendirme mesajları atabilirim.

Herkese hayırlı günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 3 Aralık 2016; 15:02:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

Hayırlı hafta sonları herkese. Dynamic araca Led Matrix takılabilinirmi konusunu tekrardan gündeme almak istemezdim fakat bu konuyla alakalı Opel Almanya ile görüşmelerim sürüyor, bunu belirtmek isterim. Henüz bir sonuca varamadığımı söyleyebilirim, fakat dönüş yapacaklar. Bu konuyu ben değil Opel Türkiye araştırması gerekir. Birkaç bayii ile görüştüm, bir kısmı takılabilir bir kısmı takılamaz diye konuşmaktadır. Dynamic araca Led Matrix opsiyonu var ise bu takılabikeceği anlamına geliyor. Opel Almanya da takılamaz diye kestirip atmadı. Opel Almanya bu parça takıldıktan sonra farları yönetecek yazılım olduğu söylüyor. Yani extra bir parça yada donanıma ihtiyaç olmadığından bahsediyor.

Gelelim Türkiye servislerinin Led Matrix Fara sonradan takılabilmesi için istedikler fiyata. Biri çiftine 6.500 TL diyor bir başka bayii çiftine 17.000 TL diyor. Ben tutarsızlık gördüm fakat böylesiini görmedim. 1-2 Milyar arada oynama yaparda, bu kadar oynama/fark olmaz. Neyin kafası bu... 6.500 TL diyen bayii ile görüştüm bana kesin dönüş yapın, eğer takılabiliyor ise ve bu fiyata ise Ocak 2017'de bu donanımı taktıracağım. Hatta hemen kapora bile verebilirim dedim. Hem Türkiye'den hem Almanya'dan dönüş bekliyorum. Bakalım nasıl sonuçlanacak. Eğer mümkün gözükmüyor ise Philips Crystal Vision takıp garanti bittikten sonra aracı satmayı düşünüyorum. Sonra Led Matrix'li bir Astra alacağım. Şimdi arkadaşlar diyebilir gerek varmı diye. Evet kesinlikle var, bu aldığım karardan kesinlikle dönmeyeceğim.

Bu arada bu foruma dönmeyeceğimi söylemişitim fakat olmuyor, özlüyor insan. 😄 Eskisi gibi pek sık yazmayacak olsamda Opel Almanya ve Opel Türkiye ile ilgili konularda buraya bilgilendirme mesajları atabilirim.

Herkese hayırlı günler dilerim.

Hocam sizi aramizda görmek mutluluk verici. Madem burdasiniz su radyo guncellemesi isinide konusalim ne dersiniz?

Bize nasil betayi iteklediler herkes bilsin isterim.

• quote:

pardon hocam : )) bizde ön sensör varda noluyo. daha kımde nasıl calıstıgını anlayamadık..

bu arada sende zonguldakta bulunmustun sanırım.. eisenbergde ordaydı...bende orda okumustum...özlemısım bi ara gitmem lazım

Aynen hocam zonguldakta okumustum ve halen yuksek lisansim devam ediyor. Ben gidecegim insallah bi ara.

Eisenberg arkadasinda esi hastaydi haber alamadik sonra ne oldu bilmiyorum.

• tuzlali20 T kullanıcısına yanıt
    Sanılmasınki bu olayı sineye çektim. Beta yazılım atmışlar evet bu doğru. Opel Türkiye bu tür tüketici şikayetleri ile ilgili pek hızlı bir sonuca gidemiyor. Şimdi Türkiye'deki yetkililer şunu diyebilir belki müşteriler sıkıntılarını şikayetlerini Opel Almanya'ya kim taşır, kim uğraşır diyebilir. Opel Almanya'da ülke dışından gelen müşteri şikayetleri farklı ilerlediğine bizzat şahit oldum. Konuyu araştırıyorum. Bir sonuca varır isem buraya yazarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 3 Aralık 2016; 15:49:10 >
  • Led Matrix farlar ile ilgili konuşmaya gittiğimde bayide Astra'ya bayii içinde yaptıkları makyajı gördüm. Kendileri yapmış..

Bana güzel geldi..

Bu pek hoşuma gitmedi, sağ ve sol'da birer egzos olsa daha iyi olurdu sanki..

Alttaki gibi olsa daha iyi olur sanki görüntü..

En azından böyle değil, evlerden uzak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 3 Aralık 2016; 15:59:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

Sanılmasınki bu olayı sineye çektim. Beta yazılım atmışlar evet bu doğru. Opel Türkiye bu tür tüketici şikayetleri ile ilgili pek hızlı bir sonuca gidemiyor. Şimdi Türkiye'deki yetkililer şunu diyebilir belki müşteriler sıkıntılarını şikayetlerini Opel Almanya'ya kim taşır, kim uğraşır diyebilir. Opel Almanya'da ülke dışından gelen müşteri şikayetleri farklı ilerlediğine bizzat şahit oldum. Konuyu araştırıyorum. Bir sonuca varır isem buraya yazarım..

Almanya ile iletisime gectiginizde geri donus oluyor mu? Mesela bizim opel gm hemen geri donus yapiyor gerci 10 gundur kimse aramadi. Bende almanyaya iyi bir mail atarim bizim gmden cozum bulamazsam ama zaten normali bu durumu almanyaya anlatmamiz lazim sonucta yazilim orada yapiliyor.

• Arkadaşlar selam,

Aracımın orta ekranı zombiye döndü. Bir çalışıyor bir çalışmıyor.
    Ses var, direksiyondan radyo kanalı değiştirebiliyorum hatta dokunmatik olarak da çalışıyor ama görüntü yok!
    Bugün servise bıraktım rest attık düzelmiştir diye geri verirlerken yine bozuldu :)
    Değişim için dosya açtık onay gelir gelmez yeni ekran takacağız dediler bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cronaa

Arkadaşlar selam,

Aracımın orta ekranı zombiye döndü. Bir çalışıyor bir çalışmıyor.
    Ses var, direksiyondan radyo kanalı değiştirebiliyorum hatta dokunmatik olarak da çalışıyor ama görüntü yok!
    Bugün servise bıraktım rest attık düzelmiştir diye geri verirlerken yine bozuldu :)
    Değişim için dosya açtık onay gelir gelmez yeni ekran takacağız dediler bakalım ne olacak.

Selam hocam olabilir elektronik cihaz sikinti etmeyin. En azindan sifir ekran ile degisebilecek bir durum. Tek probleminiz bu olsun.

• tuzlali20 T kullanıcısına yanıt
    Hocam yenisi geleceği için dert edecek bir şey yok ama insanı enayi yerine koymaları ilginç.
    "Reset attık düzelmiştir" ne demek ya :) daha ben cevap vermeden gidince zaten arkadaş azını bile açmadı hemen işlemlere başladı.

Bu arada gittiğimde orta ekrandaki park sensörü konusunuda konuştuk. Yazılımın zaten güncelmiş bir güncelleme yok dediler.
    GGP olmayan Dynamic modellerinde yok dediler. Olan kişileri gördüm dedim ve beni ikna etmek için 2 adet araçta gösterdiler cidden hiç birinde yoktu.

GPP ve geri görüş kamerası olmayan ve Dynamic model araçlarda orta ekranda sensör çıkan var mı?
    Yoksa bu servisler dünyadan bir haber mi? Yada araçlarda bu fark neden var?

Teşekkürler.
  • Hocam benim araç dinamik benzinli herhangi bir ilave donanım yok şubat 2016 fabrika çıkışlı orta ekranda park sensörü görüntüsü var

• cronaa C kullanıcısına yanıt
    Aracım Dynamic ve gpp yok multimedya ekranda park sensörleri çıkıyor

• 
Sayfa: önceki 10731074107510761077
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.