Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (916. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.262
Cevap
307
Favori
2.349.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Aykutoz

hay Allah razı olsun bir bakayım akşam ayarlara. klimanın çalıştıktan sonraki kokusu öldürüyor beni

A/C ışığının yanmayıp arka planda klimanın çalışması ilginç, dijital klima gözümden iyice düştü ben manuel havalandırma istiyorum :))

Rica ederim. Ama opelin manuel klimasında da aynı maalesef. Havalandırmayı ön cama yönlendirince Her araçta var klimayı açma olayı. Tabi bir fark var onlarda klima ışığı da yanıyor ve farkediyorsun. Gizliden gizliden çalışmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mak. Müh. 2005 M kullanıcısına yanıt
    Apple da carplay var ve android gibi sonradan bir program yüklenmiyor. Aynı arabanın ayarlarından carplay i açtığınız gibi iphonun da ayarlarından carplay i açmanız yeterli oluyor. Bu ayar ios9 sürümüyle geliyor yanılmıyorsam(emin değilim ios8 de olabilir). Bu yüzden bu sistem daha sağlıklı çalışıyor.

Arkadaşınızda iphon4 olabilir tahminimce çünkü 4 ios8 i almadı. 4s ise bile söylediğim sürüme yükseltmemiş olma ihtimali yüksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guida

Fren balata/disk vs. dolayı servise giden oldumu şimdiye kadar. Daha öncede bahsetmiştim, durmaya yakın balatalardan ses geliyor. Dersin balatalar bitmiş durumda.. Birde şimdi başka bir şey farkettim tesadüfen, Start&Stop kullanırken araç trafikte stop ediyor, fren pedalından ayağınızı çektiğiniz zaman araba çalışıyor hafif öne doğru atıyorya kendini atarken de balatalardan ses geliyor, sanki balatalar diskten zor ayrılıyor.. Daha 2.700 KM araç. 1.000 Km'de de vardı, şimdide var.Servise gidip servis demesin kullanmışın bitirmişin balataları garantiden değişmez bunlar demesin.. Bir balatanın ömru kullanmaya bağlıdır elbet, ama en kötüsü kaç KM gider. Sürekli ayağı frende olan bi adam olduğunu düşünün. Tahminim bi 15.000 km dayanır diye düşünüyorum, yanılıyormuyum.

Dostum ben o sesi 500 km de duymaya basladim.
    Aynen dedigin gibi bole sanki balatalarbitmis gibi tam durmaya yakin bi cayirti geliyordu.
    Servise gittim dediki asbest yasaklandigi icin balatalar eskisine oranla daha sert, omru kisa ve alismasi daha fazla zaman aliyor dedi.
    Hak verdim cunku hem asbest in yasaklanma sebebini biliyorum hemde daha once baska bir ustada soylemisti bir konusmada. Ama hani ses artar degisir rahatsiz edici boyutlari asarsa bence sende bi goster servise. Cunku 1421 km de su anda :) artik duymuyorum ben o sesi

• van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Heh bende tam hatirlayamdigim icin yazmiyim dedim iphone kullanmadigimdan hic olculerini bilmiyorum. Dogru diyosum satus temsilcisinde iphone vardi demekki iphone 6 imis onun ki o da koydu oraya abi burasi tel icin galiba demisti.
    Galiba deyince bende cok zorlamadim benim tel sigsin diye ama gozluk icin iyi oldu

• bunkerops kullanıcısına yanıt
    Aynen arkadas da diyodu zaten ara ara hem tel kaldirmiyormus hemde son surumu kkaldirsa iphone yeni modelleri nasil satacak doyordu
    Dedigin gibi iphone larda ios 8 mi 9 mu ne gerekiyormus birsey yukleyemiyormussun

• Eminim tasarlayan mühendis bile orayı niye yaptık lan biz hiçbir şeye benzemedi demiştir :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: guida

quote:

Orijinalden alıntı: schumici

Elinize sağlık hocam. Yalnız 25 nolu madde sadece Easytronic şanzıman için geçerli, tork konvertörlü şanzımanlarla böyle bir durum geçerli değil

Teşekkürler hocam. Listeden çıkarıldı.

20 - ) Çarpışma ikazı için :: Menüde 2 seçenek vardır. Uyarı yada Hem Uyarı Hem Fren seçeneğini Menüden seçebiliyorsunuz.

Merhaba,yukarıda yazan hangi model için geçerli acaba?Benim 1.4T dynamic otomatik araçta direksiyon üzerindeki tuşa bastığımda sadece mesafe ayarı yapılabiliyor(4 seçenek var.Uzun,orta,kısa ve kapalı).Ya da başka bir yerden mi bakmalıyım?

• Opel Arden Otomotiv kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz fiyatlar doğru mu acaba?

Astra k 1.6 cdti 136bg s&s manuel enjoy plus araç 74500 tl mi?

Biz bursa bayisinden enjoy plus paketlisine 76.600 tl den aldık vergi levhası ile filo indirimi dahil. Sizin fiyattan onları da düşsek 72000 tl ye alırmıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muminp -- 25 Ekim 2016; 21:20:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muminp

Verdiğiniz fiyatlar doğru mu acaba?

Astra k 1.6 cdti 136bg s&s manuel araç nasıl 72500 tl olur?

Biz bursa bayisinden enjoy plus paketlisini 76.600 tl den aldık vergi levhası ile..Enjoy plus paket de 2100 tl idi..

Enjoy 72500 ise cidden düşünülür hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: SkyLordTR

Mevcut trim sesleri listesi :) B sütunuda sabıkalı. Vauxhall forumdan aldım. Kalın oklar benim eklemelerim.

Kapı trimlerine çözüm.

Bunları nereye yapıştıracağımızı anlamadım ben. Kapı döşemesini mi sökmemiz lazım ?

• onder46 kullanıcısına yanıt
    Mesajımda düzeltme yaptım hocam, eğer enjoy 72500 tl ise almak isteyenler kaçırmasın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: cazador1453

quote:

Orijinalden alıntı: SkyLordTR

Mevcut trim sesleri listesi :) B sütunuda sabıkalı. Vauxhall forumdan aldım. Kalın oklar benim eklemelerim.

Kapı trimlerine çözüm.

Bunları nereye yapıştıracağımızı anlamadım ben. Kapı döşemesini mi sökmemiz lazım ?

O kullandigi madde evde sandalye cekyay vs ayaklarina yeri cizmesin diye takiliyor. Adamin gösterdiği noltalarda ufacik bir acilma sozkonusu siz o kapkalin seyleri oraya sokarsaniz acilma artabilir. Ya arkadaslar takilmayin bu ladar evet bazen sinir bozucu ama sonucta bir mercedes almadik olur o kadar. Eger illa bisey sokacaksaniz o noltalara benim tavsiyem en zararsizi su olur. Bir milyoncu amcalara gidin. Onlarda ince sıcak silikon tabancalari oluyor. Tabancayi guzelce isitin. Silikon zaten seffaf o kisimlara sikin. Ama dikkat edin tabancanin agzindaki metal kisim plastige cok temas etmesin yoksa eritme ihtimali var. Zaten 5 sn de soguyor. Tabi sikarken abartmayinda cakma adidas ayakkabi gibi durmasin. Bi deneyin olmadi bir kurdanla slikonu aninda cekip alirsiniz. Ne iz kalir ne zarar verir. Ama o noktalari acip gerdirmeyin kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: theunforguven

Merhabalar,

Arka koltuk emniyet kemeri işaretini nasıl kapatabilirim? Ekrandaki diğer yazıları kapatıyor.

Hocam bende dikkat ettim ill anda cikiyor bendede 2 sn sonra yok oluyor. Sizde surekli gorunuyorsa bi sikinti var demektir. Yada arkada kemerler baglimi surekli anlamadim? Toyotada soyle bisey var eger arkada oturan biri kemeri takip cikartirsa surekli alarm otuyor.opelde bilmiyorum daha arkaya adam almadim 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: ylc

quote:

Valla güzel değer zaten önceden gönlüm vardı simdi arabayi sattirma bana :) 1.4 otomatige göre bir depoda 150-200 km kardasın. İstanbul trafigini hesaba katarsan sanki biz heryere 120km hizla gidiyoruz. Yolda kalmayacak bu gidişle zaten..

Her kontakta havalandırmayi acinca ilk klima aktif oluyor, kapatinca bir dahaki kontağa kadar havalandırmayi acip kapatsanda klima acilmiyor bende böyle

Hocam araç ayarlarından kontrol edebiliyorsunuz. Klima her çalıştırmada aktif ya da son ayar gibi seçenekler var. Bende son ayarda duruyor mesela. Klima açık ise sonraki çalıştırmada açılıyor. Gerçi ben hiç klima açıkken aracımı stop etmem. Gideceğim yere gelmeden 100 m önce kapatirim ki havalandırma kanalları nemli kalıp koku yapmasın.

O ayar menusunu cekip atabilir mısınız? Ben hic gormedim o menuyu?

• quote:

durmaya yakın ve hareket etme anında frenden çekince bende de ses geliyor, diğer kullandığım eski astradada vardı.
    tam otomatiğin vermiş olduğu bir ses, tekerleklerde hareket var freni yumuşatınca ses çıkarmaya başlıyor. tam otomatiklerde 15-20bin km aralığında kontrol
    etmek gerektiğini düşünüyorum fren balatalarının.. en kötü 25bin km götürür bence

hiç 1.6 dizel kullanmadım ama kullandığım dizellerde ayağı gazdan çekince gitme eğilimini bırakıyor bir nevi fren gibi oluyordu yavaşlamak için
    1.4T'lerde otobanda eğimli veya yokuşlarda gazdan çeksen bile araba gitmekten çekilmiyor haliyle frene daha çok iş düşüyor, anlatabildim umarım :)

Babamla ortak kullandigimiz fiesta 48000 km oldu daha til ses gelmedi balatadan. Bir sonraki bakim 60000. Muhtemelen o gelmeden satariz. 30 yildir aracimiz var daha balata degistirmek nedir bilmeyiz. Eski fiestanin 40000 de debriyaj balatasini degistirmistik bunun sebebide Genelde yavaslamayi vites küçülterek yapiyorum. Ama bu bana pahaliya patlayacak gibime geliyor debriyaj balatasi daha pahali. Gerci vites kucultme dizelde ise yariyor. Benzinlide yemedi cok mutsuzum 😁

• tuzlali20 T kullanıcısına yanıt
    En babasi 150 tl dir fren çifti fazla sakınmamak lazim, hele senin araba 1.0 debriyaj balatasina cok iyi bak araca özel balata kullaniyorsa iyi paradır 1.4 balatasi kullaniyorsa sıkıntı yok. Arac yeni ortalikta sarf malzemeleri hiç gözükmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: darkxday

Telefon htc m8 android surumu 6.0.1 telden olacagini dusunmuyorum ben kablodan supheleniyorum simdi kablo siparisi verdim bir kac gune gelirse ondan tekrar deneyecegim, mevcut kablodan arac uygulamayi goruyor diye pek kabloya ihtimal vermiyordum

Hocam telefonunuz gayet iyi bir telefon o zaman sizin sorun kesinlikle kablodan adam gibi orjinal bir kablo takın tüm sorununuz çözülecektir diye umuyorum.
  • Mak. Müh. 2005 M kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben zaten telefonumu sırf aracın bluetoothu görmüyor diye değişmiştim. Android 4.4 Kitkattı eski telefonum.
  • EXPOXL E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Lastik basınçlarının 32 de tutuyorum.
    Buna rağmen otobanda bile asfaltta kat farkı olduğunda araç içerisinden çıt sesi geliyor. Sanki bir parça tam oturmamış da oynuyor gibi.
    Ara sokaklarda da çukura denk geldiğinde de aynı ses mevcut. İnceledim fakat bir şey bulamadım.
    Bu konuda bir deneyimi olan var mı? Yoksa amortisör takoz sesi midir?

Turbo devreye girdiğinde de bir cızırtı oluyor bunun sebebi de daha önceki yorumlarda okuduğum dikiz aynasının altında bulunan sensöre dokunulduğunda ses kesiliyor. :)

Ön ızgaranın üzerindeki parça ile kaput tam denk gelmiyor. Izgaranın üstündeki parça yukarıda kalıyor. Kimi araçta da bununla karşılaştım. Fakat düzgün oturtulmuş araçlarda var. Bu çok gözümü tırmalıyor. Servise götürsem bu sorun için bir çözümleri var mı acaba. Yoksa düzeltelim derken daha kötüsü mü olur?

Sağ arka kapı direğinde cam sıyırma contası oturmamış oradan su girebiliyor mu?

• bunkerops kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Android Auto uygulamasını telefonuma kurabildim. Fakat telefonu araca usb kablo ile bağladığımda uygulama ülkenizde kullanılamıyor iletisi veriyor bunun için ne yapmalıyım.
  • 
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.