Şimdi Ara

Çektiğim Fotoğrafları T-shirt e basmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
38.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fotoğrafları T-shirt kaç farklı şekilde basabilirim?
    Bazı printerların özellikleri arasında geçiyor tshirt baskı özelliği, baskı dayanıklı oluyor mu?
    Suya dayanıklı mı?

• Sadece beyaz t-shirt'e baskı yapabilirsin.Fakat o da bal974'ün dediği gibi kalitesiz oluyor.Hem t-shirt için a4 büyüklük bence yeterli değil.Güzel bişey istiyosan a3 ideal.Ayrıca t-shirt baskı kağıtları da baya pahalı bildiğim kadarıyla.Kısacası;boşver sen.
  • punisher +1
    Evet baskı kağıdına vereceğin paraya bir kaç t-shirt alabilirsin. Ama basacağın baskı çok özel bir şeyse bilemem tabi.
  • simdi biz arkadaslarla tshirt yaptlracaktlk..
    bilgisayarda istedigimiz seyi ayarladlk,diskete kaydettik..burada(izmir) spor malzemeleri yapan biryere götürdük..siyah long sleeve(boyle deniyor sanlrlm,tshirt kumasl ama uzun kollu)üzerine onlu arkaLl baskl yaplLdl klyafet + baskl 10milyon vermistik(14müydü yoksa(:

resmi diskete koy,saga sola sor arastlr pahaLlysa transfer kagldl,hem güzel baskl fena degil yani
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by owin</i>
    <br />simdi biz arkadaslarla tshirt yaptlracaktlk..
    bilgisayarda istedigimiz seyi ayarladlk,diskete kaydettik..burada(izmir) spor malzemeleri yapan biryere götürdük..siyah long sleeve(boyle deniyor sanlrlm,tshirt kumasl ama uzun kollu)üzerine onlu arkaLl baskl yaplLdl klyafet + baskl 10milyon vermistik(14müydü yoksa(:

resmi diskete koy,saga sola sor arastlr pahaLlysa transfer kagldl,hem güzel baskl fena degil yani
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Süper bir çözüm. Tebrikler[frndsp]
  • Transfer kağıtları o kadar pahalı mı yaf? Ben 25 milyona mı ne görmüştüm 50 kağıtlık paketi (25 kağıt da olabilir). Yani kağıdın tanesi o kadar pahalıya gelmiyor. Zaten normal kağıt gibi kullanmayacaksınız bunu. 25 kağıdı az görmeyin yani. Hergün tshirte baskı yapmayacaksınız herhalde. Bulabilirseniz tekli alın. O kadar kağıt gereksiz.
  • PEKİ TRANSFER KAĞIDI ALINDI NASIL T-SHIRT TA BASILCAK
  • transfer kagıdına baskıyı tersine yapacaksın ve sıcak bir ütü aracılıgıyla t-shirt e yapıştıracaksın
  • 1 ay önce tişörte baskı yaptım. İsteyen olursa mail adresimden istesin, sonucunu yollayabilirim.

kağıdın 10'lu pakedi 20 milyon. Çankaya'da zar zor buldum. Bilgisayarcılar genelde satmıyor. Kırtasiyeden aldım. Dataline marka iron-on transfer kağıdı kullandım. Kağıt pahalı olduğu için kağıdın verimli kullanılması gerekiyor. Mesela resim ile metin yazdırılacaksa bunlar kağıt üzerinde en az boşluk kalacak şekilde yerleştirilmeli.

Yazıcı sanırım farketmez. Sonuçta kağıt besleme yerine normal a4 kağıdı gibi konuyor özel kağıt. Yalnız yazdırırken mirror image (ters görüntü) seçilmeli ki kağıt tişörte uygulandığında resim aynadan görülüyormuş gibi olmasın. Üzerine baskı yapılıyor. Örneğin bir resim bastırılmışsa resim için biraz kenarlık bırakılarak kağıt kesilir. Ütü pamuklu ayarında ısıtılır. Buhar özelliği kapatılır. Kağıdın baskı yapılan tarafı tişörtün üzerinde olacak şekilde kağıt konur ve ütü hafifçe bastırarak uygulanır. Baskı yapılan tişört %100 pamuklu olmalıydı galiba. Baskı kağıdının kullanma talimatlarında ütünün 10 saniye tişrt üzerinde tutulması gerektiği yazıyor fakat bu kadar tutunca tişört yanıyor. Bu yüzden iyice bastırıp ikişer saniyelik aralarla uygulamak daha uygun. İlk denemeleriniz için eski bir atletinizi feda edin derim. Yap boz gibi istediğiniz şeyi bastırıp denersiniz. Baskı yapıldıktan sonra kağıdın soğuması beklenir ve kağıt yavaşça tişörtten çekilir. Kağıdın baskı yapılan saydam kısmının tişört üzerinde kaldığı görülür.
    Geleyim baskının kalitesine.. Tişört üzerinde kalan kısım ışıkta parlıyor (sonradan eklendiği biraz belli oluyor). Bunun dışında tişört üzerinde çok tatlı duruyor.
    İlk yıkamada zayıf yapılmış baskılar atmaya başlıyor. Hatta bazıları yıkamaya bile gerek kalmadan terle beraber sökülüyor. Herhalde biraz daha iyi basabilseydim bu kadar dayanıksız olmazdı ama kullanım kılavuzunda da terster ütüleyin tersten yıkayın diyor zaten.

Sonuç olarak doğum günü hediyesi gibi bir sebeple, bir parti için falan güzel bir olay tişörte baskı. Ama basılı tişörtün yerini tutmadığı kesin.

• Dataline marka iron-on transfer kağıdından bende kullandım.
    Başarılı bir üründü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kahkaha

1 ay önce tişörte baskı yaptım. İsteyen olursa mail adresimden istesin, sonucunu yollayabilirim.

kağıdın 10'lu pakedi 20 milyon. Çankaya'da zar zor buldum. Bilgisayarcılar genelde satmıyor. Kırtasiyeden aldım. Dataline marka iron-on transfer kağıdı kullandım. Kağıt pahalı olduğu için kağıdın verimli kullanılması gerekiyor. Mesela resim ile metin yazdırılacaksa bunlar kağıt üzerinde en az boşluk kalacak şekilde yerleştirilmeli.

Yazıcı sanırım farketmez. Sonuçta kağıt besleme yerine normal a4 kağıdı gibi konuyor özel kağıt. Yalnız yazdırırken mirror image (ters görüntü) seçilmeli ki kağıt tişörte uygulandığında resim aynadan görülüyormuş gibi olmasın. Üzerine baskı yapılıyor. Örneğin bir resim bastırılmışsa resim için biraz kenarlık bırakılarak kağıt kesilir. Ütü pamuklu ayarında ısıtılır. Buhar özelliği kapatılır. Kağıdın baskı yapılan tarafı tişörtün üzerinde olacak şekilde kağıt konur ve ütü hafifçe bastırarak uygulanır. Baskı yapılan tişört %100 pamuklu olmalıydı galiba. Baskı kağıdının kullanma talimatlarında ütünün 10 saniye tişrt üzerinde tutulması gerektiği yazıyor fakat bu kadar tutunca tişört yanıyor. Bu yüzden iyice bastırıp ikişer saniyelik aralarla uygulamak daha uygun. İlk denemeleriniz için eski bir atletinizi feda edin derim. Yap boz gibi istediğiniz şeyi bastırıp denersiniz. Baskı yapıldıktan sonra kağıdın soğuması beklenir ve kağıt yavaşça tişörtten çekilir. Kağıdın baskı yapılan saydam kısmının tişört üzerinde kaldığı görülür.
    Geleyim baskının kalitesine.. Tişört üzerinde kalan kısım ışıkta parlıyor (sonradan eklendiği biraz belli oluyor). Bunun dışında tişört üzerinde çok tatlı duruyor.
    İlk yıkamada zayıf yapılmış baskılar atmaya başlıyor. Hatta bazıları yıkamaya bile gerek kalmadan terle beraber sökülüyor. Herhalde biraz daha iyi basabilseydim bu kadar dayanıksız olmazdı ama kullanım kılavuzunda da terster ütüleyin tersten yıkayın diyor zaten.

Sonuç olarak doğum günü hediyesi gibi bir sebeple, bir parti için falan güzel bir olay tişörte baskı. Ama basılı tişörtün yerini tutmadığı kesin.

böyle dediğne göre almaya değmez gibi beldi ha?
    baskı olmuyor hemen sökülebiliyor,olmadı ilk yıkamada hırpalanıyor baka vahim gibi geldi bana durum
    aceba transfer kağıdının kalitesinden mi?

• Peki Millet bişii sorcam...
    Ben de izmirde ikamet ediyorum...
    T-shirt baskı olayınıkendimizde yapabilmekteymişiz onu anladık anlamasına da bu işi yapan birileri yok mu izmirde ya?

bu yazıcı ve kağıt olayları tamam ama bu işi yapan birileri olmalı diye düşünüyorum...
  • var tabiki.alsancak garının karşısındaki ara sokakta yapıyorlar.telekomun yanındaki sokaktan dalıcaksın orası.dükkanın ismini bilmiyorum.ama t-shirt e baskı ilanını görmüştüm.
  • arkadaşım jackosman'ın tarif ettiği yerin adı can fotokopi.o sadece birkaç şubesinden biri.ayrıca çankaya'da 2.onur han'ın karşısında da var.oradan da yaptırabilirsin.ben görmüştüm.
    SAYGILAR...
  • Arkadaşım İzmir'de bu işi gayet kaliteli yapan bi yer biliyorum, benim kankiler oluyolar. Özel baskı aletleri falan var ve bizim evde yaptığımız baskıdan daha kaliteli oluyo. Fiyatıda 10 milyon. Web siteleri var ordan adreslerini alabilirsin. Ayrıca ellerinde çok değişik hazır baskılar falanda var ilginç bi yer vesaire...
    http://www.kemik.com.tr
  • baront49 ,
    açıklayıcı bilgi için teşekkürler...
  • selam arkadaslar bu transfer baskı ile ilgili son 3 aydır kafayı bozdugumuz için size ufak biriki bilgi verebilirim. biz de çeşmede transfer baskı işi yapıyorduk ancak eylül 5 itibariyle İzmir'e tasınıyoruz. evde basıulan transfer baskılar pahalı gelmesi dısında dayanıksız oluyorlar çünkü lazer printerınız bile olsa içinde silikon yağlama ünitesi olmadığı için baskınız kısa zamanda cıkıyor ayrıca ne kadar ütüleseniz de yeterli basıncı saglayamadığınız için de profesyonel sonuç yakalayamıyorsunuz.
    biz ilk başta inkjet printer ile başladık ancak onun kağıtları oldukca pahalı olduğu için lazer printer aldık. Fakaaat ondan da istenen sonucu elde edemedik cunku epey dayanıksız. sonuc olarak artık renkli fotokopi makinası kullanıyoruz. cıktılarımızı da 9 bar basınç saglayan bir pres ütü ile basıyoruz...
    bu sayede istenen herşeyi bilgisayar yardımıyla basıyoruz. ayrıca puzzle da yapıyoruz ki sanırım izmirde bunu yapan tek dükkanız. Hatay'da hakimevlerinin çaprazında KUKI PRESS hepinizi bekleriiiz.

• izmir'de olmanıza sevindim.
  • bu tshirte baskı işini ankara da yapan var mı biliyormusunuz?
  • istanbulda oturanlar için diyorum kadıköydeki çoğu foto studyosu o işi yapıyo tshirt dahil 5 ytl falandı sanırım canavar gibide oluyo hiç uğraşmaya gerek ok
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.