Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: g.enver

Bende istanbul bilişim den aldım 4gb hafıza var diyor. 8 değil miydi. İmei dış kutudA bende böyle sorun olur mu acaba bunu nasıl kontrol ederim

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbulencia

quote:

Bende istanbul bilişim den aldım 4gb hafıza var diyor. 8 değil miydi. İmei dış kutudA bende böyle sorun olur mu acaba bunu nasıl kontrol ederim

kayıt bulunamadı diyor ...
  • quote:

quote:

quote:

Bende zamanında pararal ithalat telefon almıştım kayıt süresi aldıgımdan 3 gün sonra yapılmıştı...
    Aşagıdaki linke bakarsınız aynı sorunla biri karşılaşmış çözmüşler sorunu incelemenizi tavsiye ederim . Ayrıca istanbul bilişim bilinen bi yer çözeceklerini düşünüyorum sorun çıkmaz. Genede sonuna kadar araştırın. Kolay gelsin :)
    http://forum.donanimhaber.com/m_69857473/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: extremist123

quote:

quote:

quote:

Bende zamanında pararal ithalat telefon almıştım kayıt süresi aldıgımdan 3 gün sonra yapılmıştı...
    Aşagıdaki linke bakarsınız aynı sorunla biri karşılaşmış çözmüşler sorunu incelemenizi tavsiye ederim . Ayrıca istanbul bilişim bilinen bi yer çözeceklerini düşünüyorum sorun çıkmaz. Genede sonuna kadar araştırın. Kolay gelsin :)

telefon 8gb diyorlar 4gb ona ne yapmalı ?

• http://www.gsmarena.com/sony_xperia_l-5363.php
    Internal 8 GB (5.8 GB user available), 1 GB RAM

Yani
    8 gb nin 5.8 ini kullanabiliyoruz oda bölümlendirilmiş hafıza... 1.5 gb uygulama + oyun 4.3 gb flim müzik gibi depolama için

Her xperia L de böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremist123 -- 3 Kasım 2013; 23:23:56 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

telefon 8gb diyorlar 4gb ona ne yapmalı ?

8 gb telefonun toplam alanıdır. 4 gb işletim sistemi, yüklü olan uygulamalar vs. için kullanılıyor, 4 gb ise kullanıcıya veriliyor. 16 gb telefonlarda 10 gb falan olur mesela. Bi sorun değil yani. Kayıt olayınıda aynen bir kaç gün sürebilir belki diye bende bekliyorum. Yarın da olmazsa salı günü gidip görüşeceğim.

• quote:

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_l-5363.php
    Internal 8 GB (5.8 GB user available), 1 GB RAM

Yani
    8 gb nin 5.8 ini kullanabiliyorsuz oda bölümlendirilmiş hafıza 1.5 gb uygulama + oyun 4.3 gb flim müzik gibi depolama için

Her xperia L de böyle

kardeşim ilgin için sağol. 4 gb var. 3 gb ını kullanabiliyorum.

w995 vardı 8gb idi 7 kullanıyordum. bu bildiğimiz 4gb ile kısıtlı. yani 4gb - 8gb ayrımını biliyorum. ürün 8gb olsa 3 gb ı sisteme gitse tamam diyeceğim doğrudur ama öyle değil.

ayrıca ürünün tüm özelliklerini nasıl görebilirim. belki de 1gb ram deyip 512 sunuyorlardır

• İngilizce olarak iyi bir inceleme olmuş
    http://www.gsmarena.com/sony_xperia_l-5363.php (tüm özellikleri)
    http://www.gsmarena.com/sony_xperia_l-review-934.php

Sanmıyorum farklı olacagını ayarlar >> telefon hakkında >> model numarası
    Yazan yerde c2104 veya c2105 yazıyorsa sorun yoktur aynıdır diger global satılan L 'ler ile

ram miktarını ayarlar >> uygulamalardan görebilirsiniz mesela yada ne kadar hafızan oldugunu hem program için hem uygulama için eger sorun buysa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremist123 -- 3 Kasım 2013; 23:22:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadoka

Arkadaşlar, lütfen aşağıdaki linkten SCN Auto sorunu ile ilgili bildirimde bulunun. Telefonu İngilizce kullanmak zorunda değiliz. Ancak gördüğüm kadarıyla bu sorun sadece bizim ülkemizde yaşanıyor. Ben elimden geldiğince bir çok yere bu sorunla ilgili yazılar yazdım. Bu sorundan ne kadar bahsedersek o kadar etkili olur.

Sony Destek

Yeni çıkan son güncellemedeki(4.2.2 - 15.3.A.0.26) sorunlar;

Ekran titremesi var eski versiyon olan 4.1.2'de bu sorun yoktu.
    Kameraya yeni gelen auto mod çalışmıyor durduruldu hatası veriyor (Bu hata sadece Türkçede var yabancı forumlarda yazan yok çünkü).
    Daha hızlı olmasına rağmen stabil değil eski versiyon daha stabildi bunda takılmalar oluyor.
    Kaydırarak yazmayı kullanıyordum yeni versiyonda bir türlü kullanamadım kelimeler farklı çıkıyor eski versiyonda çok iyiydi.
    Parlaklık otomatik olarak ayarlanamıyor açtığım halde çalışmıyor eski versiyonda bu sorun yoktu.
    Wifi de kopmalar oluyor eski versiyonda bu sorun yoktu.
    Dokunmatik problemli bazen basmıyor yada yanlış yere basıyor bazen çok düzgün bu sorun eski versiyonlarda da vardı.
    Konuşma sırasında bazen karşı tarafın sesi kısık veya kesik kesik geliyor ve karşı tarafa da bu şekilde gidiyor sesim bu sorun eski versiyonlarda da vardı.

Sizden bu sorunları Sony'ye iletmenizi rica ediyorum onlarda yeni bir güncelleme ile bu sorunları ortadan kaldırır umarım.

Teşekkürler.

Bu şekilde mail attım.

Aslında ingilizcesi iyi olan biri sorunlarımızı ingilizce haline getirse bizde sony globala mail atsak ve sony foruma konu açsak daha etkili olur.

• Sony Türkiye' dışında, Hem XDA hemde Sony Support forumuna, SCN Auto ile ilgili konu açtım. Ancak işe yarar bir mesaj gelmedi. Sony'deki konuya buradan bakabilirsiniz. Metin ingilizceye çevirildikten sonrada bombardımana başlarız.
  • Arkadaşlar facebook'ta Sony Türkiye Var Nekadar Resmi Bilemem Ben Yazdım Bir Arkadaş Soru Sormuş Cevap Vermiş 4.2.2 güncellemesi sonrası sorun yaşayan arkadaşlarhttps://www.facebook.com/SonyTR?ref=stream bu adrese yazarsa sorunla ilgilenirler umarım.
  • quote:

Arkadaşlar, lütfen aşağıdaki linkten SCN Auto sorunu ile ilgili bildirimde bulunun. Telefonu İngilizce kullanmak zorunda değiliz. Ancak gördüğüm kadarıyla bu sorun sadece bizim ülkemizde yaşanıyor. Ben elimden geldiğince bir çok yere bu sorunla ilgili yazılar yazdım. Bu sorundan ne kadar bahsedersek o kadar etkili olur.

Sony Destek

i am use sony for many years ( tv,camera, phone, and all PS familiy)
    and i have a problem with xperia L's camera SCN auto mode. its crash every time, i think this is some kind of language problem. when turn it phone language english, problem solved,everthing is normal. i want use scn auto mode more than everything :) please pay your attention sony! this problem is all turkish Xperia L common problem. sony the best! (güncelleyin telefonlarımızıı :)

bu da benim mail :)

• 4.1 e dönmek için dosyasını bulamayanlar Download C2105_15.0.A.2.17_PT. TELETAMA ARTHA MANDIRI.part1.rar | 512 MB
    Download C2105_15.0.A.2.17_PT. TELETAMA ARTHA MANDIRI.part2.rar | 79 linklerinden indirebilirler. yalnız ben denemedim. deneyenlerin söyledikleri. linklerin bulunduğu sitede:http://www.xperiaguide.com/2013/08/08/xperia-l-c2105-c2104-android-4-1-2-15-0-a-2-17-firmware-update-rolled/ bu.

birde hata oldu istediğim gibi olmadı cart oldu curt oldu kabul etmem. tamamen sizin insiyatifinizle yapacağınız bir seçimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutluerol -- 5 Kasım 2013; 14:01:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak556

defalarca denedim olmuyo

http://www.youtube.com/watch?v=2r0J0eq5ye4
    Şu videoda anlatım var görüntülü biraz eski gibi ama uyuyordur sanırım ayrıca senin telefonunun güncellemesinin farklı olması çok ilginç :)
  • Aşağıda Xperia Müşteri Hizmetleri'nin "SCN Auto" ile ilgili gönderdiği cevabı paylaşıyorum. İşe yaramayacağını bilmeme rağmen belki bir umut diyerek anlatılanları yaptım. Kısaca;

1. Telefonu fabrika verilerine sıfırladım. Sonuç, sorun devam ediyor.
    2. Xperia Diagnostics'i kullandım. Kamera testi başarılı ama sorun devam ediyor.
    3. PC Compain ile Yazılım Onar seçeneğini kullandım. Sonuç, sorun devam ediyor.
    4. Yukarıdakilere rağmen sorun devam ediyorsa, Teknik Servise götürün diyorlar. İyide bu sadece benim telefonumda olmuyor ki, neredeyse 4.2.2'ye geçenlerin %90'nı bu sorunla boğuşuyor. Hepimiz telefonu teknik servise mi götüreceğiz?

quote:

Sorununuzla ilgili olarak, Öncelikle cep telefonunuzda karşılaştığınız problemler için üzgünüz. Size telefonunuzu fabrika verilerine uygulamasını Sony Xperia™ L model telefonunuzda uygulamanızı öneririz. Bunun için telefonunuzun ayarlar menüsünden yedekle ve sıfırla menüsü altında bu seçeneği görebilirsiniz. [Fabrika Verilerine Sıfırla] . Lütfen fabrika verilerine sıfırlama seçeneğini kullanmadan önce telefonunuzdaki verilerin yedeğini almayı unutmayın. Fabrika verilerine sıfırlama uygulamasının sonucu olarak telefonunuzdaki tüm verilerin silineceğini göz önünde tutun. Uyarı bilgilerini dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Ayarları sıfırlama işlemi sorununuzu çözmedi ise Google Play Store (Android Market) yardımıyla Xperia Diagnostics uygulamamızı telefonunuza indirebilirsiniz. Xperia Diagnostics siz değerli müşterilerimizin telefonlarını test etmeleri ve varsa telefonlarının hatalarını bulmaları için tasarlanmış bir uygulamadır. Bu program yardımıyla Xperia model telefonlarınızın fonksiyonları tek tek veya tamamını çok kolay bir şekilde test edilebilirsiniz.

Sorunun devamı halinde lütfen telefonunuzun yeni bir yedeğini alın ve Sony Xperia™ L model telefonu PC Companion uygulaması ile telefon yazılımının güncellemesini sağlayın. Bu yazılım telefonunuzun hafıza kartında önyükleme olarak bulunurken ayrıcahttp://www.sonymobile.com/tr/tools/pc-companion/ web sitemizden indirilebileceğini göz önünde bulundurun. Güncelleme yapmanız için telefonunuzu bilgisayarınızın USB portuna bağlamanız gerekmektedir. PC Companion yazılımının [Support Zone] bölümünden [Başlat] tuşuna basarak adımları takip edin. Eğer uygulama size yazılımınızın en güncel sürüm olduğu bilgisini verirse lütfen [Yazılımı Onar] seçeneğini uygulayın.

Ayrıca telefonunuzu direk olarak cep telefonunuzdan da güncelleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için aktif bir 2G/3G internet bağlantısına ya da aktif bir Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Veri ücretlendirmesi olabilir. Lütfen servis sağlayıcı firmanız ile görüşüp ücretlendirme hakkında bilgi alınız. Telefonun ana menüsünden [Ayarlar] , [Telefon Hakkında], ve [Yazılım Güncelleme]kısmından [Şimdi Güncelle] seçeneğini seçin. Telefonunuz yeni bir güncellemenin olup olmadığını araştıracaktır. Lütfen güncelleme yapmadan önce telefondaki verilerinizin olası bir veri kaybını önlemek amacı ile yedeğini alınız.

Sorununuzun güncelleme sonunda hala devam etmesi durumunda lütfen Sony Xperia™ L model telefonunuzu yetkili bir teknik servisi tarafından kontrol edilmesi için yetkili bir Sony Mobile bayisine başvurunuz. Elektronik postanızın sonunda yetkili Sony Mobile teknik servislerinin bir listesini bulacaksınız. Yanınızda faturanızı (telefonunuzun modeli, seri numarası, IMEI numarası ve tarihi gösteren) getirmeniz gerekmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cittaslow -- 6 Kasım 2013; 11:13:58 >

• quote:

Aşağıda Xperia Müşteri Hizmetleri'nin "SCN Auto" ile ilgili gönderdiği cevabı paylaşıyorum. İşe yaramayacağını bilmeme rağmen belki bir umut diyerek anlatılanları yaptım. Kısaca;

2. Xperia Diagnostics'i kullandım. Kamera testi başarılı ama sorun devam ediyor.
    4. Yukarıdakilere rağmen sorun devam ediyorsa, Teknik Servise götürün diyorlar. İyide bu sadece benim telefonumda olmuyor ki, neredeyse 4.2.2'ye geçenlerin %90'nı bu sorunla boğuşuyor. Hepimiz telefonu teknik servise mi götüreceğiz?

quote:

Sorununuzla ilgili olarak, Öncelikle cep telefonunuzda karşılaştığınız problemler için üzgünüz. Size telefonunuzu fabrika verilerine uygulamasını Sony Xperia™ L model telefonunuzda uygulamanızı öneririz. Bunun için telefonunuzun ayarlar menüsünden yedekle ve sıfırla menüsü altında bu seçeneği görebilirsiniz. [Fabrika Verilerine Sıfırla] . Lütfen fabrika verilerine sıfırlama seçeneğini kullanmadan önce telefonunuzdaki verilerin yedeğini almayı unutmayın. Fabrika verilerine sıfırlama uygulamasının sonucu olarak telefonunuzdaki tüm verilerin silineceğini göz önünde tutun. Uyarı bilgilerini dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Ayarları sıfırlama işlemi sorununuzu çözmedi ise Google Play Store (Android Market) yardımıyla Xperia Diagnostics uygulamamızı telefonunuza indirebilirsiniz. Xperia Diagnostics siz değerli müşterilerimizin telefonlarını test etmeleri ve varsa telefonlarının hatalarını bulmaları için tasarlanmış bir uygulamadır. Bu program yardımıyla Xperia model telefonlarınızın fonksiyonları tek tek veya tamamını çok kolay bir şekilde test edilebilirsiniz.

Sorunun devamı halinde lütfen telefonunuzun yeni bir yedeğini alın ve Sony Xperia™ L model telefonu PC Companion uygulaması ile telefon yazılımının güncellemesini sağlayın. Bu yazılım telefonunuzun hafıza kartında önyükleme olarak bulunurken ayrıcahttp://www.sonymobile.com/tr/tools/pc-companion/ web sitemizden indirilebileceğini göz önünde bulundurun. Güncelleme yapmanız için telefonunuzu bilgisayarınızın USB portuna bağlamanız gerekmektedir. PC Companion yazılımının [Support Zone] bölümünden [Başlat] tuşuna basarak adımları takip edin. Eğer uygulama size yazılımınızın en güncel sürüm olduğu bilgisini verirse lütfen [Yazılımı Onar] seçeneğini uygulayın.

Ayrıca telefonunuzu direk olarak cep telefonunuzdan da güncelleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için aktif bir 2G/3G internet bağlantısına ya da aktif bir Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Veri ücretlendirmesi olabilir. Lütfen servis sağlayıcı firmanız ile görüşüp ücretlendirme hakkında bilgi alınız. Telefonun ana menüsünden [Ayarlar] , [Telefon Hakkında], ve [Yazılım Güncelleme]kısmından [Şimdi Güncelle] seçeneğini seçin. Telefonunuz yeni bir güncellemenin olup olmadığını araştıracaktır. Lütfen güncelleme yapmadan önce telefondaki verilerinizin olası bir veri kaybını önlemek amacı ile yedeğini alınız.

Sorununuzun güncelleme sonunda hala devam etmesi durumunda lütfen Sony Xperia™ L model telefonunuzu yetkili bir teknik servisi tarafından kontrol edilmesi için yetkili bir Sony Mobile bayisine başvurunuz. Elektronik postanızın sonunda yetkili Sony Mobile teknik servislerinin bir listesini bulacaksınız. Yanınızda faturanızı (telefonunuzun modeli, seri numarası, IMEI numarası ve tarihi gösteren) getirmeniz gerekmektedir.

Serviş Ne Yapacakmış Yazılım mı Yükleyecekmiş Telefona Ki Servise Götürün Diyorlar Scn Auto Türkçe Dil Kaynaklı Sorun Veriyor Adam Akıllı Sorunun Çözümü İçin Ellerine Bir Xperia L Alıp 4.2.2'ye Güncelleyip denesinler Sorunun Kaynağını Bulup Güncelleme Yayınlasınlar Herkes Servise Mi Gidicek Scn Autp Var Diye? Olacak İş Değil :D Yada Yeni Güncelleme'de Scn Auto Sıkkını Çıkarsınlar Kameradan Milletin Aklı Onda Kalmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Armageddon41

quote:

Aşağıda Xperia Müşteri Hizmetleri'nin "SCN Auto" ile ilgili gönderdiği cevabı paylaşıyorum. İşe yaramayacağını bilmeme rağmen belki bir umut diyerek anlatılanları yaptım. Kısaca;

quote:

Serviş Ne Yapacakmış Yazılım mı Yükleyecekmiş Telefona Ki Servise Götürün Diyorlar Scn Auto Türkçe Dil Kaynaklı Sorun Veriyor Adam Akıllı Sorunun Çözümü İçin Ellerine Bir Xperia L Alıp 4.2.2'ye Güncelleyip denesinler Sorunun Kaynağını Bulup Güncelleme Yayınlasınlar Herkes Servise Mi Gidicek Scn Autp Var Diye? Olacak İş Değil :D Yada Yeni Güncelleme'de Scn Auto Sıkkını Çıkarsınlar Kameradan Milletin Aklı Onda Kalmasın

Anlatılanları yaptığımı ve sonuç alamadığımı belirten bir mail daha attım. Bakalım ne cevap gelecek. İşin ilginci, ben İstanbul'dayım. Teknik Servis için Ankara'ya gönderin diyorlar. Günlerce telefonsuz kalmakta cabası. Bu iş yurtdışından çözülecek gibi gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SoldaTr

4.1.2 nin farklı derlemeleri var sonu 36 olanın kamera mükemmel sonu 17 olan berbat. 4.2.2den bıktım çok sorunlu bulsam 4.1.2 nin 36 lı versiyonunun ftf dosyasını direk flashlayacağım ama yok

var.http://www.xperiaguide.com/2013/06/07/vodafone-xperia-l-c2105-jelly-bean-15-0-a-1-36-firmware-update-rolled-out/
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

quote:

4.1.2 nin farklı derlemeleri var sonu 36 olanın kamera mükemmel sonu 17 olan berbat. 4.2.2den bıktım çok sorunlu bulsam 4.1.2 nin 36 lı versiyonunun ftf dosyasını direk flashlayacağım ama yok

var.http://www.xperiaguide.com/2013/06/07/vodafone-xperia-l-c2105-jelly-bean-15-0-a-1-36-firmware-update-rolled-out/

Bu çok iyi oldu teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

quote:

Bu çok iyi oldu teşekkürler

sizde yüklediğinizde sonuçları pm ile vede burda da paylaşırsınız değilmi? dış ses görüşme sesi, kamera performansı akış başta olmak üzere eksiler artılar..?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.