Şimdi Ara

Geçmişe dönük trafik cezaları hakkında?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
3.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Az önce internette geçmişe dönük trafik cezalarının toplu olarak gönderildiği haberlerini okudum.
    Bunun sebebini emniyetteki ödenek yetersizliği! olarak belirtmişler!!!

Gelelim konumuza;

Kapımıza tebliğ edilen trafik cezası olduğunda indirimden faydalanmak için kısa sürede ödüyoruz.
    Ancak; az önce haber sonrası sorgulama yaptırdığımda ( intvd.gib.gov.tr adresinden ), 2 aracımız için geçmişe dönük trafik cezaları olduğunu öğrendim.

1. Aracımız için 20.08.2011 Tarihinde ( 2 sene önce! ) tutanak tarihli ve tebliğ tarihi 21.02.2012 ( 6 ay sonrasına )...140 TL ceza ve 133 TL faiz ile beraber toplam 273 TL

2. Aracımız için 28.05.2012 Tutanak tarihli ve 25.06.2012 ( 1 seneden de uzun ) tebliğ tarihli 154 TL ceza ve 115,50 TL faiz ile beraber toplam 269,50 TL

2. Aracımız için ikinci ceza; 04.06.2013 Tutanak tarihli ve 25.06.2012 ( 1 senelik ) tebliğ tarihli 154 TL ceza ve 115,50 TL faiz ile beraber toplam 269,50 TL

cezaları olduğunu gördüm. Ne kapımıza tebliğ edilen bir belge ne de başka bir şey var.

Hatta; ikinci aracımızın Muayenesini de her hangi bir ceza vs. ile karşılaşmadan geçen sene Nisan ayında problemsiz yaptırmıştım.

Şimdi; internette biraz baktım ama net bir bilgi yok. Ben nasıl itiraz edeceğim hem bu gecikmeye hem de bu faize? Kimse kusura bakmasın faizini kuzu kuzu ödemeyi düşünmüyorum. Geç ödemede her hangi bir kusur işlemedim ki AF talebinde de bulunayım. Kendi yaptıkları hatayı bana kesmeye kimsenin hakkı yoktur. Ayrıca; bu cezanın bana ait olup olmadığı konusunda nasıl emin olabilirim?? Yüzbinlerce evrak yığılması vs. hatasız olmayacaktır sonuçta.

İzlenecek yol yordam nedir, hangi mahkemelere vs. başvurulur bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim.

Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.