Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5512. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 55105511551255135514
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pascal.Nouma

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Ferhat

Bende g2 32 gb var. Bugun sabahtan beri kendi kendine ekran kapali ve programlar kapaliyken yaklasik 4 saatte full bosaliyor. Sarj zor oluyor. Ne olabilir.

Dun iyiydi

aynı durum bende de var dün soprun olmayan telefon bu gün aşırı hızlı boşaldı. Yavaş da şarj oluyor pil gümledi mi bilmiyorumm

Arada sırada ayarlar / genel / depolama / önbellege tıklayarak verilerinizi temizleyin, arkaplanda ki uygulamaların hepsini durdurup telefonunuzu kapatıp açın, sisebiliyor telefonlar, malum Android kullanıyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

quote:

quote:

Bende g2 32 gb var. Bugun sabahtan beri kendi kendine ekran kapali ve programlar kapaliyken yaklasik 4 saatte full bosaliyor. Sarj zor oluyor. Ne olabilir.

Dun iyiydi

aynı durum bende de var dün soprun olmayan telefon bu gün aşırı hızlı boşaldı. Yavaş da şarj oluyor pil gümledi mi bilmiyorumm

Arada sırada ayarlar / genel / depolama / önbellege tıklayarak verilerinizi temizleyin, arkaplanda ki uygulamaların hepsini durdurup telefonunuzu kapatıp açın, sisebiliyor telefonlar, malum Android kullanıyoruz..

bende de aynı sorun oldu pil detaylarına baktım facebook ve messenger şarjı sömürüyor. kaldırdım ikisini de..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wickedfb

quote:

quote:

quote:

Dun iyiydi

bende de aynı sorun oldu pil detaylarına baktım facebook ve messenger şarjı sömürüyor. kaldırdım ikisini de..

Aynu şekilde hocam bende de rr 7.1 yüklü şarj bugün aniden düşmeye başladı.Baktım az önce facebook ve mesenger sömürmüş.
  • Bugün herkeste facebook ve messengerden sebep sarj-batarya sorunu olması garip değil mi?

İkisini de sildim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. LG g2 telefonumda bu aralar sorunlar var. Telefon şarjda normalde kullandığım zaman şarjım azalmıyordu. Yavaş doluyordu ama hiç azaldığını görmemiştim. Bu aralar telefon şarjı acayip yavaş şekilde dolmaya başladı ve şarjda kullanımda şarjımın artacağı yerde azaldığını gördüm. Batarya da şişme gibi bir hissiyat uyandırmadı bende. Arkası normal yani belli olan bir durum yok.

Telefon cok hizli sarj tüketiyor ve batarya da bariz anormallik var sarj %6 ya kadar dustu sonra geri%10 a cikti kendinde ve sarjda hic kullanmasam bile yavas dolmaya başladı

Sarj aleti ve kablo orjinal prizler de sorun yok acaba bataryanin değişmesi mi gerekli?
  • Facebook ve mesenger benim şarjı da sömüşmüş anlaşılan. Hiç kullanmadığım halde %70 in 24 ünü 2si yemiş, kaldırmadım ama durdurdum bakalım farkedecek mi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

Facebook ve mesenger benim şarjı da sömüşmüş anlaşılan. Hiç kullanmadığım halde %70 in 24 ünü 2si yemiş, kaldırmadım ama durdurdum bakalım farkedecek mi.

Onlarin pek etkisi olduğunu zannetmiyorum

Bi anormallik var ama bakalim
  • quote:

Orijinalden alıntı: .onurözdemir.

Merhaba arkadaşlar. LG g2 telefonumda bu aralar sorunlar var. Telefon şarjda normalde kullandığım zaman şarjım azalmıyordu. Yavaş doluyordu ama hiç azaldığını görmemiştim. Bu aralar telefon şarjı acayip yavaş şekilde dolmaya başladı ve şarjda kullanımda şarjımın artacağı yerde azaldığını gördüm. Batarya da şişme gibi bir hissiyat uyandırmadı bende. Arkası normal yani belli olan bir durum yok.

Telefon cok hizli sarj tüketiyor ve batarya da bariz anormallik var sarj %6 ya kadar dustu sonra geri%10 a cikti kendinde ve sarjda hic kullanmasam bile yavas dolmaya başladı

Sarj aleti ve kablo orjinal prizler de sorun yok acaba bataryanin değişmesi mi gerekli?

abimle 2 miz de lg g2 kullanıyoruz.
    bugün abim sordu zor şarj oldu birde çabuk bitti bugün ne oldu acaba
    bende baktım son şarjdan sonraki pil kullanımında facebook ekranla beraber %25 kullanmıştı.
    muhtemelen sorun odur. Ben zaten facebook normal uygulamasını kullanmıyorum.
    Abim de çok aktif kullanmadıgı için kaldırdım bende yüklü olan facebook lite kurdum markette bulabilirsiniz.
    küçük bir uygulama ama çok aktif kullanmadıgım için işimi görüyor.
  • Lineageos ilk unofficial sürüm lineageos destekçisi Nikola Majkic (xda üye ismi n1kolaa) tarafından yayınlanmış.

Lineageos 14.1 weekly sürümler için hedefte görünüyor d801 d802 ve d803 kodlu cihazlar.https://review.lineageos.org/#/c/155809/29/lineage-build-targets

Yayıncı weekly sürüm çıktıgı zaman konuyu official olarak degiştirecegini söylemiş.

internette çok kısa bir videosu da var bir Türk tarafından denenmiş.

1. linkteki rom konusunu okursanız bunlardan bahsediyor.

ayrıca 2. linkte önceki unofficial cyanogenmod konusunun son sayfalarında da konuyu açtıgından bahsettigi ve romların download linklerinin oldugu mesajları da var.

Ben henüz g2 için rom işine girmedim ancak weekly e geçerse kullanırım muhtemelen.
    https://forum.xda-developers.com/lg-g2/orig-development/rom-lineageos-14-1-unofficial-t3535119
    https://forum.xda-developers.com/lg-g2/orig-development/rom-cyanogenmod-14-1-t3490688/page54

Rom lar için download linkihttps://www.mediafire.com/?ply9jy55591tb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sup3rNatural -- 10 Ocak 2017; 22:14:0 >
  • Güncelleme geldiğinde anlarız, en az 1 sene daha kullanmak istiyorum ama pilde ciddi kayıp var.
  • Batarya değiştirmeyi düşünüyorum bende ama bakalim bu sorun hep olmuyor ara sira oluyor yani devamli bi sorun olsa hep devam ederdi dur bakalim yarin da bi bakim
  • quote:

Dun iyiydi

Sorun devam ediyor...
  • Arkadaşlar merhaba herkese. Fikrinizi almak istiyorum bana bir yol gösterin.

Haziran 2015'ten beri G2 kullanıyorum, yani 1.5 yıl oldu. Cihaz custom ROM'lu, IceX var. Çok memnunum cihazdan.

Geçenlerde otobüste telefon düştü (1-1,5 ay falan), sat akşam 17 civardıydı ben de okula gidiyordum. Dokunmatik işlemedi, telefon takıldı, res attım falan ama dokunmatik bana mısın demedi. Ben de el mahkum bekleyemedim bi kaç telefoncu dolaşıp bi tanesine 220 lira bayılıp ekranı yaptırdım.

Orijinal ekran değil o saatte servis bulamazdım hatta busam da vermezdim cihazdan yedekleri bilgisayara aktarmam lazımdı ama ekran çalışmadığı için yedekleri de alamazdım mecburen telefoncuya yaptırdım.

Yaptı eyvallah bi sorun yok derken eve gittiğimde fark ettim ki sağ altta ışık huzmesi mi süzmesi mi ne var. Yani ölü piksel dediğimiz şey. Bunu kafaya takmıyorum öyle kullanıyorum.

Ancak fikrinizi almak istediğim şey bu değil.

Fikrinizi almak istediğim şu; 2 haftadır kendi şarj aletimle şarj edemiyorum. Sürekli yavaş şarj diyor hareket ettirmememe rağmen girdi çıktı olarak algılıyor ve çıldırtacak düzeyde. Ama sadece kendi şarj aletinde yapıyor. Evde Samsung J5 şarjı var onda bişey yok, yavaş şarj ediyor ama buna da razıyım.

Şimdi ben cihazı normal Rom'a çevirip servise versem ne olur ? Ekran değişti ya hani, direk iptal mi olur yoksa anlamazlar sadece şarj olayına mı bakarlar ?

Ne dersiniz ? Bu arada cihaz 503K.

Okuduğunuz için teşekkürler.
  • quote:

quote:

Dun iyiydi

Sorun devam ediyor...

ayarlar / pil/ pil kullanımı kısmında %lere bakın lütfen
    abimde de facebook tu sorun ekran ile eşit pil tüketimi yapmış
    biranda birçok kişide benzer sorun olmuş
  • arkadaşlar merhaba, lg g2 nin eski kullanıcılarından birisi de benim, ilk çıktığından beri kullanan, gemisini terketmeyen az kişi kalmış olarak biraz açıklama yapayım.

face ile face messenger delilerce şarj yiyor. kişisel tecrübelerime dayanarak değil işin teknik boyutuyla konuşuyorum. bu iki uygulamayı kullanmayın, öyle illet bir program ki, programı durdursan bile 30 40 sn sonra yeniden arkaplanda açılıyor.

face kullanan kaldı mı hala? kullanıyorsunuz diyelim neden 400 mb veriyorsunuz? evet, face 400 mb yiyor telefondan, depolama alanı olarak, messenger de 200 mb. artık whatsapp a bile görüntülü konuşma desteği gelmişken kullanmayın böyle programları.

face için birsürü çözüm var, tarayıcıdan girebilirsiniz, face lite kullanabilirsiniz, face messenger için çözüm ise whatsappı kullanmak. bağlantınız zayıfsa takılmalar oluyorsa en iyi görüntü akışını skype sağlıyor.

iki program da durdurulamıyor, arkaplanda hep açılıyor, isteyen greenify kullansın denesin. hak vereceksiniz bana.

gelelim bir diğer soruna, artık gözünüze çarpan bariz bir hata yoksa uygulamaları güncellemeyin, çünkü her güncelleme yeni ek şeyler getiriyor, telefona ekstra yük bindiriyor, sadece bankacılık ve her daim kullanıdğınız uygulamaları güncelleyin, benim şuan 15 uygulamam güncelleme bekliyor, uzun bi süre böyle devam edeceğim.

pil konusuna gelirsek, pilleri doğru düzgün kullanmazsanız zamanından önce bozulabiliyor, normal kullanmış da olsanız her ürünün her parçanın bir son kullanma tarihi vardır. mesela oyun oynadınız bir süre, %32 de elinizden bıraktınız, yarım saat sonra %35 %37 gibi olması normaldir, pil dinleniyor çünkü, eğer twitter a girip çıktınız diye piliniz %2 düşüyorsa orda bir sorun var demektir, pilinizin ölçülmesi lazım.

benim size tavsiyem, kullanmayacağınız programı yüklemeyin, face ve face messenger programlarını kullanmayın. imzamdaki devredışı bırakılacak uygulamaları devredışı bırakın. evdeyken wireless i kullanıyorsanız şebekenizi GSM e alın, ciddi şikilde şarja artısı olacaktır. sorunsuz günler dilerim. tanıyan tanımayan herkese selam olsun

@Pascal.Nouma @wickedfb @Khang @zehek @.onurözdemir. @michael j fox @Sup3rNatural

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 10 Ocak 2017; 22:39:50 >
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Sana da selam olsun.
    Benim telefon 16gb zaten gereksiz hiç bişey kurmuyorum, dediğin gibi baktım otomatik açılmış face ve messenger kaldırdım mecburen lite ı kurdum çünkü lazım oluyor bana iş için takip ettiğim gruplar var.
    Kablosuz depolama için imzandaki programı deneyeceğim ama bahsetiğin devre dışı bırakılması gerekenler linki açılmadı bende.
  • Lundy kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de oluştu face aşırı derecede pil kullanmaya basladı ben de eski sürümünü yükledim yarın test ediceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar merhaba, lg g2 nin eski kullanıcılarından birisi de benim, ilk çıktığından beri kullanan, gemisini terketmeyen az kişi kalmış olarak biraz açıklama yapayım.

face ile face messenger delilerce şarj yiyor. kişisel tecrübelerime dayanarak değil işin teknik boyutuyla konuşuyorum. bu iki uygulamayı kullanmayın, öyle illet bir program ki, programı durdursan bile 30 40 sn sonra yeniden arkaplanda açılıyor.

face kullanan kaldı mı hala? kullanıyorsunuz diyelim neden 400 mb veriyorsunuz? evet, face 400 mb yiyor telefondan, depolama alanı olarak, messenger de 200 mb. artık whatsapp a bile görüntülü konuşma desteği gelmişken kullanmayın böyle programları.

face için birsürü çözüm var, tarayıcıdan girebilirsiniz, face lite kullanabilirsiniz, face messenger için çözüm ise whatsappı kullanmak. bağlantınız zayıfsa takılmalar oluyorsa en iyi görüntü akışını skype sağlıyor.

iki program da durdurulamıyor, arkaplanda hep açılıyor, isteyen greenify kullansın denesin. hak vereceksiniz bana.

gelelim bir diğer soruna, artık gözünüze çarpan bariz bir hata yoksa uygulamaları güncellemeyin, çünkü her güncelleme yeni ek şeyler getiriyor, telefona ekstra yük bindiriyor, sadece bankacılık ve her daim kullanıdğınız uygulamaları güncelleyin, benim şuan 15 uygulamam güncelleme bekliyor, uzun bi süre böyle devam edeceğim.

pil konusuna gelirsek, pilleri doğru düzgün kullanmazsanız zamanından önce bozulabiliyor, normal kullanmış da olsanız her ürünün her parçanın bir son kullanma tarihi vardır. mesela oyun oynadınız bir süre, %32 de elinizden bıraktınız, yarım saat sonra %35 %37 gibi olması normaldir, pil dinleniyor çünkü, eğer twitter a girip çıktınız diye piliniz %2 düşüyorsa orda bir sorun var demektir, pilinizin ölçülmesi lazım.

benim size tavsiyem, kullanmayacağınız programı yüklemeyin, face ve face messenger programlarını kullanmayın. imzamdaki devredışı bırakılacak uygulamaları devredışı bırakın. evdeyken wireless i kullanıyorsanız şebekenizi GSM e alın, ciddi şikilde şarja artısı olacaktır. sorunsuz günler dilerim. tanıyan tanımayan herkese selam olsun

@Pascal.Nouma @wickedfb @Khang @zehek @.onurözdemir. @michael j fox @Sup3rNatural

ben 3 yıldır aynı telefonu aynı pille kullanıyorum. İlk defa bu gün günü yarılamadan şarının %20'ye düştüğünü gördüm. Kullanım alışkanlığım ve kullandığım uygulamalrda değişiklik olmadı. Şimdi telefoına format attım ve facebook'u kurmadan diğer uygulamaları kurdum. Hem şarj olma konusuna hem de tükenme durumunu gözlemleyeceğim. YEni pil taktırmak gerekirse 100 lirayı geçmiyorsa orjinal almadan yanayım. Bana yakın Vintek var İstanbul'da. Burası hakkında olumlu olumsuz deneyimi olan varsa yazmasını rica ederim.
  • Bugün öğlen bir baktım şarjım birden %8'e düşmüş, 1 saat şarja bıraktım %100 olmuştur diye geri aldığımda % 35 olduğunu gördüm, 2,5senedir kullanıyorum ilkd efa böyle bir şey başıma geldi, ampere programından bakınca 300 ma ilr şarj ettiğini gözlemledim,nolduysa bugün bir problem var lg g2lerde.sizlerde programı kurarak şarj değerlerinizi paylaşabilir misiniz
  • ismet3535 kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim kadarıyla servistekiler cihazın önceden müdahale yapılıp yapılmadığını anlıyorlar,telpa'da çalışan bir arkadaşımda bunu söylemişti zaten,ancak genede bir şansınızı deneyin derim,baktınız işten anlamayan birisine denk geldi sorunu hallederler,yok anlarlarsa garanti dışı bırakıp cihazı geri verirler.
  • 
Sayfa: önceki 55105511551255135514
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.