Şimdi Ara

Dişlerdeki Sarılık/Temizletme (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
6
Favori
4.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

quote:

Orijinalden alıntı: The Ugly

Yukardaki mesajlarda bir arkadaş daha aynı öneriyi yaptı.
    Artık sömestrda yaptırırım onuda.Çünkü özelde yaptırılır heralde o iş.Ve ben biraz para biriktirir giderim doktora.

ama çok fena sızlıyormuş acısına dayanamayanlarda var

Eğerki ciddi bir sağlık sorunu yaratmazsa yaşatacağı acı mühim değil benim için hocam.Ara tatilde yaptırıcam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JackPierre

quote:

quote:

Dişin durumuna göre mi fiyatları yoksa sabit mi? ve ne kadar tuttu?

Hocam ben devlet hastanesinde yaptırdım diş taşı temizliğini.Sigortalı olduğum için bir ödeme yapmadım.Artık peder beyin emekli maaşından ne kadar keserler bilmem.

Edit:Sizde İrlanda hayranıymışsınız.Sevindim.

Bende taş maş yokta (öyle ümit ediyorum) temizlettirmek istiyorum günde 2 kere fırçalarım ama bana yine de temiz değilmiş gibi geliyor.

Hayran olmamak elde mi? Yurt dışına çıkarsam gideceğim ilk ülke.

Hocam o zaman google görsellerde diş taşı yazarak aratırsanız oradaki fotoğraflardaki örneklerle kıyaslayın dişlerinizi.Şimdi buraya atacaktımda çok kötü resimler vardı midem bulandı. :(
    Eğer oradakiler gibiyse gidin temizletin doktorda.15-20 dk.lık bir işlem.Ve ağrı sızıda yok.
    Ondan sonrada lazerle beyazlatırsınız.(Ben öyle yapacağım.) Yukarıda 2 kişi o öneride bulundu.

İrlanda benim yaşamak istediğim yer hocam.Ahh ahh birgün gidicem oraya.Elbet bir gün.

Arada sigara içiyorum da dişlerin arkası sararır gibi olmuş onlar rahatsız ediyor onun için temizlettirmek istiyorum. ( abi o dişler nedir yaaa harbi midem bulandı.)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Dişin durumuna göre mi fiyatları yoksa sabit mi? ve ne kadar tuttu?

Hocam ben devlet hastanesinde yaptırdım diş taşı temizliğini.Sigortalı olduğum için bir ödeme yapmadım.Artık peder beyin emekli maaşından ne kadar keserler bilmem.

Edit:Sizde İrlanda hayranıymışsınız.Sevindim.

Bende taş maş yokta (öyle ümit ediyorum) temizlettirmek istiyorum günde 2 kere fırçalarım ama bana yine de temiz değilmiş gibi geliyor.

Hayran olmamak elde mi? Yurt dışına çıkarsam gideceğim ilk ülke.

Hocam o zaman google görsellerde diş taşı yazarak aratırsanız oradaki fotoğraflardaki örneklerle kıyaslayın dişlerinizi.Şimdi buraya atacaktımda çok kötü resimler vardı midem bulandı. :(
    Eğer oradakiler gibiyse gidin temizletin doktorda.15-20 dk.lık bir işlem.Ve ağrı sızıda yok.
    Ondan sonrada lazerle beyazlatırsınız.(Ben öyle yapacağım.) Yukarıda 2 kişi o öneride bulundu.

İrlanda benim yaşamak istediğim yer hocam.Ahh ahh birgün gidicem oraya.Elbet bir gün.

Arada sigara içiyorum da dişlerin arkası sararır gibi olmuş onlar rahatsız ediyor onun için temizlettirmek istiyorum. ( abi o dişler nedir yaaa harbi midem bulandı.)

Ben söyledim hocam çok kötü fotoğraflar var diye. :(
    Benim dişler yine iyiymiş.

• Bu arada lazerle diş beyazlatma hakkında bir video buldum.Aklıma iyice yattı bu iş.Pek sakat bi iş gibi durmuyor.

Videoda bir fiyat verilmemiş ama aşağıdaki linkte 400-1200 tl arası gibi bir fiyattan bahsedilmiş.

http://www.cevapsepeti.com/yazilar/lazerle-dis-beyazlatma

• Signal white now'u denemeni öneririm. Yalnız bir kez fırçalayıp dişlerim bembeyaz olucak reklamlardaki gibi filan sanma. Epey bir beyazlatıyor ama eski haline göre bilgin olsun. Ayrıca sigarada sarartır dişleri. Bir de diş pastaları oluyor günde bir kere diş macunu yerine onu kullanıyorsun o da beyazlatıyor. Özellikle kahveyi çayı sevenler ve sigara içenler için.
  • quote:

Merhaba.

Aslında bu konuyu yaz başında açacaktım ama elde olmayan sebeplerden dolayı bugüne kısmet oldu.
    Neyse ben hayatımın son 1 yılı hariç diş fırçalamadım.
    Aileminde bu yönde bir teşviki olmadı hiçbir zaman.

Geçen yaz düzenli olmasada günde en az 1 kere fırçalamaya başladım.
    Ama tabiki beyazlatmadı.Bu mümkün değil zaten.
    Ama artık dişleri kurtarmak gerek.

Ne yapmalıyım ?
    Tartar temizliği vs. birsürü şey gördüm internette.Ama gerçek anlamda ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
    Yarın dişçiye gitmeyi planlıyordum.Buradaki yorumlara göre plan program yapabilirim.Ve dişçiye ona göre birşeyler söyleyebilirim.

Yorumlarınızı lütfen eksik etmeyin.

En yakındaki dişçiye gidiyorsun ve temizletiyorsun. Ben bu dertten çok çektim. Eğer dişlerinde sorun yoksa sadece temizleteceksin. Diş taşı kırma falan da deniyordu sanırım bir çok işlem yapacaklar. Eğer dişlerinde problem varsa işte sorun o zaman başlıyor 2 tane kanal tedavisi, 3 tane normal 1 tane ameliyat ile çekim, dişin içine metal takılması, yaklaşık 5 tane de dolgusu olan biri olarak bir çok bilgi verebilirim

edit: Kesinlikle doktora gitmelisin. Diş macunu beyazlatıcılar vs ile çözülecek bir şey değil bu. Önemli olan dişlerinin sağlığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zhq -- 7 Eylül 2013; 2:53:06 >

• haline şükret dişlerin sağlammış, en önemli etki bu adamın dişi sağlam olur ağzına fırça sokmaz bişey olmaz, adamın dişi sağlam olmaz her gün fırçalar yine de dişçiden kurtulamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stormed

quote:

quote:

quote:

quote:

güle güle kullanın dişlerinizi hocam
    ne kadar tuttu masraflar bir de sadece beyazlatmaya özelde ne kadar istiyolar ?

Sağolun hocam.
    Devlet hastanesine gittim ben.
    Doktora temizletmek istiyorum dedim.O da tamam abi yapalım dedi.Hatta dolgu bile yaptı bir dişime. :)

Hocam bende geçen sene 5 tane dolgu yaptırdım devlette çok güzel bi sorunum olmadı doktora dişlerimi beyazlatmak istiyorum dedim bana verdiği cevap : zaten dişlerin beyaz ne gerek diyerek geçiştirdi sinir oldum bende. Heralde devlet hastanesi diye takmıyolar fazla

Ben gittiğimde direk temizleyelim dedi.
    Hatta benden istekliydi doktor. Ve gerçekten hastasına yaklaşım tarzı çok iyiydi.Diyaloglar,öneriler vs.
    Bence başka bir devlet hastanesine gidin ve damardan girmeyi deneyin.İnsan içine çıkamıyorum falan deyin.

yok dişlerim temiz ve beyaz her gün 2 kere fırçalarım dişlerime bakan birisiyim ama o kadar bakmama rağmen hala bembeyaz değıl çok hafif sarılık var ben bembeyaz olmasını istiyorum

aynen hocam ya ben de aynı konudan musdaribim :/ yaklaşık 2 senedir falan dişlerimi günde 3 kere fırçalarım. sabah kalkınca akşam yatmadan önce bi de okuldan/dışardan falan gelince. yani en kötü ihtimal sabah ve gece fırçalarım bu ikisini hiç aksatmam. ama benim dişlerim de sarı yaa :/ signal white now kullanıyorum ama öyle reklamdaki gibi parlaklık falan yok. benim de dişçiye gitmem lazım sanırım. bu arada üstteki arkadaş gibi benim durumum da. lise 1e kadar öyle diş sağlığına kadar pek önem veren biri değildim malesef. işte aydan aya bi kere falan fırçalardım. üşenirdim belki de. ama sonra işte başladım fırçalıyorm devamlı. hatta sabahları çok geç kaldığım durumlarda fırçalamadan gidersem kendimden utanıyorum, özgüvenim falan düşüyo bitaz. insanlara çok yaklaşamıyorum. ama bu kadar bakımlı olmama rağmen istediğim düzeyde beyaz değil. çay hiç kullanmıyorum. kahve her gün en az bir bardak duruma göre günde 2-3e kadar çıkabiliyo. sigara da var ama az kullanıyorum. düzenli de fırçalıyorum ama neden tam beyazlamıyor anlamıyorum :///

• senin formülün bende. Önce dişlerindeki çürükleri yaptıracaksın, ama hepsini. Sonra gidip diş beyazlatma yaptıracaksın. Diş beyazlatma 400 500 liradan fazlaya da mal olabilir fakat kafayı kullanmak lazım.

bir ilaç var 4'lü kit halinde geliyor bildiğin şırınga içinde jel. Dişçi senin diş kalıbını alıyor sen o şırıngalardan her seferinde o plastik kalıplara sürüyorsun ve akşam yada gündüz 4 saat ağzında durmak suretiyle dişlerine takıyorsun.

bu işlem 4 defa 2 günde bir yapılıyor. İnan bana ilk iki gün dişlerin çok sızlıyor ama ondan sonra değiyor. Kaç derece beyazlıyor inanamayacaksın.

https://www.youtube.com/watch?v=GomRYeM-OGM

tüm işlem bu, bunu evde kendiniz uyguluyorsunuz, doktorlara gidip soyulmayın. Dişlerinizin çürüksüz yada dolgulu olması lazım, bu madde diş minesine kadar etki ediyor yoksa ağrıdan zıbarırsınız.

tek ihtiyacınız olan plastik diş kalıbı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 7 Eylül 2013; 12:41:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: anarchistdoomer

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

güle güle kullanın dişlerinizi hocam
    ne kadar tuttu masraflar bir de sadece beyazlatmaya özelde ne kadar istiyolar ?

Sağolun hocam.
    Devlet hastanesine gittim ben.
    Doktora temizletmek istiyorum dedim.O da tamam abi yapalım dedi.Hatta dolgu bile yaptı bir dişime. :)

Hocam bende geçen sene 5 tane dolgu yaptırdım devlette çok güzel bi sorunum olmadı doktora dişlerimi beyazlatmak istiyorum dedim bana verdiği cevap : zaten dişlerin beyaz ne gerek diyerek geçiştirdi sinir oldum bende. Heralde devlet hastanesi diye takmıyolar fazla

Ben gittiğimde direk temizleyelim dedi.
    Hatta benden istekliydi doktor. Ve gerçekten hastasına yaklaşım tarzı çok iyiydi.Diyaloglar,öneriler vs.
    Bence başka bir devlet hastanesine gidin ve damardan girmeyi deneyin.İnsan içine çıkamıyorum falan deyin.

yok dişlerim temiz ve beyaz her gün 2 kere fırçalarım dişlerime bakan birisiyim ama o kadar bakmama rağmen hala bembeyaz değıl çok hafif sarılık var ben bembeyaz olmasını istiyorum

aynen hocam ya ben de aynı konudan musdaribim :/ yaklaşık 2 senedir falan dişlerimi günde 3 kere fırçalarım. sabah kalkınca akşam yatmadan önce bi de okuldan/dışardan falan gelince. yani en kötü ihtimal sabah ve gece fırçalarım bu ikisini hiç aksatmam. ama benim dişlerim de sarı yaa :/ signal white now kullanıyorum ama öyle reklamdaki gibi parlaklık falan yok. benim de dişçiye gitmem lazım sanırım. bu arada üstteki arkadaş gibi benim durumum da. lise 1e kadar öyle diş sağlığına kadar pek önem veren biri değildim malesef. işte aydan aya bi kere falan fırçalardım. üşenirdim belki de. ama sonra işte başladım fırçalıyorm devamlı. hatta sabahları çok geç kaldığım durumlarda fırçalamadan gidersem kendimden utanıyorum, özgüvenim falan düşüyo bitaz. insanlara çok yaklaşamıyorum. ama bu kadar bakımlı olmama rağmen istediğim düzeyde beyaz değil. çay hiç kullanmıyorum. kahve her gün en az bir bardak duruma göre günde 2-3e kadar çıkabiliyo. sigara da var ama az kullanıyorum. düzenli de fırçalıyorum ama neden tam beyazlamıyor anlamıyorum :///

yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum hocam
    ne kadar fırçalarsak fırçalayalım mutlaka dişlerin kendi sarılığı vs kalıyor bundan ötesinide dişçinin temizlemesi lazım anlaşılan fırçalayarak sadece dişleri koruyoruz
    mesela bende sabah kahvaltıdan sonra ve yatmadan önce fırçalarım eğer gece fırçalamassam uyuyamıyorum nasıl bişeyse

• quote:

Merhaba.

Aslında bu konuyu yaz başında açacaktım ama elde olmayan sebeplerden dolayı bugüne kısmet oldu.
    Neyse ben hayatımın son 1 yılı hariç diş fırçalamadım.
    Aileminde bu yönde bir teşviki olmadı hiçbir zaman.

Geçen yaz düzenli olmasada günde en az 1 kere fırçalamaya başladım.
    Ama tabiki beyazlatmadı.Bu mümkün değil zaten.
    Ama artık dişleri kurtarmak gerek.

Ne yapmalıyım ?
    Tartar temizliği vs. birsürü şey gördüm internette.Ama gerçek anlamda ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
    Yarın dişçiye gitmeyi planlıyordum.Buradaki yorumlara göre plan program yapabilirim.Ve dişçiye ona göre birşeyler söyleyebilirim.

Yorumlarınızı lütfen eksik etmeyin.

Dişçiye gidersen dişlerin zarar görebilir. Diş hekimine git. Ayrıca buradaki bilgilerin tümünü toplasan diş hekimliği 4. sınıfta okuyan kadar bilgi veremezler sana.

Öncelikle dişinin renklenme sebebi internal mi eksternal mi ne kadar penetre olmuş onlar hesaplanır.

Daha sonra diş minesine göre bir aşındırıcı ajan seçilir ve hekim onun yüzde kaçlık olacağını belirler.

Sonra walking ya da office bleaching e karar verir.

Öyle şurdan şunu aldım beyazladı diyorsunuz 2 sene sonra dişler zayıflayınca hekime gidip dert yanıyorsunuz.

Sözüm sana değil de ülkenin yüzde 90 ı sağlı konusunda cahil kalan yüzde 10 da zaten sağlık çalışanı.

Bu arada dişçi = dolandırıcı sahtekar teknisyenler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.