Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NcTNS

quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

quote:

Orijinalden alıntı: NcTNS

XPERİA L GENERİC TÜRKİYE 17 İLE BİTEN FTF DOSYASI BUYRUN ARKADAŞLAR

https://drive.google.com/file/d/0B6m3SOIpPqinbzltcXlJSktndlE/edit?usp=sharing

uygulama sürümlerinde v.s veya kullanımda herhengi bir sorun yok değilmi?

medya uygulamaları güncel değil sadece

malesef yakınlık sensörü takılı kalıyor.

• Arkadaşlar bir sorum olacak ama

C2105_15.3.A.1.17_Generic-DE stock romunu telefonuma flashladım ama flashlarken şöyle karakterler geldi daha önce gelmiyordu

http://i.hizliresim.com/O2LmJz.png

Acaba DE romu sağlam mıdır yoksa bu karakterler sizde de mi geliyor?
  • http://www.justaboutphones.com/sony-xperia-l-official-android-4-3-update-will-released-next-month/ haber doğru mudur? önümüzdeki ay 4.3 geliyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Kırmızı rengi çok güzelmiş, ben alırken kırmızı yoktu hep kırmızı istemiştim.

Bu arada haberin doğru olduğunu sanmıyorum ben. Niye derseniz, güncelleme yapacaksa 4.4 verebilir neden 4.3?

ahanda orjinal kırmızı kapak:

http://www.allymobile.com/Sony-Xperia-L-S36H-C2105-Orjinal-Arka-Pil-Kapak-Kirmizi_15298.html#0

• quote:

Orijinalden alıntı: burakozeel

arkadaşlar 4.3 geliyor hayırlı olsun :)http://www.xperiablog.net/2014/05/15/supposed-leaked-roadmap-says-xperia-sp-to-get-kitkat-in-june-xperia-c-and-l-to-get-android-4-3/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

4.4 versene kardeşim direk

• 4.3 alacağımız kesinleşmiş güzel haber. Keşke 4.2 veya 4.3 almadan direk 4.4 alsaydık bu durumda 4.4 almayacağız.

Muhtemel değişiklikler Xperia M'e 4.3 ile bunlar gelmişti:
    Google Android 4.3 (Jellybean), sorunsuz bir kullanıcı arabirimi ve grafik güçlendirmeleri getiriyor.
    Daha uzun pil ömrü için yeni sürüm Pil STAMINA Modu
    Güncellenmiş kamera arabirimi ile Seri Çekim Modu, Süper Otomatik ve Daha Fazlası
    Sony’den Walkman, Albüm, Filmler ve Daha Fazlasını içeren güncellenmiş uygulamalar
    Android 4.3′den en son güvenlik iyileştirmeleri

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sonynin-bazi-Xperia-modellerine-ait-guncelleme-takvimi-sizdirildi.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoldaTr -- 16 Mayıs 2014; 10:19:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SoldaTr

4.3 alacağımız kesinleşmiş güzel haber. Keşke 4.2 veya 4.3 almadan direk 4.4 alsaydık bu durumda 4.4 almayacağız.

Muhtemel değişiklikler Xperia M'e 4.3 ile bunlar gelmişti:
    Google Android 4.3 (Jellybean), sorunsuz bir kullanıcı arabirimi ve grafik güçlendirmeleri getiriyor.
    Daha uzun pil ömrü için yeni sürüm Pil STAMINA Modu
    Güncellenmiş kamera arabirimi ile Seri Çekim Modu, Süper Otomatik ve Daha Fazlası
    Sony’den Walkman, Albüm, Filmler ve Daha Fazlasını içeren güncellenmiş uygulamalar
    Android 4.3′den en son güvenlik iyileştirmeleri

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sonynin-bazi-Xperia-modellerine-ait-guncelleme-takvimi-sizdirildi.htm

xperia m nin hafıza sıkıntısının tek çözümü root, framaroot versiyonu 4.3 için olmadığı içinroot yapmak cokçok çirkin bir hal alıyor. bootloader kilidini açıp flashtool ile cwm kurup_cwm ile root olayını yapmak gerekiyor....

• Uzun bir aradan sonra herkese tekar merhaba...

CyanogenMod 11 telefonumuz için koldanmaya başlamıştı.İlk denemelerini yapan üyelerimiz var..Denemek isteyen üyeler de...

Ben de kurdum ve yaklaşık 1 haftadır test ediyorum.Daha önce 1-2 defa custom rom kurmuştum ancak kernellerin stabil olmayışı sonucu hep stock rom'a döndüm.Bunda iste ufak tefek 1-2 sıkıntı var...Artıları ve eksilerini yazalım.

Artıları :

Kesinlikle multitasking özelliğine doyabiliyorsunuz.Arkaplanda bıraktığınız işlem 2 saat sonra bile açtığınızda geri geliyor.Örneğin, youtube da bir video açın, mesajlaşın.üstüne oyun açın ama youtube arkada hiç kapanmasın...Stock romda program kapanıyordu...

Arayüzde bariz değişiklikler var.Mesajlaşma,Rehber,Ayarlar kısmı da dahil çok fazla değişiklik var.Yeni bir telefon almış gibiyim.

Şarjı diğer custom rom'lara göre şahane.kullanmadığınızda bitmiyor.Ben 2G internet hep açık, Toplamda 2 saat müzik, 2 saate yakın oyun ve bluetooth tamamen açıkken 14-18 saat arası şarj götürdüm.

Hızlı.Uçuyor.Program açarken ağlamıyor ve harika geçişleri var.Geliştirici seçeneklerinden geçiş efektlerini 0.5 olarak ayarlarsanız daha da hızlanıyor...

Daha sayamadığım birçok özelliği var...

OTG desteklemiyor ama.Hazırlığı yapılmış.Yani OTG Helper programını yüklüyorsunuz ve tam uyum sağlıyor.Bağladığım bluetooth klavye için orjinal ayarları gösteriyor ve klavyemin mouse'umun marka modelini Dil ve giriş kısmında gösteriyor.Yani OTG ile ilgili driverları kendi halletmiş diyebiliriz.

Eksileri :

Ahize konuşma sesi düşük geliyor.Karşı tarafa giden seste sorun yok ama gelen ses düşük.Ev ortamında rahatlıkla duyulabilir ancak dışarda bazen sıkıntı olabiliyor.Ben dışarda sürekli kulaklıkla gezdiğim için sorun etmiyorum kaldı ki kulaklarım ekstra hassastır sorun değil...

Bazı geçiş efektlerinde, alt kısımlarda çizgiler oluşuyor.

Günde 1 defa, SystemUİ donuyor.Yani arayüz, bildirim çubuğu donuyor.Bazen kendi kendine düzeliyor.Bazen de restart atmak gerekiyor...

bukadar :)

GENEL OLARAK : İşimi kolaylaştırıyor.Güzel bir arayüz var.Bildirim ekranı harika.Cm11 Temalarını kurup çoğu şeyi değiştiriyorsunuz.Yani kurulabilir mi? Evet...Biraz sabırla kurulabilir.Zaten bu sürüm Beta2..Tam sürüm çıktığında daha da iyi olacaktır.:)

Öncelikle.BOOTLOADER UNLOCK yapmak gerekiyor.Bunun için ön hazırlık gerek.Flashtool'u kurduğunuzu ve daha önce flashtool ile stock rom flashladığınızı varsayıyorum.Yapmadıysanız ilk mesajda bununla ilgili içerik linki mevcuttur...!

Bootloader unlock için kod almamız gerekiyor.http://unlockbootloader.sonymobile.com/unlock/step1 adresinden adımları takip edin.İmei numaranızı ve mailinizi verin kodunuz hemen gelsin...

Sonra Flashtool'u açın.Telefonu kapatın.Flashtooldaki BLU tuşuna basın.Ve telefonu komut geldiğinde, ses kısma tuşuna basarak bilgisayara bağlayın.Gerekli bilgiyi telefondan aldıktan sonra sizden telefonu başka bir modda bağlamanızı isteyebilir.Tek yapmanız gereken.Kabloyu çıkarıp, SES AÇMA tuşuna basarak tekrar bağlamanız.Sonra karşınıza gelecek pencereye Bootloader unlock kodunuzu yazmanız yetecektir.

Bu işlemden Sonra telefonunuz açılmaz.4.2. Sürümlerinden herhangi bir FTF flashlıyoruz..Böylece telefonumuz açılır hale geliyor.Bu sayede bir de telefonumuzu sıfırlanmış bir telefon üzerinden CM'ye geçiriyoruz daha sağlıklı....

Şimdi geldi sıra, CyanogenMod'u kurmaya. BU LİNKTEN CYANOGENMOD'u İNDİRİN . Bu Listede Xperia L'nin kodu TAOSHAN olarak geçer....TAOSHAN'DAN BAŞKA SÜRÜM İNDİRMEYİN!

Bunu indirdikten sonra, CWM için bir kernel'e ihtiyacımız var ancak kuracağımız kernel,CyanogenMod kurulunca gidecek.Çünkü CyanogenMod, kendi kernelini kullanıyor.Ben kernel için kolay olsun diye, ThunderZap Kernel'i kurdum.BU LİNKTEN THUNDERZP'i İNDİRİN! .

Kısa özetimiz şudur.Bootloader'ımızı açtık ve Downloadlarımızı yaptık.Artık cm yüklemeye hazırız...

Flashtool ile kernel'imizi yükleyeceğiz ama tam olması için, Tekrar CWM'den kernelin Zipini birdaha flashlicaz.Olay şudur.

İndirdiğiniz ThunderZap'i ve CyanogenMod dosyasını, Ayrıca BU LİNKTEN İNDİRECEĞİNİZdahili hafızanıza kopyalayın.Sonra telefonu kapatacaksınız zaten.Ardından bu zipin bir kopyasını masaüstünde Zipten çıkarın.Ardından flashtool'a geri dönün.

Telefonu kapatın.Şimşek logosuna basın.Fastboot Mode 'a basın.Telefonu kapatın ve Ses Açma tuşuna basarak kabloyu tekrar takın.Bilgisayar telefonu gördükten sonra, Sağ taraftaki Select Kernel To Flash'a basın.Ardından masaüstüne çıkardığınız Zip'ten "Boot.img" dosyasını seçin.img dosyasını göremiyorsanız seçme penceresinin sağ altındaki ".sin" i , "img olarak değiştirip tekrar bakın :) Kernelin bu esnadaki kurulumu hemen bitecektir.

Telefonun kablosunu çıkarın.Telefonun açma tuşuna basın ve telefon açılırken alt led ışığı yandığında ses kısma tuşuna basılı tutun.ufak bir titreşim hissedeceksiniz ve CWM karşınızda.Thunderzap'te iki tane recovery vardır biri CWM diğeri de TWRP denendir.size hangisi yüklendi emin olamıyoruz.O yüzden şöyle tarif edeyim.Ses tuşlarıyla kontrol edebiliyorsanız CWM, Dokunarak kontrol edebiliyorsanız TWRP'dir.İkisinde de aynı mantık var.Flash zip mantığı....

Öncelikle İnstall .zip kısmından, telefona attığımız ThunderZap kernelini tekrar flashlıyoruz.Aroma installer'lı bir ekran gelecek.Aroma installer'dan herşeyi next next diyerek kurun çünkü kernelimiz zaten yenilenecek bu işlemler formalite olarak kalacaktır.Kurulum bitince Reboot, ya da Restart artık ne yzıyorsa, ona basarak telefon restart atın.CWM'de onaylama tuşu güç tuşudur bu arada :)

Telefon tekrar açılırken, Aynı işlemi Cyanogen Mod için yapın.Ardından telefon tekrar açılırken aynı işlemi tekrar Gapps için yapın:) Gapps dediğimiz, Marketin de içinde bulunduğu Google uygulamalarıdır.

Telefonunuz CyanogenMod ile hazırdır.Eğer Açılış ekranında takılı kalıyorsanız...CWM'ye tekrar girerek, Wipe Cache yapın.Açılacaktır...

Hayırlı ve uğurlu olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Harry Morgan

quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

quote:

Orijinalden alıntı: ridvan171

Hayırlı günler arkadaşlar, yazın inşallah telefon alacağım ve bütçem max. 750 tl. Xperia L'yi önerir misiniz? Telefonda yapacaklarımı önceliğe göre sıralayacak olursam,

1- Sony ex50lp kulaklığım var ve alacağım telefonda müzik kalitesi çok önemli, basslar falan da (Yani daha doğrusu bi HTC telefondaki kadar güzel bi ses alabilir miyim?)
    2- Önümüz yaz ve güneş altında ekrandan çok iyi performans beklemiyorum fakat ekranı görmek için şekilden şekle girmemeliyim
    3- Kamera
    4- GTA SA, MC4 vb oyunlar
    5- İnternet

Tavsiye kısmına konu açmak yerine kullanıcılarına sormak daha mantıklı geldi, cevaplarınız çok değerli benim için ve şimdiden teşekkür ederim.

z1 compact almalısın. nedenleri:
    1-dahili ses kartı içeren Creative xfi mp3 çalar kullanıyorum. L haliyle yanından bile geçemedi..
    2-güneş altında sony den daha iyileri var: iphone,samsung,htc.
    3-kamera 8mp ama performans braz düşük. belki 4.3 alınca daha iyi olabilir.
    4-oyun oynamadığım için yorum yapamıyorum.
    5-internet için L yeterli olur.
    fakat z1 compact alırsan 5 konuda da daha rahat olursun.

Hocam teşekkürler ama öğrenciyim ve bütçem malesef belirttiğim gibi max 750-800

Alıntıları Göster
    o zaman xperia SP yi de düşünebilirsin. zira önümüzdeki ay 4.4 alacak.
    L den bir gömlek yukarda çünkü.. 800 e bulabilirsin.

http://versus.com/tr/sony-xperia-sp-vs-sony-xperia-l

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelstina -- 18 Mayıs 2014; 17:09:25 >

• Arkadaslar cep telefonu anketine 30saniyenizi ayirip,tek bir soruya cevap vermenizi rica ediyorum..Tesekkurler..

http://anket.uludagsozluk.com/s/6897/

• Arkadaslar cıhazı satıyoruz ılgılenırsenız ılan

http://www.sanalpazar.com/Garantili-Tertemiz-Sony-Xperia-L__isp23306288

sıte komısyonu olmadan eft ıle alınırsa son fıyat 500 tl dır ...
  • Eğer benim sipariş ettiğim gibi bir pencereli kılıfınız varsa, ekranı kapadığınızda saati vesaireyi görmek ve aramaları o ufak ekrandan cevaplamak için Samsung'un Sview programına ihtiyacınız var.XDA 'da da konu oldu.Bu program yakınlık sensörünü kullanarak pencereden görünecek kısmı ayarlamanıza olanak sağlar...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2433744
  • zack06 kullanıcısına yanıt
    bu linkten ürünlere ulaşabilirsiniz.

http://www.akilliphone.com/ara.aspx?model=+Sony+Xperia+L+S36h+&modelID=4060
  • faacebook sayfasında gördüm

"if any one want's to have the new update center 2.1.1.A.0.10.3 download the apk from here..install as a normal app..no root required. currently our Xperia L has the old update center while other devices running Android 4.3 or above has this one so enjoy it."

https://www.dropbox.com/s/2gcikxyu30xo7v6/UpdateCenter.apk
    https://www.facebook.com/pages/Sony-Xperia-L/157989471018902?fref=nf

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Arkadaşlar öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

@NcTNS
    Hocam inşallah dediğniz gibi yazılımsal uyşumazlıklardan kaynaklanıyordur.

@mutluerol
    Dediğiniz gibi başlanıç olarak pek de iyi olmadı diyebilirim, Umarım sorunların kaynağı yazılımsaldır da çözeriz. Telefonu 12 sürümüne kadar walkman,filmler,albüm güncellemelerini wifi üzerinden direkt yaptım. Ayrıca update center ve Pc Companion arsında fark varmı yani direkt olarak son sürümm yükleyen hangisi? Cihaz 3 gündür elimde dolayısı ile sorunlar için pek birşey yapmadım henüz. Dediğiniz gibi ilk olarak komple sıfırlayıp 1.17 sürümü yükleyeyi, yükleme için en temiz yazılım hangisi Pc,Companion, Update center veya (flashtool u pek bilmiyorum root ve farklı bir işlem yapmak gerekiyorsa garantiyi bozmamak için pek sıcak bakmıyorum). Diğer medya güncellemelerini yine wifi den değil dediğiniz gibi apk olarak indrip kurayım İnşallah sorun çözülür.

Cihaz için servisi aradığımda kapalı kutu gönderdiklerini söylediler Ama L olduğundan haberim yokdu. Bimeks i aradığımda onlarda kapalı kutu geldi fakat biz gelen ürünleri kontrol amaçlı açıp bakıyoruz dediler. Fakat Cihaz sanırım Swap cihaz ekranda film vardı fakat kamera lensinde o renkli film yokdu. Batarya kapağını açıp baktım sağına soluna cihaz tertemizdi + L olduğun görünce kutuyu açtıkları için ve kamera bandı için pek kuruntu yapmadım ayrıca cihaz sorunsuz olsun gerisi pek de önemli değildi fakat öyle olmadı. Ayrıca bugün cihazı çok dikkatli inceledim dokunmatik ve kasa arasında dikatli bakıldığında ufak boşluklar olduğunu gözlemledim.

valla sony care de l için son tr sürümü 1.14 olarak görünüyor. ben flashtool ile yüklediğimden 1.17 fw si zaten şüphem yok. ama companion yada sony care de update service den indireceğin update service ( ki şu anda onu bulamadım son care yazılımlarda) 1.17 yi yüklüyorsun diye bilgi görünüyormu bilmiyorum. bir kez daha söyliyim 1.12 en sorunlu sürümdür. bu bakımdan yazılımsal diye sorunun ümit edebilirsin. telefon üzerinden güncelleme pek sağlıklı olmuyor sanırım. çünkü sadece yeni sürümün dosyalarını yüklüyor sanırım. ki boyuttanda belli . flashtool ile yüklerken 600- 700 mb arası telefonda çok daha düşük oluyor. birde flastoolda sıfırlamada var telefondan yüklemede sıfırlama olmaz. pc companionda da sıfırlama var diye hatırlıyorum. ama bunlara gerek olmasın diye zaten sana söyledim depolamadaki herşeyi sıfırla ve dahili depolamanın 4.1 gb yazdığını gör. ondan sonrada telefonu sıfırla fabrika ayarlarına getir.

sonra pc companion u kurup 1.17 tr yimi yüklüyor ondan emin ol yükleme yaparken ona göre yükle. dokunmatikte sorunlar olabilir. bu yazılımsal olabilir. kasadaki boşluklar dediğin şeyde kasayı bastırdığında özellikle köşelerden çıkan ufak çıtırtılar ise bu arka kapağı çıkan her telefonda böyledirki xl en sıkılarından :) sonuçta sert plastikten yapılmış geçmeli kapak. bu sorun falan değil yani ve xl dediğim gibi diğerlerine göre en sıkı zor açılan bir arka kapağı var.

flashtool root falan gerektirmez. yalnızca biraz kafanı yorup iyi bir şekilde yükleme yapman gerekir. gerçi bilen için çocuk oyuncağı haline geliyor tabi. linki vereyim burda tüm ayrıntıları ile anlatılıyor. ilk önce flashtool u pc ne indirip kuruyorsun, sonra dizinde oluşan flashtool klasörü içindeki drivers içindeki driveri kuruyorsun driverler içinde xl yok ama sorun değil. bir kaç L ye yakın driverleri işaretle ve kur ve zaten bunlarda resimli anlatılıyor o resimdekileri tikle kur. sonra xperia platform sitesinden tr 1.17 yi indir yine flashtool klasörü içindeki firmwares klasörüne at. sonra kurulumda onu seçeceksin. dediğim gibi herşey anlatılıyor aynısını yapabilirsen zaten sorun olmaz ben başlıca adımları söyledim. flasttol ve kullanımı : http://forum.shiftdelete.net/sony/341169-flashtool-nedir-nasil-kullanilir-flashtool-ile-rom-yukleme.html türkiye 1.17 fw si :http://www.xperiaplatform.com/xperia-l-guncel-firmwareler/ en alttaki. a.17yazmış yayınlayan seni yanıltmasın sadece imla hatası yapmış 1.17 tr o. ayrıca flashtool un anlatımı xperiaplatformda da varmış. demin gezinirken gözüme çarptı. istersen ordakinede bakabilirsin. ama fazla kafan karışmasın sen yukardaki anlatıma göre yap.

bu arada pc companionda sürün görünüyormuş öncelikle pc companiondan denemeni tavsiye ederim. ama belli olmaz 1.12 ya seninki 1.14 ü sunabilir sana. 1.14 de sorunsuzdu. 1.14 ardından da bağlarsın 1.17 var der onu yüklersin :) şaka gibi oldu ama pc companiondan yükleyince böyle olabilir onun için böyle söyledim. tabi kota sorunun yoksa..? :) hadi kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tunc52

Hocam bilgilendirme için teşekkür ederim. birde kafama birşey takıldı. *#*#7378423#*#* kodunu girerek service infodan cihazda hangi ülkeye ait versiyon kodları çıkıyormuş. Yeni yani1.17 güncellemesini indiriken neye göre indiricez.

ben pc companionu önermiştim öncelikle niye o olmadımı güncelleme için? pc companion 1.17 tr hangisini verirse onu indirmek durumundasın zaten. :)

flashtoolda ise sadece bir seçenek var fw olarak o da yayınlayanın upluad ettiği işte :) her istediğin fw yi bulmak kolay olmuyor malesef. xda da var hangi ülkenin kodunun ne olduğu bu indirdiğin: 1272-2298 r4b olmalı. http://forum.xda-developers.com/xperia-l/general/info-xperia-l-firmware-customizations-t2355983

• EarPod Kulaklık Kullananlar var mı arkadaşlar ? Nasıl sizce

EarPod Kulaklık
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.