Şimdi Ara

Web Sitesi Açmak İsteyenler Mutlaka İncelesin (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
14
Favori
14.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşa yardımcı olmak için PM Attım.

@sefervaca321
    Kusurabakmayın geç yazdım. Eğer sayfayı görme imkanım varsa, yahut kodları buraya yazabilirseniz detaylı inceleyip sorunun kaynağını size söyleyebilirim.
  • hocam zaman geçtiği için istek zaman aşımına uğramıştır ilgin için sağol
  • Şöyle bir konum var, orada yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar oldu fakat sonuç elde edemedik.. Yardım eder misiniz?

Konuyu aynen yazıyorum;
    Merhaba,

forumlarda pek gezinmiyorum ve haliyle üslubunu tam olarak bilmiyorum, bir hatam olursa özür dilerim..

Saatlerdir uğraşıyorum, fakat birşeyi yapamadım. Admin panelde haberleri düzenleyeceğim fakat bugüne kadar yazılmış tüm haberlerin içerikleri açılıyor. Ardından tarayıcı kilitleniyor haliyle.

Son 15 haber ve içeriği görünse veya sayfalansa tüm haberlerin içerikleri, sorun düzelecek fakat php bilgim olmadığı için hazır kodlarla uğraştıysam da başarılı sonuç elde edemedim..

Kodları vereceğim, yardım edebilecek olan, düzenleyip geri verirse çok mutlu olurum. Tek çare bu kaldı sanırım. İyi forumlar..

<? 

if(!empty($_POST)){

$id = $_POST["id"];

$icerik = $_POST["icerik"];

$upp = uphicerik($id,$icerik);

if($upp){?>

<div class="alert alert-info">

<button type="button" class="close" data-dismiss="alert">×</button>

<strong>İşleminiz Başarılı!</strong>

</div>

<?

}else{

echo mysql_error();

}

}

?>

<div id="accordion2" class="accordion2">

<?

$hicc = gethhall();

while($h = mysql_fetch_array($hicc)){?>

<h3><a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=86222767&url=#" data-href="#"><?=$h["baslik"]?></a></h3>

<div><form action="" method="post">

<textarea id="elm<?=$h["haber_id"]?>" name="icerik" rows="15" cols="80" style="width: 80%" class="tinymce"><?=$h["icerik"]?></textarea>

<input type="hidden" name="id" value="<?=$h["id"]?>">

<br>

<input type="submit" value="Güncelle" class="btn btn-primary">

</form>

</div>

<? } ?>

</div>

• Pessimistiki P kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz şeyin adı SAYFALAMA.

Php eğitim sitelerinden PHP Sayfalama makalelerine bir göz atarsanız mantığını kavrarsınız. Tekrar bu konu altında uzunca bir makale yazmama gerek olmadığı, hazır makaleler olduğu için ben detaya inmiyorum.

Buyrun bir örnek benden size :

http://www.phpr.org/php-ile-sayfalama/

Eğer anlamadığınız bir yer olursa danışabilirsiniz. @Pessimistiki
  • ebilgic kullanıcısına yanıt
    @ebilgic , sayfalama olduğunu biliyorum dostum videolar da izledim, denedim fakat php dilini bilmeyince illaki hatalar yapıyorsun, zaten kodum örnek videolardaki kodlara da benzemiyor, hep _query ile çekiyorlar onlar, benimkinde öyle değil, belki öyle olsa tamam der eklerim örnekleri. Yani benim istediğim şey balık tutmak değil bu saatten sonra, balık. Çünkü olmuyor da olmuyor.

Yardım edebilecek birisi var mı dediğim şekilde?
    9. satırdaki uphicerik (); adlı fonksiyonu tanımladınız mı ? Tanımladıysanız eğer başka bir sayfada tanımladınız muhtemelen, o sayfayı çağırmamışsınız.
    bu fonksiyonu eğer tanımladıysanız ne amaçla tanımladınız ?
    Bu kodlarını paylaştığınız sayfanın sistemdeki rolü ne.?

Tek tek bu soruları cevaplayana kadar bence sayfanın linkini ya da dosyalarını göstermeniz daha iyi olur. Sql yapısını vs. görmeden biraz zor olur böyle tek tek. @Pessimistiki
    Kodları ben yazmadım, önceki mesajlarda belirtmiştim hiç anlamadığımı. uphicerik (id ve haber içeriği olarak) tanımlanmamış mı? Yolladığım sayfa haber düzenleme sayfası, yani haberleri düzenleye girdiğimizde admin panelde ; verdiğim kodları çağırıyor (hicerik.php). Fakat şöyle sorun var, fatch_array ile bütün haberleri aynı anda çekiyor, kodlarda da görmüşsünüzdür.. buna limit ekleyeceğim sadece, veya sayfalama.. Ama limitte olur.. Desc limit ... diye bir kod var mesela, onu nereye ekleyeceğiz ki? fatch_array ile çekiyor.. mysql bilgilerini vereyim; haberlein içerikleri 'icerik' adli tabloda. yani $h.[icerik] seklinde birsey gördüm kodlarda, galiba $h = haberler olarak tanımlanmış ki burada haberler tablosunun icerik sütununu çağırıyor..
    Güzel söylüyorsun da bana balık tutma mevzusundan bahsedince anlıyorsun sandım.
    Neyse, ASC ve DESC komutlarını sıralama amacıyla kulanırız. Veritabanı bağlantısını sağlarken, veritabanından hangi verilerin çekileceğine dair, tablo ve sutün seçtiğiniz kodda yani ;

SELECT * FROM tablo vs..... kısmında ASC ve DESC komutlarını kullanırsınız. Bu sizin söylediğiniz işi yapmaya yetmiyor yani.

Güraysuerdem'in forumundan hazır bir sayfanın kodlarını paylaşıyorum şu an sizinle. Gereken yerleri kendi Mysql ve değişkenlerinize göre düzenleyin, hiç en baştan uğraşmanıza gerek kalmaz.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    İleri ve geri sayfaları mantık olarak +1 ve -1 yapmaktan kaynaklanıyor. Yani İlerisi için şu anki sayfadan +1 arttırıyoruz ve gerisi içinde -1 azaltıyoruz. Kodlara bakarak daha iyi anlayabilirsiniz.

<? 
    <strong>php</strong>

include ("ayar.php");

$limit = 5;

$git = @$_GET["git"];

if(empty($git) or !is_numeric($git)) {

$git = 1;

}

$count = mysql_num_rows(mysql_query("SELECT id FROM sayfa"));
    $toplamsayfa = ceil($count / $limit);
    $baslangic = ($git-1)*$limit;

$sorgu = "SELECT * FROM sayfa ORDER BY id ASC LIMIT $baslangic,$limit";

$yazdir_sorgu = mysql_query( $sorgu, $mysqlbaglantisi) or die(mysql_error() );

while ($yazdir = mysql_fetch_array($yazdir_sorgu)){

echo $yazdir['title'];
    echo "<br>";

}

if($count > $limit) :
    $x = 2; // akrif sayfadan önceki/sonraki sayfa gösterim sayisi
    $lastP = ceil($count/$limit);

if($git > 1){

$onceki = $git-1;

echo "<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=86290688&url=?git=$onceki" data-href="?git=$onceki">« Önceki Sayfa </a>";

}

// sayfa 1'i yazdir
    if($git==1) echo "<span class="sayfa">[1]</span>";
    else echo "<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=86290688&url=?git=1" data-href="?git=1">[1]</a>";
    // "..." veya direkt 2
    if($git-$x > 2) {
    echo "...";
    $i = $git-$x;
    } else {
    $i = 2;
    }
    // +/- $x sayfalari yazdir
    for($i; $i<=$git+$x; $i++) {
    if($i==$git) echo "<span class="sayfa">[$i]</span>";
    else echo "<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=86290688&url=?git=$i" data-href="?git=$i">[$i]</a>";
    if($i==$lastP) break;
    }
    // "..." veya son sayfa
    if($git+$x < $lastP-1) {
    echo "...";
    echo "<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=86290688&url=?git=$lastP" data-href="?git=$lastP">[$lastP]</a>";
    } elseif($git+$x == $lastP-1) {
    echo "<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=86290688&url=?git=$lastP" data-href="?git=$lastP">[$lastP]</a>";
    }

if($git < $lastP){

$sonraki = $git+1;

echo "<a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word; text-decoration: underline;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&messageId=86290688&url=?git=$sonraki" data-href="?git=$sonraki"> Sonraki Sayfa » </a>";

}

endif;

?>

------------------------------------------------------------------------------------------

Tamam, çok teşekkür ederim ilgine ve yardımına karşın dostum.. Deneyeceğim yine..

Tekrar teşekkürler, iyi forumlar.
  • Teşekkürler, sizede
  • Sen önce bir kendi internet sitenin config.php dosyasını yapılandır da, sonra insanlara destek ver. :}http://www.ebilgic.com
  • ukoci U kullanıcısına yanıt
    http://www.ebilgic.com üzerinde subdomain ve alt klasörler + ana dizin dahil olmak üzere tüm site içeriğinde birşeyler öğrenmek isteyen, web sitesinde sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak adına faaliyetlerde bulunuyoruz.

O domain üzerinde kaç kişi wordpress kurdu, yayın yaptı, birşeyler öğrendi biliyor musunuz ?
    Günde 10 larca insan özel mesaj atıp sorunlarını dile getiriyor, yardımcı olmaya çalışıyorum.
    Konuya hakim olmadan böyle şeyler söylenmesi üzücü.
    Sizi ne ilgilendiriyor diyesi geliyor insanın !
  • Tamam da, destek vermeye çalışan insanın en büyük referansı kendi sitesidir. Sitene girince wp-config.php ile ilgili yapılandırma sayfasına yönleniliyor.. Binlerce insana aynı anda destek vermenin, tanınmış ve büyük bir siteye sahip olmanın, aynı anda 20 kişilik bilgili bir ekibi idare etmenin zorluklarını çok iyi bilirim.. :}

Ayrıca ben senin subdomaini, alt klasörlerini, sayfalarını vs nereden bilecem ve görecem. Ana sayfa diye birşey göremedim ki, birşeyler beni bir yerlere yönlendirsin..

Yanlış anlama maksadım karşılıksız yardım etmeye çalışan birine yüklenmek değil, hem bu yapılandırma dosyası sorunu çok da büyütülesi birşey değil, 2 satırlık database infosunu girdiğinde düzelecek birşey. Benim asıl yansıtmak istediğim konu; yardım edecek insanın, diğerlerinin gözünde bir nevi kahraman veya kurtarıcı olarak gözükmesi için kendisinin herşeyiyle mükemmel olması gerektiği..

• Reklam peşinde değilimki arkadaşım kendime ait sitenin tanıtımını yapayım, kahraman olmaya çalışayım. Bildiğimiz kadarını aktarmaya çalışıyoruz. O site bir nevi denek haline geldi şu an. Ne koyacaktım anasayfaya şu kişiye şu sayfada şöyle şeyler gösteriyorum diye link mi verecektim. Komik olmayalım lütfen. Kendi reklamınızıda yaptınız bu arada. Benim ihtiyacım yok reklama. Hem diyorsunuz ki derdim karşılıksız yardım etmeye çalışan biriyle uğraşmak değil, ilk attığınız mesajın üslubu bununla hiç bağdaşmıyor ama?
    Bunun hukuktaki adı etkin pişmanlık, halk arasındaki deyimini biliyorsunuzdur zaten.
    Iyi çalışmalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birincisi ben senin arkadaşın değilim. İkincisi reklama veya birilerinin tezahüratına ihtiyacım yoktur. Konuyu anlama konusunda biraz güçlük yaşandı galiba, sana anasayfanda şunu şunu yapıyom diye link ver dediğimi hatırlamıyorum.. İnsanların seni yanlış anlamaması için denek siteni imzana koymamalısın. Bu durumda asıl komik duruma düşen sen oldun. Benim sana anlatmaya çalıştığımın hukuk dilindeki ve halk arasındaki adını bilmem ama ben buna samimi bir biçimde eleştiri diyorum. Eleştirilere açık olmalısın.

Çok alıngansın, o yüzden seni tenzih ederek söylüyorum; İyi yani, az birşey birşeyler bilen birileri kendi egolarını tatmin etmek adına hemen destek veriyom diye ortalarda dolansın.. :}
  • Tamam sakin ol bu kadar ateşli olma. Bir laf söyledin bari arkasında dur :)

Beni düşündüğün için çok teşekkür ederim hiç gerek yoktu.
    (Seni tenzih ediyorum) benim açığımı bularak insanlar üzerinde etki etmeye çalışan bir sürü cahil insanlarla muhattap oldum, o yüzden biraz tepki gösterdim alındıysan kusura bakma.

Anlama konusuna gelince; haddini bil sınırını aşma. eleştiriye de açığım aksi takdirde tepkim farklı olurdu zaten ama etkin pişmanlıkta usta bir muhattap var ortada benim açımdan, sıkıntı orada ;)
  • S.a hocam ben dreamweaver cs6 ile face'in giriş yaptığımız sayfasının sadece görüntüsünü yapmak isriyorum nerden başlayabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullanılan renklerin kodlarını arastirmakla başlayabilirsiniz. Diğerleri işin tabiri caizse işçilik kısmı zaten :-)

• Merhabalar ben basit bir html web sitesi hazırlamak istiyorum istegim şu şekilde : cagataycebi.com sitesindeki gibi sol menü yapmak istiyorum ama menüde herhangi birine tıklanınca direkt olarak sayfadaki yaziya gitmesini istiyorum yeni sayfa açma olayı vs olmadan nasıl yapacagım hakkında ipucları verirseniz kendim ugraşabilirim :)
  • Html kodlarına biraz göz atarsanız yapabilirsiniz, a, div, ul , li . Bu tagların kullanımına bakarsanız sanırım yeterli olur.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.