Şimdi Ara

SONY STR-DH 520 KULLANICILARI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
4
Favori
4.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrı ayrı konularda 3-5 kişi gördüm bu reciever'ı kullanan , bir konu altında toplanırsak daha uygun olur diye düşündüm zira benim birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim ilk av reciever deneyimim :)

1- Pc den hdmi ile baglandım dts li 1080p mkv film açtıgımda ekranda DTS veya dts-hd yazısı yanmıyor ? Dts sinyali alıp almadıgını nasıl anlarım ? dts-hd izlmem için ne konumda nasıl ayarlarla kullanmam lazım

2- hd dcs modunda kullanıyorum film izlerken ama anfinin ekranında solda hani hoparlor dizili varya orda sadece L - C - R yazıyor surround ları göstermiyor ama yinede arkalardan ses geliyor ? Ama PLI MV moduna aldıgımda surroundlarda L-C-R ve SL-SR yazıyor... Film izlerken hangi modda izlemek lazım ?

3- Ben 7.1 olarak değil 5.1 olarak izlemek istiyorum o zaman baglantı yaparken surround back leremi yoksa sadece surround yazanlar var onlaramı baglantıyı yapıcam ?

4- Otomatik kurulum mikrofonum yok herhangi bir mikrofon olurmu ?

5- Bir konuda arkadaş dts-hd kullanabilmen için pssthrough u kapat demiş menuden ama bende pssthrough kısık yanıyor yani aktif değil değiştiremiyorum ?

Başka şunu şöyle bağla bunu böyle yap diyeceğiniz birşey varmı ?

Edit: dts olayını birazcık çözdüm yabancı av forumdan baktım amd ekran kartı driverını yeniden yükle diyorlar bende amd driverını yeniden yükledim (hdmi ses de ona dahil) ve düzeldi artık farklı seyler yazdı ekranda DTS ile beraber.. Ama hala DTS-HD yazısını alamıyorum ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 8 Ağustos 2013; 3:43:56 >

• Her ne kadar sony başlığı altında bu cihaz ile ilgili konuşulmuş olsada f/p cihazı olan str dh-520 ayrı bir başlığı hak ediyor.
    Cihazı yaklaşık bir yıldır kullanıyorum kurcalamadığım yeri kalmadı sanırım sorularınıza yanıt verebilirim.

1-Pc de amd ekran kartı var denmiş ancak modeli belirtilmemiş amd 5xxx sürümünden itibaren hdmi üzerinden dts-ma pass. yapabilir elinizde 4xxx serisi bir kart var ise dts-es ötesine geçemezsiniz.

2-Öncelikle elinizdeki hoparlör sistemini cihaza doğru girdiğinizden emin olun. Bu adım geçildikten sonra film yürütülürken cihazı a.f.d moda alın bu mod filmin hazırlandığı haliyle izlenebilmesine imkan tanır film 5.1 ise ilgili simgeler yanar stereo ise 2.1.
    Film izleme modu keyfe keder bir durum kullanım kitapçığında tüm modların nasıl tepki verdiği anlatılmakta.Benim hoparlör kurulumum 6.1 olduğundan 5.1 kaynaklar için PLIIx modunu 6.1 kaynaklar için ise a.f.d modunu kullanıyorum.

3-5.1 için surround terminalleri kullanılır surround back terminalleri ise 7.1 kurulumunda hem arka hemde ön üst hoparlörler için kullanılabilir.

4-Cihaz ile gelen mic. son derece basit ve ucuz bir alet ancak yinede kesin birşey söylemek güç ancak mic olmasada kurulum elle yapılabilir.

5-Soruda hata var ses amd hdmi üzerinden aktarıldığı için pass. kapatma söz konusu değil ve kısık yanıyor ile kasıt hdmi simgesinin silik görünmesi ise pc cihazı yada tv yi göremiyor demektir tüm cihazlar açık olmalı.
    Diğer önemli nokta cihazın hdmi menüsü altında bulunan ctrl hdmi seçeneği kapatılması gerektiği bu mod açıkken cihaz saçma sapan davranmakta hatta yaşadığım bu saçmalığı bir başlık altında konuşmuştukhttp://forum.darkhardware.com/viewtopic.php?f=3&t=203394

Sistemi 5.1 den ziyade 6.1 kurmanızı öneririm arka center'ın filmlere farklı bir haz kattığını düşünüyorum ilginç bir şekilde 7.1 kurulumdan aynı hazı alamadım.

• Ekran kartınız amd 5xxx ve üzeri, ctrl hdmi kapalı ve elinizdeki dosya dts-ma olmasına rağmen hale sesi çekirdek dts olarak alıyorsanız artık sorunun kaynağı olarak kullanılan player yazılımına konsantre olabilirsiniz.
    Örneğin standart kurulumda mpc hc ses decoderi kaynağı dts ma olarak avr'ye pass. edemez bu nedenli ses decoderi olarak mpc'ye lav audio decoder yazılımını gösteriyoruz bu yazılım işini sorunsuzça yapabilmekte ve gerek ma olsun gerek tru hd pass. yapabilmekte .

Alternatif olarak splash pro da kullanılabilir yeni nesil ses kodeklerini aktarma konusunda sorunsuzdur.

selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: activ

Ekran kartınız amd 5xxx ve üzeri, ctrl hdmi kapalı ve elinizdeki dosya dts-ma olmasına rağmen hale sesi çekirdek dts olarak alıyorsanız artık sorunun kaynağı olarak kullanılan player yazılımına konsantre olabilirsiniz.
    Örneğin standart kurulumda mpc hc ses decoderi kaynağı dts ma olarak avr'ye pass. edemez bu nedenli ses decoderi olarak mpc'ye lav audio decoder yazılımını gösteriyoruz bu yazılım işini sorunsuzça yapabilmekte ve gerek ma olsun gerek tru hd pass. yapabilmekte .

Alternatif olarak splash pro da kullanılabilir yeni nesil ses kodeklerini aktarma konusunda sorunsuzdur.

selamlar...

teşekkürler cevaplar için ekran kartım 2GB 6970..Player splash pro. Çıkış da HDMI BitStream seçili.Dün ekran kartımı yeniden yükleyince reciever da DTS yazısını almayı başardım.. Çıkış özellikleride böyle oldu

Ama hala Dts Hd yazsını receiver da görebilmiş değilim... Acaba kaynaklarımdamı sorun var denediğim videolara örnek

The.Dark.Knight.Rises.2012.1080p.BluRay.DTS.x264-PublicHD
    The.Hobbit.An.Unexpected.Journey.2012.1080p.BluRay.x264-SPARKS [PublicHD]
    King.Kong.2005.Extended.Cut.1080p.HDDVD-BluRay.DTS.x264-ESiR

vs

Acaba bunlar dts hd veya true hd değilmi ?

• bunlar dts hd veya true hd degil hocam...öyle olsa torrent dosyasında yazardı dts-hd diye..siz yine media.info yükleyin ordanda görebilirsiniz medya özelliklerini..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hozes -- 8 Ağustos 2013; 15:41:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozes

bunlar dts hd veya true hd degil hocam...öyle olsa torrent dosyasında yazardı hdu-hd diye..siz yine media.info yükleyin ordanda görebilirsiniz medy özelliklerini..

evet hocam haklıymışsın şurdan dts hd örnek indirdim reciever da direk dts-hd yazısı çıktı.. Ve ciddi olarak ses kalitesi fark etti..

http://www.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php

Birde bluray ler dts-hd özelliklimi yoksa onlarda da dts-hd yazısını aricakmıyım ?

Mesela bu oblivation ın full bluray'i kapakda DTS HD diyor

Dil olarakda şöyle yazıyor mesela

INGILIZCE(ENGLISH) 7.1 DTS HD MASTER DOLBY DIGITAL

ama özellikleri arasında göremedim

Audio #1
    ID : 4352 (0x1100)
    Menu ID : 1 (0x1)
    Format : DTS
    Format/Info : Digital Theater Systems
    Format profile : MA / Core
    Muxing mode : Stream extension
    Codec ID : 134
    Duration : 2h 4mn
    Bit rate mode : Variable
    Bit rate : 1 597 Kbps / 1 510 Kbps
    Channel(s) : 8 channels / 6 channels
    Channel positions : Front: L C R, Side: L R, Back: L R, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE
    Sampling rate : 48.0 KHz
    Bit depth : 24 bits

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 8 Ağustos 2013; 14:34:00 >

• blurayler dts-hd veya true hd oluyor hocam...indirirken ona göre indirirsiniz zaten, dediğim gibi torrent baslıklarında veya dosya isminde zaten yazar ses kodeğini...
  • http://publichd.se/index.php?page=torrents&category=8 linki takip edin dts ma yada tru hd içeriği açıkca yazmakta.
  • evet artık böyle indiricez 25gb ortalamalı bluray ler napalım
  • Sıkıntı riplerin ebatlarıysa grym sunumlarını takip edin standart 1080p dtsma yada truhd standart olarak yayınlıyorlar ebatlar 10-15 arası değişiyor.

Ancak konumuz madem dh 520 onunla ilgili konuşalım riplerden değil örneğin stereo performansının berbattan öte olduğunu bunu bir nebze olsun iyileştirmenin bir yolu olup olmadığını yada cihazdan max. performans almanın yolları konuşulabilir.
  • quote:

Sıkıntı riplerin ebatlarıysa grym sunumlarını takip edin standart 1080p dtsma yada truhd standart olarak yayınlıyorlar ebatlar 10-15 arası değişiyor.

Ancak konumuz madem dh 520 onunla ilgili konuşalım riplerden değil örneğin stereo performansının berbattan öte olduğunu bunu bir nebze olsun iyileştirmenin bir yolu olup olmadığını yada cihazdan max. performans almanın yolları konuşulabilir.

1000 tl lik avr al stereo prformansını dene birde 150 tl ye sahibinden com da var 15-20 senelik ucuz pioneer sony sansui anfiler onlardan al görüceksinki 150 tl lik eski stereo anfinin sesi daha güzel Şunu gördüm ki ya film izlemek için anfi alıcaksın yada müzik dinlemek için.(orta halli kullanıcılar için tabi söylüyorum) Ben bunu film izlemek için aldım.Tam ayarlarını yapamasamda memnunum şimdilik.Birkaç ay önce boş kabin aldım büyük bir çift , şimdi bassını tizini mid ini kendim tek tek alarak sistem kuruyorum.

Birde iyi bir stereo anfi alıcam işte o muzik dinlemek için olucak..Zaten avr sistemlerin birkere hoparlor takımları müzik dinlemeye elverişli değilki...

edit: unuttum birde grym nin kendi sitesi varmı ? ben normalde publichd sunumlarını publichd nin kendi sitesinden indiriyordum grym ninde varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 9 Ağustos 2013; 13:10:17 >

• beyler neden centerdan konuşma sesi az gelir ? Dün farkettim adamların sesini net duymak için sesi açmak zorunda kalıyorum o sırada mesela bir aksiyon sahne oluyor oda yıkılıyor sesden kısmak zorunda kalıyorum... Bende frontları "0" a çektim centerı "10" da bıraktım anca dengelendi ama dogru bu değil..
  • piyasadaki bluray playerlar kopya bluray oynatamıyor sanırsam dogrumudur sahibinden den baktım hep yazmışlar kopya oynatamaz diye ? Birde flashdisk ile mkv attıgımız zaman okuyabiliyorlarmı ?
  • quote:

Her ne kadar sony başlığı altında bu cihaz ile ilgili konuşulmuş olsada f/p cihazı olan str dh-520 ayrı bir başlığı hak ediyor.
    Cihazı yaklaşık bir yıldır kullanıyorum kurcalamadığım yeri kalmadı sanırım sorularınıza yanıt verebilirim.

1-Pc de amd ekran kartı var denmiş ancak modeli belirtilmemiş amd 5xxx sürümünden itibaren hdmi üzerinden dts-ma pass. yapabilir elinizde 4xxx serisi bir kart var ise dts-es ötesine geçemezsiniz.

2-Öncelikle elinizdeki hoparlör sistemini cihaza doğru girdiğinizden emin olun. Bu adım geçildikten sonra film yürütülürken cihazı a.f.d moda alın bu mod filmin hazırlandığı haliyle izlenebilmesine imkan tanır film 5.1 ise ilgili simgeler yanar stereo ise 2.1.
    Film izleme modu keyfe keder bir durum kullanım kitapçığında tüm modların nasıl tepki verdiği anlatılmakta.Benim hoparlör kurulumum 6.1 olduğundan 5.1 kaynaklar için PLIIx modunu 6.1 kaynaklar için ise a.f.d modunu kullanıyorum.

3-5.1 için surround terminalleri kullanılır surround back terminalleri ise 7.1 kurulumunda hem arka hemde ön üst hoparlörler için kullanılabilir.

4-Cihaz ile gelen mic. son derece basit ve ucuz bir alet ancak yinede kesin birşey söylemek güç ancak mic olmasada kurulum elle yapılabilir.

5-Soruda hata var ses amd hdmi üzerinden aktarıldığı için pass. kapatma söz konusu değil ve kısık yanıyor ile kasıt hdmi simgesinin silik görünmesi ise pc cihazı yada tv yi göremiyor demektir tüm cihazlar açık olmalı.
    Diğer önemli nokta cihazın hdmi menüsü altında bulunan ctrl hdmi seçeneği kapatılması gerektiği bu mod açıkken cihaz saçma sapan davranmakta hatta yaşadığım bu saçmalığı bir başlık altında konuşmuştukhttp://forum.darkhardware.com/viewtopic.php?f=3&t=203394

Sistemi 5.1 den ziyade 6.1 kurmanızı öneririm arka center'ın filmlere farklı bir haz kattığını düşünüyorum ilginç bir şekilde 7.1 kurulumdan aynı hazı alamadım.

• quote:

6. yı bağlarken hangisine takıcaz ? surround back/front high sağ ve sol var farkedermi ?
  • Fark eder,arka center SB-L terminaline bağlanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi activ -- 13 Ağustos 2013; 8:26:09 >
  • quote:

Fark eder,arka center SB-L terminaline bağlanacak.

hocam birşey sorucam ben jamo S426 HCS setini aldım.. Yalnız bildiğin gibi jamo 6 ohm , anfim ise 8 ohm.. Sadece kısık-orta arası seste film izliyorum o kadar.. Hele genelde gece izlediğim ve apartman dairesi oldugum için ses baya kısık oluyor , müzik ise çok nadir oda yine çeyrek sesden biraz yüksektir belki... Yüklenmedikten sonra sorun olurmu hoparlorler için 6 ohm olmaları ?

edit: şimdi gördüm daha önce saturn de mediamartkt dda paket olarak satılmış bu iki ürün ? Aynı ohm dan olmayan 2 farklı ürünü nasıl paket yapmışlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 19 Ağustos 2013; 17:01:58 >

• 6 ohm kulelerin sabit empedansı değildir malumunuz, özellikle önleri large olarak ayarlarsanız kuleler avr tarafından yoğun alt frekans bombardımanına tutulacağından empedans daha da düşecektir işte bu noktada bir risk gündeme gelebilir yada gelmeyedebilir sonuç itibariyle beyin fırtınası yapıyoruz.Konunun anafikri olarak alt frekanslarda sürücülerin bobin yapılarından ötürü empedansının düştüğünü tersi senaryoda yükseltiği unutulmamalı.

Benim mevcut senaryoda kullanacağım 2 çözüm yolum var

İlki önleri small seçmek ve frekans kesimini 120hz yada üzeri olarak belirlemek bu senaryoda önler mid-bass çalışacağından empedans kritik değerlere inmeyecektir oluşacak alt frekans açığını sub kapatacaktır.
    Diğeri ise ön kulelere seri 2 ohm 25w gibi omik direnç bağlamak bu müdahaleden sonra large modu eskiye nazaran daha güvenli olmalı.

Merkez ve arka uydular için ise olası çalışma frekansları itibariyle empedansın bırakın 6'yı 8'in altına düşeceğini sanmıyorum.

(yukarda yazdığım seçenekler kendi sistemimde zaman zaman denediğim tecrübelerden oluşur oluşacak bir sorunda müessesemiz kimseyi tanımaz )

• quote:

6 ohm kulelerin sabit empedansı değildir malumunuz, özellikle önleri large olarak ayarlarsanız kuleler avr tarafından yoğun alt frekans bombardımanına tutulacağından empedans daha da düşecektir işte bu noktada bir risk gündeme gelebilir yada gelmeyedebilir sonuç itibariyle beyin fırtınası yapıyoruz.Konunun anafikri olarak alt frekanslarda sürücülerin bobin yapılarından ötürü empedansının düştüğünü tersi senaryoda yükseltiği unutulmamalı.

Benim mevcut senaryoda kullanacağım 2 çözüm yolum var

İlki önleri small seçmek ve frekans kesimini 120hz yada üzeri olarak belirlemek bu senaryoda önler mid-bass çalışacağından empedans kritik değerlere inmeyecektir oluşacak alt frekans açığını sub kapatacaktır.
    Diğeri ise ön kulelere seri 2 ohm 25w gibi omik direnç bağlamak bu müdahaleden sonra large modu eskiye nazaran daha güvenli olmalı.

Merkez ve arka uydular için ise olası çalışma frekansları itibariyle empedansın bırakın 6'yı 8'in altına düşeceğini sanmıyorum.

(yukarda yazdığım seçenekler kendi sistemimde zaman zaman denediğim tecrübelerden oluşur oluşacak bir sorunda müessesemiz kimseyi tanımaz )

hocam önleri large yapmassam da sub ım olmadıgından basslar baya bir düşüyor sanırsam ? Önleri small yaparsam önler mid-bass gibi değil direk mid gibi çalışır sanırsam... Direnç bağlayıp large olarak kullanmak daha mantıklı gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 19 Ağustos 2013; 23:49:15 >

• Ben jbl studio 190 kullanıyorum.Şimdilik memnumum gayet başarılı ses veriyor STR-DH 520 ile.1,5 yıldır kullanıyorum.Yine de bu hoparlörler Harman hakediyor.O yüzden önümüzdeki yıl yeni bir amfi almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.