Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
28
Favori
803.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 28.3.2024)
Giriş

• bu işi yapıyorum varta energizer bosch bilgilerinize.
  • 2007 model peugeot 407 aracımı 2008 yılında aldığımda 4000 km idi orjinal aküsü varta üzerinde 2006 yılı yazıyor hala bir sorun yok akü alırsam yine varta alırım
  • Mutlu tabiki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle mutlu veya İnci akü değil..sakın ama sakın ha birde serdar vs.alacaksanız Bosch.Yuasa.Varta.vs avrupa veya japon ürünler alın.şimdi arkadaşlar bana mutlu kullanıyorum hiçbir şikayetim yok yada inci kullanıyorum hiçbir şikayetim yok diyecekler ama kesinlikle yerli akü almam.şikayetvar com a bir bakın en çok şikayet hangi markalara var.anketin hiçbir geçerliliği yok.mutlu veya inci aküyle bosch yuasa yada varta aynı fıkrada bile yan yana gelemez.ancak şöyle olurdu hangi yerli akü daha kaliteli diye bir anket olabilirdi.
  • 2008 a4 2.0 tdi aracı sıfır aldığımda üzerinde varta 72 amper akü vardı. geçen 2014 ağustos ayında akü birden marş yapmamaya başladı gittim değiştirdim yaklaşık 6 sene kullandım hiç sorun çıkarmadı. aküyü bosch ile değiştirdim varta' dan 30 tl daha pahalıydı bosch taktırdım. bence varta ya da bosch aküde.
    ..
  • foruma uyduk varta aldık bakalım hayırlısı
  • 2. el ılk sahıbınde accent era aldım dızel ustundekı aku orgınal akusu arac 2008 model orgınal akusude mutlu markası anlıcanız 6.5 senelık aku kısa gırmeden degıstırdım marsı zor alıyodu ama yınede aracı calıstırıyodu yıne mutlu aldım
  • Varta dan şaşmayın Bmw nin tercihi akü sıvı akma sorunu olan arkadaşlar da kuru akü kullansın bir daha böyle bi sorun yaşamazlar

• Aracım 2.0 d.C.İ lAGUNA III 2011 Ocak cıkıslı orjınal montaj akusu halen var ne zaman degıstırmem gerekıyoor acaba aküyü 85 Amper Varta var ustunde ve aynı amper su an kullanılmıyor pek yok servısıne sorduk ıstanbuldanmı Maıstenmı bıryerden getırtırırz dedı Renault markaymış susuz bakımsız akü başka markalarada pek aslında bulaşmak ıstemıyorum Madın ın Spaın yazıyor dedıler Laguan ıcın olanlarda bazı megane grubumu pek bılmıyorum Clıo mu Yıgıt aku olabılıyoormus 360 t.l. cık opuyoor aku ıcın Reno servısı acaba dıyorum bıtmeye yakın yol bılgısayarında yazar degıl mı Aku sarj edın falan dıye durduk yerede aslında pat dıye degıstırmek de ıstemıyorum az parada degılmıs Gavuur bılemedım aracımda elektrıklı ısıtmalı koltuk Navıgasyon otomatık vıtes v.s. var bakımlarını yapan servısı yedek parcadakı calısan arkadaş abı gerek yok on uyarı ekranında sarjlan alakalı bırseyler yazar dedı Lagunalarda oylemı ? Ahh Lagunaa akuyu bılee ozel olcu ozel Amperlımı koydun

• Aracımın üzerindeki akü ömrünü tamamlamaya başlamıştı.Piyasada adı çok az duyulmuş 60A akülere 130TL istiyorlardı.

Bende 60Ah Soğuk marş akımı 540A olan Varta Aküyü 190TL'ye satın aldım.
  • Bugün akümun pertlemesi dolayısıyla mutlu akü 12 v 60A Taktirdim 135 lira verdim ve paspas verdi bide fiyat iyimiki acaba

• Bu eas aküyü bir tek benmi almısım kalitelimi acaba

• 4*4 landrover discovery 1 aracımın 2.0 motor bir hafta önce kullanıp park ettim 3. gün çalıştırmak istedim tık bile yapmadı kumanda ile açarken sol arka kapı acılmadı kapatırken de kilitleme yaptı bagaj kapağı kapandığı halde 4-5 kez kilitleme işlemi yaptı tık tık tık diye eletrikçi getirip takviye yaptırdım kontrol de %40 ömrü kalmış dediler kaçak varmı diye baktırdım yok dediler bende devam ettim dolaştım bıraz sonra park ettim ve sabah yine aynısı çalışmadı bu sizce akünün tamamen bitmiş olması mı demek başka bir şey mi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: haakan33

4*4 landrover discovery 1 aracımın 2.0 motor bir hafta önce kullanıp park ettim 3. gün çalıştırmak istedim tık bile yapmadı kumanda ile açarken sol arka kapı acılmadı kapatırken de kilitleme yaptı bagaj kapağı kapandığı halde 4-5 kez kilitleme işlemi yaptı tık tık tık diye eletrikçi getirip takviye yaptırdım kontrol de %40 ömrü kalmış dediler kaçak varmı diye baktırdım yok dediler bende devam ettim dolaştım bıraz sonra park ettim ve sabah yine aynısı çalışmadı bu sizce akünün tamamen bitmiş olması mı demek başka bir şey mi var

Bitmiş hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

quote:

Orijinalden alıntı: haakan33

4*4 landrover discovery 1 aracımın 2.0 motor bir hafta önce kullanıp park ettim 3. gün çalıştırmak istedim tık bile yapmadı kumanda ile açarken sol arka kapı acılmadı kapatırken de kilitleme yaptı bagaj kapağı kapandığı halde 4-5 kez kilitleme işlemi yaptı tık tık tık diye eletrikçi getirip takviye yaptırdım kontrol de %40 ömrü kalmış dediler kaçak varmı diye baktırdım yok dediler bende devam ettim dolaştım bıraz sonra park ettim ve sabah yine aynısı çalışmadı bu sizce akünün tamamen bitmiş olması mı demek başka bir şey mi var

Bitmiş hocam

Teşekkür ederim
  • haakan33 H kullanıcısına yanıt
    Bitmiş

• 10 senedir aracımda yuasa marka akü var daha ikinci kez çalıştırmadım.
  • Varta Akü.
  • Açık ara Ac delco tabiki Ac delco varken varta bile denmez ama çok farklı markalar yazılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaceKıng26 -- 19 Ekim 2014; 3:05:10 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.