Şimdi Ara

Note 2 eMMC problemi / Ani Ölüm / Sudden death syndrome (SDS) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
4
Favori
32.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xxxsoner58xxX

bendede bugün başladı resetlemeye hemen servise veriyim mi yoksa biraz daha bekliyim mi ?

Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bende şöyle bişey çıkıyor bunun anlamı nedir iyimidir ?

Note 2 eMMC problemi / Ani Ölüm / Sudden death syndrome (SDS)
  • Bu sorun anakartı değiştirilmedende çözülebiliyor mu? yurtdısından cihaz almıştım telefon tamamı ile çalışmaz hale geldi birden bire. başarı teknik servise verdim ücretli servis için umarım anakart değiştirilmeden de çözülebiliyordur sorun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Always0007

Bu sorun anakartı değiştirilmedende çözülebiliyor mu? yurtdısından cihaz almıştım telefon tamamı ile çalışmaz hale geldi birden bire. başarı teknik servise verdim ücretli servis için umarım anakart değiştirilmeden de çözülebiliyordur sorun

Basvurunun sonucunu merak ediyoruz .takipteyim.

• Şu birkaç hafta içinde içimde acayip bir Note 2 alma hissi vardı ama bu CHIP olayı nedense cihazdan soğumama sebep oldu
  • quote:

Bu sorun anakartı değiştirilmedende çözülebiliyor mu? yurtdısından cihaz almıştım telefon tamamı ile çalışmaz hale geldi birden bire. başarı teknik servise verdim ücretli servis için umarım anakart değiştirilmeden de çözülebiliyordur sorun

Hocam çözüme ulaşabildiniz mi? Servisim aradı benim cihazda da emmc chipi değiştirilmesi gerekiyormuş. Değişim için ne kadar ücret istiyorlar? 320 lira fiyat aldım, bana çok gibi geldi açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evoque

quote:

Hocam çözüme ulaşabildiniz mi? Servisim aradı benim cihazda da emmc chipi değiştirilmesi gerekiyormuş. Değişim için ne kadar ücret istiyorlar? 320 lira fiyat aldım, bana çok gibi geldi açıkçası.

Nasıl yani, servis ücretsiz değiştirmiyor mu? Bide para mı vercez :s

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, yetkili servislerde durum nedir bilmiyorum. Muhtemelen garanti kapsamındadır. Benim cihazım yurtdışı çıkışlı. Sorun orada başlıyor. Son 4 yıldır çok fazla akıllı telefon değiştirdim. İstisnasız hepsi yurtdışı cihazlardı. Biryerlerde patlayacaktım, o da bugüne kadar en severek kullandığım Note 2'me kısmetmiş.
  • quote:

Yok hocam, yetkili servislerde durum nedir bilmiyorum. Muhtemelen garanti kapsamındadır. Benim cihazım yurtdışı çıkışlı. Sorun orada başlıyor. Son 4 yıldır çok fazla akıllı telefon değiştirdim. İstisnasız hepsi yurtdışı cihazlardı. Biryerlerde patlayacaktım, o da bugüne kadar en severek kullandığım Note 2'me kısmetmiş.

Peki tam olarak ne oldu hocam? Yani sorun nasıl vuku buldu?

Geçen çarşamba sabah kalktığımda telefonun açılıştaki note 2 ekranında takıldığını gördüm. Cihazın altından girdim üstünden çıktım ama yazılım tarafında bir sonuca ulaşamadım. Özel bir servise gönderdim, Emmc değişimi gerektiğini söylediler. Bilmiyorum cihazı yaptırabilirim de, böyle satıp başka bir cihaza da yönelebilirim. İşin kötüsü Note 2'yi çok sevmiştim. Geçen sene aldığımdan beri ondan sonra çıkan hiçbir cihaz beni etkileyememişti ki ondan önce her yeni çıkan cihaz beni heyecanlandırırdı. Bu telefon beni kendine bağlamıştı, sürekli telefon değiştirip para saçmamın da önüne geçmişti ne güzel. Bu gidişle sevdiceğimden soğuyacağım diye korkuyorum.
  • quote:

Geçen çarşamba sabah kalktığımda telefonun açılıştaki note 2 ekranında takıldığını gördüm. Cihazın altından girdim üstünden çıktım ama yazılım tarafında bir sonuca ulaşamadım. Özel bir servise gönderdim, Emmc değişimi gerektiğini söylediler. Bilmiyorum cihazı yaptırabilirim de, böyle satıp başka bir cihaza da yönelebilirim. İşin kötüsü Note 2'yi çok sevmiştim. Geçen sene aldığımdan beri ondan sonra çıkan hiçbir cihaz beni etkileyememişti ki ondan önce her yeni çıkan cihaz beni heyecanlandırırdı. Bu telefon beni kendine bağlamıştı, sürekli telefon değiştirip para saçmamın da önüne geçmişti ne güzel. Bu gidişle sevdiceğimden soğuyacağım diye korkuyorum.

Peki ben garantili (electro world, media markt gibi) almayi düşünüyorum da bu eMMC olayından ötürü yine de tavsiye eder misin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 30 Eylül 2013; 21:02:00 >

Hocam cihazı tartışmam bile. Ne diyorum, 4 yıldır 3 ayda bir telefon değiştiren beni bile hizaya getirdi, başkasına gözüm kaymadı o varken. Kesinlikle tavsiye ederim telefonu. Garantili alacağım diyorsun, konunun yukarılarında bu sorunla servise gidip cihaz değişimi alan arkadaş var yanlış okumadıysam. O da sıkıntı değil. Her türlü alınır bu cihaz, hala hemde.
  • En ufak donma vs yok bende

Note 2 eMMC problemi / Ani Ölüm / Sudden death syndrome (SDS) Note 2 eMMC problemi / Ani Ölüm / Sudden death syndrome (SDS)

• quote:

Hocam cihazı tartışmam bile. Ne diyorum, 4 yıldır 3 ayda bir telefon değiştiren beni bile hizaya getirdi, başkasına gözüm kaymadı o varken. Kesinlikle tavsiye ederim telefonu. Garantili alacağım diyorsun, konunun yukarılarında bu sorunla servise gidip cihaz değişimi alan arkadaş var yanlış okumadıysam. O da sıkıntı değil. Her türlü alınır bu cihaz, hala hemde.

Pekala s2 yi satıp 1800'e note 3 alinir mi yoksa boşver note 3'ü efsaneyle (note 2) yola devam mı et dersin :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

En ufak donma vs yok bende

Note 2 eMMC problemi / Ani Ölüm / Sudden death syndrome (SDS) Note 2 eMMC problemi / Ani Ölüm / Sudden death syndrome (SDS)

Hocam normalde baktığımızda sizdeki chip sorunlu olan ama siz sorun yasamiyorum demişsiniz. Ne zaman almıştıniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

En ufak donma vs yok bende

Hocam normalde baktığımızda sizdeki chip sorunlu olan ama siz sorun yasamiyorum demişsiniz. Ne zaman almıştıniz?

daha yaklasik 1 senelik cihaz.. en ufak donma vs yasamadim o kadarda modifiye ettim / bence cip olayi sans isi.. telefonda orange romanya yazilimi var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tesla Nikola -- 30 Eylül 2013; 21:30:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

Pekala s2 yi satıp 1800'e note 3 alinir mi yoksa boşver note 3'ü efsaneyle (note 2) yola devam mı et dersin :-)

Hocam tabii ki bütçe müsaitse Note 3 alınır ancak imkanlar kısıtlıysa Note 2 yi de daima tavsiye ederim :)

@kaan_9292 Benim de o şekildeydi, her şey güllük gülistanlıktı ama bir sabah aniden işin rengi değişti.

• Evoque E kullanıcısına yanıt
    Herseye olumsuz bakmanin alemi yok, elektronik cihaz bunlar.. hayatta hicbir seyin garantisi yok onun icin kafaya takmayada gerek yok

• Tabii ki öyle hocam, yoksa hayattan tad alınmaz. Hem sakınan göze çöp batar derler. Ayrıca bir büyüğüm de "olduğu kadar, olmadığı kader" demişti. O tempoda devam
  • benim cihazdan hala ses yok. başarıya ulaşmak mümkün değil telefonla hizmet kaliteleri süper

kaç günde dönüş yaptılar size telefonu servise bıraktıktan sonra?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.