Şimdi Ara

E36 3.18Ti Bilindik bir ses???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni aldığım aracım 98 model 3.18Ti Compact, m krom paket, is motor 140hp, 166 bin km de.
    Araçta alırken farketmediğim bir ses peydah oldu. Ses çok tanıdık bir ses. Herkes mutlaka eski tip birçok arabada duymuştur. Henüz herhangi bir servise ustaya bir yere göstermedim. Bir işlem yaptırmadan önce bmw ci uzman arkadaşlardan bilgi almak istedim.

Sesin videosunu çekecek fırsatım olmadı ama yazılı olarak tarif etmek gerekirse;
    1.vites kalkışta yada düşük devirde, 2. viteste düşük devirde, sadece gaza bastığınızda " i i i i i i i i iiiiii " gibi, motordan gelen kısalan ciyaklama gibi fren sesine benzeyen, ama devir 1700-1800e yükseldiğinde tamamen kaybolan bir ses duyuyorum. Doğru tarif edebildim mi bilmiyorum. Sanki böyle sert bir kayışın pilastiğe sık sık sürtmesiyle çıkan ciyaklama sesine benziyor. Ses zaten çok çok az duyuluyor camlar tam açık ve dikkatle dinlemezseniz fark etmiyorsunuz bile. Rahatsız etmiyor ama ben taktım işte kafaya. Nedendir nasıl çözülür bilmiyorum.

Tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.
    Teşekkürler. İyi forumlar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.