Şimdi Ara

Launch Pad [Ana Konu] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
14
Favori
45.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    atıyorum skrillex in cinema şarkısı için project file koymuslar sanırsam bunu fl studıo ya atıp tuşlara atama yapıyoruz
    benim istediğim techno,house,trance ve dupstep tonları(loopları ve vokalleri de) böyle kapsamlı herseyı bulunduran ındırebılecegım bır sıte bılıyormusunuz? yani kısaca şarkının tonlarından ziyade dubstep de kullanılan tonları indirmek ve amacım kendi müziğimi yapmak.

önerdiğiniz site varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozkir

arkadaşlar merhaba;
    atıyorum skrillex in cinema şarkısı için project file koymuslar sanırsam bunu fl studıo ya atıp tuşlara atama yapıyoruz
    benim istediğim techno,house,trance ve dupstep tonları(loopları ve vokalleri de) böyle kapsamlı herseyı bulunduran ındırebılecegım bır sıte bılıyormusunuz? yani kısaca şarkının tonlarından ziyade dubstep de kullanılan tonları indirmek ve amacım kendi müziğimi yapmak.

önerdiğiniz site varmı

hocam aradığın şey sanırım sampler bulursan banada mesaj atarmısın fl studioda hep aynı melodilerle sıkıldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: svykr

quote:

arkadaşlar merhaba;

önerdiğiniz site varmı

hocam aradığın şey sanırım sampler bulursan banada mesaj atarmısın fl studioda hep aynı melodilerle sıkıldım.

hocam torrentten den baya bi sample indirdim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozkir -- 20 Mayıs 2014; 11:07:47 >

• arkadaslar su takildi kafam bir sarkiyi launchpadde calabilmek icin illa ki sample file imi olmasi lazim(bass lead drum vokal diye ayrilmis halini mi bulmamiz lazim) yoksa bastan sona hazir atiyorum 5dakikalik mp3 formatindaki bir sarkiyi programa atip o sarkinin belirli araliklarini launchpad tuslarina atayabilme imkanimiz varmi(1-5saniye arasi d1 tusu 5-10saniye arasi d2 tusu gibisinden)

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba;

önerdiğiniz site varmı

hocam hangi torrent sitesinden indirdin pmden atarmısın?

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar merhaba;

önerdiğiniz site varmı

hocam hangi torrent sitesinden indirdin pmden atarmısın?

yolladım hocam:)

• arkadaşlar bide şu sorum olacak

launchpad dekiş bir tuşa enstrüman atadım dıyelım.Tuşa basılı tuttugumda loopa girmesini istiyorum yani çaldığı şeyi elimden çekene kadar çalmasını istiyorum.Bir türlü beceremedim varmı bilen?
  • Merhaba arkadaşlar ismim alihan. Launchpad alalı 3 hafta oluyor. az çok şeyini kavradım. Tuşlar olayınıda kendi kendime çözdüm. yardımcı olabilirim bir çok konuda. benimde sorularım var tabi. Örneğin ben küçük bir pat sesini kendim biryerden kesmiş olduğum sesi, nasıl ekleyebilirm yada hangi formata çevirmeliyim?
  • kozkir kullanıcısına yanıt
    merhaba. dediğin şeyi geçen kendi kendime buldum :) öncelikle hangi programı kullanıyorusun ableton mu fl mi? Gerçi fl bilmiyorum ama abletonsa yardımcı olabilirim.
  • arkadaslar ben launchpad almayı dusunuyorm muzigide seviyorum ama hiç bi uffacık bilgim yok kulanmak ile ilgili yardımcı olablrmsnz alıyımmı sizce önerirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadrider44

merhaba. dediğin şeyi geçen kendi kendime buldum :) öncelikle hangi programı kullanıyorusun ableton mu fl mi? Gerçi fl bilmiyorum ama abletonsa yardımcı olabilirim.

hocam bana diyorsan ableton kullanıyorum:) mesela user 1 modundayım drum rack e bir ses atadım bass mesela "bupp " diyip tek tuşede sonlanıyor.Benim istediğim ben tuşa basılı tuttugum surece loop a girsin tekrar etsın elımı tustan cektıgım anda da bitsin(loop seçeneği menude var ama o sureklı loopa giriyor)

yardımcı olabılırsen sevınırım
  • FullHD hocam sana bir sey sormak istiyorum. Bu launchpad mini ile launchpad arasinda ne gibi farklar var ? Fiyat olarak 150-200 tl gibi bi fark var ancak ozellik olarak nasil ? Yeni baslayan icin mini is gorur mu ? Saygilar.

• FullHD kayıplarda:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: foreverkan

http://www.akalinmuzik.com/LaunchPad-Mini,PR-6241.html
    bu üründe dahili hoparlör yok değil mi arkadaşlar? Direk usb ile bilgisayarıma bağladığımda bilgisayarımın ses sisteminden ses almaya başlıyorum sanırım. Dijital ses çıkışı gibi çıkış mevcut mu?
    Ayrıca, sample tonlar cihazın hafızasına mı atıylı

Pc ses sistemini kullanıyor cihaz.herhangi bir ses çıkışı yok.
    Samplelar Looplarda ableton programında oluyor.amaç zaten live çalmak. Cihazın herhangi bir hafızası yok

• quote:

Orijinalden alıntı: badboy013013

FullHD hocam sana bir sey sormak istiyorum. Bu launchpad mini ile launchpad arasinda ne gibi farklar var ? Fiyat olarak 150-200 tl gibi bi fark var ancak ozellik olarak nasil ? Yeni baslayan icin mini is gorur mu ? Saygilar.

Özel mesajla cevaplamıştım sanırım :) mini çok küçük bence launchpad daha uygun hareketlerin devamlılığı için.fark yok arada tuş sayısı dahil aynı.

• bende biraz merak sardım bu launch pad meselesine. özellikle pc programlarına.
    pc için önere bileceğiniz bi program varmı çözersen normalini almayı düşünüyorum küçük bi program buldum ama sizinde önerilerinizi bekliyom.
  • mustacix kullanıcısına yanıt
    yeni başlayacaksın fl studio indir.

• Ben de merak saldım da uzun süredir de her türlü dubstep, trance, trap müzikleri dinliyorum kendime bişeyler yaparım herhalde diyorum ama gaza da gelmiyim diyorum yapamazsam elden de çıkaramam diyorum hem ben bunun için bayağı vakit lazımmış benim launchpad ile çalışan bi arkadaşım var ona soruyorum da zaman gerek diyor benim bütçe bu novation launchpad 'e yeter ancak çalamayacağımdan korkuyorum sizce o kadar zor mu ben mi çok abartıyorum? Ama içimde dr alıp söyle kendi şarkılarımı yapma isteği var, son olarak sizce üniversite okurken yapılabilir mi?

• theskyfr kullanıcısına yanıt
    aynı durum bende de var fl studiodada kendi çapımda kendi müziğimi yapıyorum hoşuma giden şeyler çıktıkca daha çok alasım geliyor.ayrıca üni okurken hobi olarak uğraşabilirsin abartmadığın sürece bir sorun olacağını sanmıyorum.

• Ableton kullanıyorum. Bayağı zor. Fl studio ne kadar zor ? Bide ben her hangi bir sesi misal(pat) sesini farklı tonlarda nasıl gezdire bilirim yani melodik olarak ? transparandan bahsetmiyorum. Bide bu light işini halledemedim yardımcı olabilir misiniz ? İnstagram: whatsappshap. Videolarıma bakabilirsiniz....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.