Şimdi Ara

Sorun: Direksiyon pompası yağlanması?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2005 1.4 8v tüplü clio var.
    Direksiyon pompası olarak bildiğim (aşağıda fotolar mevcut olan) parça bu aralar aşırı yağlanmakta, yüksek devirlerde kaputa kadar yağ sıçratma yapıyor. Bu sorun yaklaşık iki yıldır var ustaya gösterdiğimde terleme olduğunu söylüyor tamiri söz konusu değilmiş eğer istersem değiştirilebilirmiş ama bu şekilde binebilirsin dedi.
    Şuan için direksiyonda bir sorun yok, bu parçadan geldiğini düşündüğüm bir civileme sesi var. Eskiden araba yağmurlu havalarda suya girdimi bu sesi aşırı derecede duyardım ama bu çok fazla bir ses değil sanki direksiyon pompasının dönen aksamı yağsız kalmışta demir demire sürter gibi bir civileme sesi geliyo bu ses arabanın içine gelmiyo ama az çok belli oluyo.
    şimdi arkadaşlar sizlere sorum
    1- bu parça sökülse bir takım müdahaleler yapılabilir mi? (ne bileyim keçesi falan mı var değişse mesela)
    2- tamamen değiştirme taraftarı değilim o kadar para vermek istemiyorum.
    3- yağ temizleme özelliği olan spreylerle temizlesem sonrada wd-40 sıksam oralara faydası olur mu?

işin açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum şuan istanbul avrupa yakasındayım çağıran olursa yanına gidebilirim.

Sorun: Direksiyon pompası yağlanması? Sorun: Direksiyon pompası yağlanması? Sorun: Direksiyon pompası yağlanması? Sorun: Direksiyon pompası yağlanması? Sorun: Direksiyon pompası yağlanması? Sorun: Direksiyon pompası yağlanması? Sorun: Direksiyon pompası yağlanması?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasarcan -- 5 Ağustos 2013; 14:04:48 >

• Hidrolik yağın eksiliyormu ? Onu kontrol et bi önce eğer çok eksiliyorsa tamir ettirmekten başka yolun yok maalesef , 5 tl ye balata spreyi alıp ordaki yağı iyice tazyikle yıka ve temizlensin daha sonra tekrar kontrol ettiğinde terlemenin nerden geldiği az çok bellli olacaktır .

Hidrolik yağı eksilmiyorsa 2-3 ayda bir balata spreyi sıkarak o bölgeyi temizleyebilirsin öylece binmende hiç bir sorun olmayacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

Hidrolik yağın eksiliyormu ? Onu kontrol et bi önce eğer çok eksiliyorsa tamir ettirmekten başka yolun yok maalesef , 5 tl ye balata spreyi alıp ordaki yağı iyice tazyikle yıka ve temizlensin daha sonra tekrar kontrol ettiğinde terlemenin nerden geldiği az çok bellli olacaktır .

Hidrolik yağı eksilmiyorsa 2-3 ayda bir balata spreyi sıkarak o bölgeyi temizleyebilirsin öylece binmende hiç bir sorun olmayacaktır

şuan için eksiltme yok hatta 1,5 yıldır eksiltme yok terlemeden bahsediyorlar ama artık o bölge iyice kapkara oldu.
    bu parça çıkarılıp müdahale yapılamaz mı?
    birde dostum bahsettiğin balata spreyi nin linki var mı bildiğim birşey değilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarcan

quote:

Orijinalden alıntı: mendel50

Hidrolik yağın eksiliyormu ? Onu kontrol et bi önce eğer çok eksiliyorsa tamir ettirmekten başka yolun yok maalesef , 5 tl ye balata spreyi alıp ordaki yağı iyice tazyikle yıka ve temizlensin daha sonra tekrar kontrol ettiğinde terlemenin nerden geldiği az çok bellli olacaktır .

şuan için eksiltme yok hatta 1,5 yıldır eksiltme yok terlemeden bahsediyorlar ama artık o bölge iyice kapkara oldu.
    bu parça çıkarılıp müdahale yapılamaz mı?
    birde dostum bahsettiğin balata spreyi nin linki var mı bildiğim birşey değilde.

http://www.hepsiburada.com/liste/wurth-balata-temizleme-spreyi-500-ml-made-in-germany-04890108/productDetails.aspx?productId=otev04890108&categoryId=20035741
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.