Şimdi Ara

Dolumcularin tavsiyesi, Canon MG 5350 vs Epson XP 700 (Canon MG 6350 alındı) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
615
Cevap
14
Favori
35.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chips

quote:

Orijinalden alıntı: umit35izm

merhabalar, benim kullandığım yazıcı mg 5550. 1 yıl kadar oldu satın alalı. 7-8 aydır dolabilen oto reset kartuş kullanıyorum. En son ağustos başında kullanmıştım bir sorun yoktu. Dün yazıcıdan döküm aldığımda siyah renkleri ikili gibi bastı. Püskürtme ucu denetim desenini yazdırdığımda PGBK daki çizgiler çift çıkıyor. Solda PGBK yazan yerde çift basıyor. Çizgilerde kesiklik yok sadece çift. Temizleme ve derin temizleme yaptım fakat sorun düzelmedi. Sizce ne olmuş olabilir? Bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa sevinirim.

Acaba tıkanıklık olabilir mi? En az 5x5 bir siyah kare yapın paint te ve bastırın. Bakalım nasıl basacak. Eğer beyaz çizgiler var ise tıkanıklık olma ihtimali yüksek.

Tıkanıklık olsa kesik kesik basar ikili basıyormuş yani dediği kartuşun kafa hizalaması bozulmuş kartuşlar bir harfi cümleyi yazarken bir seferde yazmıyor önce bir kere geçiyor kağıdı boydan boya ince bir mürekkep bırakıyor ikinci geçtiğinde üzerine bir miktar daha mürekkep bırakıyor yazı az daha belirgin oluyor üçüncü de veya daha fazla seferde yazıyo oluşturuyor arkadaşın yazıcıda o kartuş ilk mürekkebi bıraktığında ikinci sefer püskürtürken aynı pikselleri tutturamıyor yan tarafa bırakıyor mürekkebi bu şekilde yazı ikili gibi çıkıyor kafa hizalama desenini ile düzeltmeye çalışması lazım inşallah düzelir

Önceki iki kartuşlu yazıcım bu yüzden kullanılmaz oldu ne yaptıysam düzelmedi yeni kartuş aldım yine olmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kullanıp memnun kaldığınız fotoğraf kağıtları hangileri? Ankarada nereden almamı tavsiye edersiniz?

• IroNLizard kullanıcısına yanıt
    Başta Yazıcı ile birlikte gelen orjinal foto kağıtlarını kullandım. Çok ügzellerdi ve bitince yenisini almak istesem de internette bulamadım.
    Sonra rovi kağıtlarını övenler olunca forum sitesinde ondan aldım (internetten sipariş verdim). Onlardan da memnun kaldım. Rovi nin bir kaç çeşidi var, kısaca en pahalı olanından aldım.
    En iyisi o diye bir iddiam yok, olamaz da zaten. Karar verdiğinizde Siz de denediğiniz kağıdı söylerseniz bizim de bilgimiz olur.

• yetkili satıcısı olduğumuz rovi inkjet kağıtlar 120 gr kuşeden 640 gr mıknatıslı magnet kağıtlara kadar gramaj, kalite, değişik yüzey seçenekleri kullanım alanları ile sahiden kullanıcılarını memnun eden kağıtlardır. klasik fotoğraf baskısı için profesyonel kullanıma en uygun 300 gr premium ve 280 gr advanced serileridir. bu iki kağıt arasında gramaj dışında fark yok denebilir. profesyonel fotoğrafçı müşterilerimiz genelde vesikalık baskılarını 300 gr müşterilerinin getirdiği amatör baskıları 280 gr kağıtlara alır. bu anlamda kendi baskısını yapacak müşterilerimizide en çok tavsiye ettiğimiz ve onlarında en çok tercih ettiği ürün grubu 280 gr advanced serisi kağıtlardır.

10x15 parlak
    http://www.sanalpazar.com/Rovi-280-Gr-10x15-Parlak-Fotograf-Kagidi-50li-Paket__isp52336309

13x18 parlak
    http://www.sanalpazar.com/Rovi-280-Gr-13x18-Parlak-Fotograf-Kagidi-50li-Paket__isp52341463

15x21 parlak
    http://www.sanalpazar.com/Rovi-280-Gr-15x21-A5-Parlak-Fotograf-Kagidi-50li-Paket__isp52342206

A4 parlak
    http://www.sanalpazar.com/Rovi-280-Gr-A4-Parlak-Fotograf-Kagidi-50li-Paket__isp52342358

BÜTÜN KAĞIT ÇEŞİTLERİ
    http://s6.dosya.tc/server3/o8o2ru/murekkep_ve_kagit_listesi_GUNCEL.doc.html

• Cescesor ada bakın rovi ler orda daha uygun sanki kargo 1$

• Cevaplar için teşekkür ederim, geç cevaplıyorum kusura bakmayın
    Geçen sürede Rovi numune kağıt aldım,birde Ilford diye bir kağıt vardı ondanda verdiler

Rovi 280gr Satin A3 - 4tane 10x15 2tane 13x18 olacak şekilde kestim
    Rovi 280gr Parlak A4 - 3tane 10x15 kestim
    Ilford 255gr Satin 10x15 1adet
    Ilford 240gr Parlak A4 - 3tane 10x15 kestim ve teste başladım

Yazıcıyla gelen Canon kağıda bastığım aile fotoğrafını bu kağıtlara da bastım
    Sonrada 2tane test resmini basıp karşılaştırdım

En kötüden başlayım Ilford 240gr Parlakta renkler çok soluk ve kağıtta parmak izleri kalıyor

Rovi parlak ve satinde sonuçlar birbirine çok yakın, ben satin kağıttan daha çok parlak seviyorum oyüzden Rovi parlak biraz daha güzel göründü ama ışık yansıması çok fazla
    Satini tarattığımda parlağa göre daha iyi sonuç verdi

Ilford 255gr Satin parmak izi bırakmıyor ve renkler güzel sonuç Rovi satine çok çok yakın

Ama tüm fotoğraflara baktığımda çıktı kalitesi,tarama sonucu ve kağıdın yansıması en beğendiğim kağıt yazıcıyla birlikte gelen Canon Glossy II oldu
    Amazonda bunu buldum şimdi aklım onda
    http://www.amazon.com/Canon-Glossy-Inches-Sheets-2311B023/dp/B0014WJYOG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1445448532&sr=8-1&keywords=canon+paper

100adet 5dolar, Fiyat Roviden daha düşük, Amerikadan gelen biri bulabilirsem ondan istemeyi düşünüyorum yoksa kargoyla yollatıcam eğer kargo ücretiyle birlikte 100tanesi 20lira altında kalırsa.
    Veya Türkiyede bulabilirsem alırım, Kodak ve HP kağıtlarıda denemeyi düşünüyorum

Fikir vermesi açısından test çıktılarını taradım, süreyi kısaltmak için çözünürlüğü 300dpia aldım

Kağıt ismi - Yazıcıda seçtiğim kağıt türü - Kalite

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IroNLizard -- 21 Ekim 2015; 21:02:23 >

• Linkteki fiyatlara baktım da biraz garip geldi bana 100 adedi 5.7$ 400 adedi 24$ sanırım adedi arttıkça koli ebatı büyüyor ondan fiyat fazla çıkıyor 35$ üzeri kargo bedava

• Evet fiyat o açıdan bana da garip geldi ama 400lük paket yerine 100lük paketten 4 tane alınca fiyatı normal hesaplıyor
    35 dolar üstü bedava Amerika için geçerli, bizde de öyleymiş gibi görünüyor ama kargo ücreti ödeme ekranında son noktaya gelince ortaya çıkıyor

• IroNLizard kullanıcısına yanıt
    Hocam emeğine sağlık. Çok güzel bir deneme olmuş. Bizler için de çok değerli bir tecrübe.
    Evet rovi glossy ve satinler daha sıcak renkler vermiş. Ilford daha sönük kalmış. Dediğiniz gibi canonun orjinal kağıtları kesinlikle en iyisi. Rovi ler için bi ara "zamanla soluyor" gibi bir yorum hatırlıyorum ama emin değilim, iftira atmayalım :)
  • chips kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim evet Rovinin solma direncinin düşük olduğunu bende birden fazla yerde okudum, bu ara hava hep kapalı ama yinede camın önüne koyup solma durumlarını da test edicem farklı kağıtlar denedikçede yine sonuçları paylaşırım

• Arkadaşlar akşam Canon mg7150 ile foto basarken yazıcı B200 hata kodu verdi altında da not olarak

Bir hata oluştu. Yazıcının onarılması gerekiyor.
    Aşağıdaki adımları takip edin.
    1.Yazıcıyı kapatın ve elektrik fişini güç kaynağından çekin.
    2. El kitabına bakın ve servis merkeziyle görüşün.

Canon un sitesine baktım hata kodunun ne olduğuna ordada açıklama yok aynen böyle yazıyor başka açıklama yok.
    Başına bu hatadan gelen varmı anlamını bilen varmıdır yazdırırken hata veriyor orjinal kartuşlarını doldurarak kullanıyorum servise götürürken bu kartuşların üzerinde olmasının sakıncası olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 25 Ekim 2015; 1:04:39 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_102528255/tm.htm

Bu konuda ilkmon nickli üyenin başına gelmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: IroNLizard

http://forum.donanimhaber.com/m_102528255/tm.htm

Bu konuda ilkmon nickli üyenin başına gelmiş

Bütün konuyu okudum da B200 kodunun kaynağını tam olarak anlamadım

Yazdırmaya başlayınca bi 10 tane yazdırdım hata verdi makinayı kapattım açtım ilk çıktıdan sonra hata vermeye başladı bir kaç kez kapattım açtım. tıkanıklık olup olmadığına bakmak için desen yazdırdım hiç bir sıkıntı yok desende sonra yazdırmaya devam ettim hatta 50 adet çıktı alacağım için Kartuşlara yeni mürekkep koymuştum cescesor. hata dan sonra yaklaşık 35,40 adet daha yüksek kalite 10x15 foto aldım bir daha hata vermedi işim bitti kapattım yazıcıyı.

Bu hata kodunun anlamı ne onu anlamadım tam olarak bir daha verirse ne yapmak lazım servise gitmesi için orjinal kartuş almam lazım galiba

• Verdiğim linkte servise gönderme sorunuzun cevabı var, ilkmon yazmış

quote:

Orijinalden alıntı: ilkmon

Servise kartuslari gondermeyin zaten kargoda sllah bilir basina ne gelir. Yazici kafasini sabitleyen turuncu parcayi takin yerine atmadiysaniz paketleyip gonderin ;)

B200le ilgilide kendisiyle iletişime geçerseniz yardımcı olur diye düşünüyorum
  • Youtube da araştırdım bir iki işe yarar video buldum püskürtme kafasını kartuşların takıldığı kısmı çıkartıp solüsyon ile yıkıyorlar düzeliyor model farklı ama 5 kartuş bizdeki yazıcılarda o kısım çıkarmış bilmem diğer video larda yazıcıyı camdan atıyorlar garanti karşılamıyor mu bu arızyı önce servise gitmek lazım olmazsa sök herşeyi dene olur belki

• Dostlar benim yazıcı mg 7150 yi B200 hata kodu için servise vereceğim 2014 yıl başında almışım 2 ay var garantinin bitmesine delik kartuşlarla garantiye gönderirsem anlaşılır farklı mürekkep kullandığım kullanıcı hatası diyecekler o zaman hiç kartuş koymasam oda olmaz.

Şimdi orjinal kartuş fiyatlarına baktım da 6 adet kartuş fiyatı 300 TL yi geçiyor yazıcının fiyatı hatta üst modeli fiyatı 500 tl.
    Elinde bu yazıcının kartuşlarından olan kullanmayan bir arkadaş varmıdır bana servisten gelinceye kadar gönderse onları Bursa da oturuyorum ben kargo ile göndersin gidiş dönüş kargo parası da bana ait olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 26 Ekim 2015; 22:23:30 >
  • selam hp f4210 yazıcım yaklaşık 7 yıldır dolum seti ile kullanıyorum fakat dünden beri resimdeki şekilde yazılar okunmucak durumda yazmaya başladı kartuşlar mürekkep dolu ayrıca aparatla emiş yaptırdım mürekkep geliyor sorun nerde olabilir çocukların proje ödevleri var kırtasiyeler 1tl den sayfasını çıkartıyor
  • 5 kartuş var yani gri hariç, ama çoğu bitik. Istersen gondereyim.

• warlock2 W kullanıcısına yanıt
    Ilginç bi çıktı olmuş. Kafa tıkalı desem, öyle de yazmamasi gerekirdi. Sanki mekanik değil de elektronik bir arıza gibi. Acaba yazıcıyı fabrika ayarına döndürmek işe yarar mı diyorum. O da olmazsa driver güncelleme.
    Hatta bu da olmaz ise başka pc ye yazıcıyı takıp denemk.geliyor aklıma.
    Fotokopi özelliği yok mu makinede, fotokopi de nasıl basıyor.

• Kartuşlarda hiç mi yok yakınca direkt boş olarak mı görünüyor

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.