Şimdi Ara

Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.183
Cevap
38
Favori
201.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kulaklık için earpods öneririm ; etrafınızda varsa bir arkadaş vs. deneyin. hoşunuza gidebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

quote:

Orijinalden alıntı: mutluerol

ses süper olmasada iyi. sonuna kadar açınca ses bozuluyor demiş. clear aiduo ya al nerdeymiş bozulma? gayet net ses vede baslarda iyi. orhan babadan zamana akıp gider şarkısını dinleyin. darbuka sesleri bile harika :)

ya bu son gelen 280 mb lık güncellemeyi yükleyen yokmu? birisi bi yüklesin şunuda sorunlar halolmuşmu öğrenelim.benim kota sorunum var. söleye söleye dilimde tüy bitti :)

Hangi güncellemeden söz ediyorsun?

benim telefona geldi 318 mb lık. ama sürüm numarası 4.2 ile aynı. ama ben hiç güncelleme yapmadım 4.2 ile ilgili yani yapmadım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

quote:

ses süper olmasada iyi. sonuna kadar açınca ses bozuluyor demiş. clear aiduo ya al nerdeymiş bozulma? gayet net ses vede baslarda iyi. orhan babadan zamana akıp gider şarkısını dinleyin. darbuka sesleri bile harika :)

ya bu son gelen 280 mb lık güncellemeyi yükleyen yokmu? birisi bi yüklesin şunuda sorunlar halolmuşmu öğrenelim.benim kota sorunum var. söleye söleye dilimde tüy bitti :)

Hangi güncellemeden söz ediyorsun?

benim telefona geldi 318 mb lık. ama sürüm numarası 4.2 ile aynı. ama ben hiç güncelleme yapmadım 4.2 ile ilgili yani yapmadım.

Henüz yayınlanmış bir derleme sürümü yok, yani sonu 26 ile biten geldi en son. 4 2 zaten evet.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    bu telefona gelen ne o zaman? daha önce boyut büyük diye telefondan vermemişlerdi sonu .26 ile biten dediğini. bu onun telefon versiyonumu yoksa düzeltme yapılmış bir sürümmü?

bu telefona gelen 4.2 yüklü olanlarada geldimiki acaba? bu belki yeni bir şeye işaret edebilir.
  • quote:

bu telefona gelen ne o zaman? daha önce boyut büyük diye telefondan vermemişlerdi sonu .26 ile biten dediğini. bu onun telefon versiyonumu yoksa düzeltme yapılmış bir sürümmü?

bu telefona gelen 4.2 yüklü olanlarada geldimiki acaba? bu belki yeni bir şeye işaret edebilir.

Bende 4 2 var şuan herhangi bir güncelleme yok, baktım tekrar biraz önce.
  •  Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC
    Doğru mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merihanac

kulaklık için earpods öneririm ; etrafınızda varsa bir arkadaş vs. deneyin. hoşunuza gidebilir..

Kulaklık için M4 ya da M5 te bulursanız tavsiye ederim. Premium kulaklıktır.

M4
     Sony Xperia™L Kullanıcıları/1 GHz x2/8MP ExmorRS HDR/4.3inch TFT/4.2 JB/NFC

M5

R1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the spooks -- 17 Kasım 2013; 0:44:58 >

• eleştirimi üstüne alıp zıplayan arkadaşa;

neden gocunduğuna anlam veremedim; lafım buradaki herhangi bir kişiye değil veya sadece bu telefonla alakalı değil genel olarak yorum yaptım.. forumda böyle hesaplar var. telefon hakkında bende yazılım sıkıntısı olmasa, sesi sony kalitesinde yapsalar gerçek f/p telefonu budur yazdım. sorunları var tabi dile de getiriyoruz , telefon konusunda da yaklaşık bir 6 aylık periyotta takibim var, rastgele telefon almadım, aradığım en büyük özellik müzik kalitesiydi oyun oynamayı sevmeyen birisiyim, bir de sony harici telefon kullanmadım sevdiğim tasarımı iyi olan marka herkesin elinde yok bu özellikleriyle aldım. eğer inna, basshunter vs dinleyen biri olsam ses kalitesine iyi derdim ama beni tatmin etmedi aldığım kulaklıkta az buz bi kulaklık değil. bana w995 de 1000 şarkı yetmiyordu diye sattım 32 gb alıp 4binlik bir arşiv düşünüyorum umarım kasma olmaz ama walkmana bi 200 şarkı atınca bu kadar ram yemesi şaşırttı beni bunun endişesini dile getirdim, bi kaç kez de buradan 32 gb hafıza kartı kullanıp kasma sıkıntısı olan oldu mu diye sordum.. son cümlene gelince tekrardan lafım sana değildi , senin önerinle de telefonu almadım kaç yere de gittim samsung vs. tüm cep telefonları teşhir halinde açıp inceleyebilirken hiç sony inceleyemedim teknosaya gittim sarjı yok turkcell mağazalarına gittim aynı bir çok mağazaya gittim aynı telefonu inceleme imkanı yoktu, çok uzun süre forumu takip ederek aldım. böyle bir yorum yapman ilginç

bir arkadaşta yine bana yönelik yazmış ; merak ses kalitesiyle ses yüksekliğini ayırt edebiliyoruz , benim ömrüm yollarda müzik dinleyerek geçiyor, kalite olarak ace 2 daha iyiydi aynı şarkı aynı kulaklık, kaldı ki telefonun ses seviyesi 12 yi görmüyor ses kısıklığı problemi yaşamıyorum kulaklıkta, denge yok seste. bunu pop müzikte vs. fark edemezsin orada sound ön plandadır ama rock vb. dinliyorsan oradaki vokalin , baterinin, gitarın basın çok dengede olması lazım, yine teknosa da sony nin bir mp3 çalarını inceledim müthiş idi, bunda yok, bunu belirtince niye kızıyorsunuz anlamadım ? mx player ile bende wma oynatabiliyorum ki heralde pc de kendisi de çevirebiliyor telefon, ama direkt atınca oynatmaması müziğe verdiği önemi açıklıyor..

@taptazesüt, ben oyun sevmiyorum oyun oynatamaz demedim, 3 gb 10 gb oyunda oynatabilir, ama gözümle gördüğüm şeyi dile getiriyorum minion rush da grafik değişince oyun hızlanınca ben donma yaşadım, genel olarak telefon oyun açamıyor , oyun kalitesi kötü demedim yaşadığım sıkıntıyı dile getirdim, sen donmaz diyorsun ama ben yaşadım

telefonumda yaşadığım sıkıntıları yazıyorum ki bi allahın kulu bi öneri yapar diye, telefonun iyi özelliklerini yazsam anlamı yok zaten araştırarak ve bilerek aldım, 4. kez yazdırıyorlar bana bi kaç ufak sıkıntısı düzelse f/p telefonu budur ama kendi açımdan ses kalitesine çok önem verince ve w995 den buna geçince hayal kırıklığına uğradım. bazı kişilerin telefonda yaşadığım sıkıntıları kendisine hakaret gibi kabul etmesi de ayrı tuhaflık

• quote:

Orijinalden alıntı: g.enver

eleştirimi üstüne alıp zıplayan arkadaşa;

neden gocunduğuna anlam veremedim; lafım buradaki herhangi bir kişiye değil veya sadece bu telefonla alakalı değil genel olarak yorum yaptım.. forumda böyle hesaplar var. telefon hakkında bende yazılım sıkıntısı olmasa, sesi sony kalitesinde yapsalar gerçek f/p telefonu budur yazdım. sorunları var tabi dile de getiriyoruz , telefon konusunda da yaklaşık bir 6 aylık periyotta takibim var, rastgele telefon almadım, aradığım en büyük özellik müzik kalitesiydi oyun oynamayı sevmeyen birisiyim, bir de sony harici telefon kullanmadım sevdiğim tasarımı iyi olan marka herkesin elinde yok bu özellikleriyle aldım. eğer inna, basshunter vs dinleyen biri olsam ses kalitesine iyi derdim ama beni tatmin etmedi aldığım kulaklıkta az buz bi kulaklık değil. bana w995 de 1000 şarkı yetmiyordu diye sattım 32 gb alıp 4binlik bir arşiv düşünüyorum umarım kasma olmaz ama walkmana bi 200 şarkı atınca bu kadar ram yemesi şaşırttı beni bunun endişesini dile getirdim, bi kaç kez de buradan 32 gb hafıza kartı kullanıp kasma sıkıntısı olan oldu mu diye sordum.. son cümlene gelince tekrardan lafım sana değildi , senin önerinle de telefonu almadım kaç yere de gittim samsung vs. tüm cep telefonları teşhir halinde açıp inceleyebilirken hiç sony inceleyemedim teknosaya gittim sarjı yok turkcell mağazalarına gittim aynı bir çok mağazaya gittim aynı telefonu inceleme imkanı yoktu, çok uzun süre forumu takip ederek aldım. böyle bir yorum yapman ilginç

bir arkadaşta yine bana yönelik yazmış ; merak ses kalitesiyle ses yüksekliğini ayırt edebiliyoruz , benim ömrüm yollarda müzik dinleyerek geçiyor, kalite olarak ace 2 daha iyiydi aynı şarkı aynı kulaklık, kaldı ki telefonun ses seviyesi 12 yi görmüyor ses kısıklığı problemi yaşamıyorum kulaklıkta, denge yok seste. bunu pop müzikte vs. fark edemezsin orada sound ön plandadır ama rock vb. dinliyorsan oradaki vokalin , baterinin, gitarın basın çok dengede olması lazım, yine teknosa da sony nin bir mp3 çalarını inceledim müthiş idi, bunda yok, bunu belirtince niye kızıyorsunuz anlamadım ? mx player ile bende wma oynatabiliyorum ki heralde pc de kendisi de çevirebiliyor telefon, ama direkt atınca oynatmaması müziğe verdiği önemi açıklıyor..

@taptazesüt, ben oyun sevmiyorum oyun oynatamaz demedim, 3 gb 10 gb oyunda oynatabilir, ama gözümle gördüğüm şeyi dile getiriyorum minion rush da grafik değişince oyun hızlanınca ben donma yaşadım, genel olarak telefon oyun açamıyor , oyun kalitesi kötü demedim yaşadığım sıkıntıyı dile getirdim, sen donmaz diyorsun ama ben yaşadım

telefonumda yaşadığım sıkıntıları yazıyorum ki bi allahın kulu bi öneri yapar diye, telefonun iyi özelliklerini yazsam anlamı yok zaten araştırarak ve bilerek aldım, 4. kez yazdırıyorlar bana bi kaç ufak sıkıntısı düzelse f/p telefonu budur ama kendi açımdan ses kalitesine çok önem verince ve w995 den buna geçince hayal kırıklığına uğradım. bazı kişilerin telefonda yaşadığım sıkıntıları kendisine hakaret gibi kabul etmesi de ayrı tuhaflık

700-800 liraya başka telefonmu var ? bataryası işlemcisi kamerası optimum olup sesi çok kaliteli söyle de bilelim. F/p nedir fiyatına göre sunduğu performanstır. Daha pahalıya daha iyi ses için one s var onunda bataryası kötü. Şimdi ben senin %15lik müzik kaliten için saatlerce işimize yarayan bataryadan ödün verip telefon mu önericem hem de daha pahalı ? Telefonda en önemli şeyler Hız Ekran Batarya Kamera ve Sestir. Ses için diğerlerinden vazgeçseydin keşke One S alsaydın. Desire x al oyun oynayamazsın. S3 mini var ekran küçük ses kaliteside bizden geride.L7 II var oyun oynanmaz. Lg l9 var sesi daha geride kamera çöp. Optimus 4x var ses kalitesi kötü ısınma sorunlu. Optimus VU var anakart yanıyor. Elinizde patlayabilir. Nexus 4 var ses kalitesi bizim bi adım gerimizde, S3 var daha iyi ses ve volume. Ama Fiyatı farklı.

Öyle bir yazıyorsunuzki son kullanıcı bilmese zannedicek sesi kötü falan. Sanki herkes 128kbps 256 kbps dinlemiyor FLAC dinliycek herkes 100 tl kulaklık alacakmış gibi. Yahu o şekildeki kullanıcı 1000 tl yi gözden çıkarır. Sırf 1000 tl den pahalı deği lya ondan tatmin olmuyorsunuz. Akıl var mantık var bu telefon orta segment diğerleri üst. tabiki İPHONE S4 HTC ONE iyi olacak LG den geçiş yaptım katırdan ata çıktım. Bi leopar bekliyorsunuz sanki 1000lerce lirayı vermiş. Sonuç olarak siz şikayet ben paylaşım yapıyorum. W995den buna geçmiş olabilirsin ses kalitesi minicik daha iyi aslında(L ye göre) fakat yazılım farklı ve harici amfi olmayışından yanıp tutuşuyorsun.

Tekrar söylüyorum yıl 2013 bu inceliğe xenon flash koymuyorlar. Bu seviyeye jaguar koymuyorlar. mp3 çalar ile kıyaslama yapılmaz kıyaslayacaksanız diğer telefonlarla kıyaslayın. 200 tllik dijital fotoğraf makinesi iphone 5s den iyi çekiyor diye iphoneyi çöpemi atak!!! Bu hacime bu özellikler. Daha iyisini isteyen 1000 1500 2000 tl verecektir. Ses kalitesi iyi ses seviyesi ortalama hepsibu. Programlarla o normali yüksek yapabiliyorsunuz Poweramp gibi...

Sana son söyleyeceğim, yaw he he
    şaka şaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the spooks -- 17 Kasım 2013; 3:02:03 >

• quote:

tek konudan f\p yapamazsın..

ben müzisyenim.Davulcuyum ve bazı şarklılarımızı stüdyoda altyapı ekleyerek çalışıyoruz.Örneğin ; Korn ft Skrillex - Narcassistic Canniball çalmak için dubstep altyapısını çalmak için teleonu kullanıyoruz

sırf bu şarkı için şunu söylerim, synth, dubstep wobble, ve bazı perküsyonlar bu altyapıya dahil... ve ben davulcu olarak (gürültüyü en çok duyan insan olarak) sesleri ayırt etmekte zorlanmıyorum ve ritmimi buluyorum...

ayrıca, stüdyoda kulaklikla (urbanears ile) gayet te ses alabiliyorum.işitme kaybiniz mi var...

üstüme alınmak değil olay, öyle atlama.ben yanlış değerlendiriyorsun bence dedim.olay budur.F\p olarak şu şekil bakmak gerekir

stabilite
    oyun oynatma gücü
    hafıza
    tasarım
    şarj durumu
    müzik kalitesi yüksekliği

eğer 4.1de kalınırsa xperia l gayet stabil.hafıza da, ortalama bir kullanıcıya yeter de artar.tasarım göreli kavramdır.bence güzel.arz talep meselesi.şarj da kullanıma göredir ben en az 12 saat kullandım.Müzik kalitesini de yukarda anlattım...

bu arada, ses ayırt etmek için en zor tür dubstep, house .. en kolay da poptur.rock ortalama kalır .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

quote:

ben müzisyenim.Davulcuyum ve bazı şarklılarımızı stüdyoda altyapı ekleyerek çalışıyoruz.Örneğin ; Korn ft Skrillex - Narcassistic Canniball çalmak için dubstep altyapısını çalmak için teleonu kullanıyoruz

sırf bu şarkı için şunu söylerim, synth, dubstep wobble, ve bazı perküsyonlar bu altyapıya dahil... ve ben davulcu olarak (gürültüyü en çok duyan insan olarak) sesleri ayırt etmekte zorlanmıyorum ve ritmimi buluyorum...

ayrıca, stüdyoda kulaklikla (urbanears ile) gayet te ses alabiliyorum.işitme kaybiniz mi var...

üstüme alınmak değil olay, öyle atlama.ben yanlış değerlendiriyorsun bence dedim.olay budur.F\p olarak şu şekil bakmak gerekir

stabilite
    oyun oynatma gücü
    hafıza
    tasarım
    şarj durumu

eğer 4.1de kalınırsa xperia l gayet stabil.hafıza da, ortalama bir kullanıcıya yeter de artar.tasarım göreli kavramdır.bence güzel.arz talep meselesi.şarj da kullanıma göredir ben en az 12 saat kullandım.Müzik kalitesini de yukarda anlattım...

bu arada, ses ayırt etmek için en zor tür dubstep, house .. en kolay da poptur.rock ortalama kalır .

Arkadaşa katılıyorum 1000 liralık ses kartım mikrofonum kulaklığım var. Benim önerdiğim Poweramp NRGPlayerle bile sanal amfi son seviyede kulağa aşırı yükleniyoruz. Devamlı dinlense işitme kaybına neden olabilir. ''Normal'' bir insan için ses kalitesi de ses yüksekliği de böylelikle yeterli. Hele iyi bir kulaklık alınsa ayrıyetten düşünemiyorum... 25 tl lik mp3 öneren gibi sen de müzikten pek anlamıyorsun bence ya da işitme kaybı yaşamışsınız g.enver... duyamıyorsun malesef. Ayrıca müziği ön planda tutan tüketiciler dışarıda telfonları deneyip karar versinler her seviyede. Sürpriz yaşamazsınız. Mesela Xperia L denemiştim. Ses kalitesi iyi birazcık sesi artsa dersiniz o da 3.parti programla çözülüyor kaliteden ödün vermeden.

Son olarak FANDROİD falanda değlim sadece bilinçli tüketiciliği savunuyorum. Bilinçli tüketicilere destek veriyorum. Başka fiyatlara başka ürünler f/p olabilir. Xperia L şuan enpara , kampanya, n11 kampanyaları vs alabilirseniz gerçekten F/P durumunda. Daha stabil kullanım için MİCROSD hafıza kartlarına bir seferlik hata giderme uygulayın. Veya dosyaları pc ye kopyalayıp sd kartı biçimlendirin sıfırdan dosyaları kopyalayın (telefondan önceki kullanımda sd kartlar yanlış çıkartmalardan kaynaklı istisnai bozuk bölüm/dosya sistemi hatası gibi ufak sorunlara karışabiliyorlar.) Ben 4.1 versiyonunu kullanıyorum kamera kalitesi gelişmesi dışında acil ihtiyacım yok. Onu bekliyorum 4.3 te...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the spooks -- 17 Kasım 2013; 11:12:07 >

• Telefonun şarjı sapıttı bende. 72 ile bıraktım sabah 4 gibi 15 dk önce baktım 53 olmuş. Biraz nette takılayım dedim 41 oldu şimdi. Önerisi olan var mı?
    Edit: 37 oldu, felâket.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1ABE892 -- 17 Kasım 2013; 11:32:03 >
  • The spooks, anlamada problem mi var arkadaşım telefonu aylarca araştırıp aldım bu fiyata daha kaliteli telefon olsa gider onu alırdım şu anda telefondaki tek keşkem 200 daha verip sp almak olurdu o da çok ah ettiğim bir durum değil , başka konularda sony adı geçince işlemcisine ramına göre ekran sunan her donanımından optimum verim sağlatan markadır yazdım öyle de bana diğer markaları söyleme sony yoksa onları düşünürdüm, telefon fiyatına göre iyi diye kötü olan yanlarını mı belirtmeyeceğiz . %15 lik müzik kalitem demen hakkında bir şey yazardım da forum kuralları malum.sana da telefon öner diyen olmadı sorunlar için yardım eden bir kul yazmıştım kimse senden telefon önermeni istemiyor
    Ses kalitesi hakkındaki yorumumu müzik türüne göre ayırdım, diğer tarzlar için iyi heavy için üst düzey bekleyenler için tatmin edici değil yazdım depeche mode dinlediğimde hiç bir sorun yaşamıyorum. 1000 liralık telefon meraklısı değilim bir telefona 750 den fazla vermeme düşüncesine sahibim telefonda amfi yok gibi bir kelimem yok bunla yanıyorsn yazmışsın hayal gücüne veriyorum. Telefonu da hiç bir zaman tümüyle çöp yapmadım müzik kalitesi kıstasında yorum belirttim

• İsminivermeyenizleyici; daha önceki mesajında bir arkadaş yazmış gibi hoş olmayan bir tabir kullandın ismim gökhan enver bir kişiye yönelik bir şey yazacaksan dolaylı kıvırarak değil ismiyle nickiyle yaz diğer türlü beni agresif yaparsın

Tek bir konudan f/p yaptığımı yazman diğer arkadaş gibi hayal gücüne veriyorum.

Ben kendi reel hayatımla ilgili bir şey yazmayı düşünmüyorum şova gerek yok. Telefonda skrillex dinledim ilgi alanım dışı olsa da cx200 in bas performansı ile kendisine çekti senin gibi skrillex vb dinlesem uvv derdim bateride sorun yok aksine fazla yüksek geliyor gitar sesi de iyi ama uyum yok heavy için. Sen bilgisayar tabanlı müzik dinliyorsun, prograsıf müzikten anlamaman normal . İşitme kaybım yok şükür aksine gayet iyi bir kulağa sahibim ;) ama dubstep i rock dan daha karmaşık buluyorsan.muhtemel 16 yaşında biriyle tartışıyorum. Bilgisayar tabanlı bir tarzı;, vokali ayrı (scream brutal clean) solo gitarı ayrı, baterisi ayrı, bass ı ayrı ritm gitarı olan yine içinde senfonik öğeler bulunan violin olsun çello olsun klavye piyano folk metalde araya gayda blok flüt giren ve bunların eksiksiz uyum sağlayan müzik tarzından üstün tutuyorsan bana yazık boşa laf anlatıyorum

• telefonun ses kalitesi gayet yerinde, 4. jenerasyon ipod ile içindeki o kadar ekolayzıra rağmen kıyaslamam söz konusu bile olamaz.. ses düzeyi -bana göre- belli bir sınırda tutulmuş ; yoksa clear audio+ demenin bir anlamı kalmaz, loud audio olur çıkardı. @g.enver arkadaşım hangi kulaklığı kullanıyorsun ?

Edit : 4.2 ile güncelleyip telefonunda buglarla karşılaşan arkdaşlara telefonu fabrika ayarlarına döndürmelerini tavsiye ediyorum. bu şekilde SCN AUTO MODE hariç tüm buglarımdan kurtuldum sayılır. 1haftadır bu şekilde kullanıyorum , xperia z sahibi arkadaşlarım telefonumu ellerine aldıklarında Z' daha hızlı olduğunu söylüyorlar tabi ana ekran ve menü geçişlerinde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merihanac -- 17 Kasım 2013; 12:35:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the spooks

quote:

Orijinalden alıntı: isminivermeyenizleyici

quote:

stabilite
    oyun oynatma gücü
    hafıza
    tasarım
    şarj durumu

Arkadaşa katılıyorum 1000 liralık ses kartım mikrofonum kulaklığım var. Benim önerdiğim Poweramp NRGPlayerle bile sanal amfi son seviyede kulağa aşırı yükleniyoruz. Devamlı dinlense işitme kaybına neden olabilir. ''Normal'' bir insan için ses kalitesi de ses yüksekliği de böylelikle yeterli. Hele iyi bir kulaklık alınsa ayrıyetten düşünemiyorum... 25 tl lik mp3 öneren gibi sen de müzikten pek anlamıyorsun bence ya da işitme kaybı yaşamışsınız g.enver... duyamıyorsun malesef. Ayrıca müziği ön planda tutan tüketiciler dışarıda telfonları deneyip karar versinler her seviyede. Sürpriz yaşamazsınız. Mesela Xperia L denemiştim. Ses kalitesi iyi birazcık sesi artsa dersiniz o da 3.parti programla çözülüyor kaliteden ödün vermeden.

Son olarak FANDROİD falanda değlim sadece bilinçli tüketiciliği savunuyorum. Bilinçli tüketicilere destek veriyorum. Başka fiyatlara başka ürünler f/p olabilir. Xperia L şuan enpara , kampanya, n11 kampanyaları vs alabilirseniz gerçekten F/P durumunda. Daha stabil kullanım için MİCROSD hafıza kartlarına bir seferlik hata giderme uygulayın. Veya dosyaları pc ye kopyalayıp sd kartı biçimlendirin sıfırdan dosyaları kopyalayın (telefondan önceki kullanımda sd kartlar yanlış çıkartmalardan kaynaklı istisnai bozuk bölüm/dosya sistemi hatası gibi ufak sorunlara karışabiliyorlar.) Ben 4.1 versiyonunu kullanıyorum kamera kalitesi gelişmesi dışında acil ihtiyacım yok. Onu bekliyorum 4.3 te...

sanal amfi gerçek amfi yerini tutmaz. sanal amfi sesi yükselttikçe kaliteyi düşürür. sanal amfi fazladan "sahne" "bass" "mid" "çözünürlük" vermez ALIR, sadece sesi yükseltir. 16ohm sıradan bir kulakiçi kulaklıkla müzik dinlemek için yeter. sadece 150-200 tl daha fazla olan samsung s3'te wolfson dac çipi ve daha yüksek güce sahip bir amfi var. onu geçtim bende sennheser hd-202, creative aurvana live!, mdr-ex50lp 10lp, philips shp2500 bir sürü kulaklık var. sony b173 mp3 playerım olsun, 25 lıralık powerway mp3 playerım olsun hepsi çok çok daha iyi ses kalitesi veriyorlar ve en yüksek seste bile 32ohm bir kulaklığı sürebiliyorlar. o küçümsediğin 25 tl lik kulaklığın içinde iyi bir kulaklık amfisi mevcut. onu dinledikten sonra xperia'yı dinlesen ferrariden inip şahine binmiş gibi hissedersin kendini. bunun nedeni de xperia'nın ses gücünün düşük olması. ve dediğin gibi, senin gibi sıradan ve normal insanlar için bu ses yeterli olabilir. fakat benim gibi adam gibi müzik dinlemek isteyen insanlar için yeterli değil. burda lütfen yalnış bilgilendirmeler yapmayalım. ses yüksekliği demek ses kalitesi demek değildir. ses yüksekliği demek amfinin gücüne bağlı olarak çözünürlük sahne ve bass'ın artması, mid-tizlerin karışmamasıdır. kısacası yüksek seste sesin bozulmamasıdır. xperia da bu yok. xperia Z'de de yok. iphone 4s'de de yok. harici amfi bağlarsan olay çözülür o ayrı. yani telefonlarda htc one hariç dahili amfi gelmediği için ses kalitesi yüksek sesde bozulmaya uğruyor. 16 ohm kulaklıklarda iphone 4s ve samsung s3 note2 s4 çok daha iyi tabiki ama xperia L iyi değil. 1000 lıralık ekipmanım var diyorsun ve onu dandirik quallcomm çipli bir telefonla kıyaslıyorsun..

• helloween kullanıcısına yanıt
    evet, çok mantıklı buldum açıklamalarını. katılıyorum son cümlesine kadar. yalnız şöyle bişy var ; telefonumda Ultrasone HFI 580 denedim, sonuç inanılmazdı...
  • allahtan sp almışım bunu alacaktım ama yinede sony böyle mağdur etmemeli insanları öyle can sıkıntısından girip bakayım dedim ne şikayetler olmuş böyle.
  • Arkadaşlar telefonun şarjı sapıttı ekran yüzde 93 batarya kullanıyor bu telefonu aldığım güne sövmemek için kendimi tutuyorum. Parlaklık minimum seviyede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 17 Kasım 2013; 12:57:02 >
  • lestet L kullanıcısına yanıt
    benim şikayetim yok (15yıldır 'donanım'la iç içeyim), aksine telefon benim elimdeyken kullandığımda bütün amiral gemili :) arkadaşlarım telefonumu elimden çekiyor,inclemek istiyor Z sahibi arkadaşım 2.el bu telefonu alıyor, Z1 mini çıkana kadar bunu kullanmak istiyor.. demek istediğim kimse yanlış anlamasın, cihaz biraz da kullanan kişiye göre reaksiyon veriyor diye düşünüyorum. ben acayip memnunum. bir tek kamera olması gereken kalitede değil , 5mp lik vivaz pro'm daha iyi resim çekiyor nerdeyse.. kamera dışında genel olarak stabil 4.2yle. ben 4.1 in üzerine kurmuştum 4.2yi, sonradan fabrika ayarlarına aldım,telefon can oldu birden :)
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.