Şimdi Ara

en iyi akü markası ve akü ömrü (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
28
Favori
803.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki

en iyi akü markası ve akü ömrü

(En Son Oy Tarihi: 28.3.2024)
Giriş
  • Aracımda inci aku vardı, aracı 2014 kasımda aldım, üzerinde inci aku vardı muhtemelen 2-2 buçuk yıl olmustur değişeli bi ara araç temizliği yaptım Mars basmadı akabinde takviye yaptık, dün aracı dış bakim icin bi firmaya bıraktım Kontagi çevirdim yine Marş basmadı, bugun sabah arabanın yanina gittim uzaktan kumandaya bastım araçta yasam belirtisi yok...aku tamamen boşalmış...evin yanında bi oto lastikçi vardı yiğit aku varmış onu alıp taktık...bakalım bu ne kadar gidecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hernan77 -- 6 Şubat 2016; 13:55:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • inci akü den uzak durun niye derseniz? 2015 ocak ayında aküm bitmek üzere idi dedim markalı güzel bir akü alayım dedim ve araştırdım inci akü marş sayı olarak diğerlerinden daha fazla olduğunun reklamını yapmışlar benim arabamda kış şartları biraz geç marş alıyor bu yüzden en yakın inci akü bayii olan piyale paşada arıcıoğlu diye inci akü bayiden 60 amper akü aldım 1 hafta sonra akü bitti kendilerine geri götürdüm 1 ay serviste kaldı servis inci akü bayiliğini bırakmış bu arada 1 ay sonra akümü geri verdiler garanti kağıdınıda kaybetmişler
    ana bayiye telefon ettim onlarda çok ilgisiz dün gittim başka akü aldım kurtuldum bana bayat beklemiş akü satmışlar uzak durun derim size saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soylureklam

inci akü den uzak durun niye derseniz? 2015 ocak ayında aküm bitmek üzere idi dedim markalı güzel bir akü alayım dedim ve araştırdım inci akü marş sayı olarak diğerlerinden daha fazla olduğunun reklamını yapmışlar benim arabamda kış şartları biraz geç marş alıyor bu yüzden en yakın inci akü bayii olan piyale paşada arıcıoğlu diye inci akü bayiden 60 amper akü aldım 1 hafta sonra akü bitti kendilerine geri götürdüm 1 ay serviste kaldı servis inci akü bayiliğini bırakmış bu arada 1 ay sonra akümü geri verdiler garanti kağıdınıda kaybetmişler
    ana bayiye telefon ettim onlarda çok ilgisiz dün gittim başka akü aldım kurtuldum bana bayat beklemiş akü satmışlar uzak durun derim size saygılar.

Bu anlattığınızın akü ile ilgili ne alakası var?
    Olay tamamen bayi ile alakalı bi durum. siz bile beklemiş akü verildiğini söylemişsiniz. Bu akünün kötü olduğu anlamına gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

Civicte orjinal 45 lik var. 5. Yılında halen iyi durumda. Acaba bu orjinal lerin markası nedir?

Bu 45 Amper'lik japon akülerinin yerine sığan VARTA'nın 60 amperlik bir aküsü var. Değişim zamanı gelice bu akü'yü deneyin bence. 45 Amperlik akü C sınıfı araca zayıf kalıyor. Ben Lancer'da bu işlemi, yapınca marş alması iyileşmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunserce -- 27 Şubat 2016; 12:46:22 >
  • 2009 Passat TSİ aracım. Üzerinde gelen 60 amper varta sonunda bitti. 72 amper povver taktirdim. 2 yıla kalmaz degistiririm arabayı. En az 5 sene dayanır povver. Mutlu yapıyor nasılsa.

• Akü şans işi bence şirket arabamiza 120 liraya dandik markası bile olmayan bir akü aldık her gün en az 30 kez marşa basiyoruz yaklaşık 2 sene civarı gitti aslında daha uzun giderdi eleman müzik hastası olduğundan gün boyu radyo hiç kapanmiyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • akü işi şans işi değildir arkadaşlar.
    tamamen kullanımla ilgilidir.
    üretim hatası durumları hariç olmak üzere
    aküler teknik ürünler değildir. 100 senedir üretiliyorlar
    kolay bozulacak ürünler değildir.
    eğer şarj dinamonuz sağlamsa ve aracı düzenli kullanıyorsanız (mesela her gün 5-10 km)
    aküyü minimum 5 yıl kullanırsınız.
    ama araç çalışmazken farları açık bırakırsanız
    radyoyu açık bırakırsanız ve akünüz tam biterse kimyasal olarak daha kolay bozulur
    aracınıza ekstra yük yükleyen her şey için hesaplama yapıp akünüzü ona göre daha büyük seçin
  • Alman malı SAFAR marka aküyü bilen varmı,nasıldır ?

• Bizimkiler hep 6 7 sene arası bozuldular.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk_marina

Alman malı SAFAR marka aküyü bilen varmı,nasıldır ?

• Ankara'da bir Best Akü furyası var. Ben de aracıma taktırdım bakalım. 60 Amper, 100 TL.

• Arkadaşlar arabanın aküsü bitti akşam üstü, mecbur b..... açıktır diye gittim. Mutlu akü aldım rafda 8 ay beklemiş. Kendim taktım, sorunsuz çalışıyor. Aldığımda yeşil ışık yanıyor şarşı vardı ve ambalajındaydı. Şubat 2016 imal tarihi. Fazla beklemiş bi sıkıntı çıkarabilirmi. Garanti konusunda 6 aydan fazla beklemiş akü deyip garanti dışı kalırmı.

• baranel B kullanıcısına yanıt
    CA-CA yani kalsiyum akü ise sorun olmaz. Araçlarınıza jel akü takmanızı tavsiye ederim. 10 yıl garantili olanı bile var. Fiyatı yüksek ama sizi yolda bırakmaz. Taksiciler hep jel akü kullanır. Akünün içindeki kurşun levhalar hem daha kalın hem de içindeki asit domestos gibi koyu jel şeklinde olduğu için daha uzun ömürlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedatkerem -- 26 Ekim 2016; 17:48:4 >
  • vedatkerem V kullanıcısına yanıt
    Mutlu akü hocam silver serisi. Hiç sorun vermedi, jel akü duymuştum, ben jel akülerini sadece karavan, yaşam aküsü olarak bilşyordum. Araç için olanı varsa gerçekten uzun ömürlü akülerdir.

• Önceki aracımda povver akü vardı 8. yılında değiştirmiştim..Mutlu mega calsiyumlu akü takıp öyle de satmıştım..Şimdiki aracım 2010 ocak ayı çıkışlı ve üzerinde orjinal aküsü var,inci akü..Çok nadir airbag kontrol edin uyarısı vermeye başladı bu da zayıflamaya başladığını gösteriyor..Bir iki yıla kadar bitecek demektir..Akü alırken cca değerinin yüksek olmasına dikkat edin..özellikle çok sık kısa mesafe kullanıyor ve soğuk iklimde yaşıyorsanız..

• Arkadaşlar ben 1995 yılından beri araçlarımda hep varta kullandım ve hepsi de en az 5.5 yıl dayandı. Şu anda kullandığım araç Mart 2011 tarihinde trafiğe giren passat tır ve aküsü hala ilk günlerdeki gibi aracı çalıştırıyor.
    Ancak start-stop özelliği ( eğer aracı 4-5 gün kullanmaz isem) aracın ilk çalıştırılmasından itibaren 25-30 dakika sonra devreye girmeye başladı, serviste yapılan kontrolde bu durumun akünün zayıflamasından kaynaklandığı
    akününün bu önümüzdeki kışı atlatabileceğini fakat kışın soğuklarında start-stop özelliğinin 45-50 dakika sonra devreye gireceğini ancak ertesi kışa girmeden mutlaka değiştirmemi tavsiye ettiler.
    Arabanın orijinal aküsü VARTA 12V 68Ah 760A E39 Silver Dynamic AGM dir.
    Bu kışı rahatlılıkla atlatacabileceği her ne kadar söylense de start-stop özelliğini arabayı çalıştırır çalıştırmaz devreye girmesini istediğimden aküyü değiştirdim. Yeni akünün bilgileri :
    VARTA 12V 70Ah E39 Silver Dynmaic AGM dir.
    Start-Stop özelliği olan AGM akülerin raf ömrü 18 ay olmasına rağmen imalat tarihini bir türlü anlıyamadım, çünkü bu forumda MUTLU akü için verilen 6 rakamlı kodlar Varta akü için geçerli değil.
    VARTA akülerin imalat yılı ve ayını gösteren kodun nasıl olduğunu bilen varsa ve bildirirse memnun olurum.

• 2007 model Corolla'm , bu sabah marş almadı .

Takviye yaptık ama nafile . Sadece radyo falan çalışıyor .

Sonunda akü değişim vakti gelmiş sanırım .

Şimdi okuldayım . Öğleden sonra halletmem lazım .

Nilüfer sanayiden elektrikçi çağırayım mı? Yoksa Metro Market gibi bir yerden geçerken alayım mı ?

Marka , amper vs...?

• Aracımın aküsü 2 gün önce marş basmaz oldu. Araç 3 senedir bende, benden önceki sahibi kim bilir ne zaman taktırdı. Yine mutlu 60amper taktım, 140tl.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasto_37

Aracımın aküsü 2 gün önce marş basmaz oldu. Araç 3 senedir bende, benden önceki sahibi kim bilir ne zaman taktırdı. Yine mutlu 60amper taktım, 140tl.

nerden aldın ucuzmuş

• Sinan111 S kullanıcısına yanıt
    1 - Varta Akü Üretim Tarihi: Rakam ve harften oluşan "4 karakterli" bir kodla veriliyor. Örneğin, benim yeni aldığım Varta akünün üretim tarihi 196G idi. Bu kod eksi (-) kutup civarına işlenmiştir.

İlk iki rakam günü, üçüncü rakam yılı ve harf ayı belirtiyor.

19 : 19. gün
    6 : 2016 yılı
    G : Temmuz ayı

Örnekte verilen kod, akünün 19 Temmuz 2016 tarihinde üretildiğini gösteriyor. "Ay" sıralaması ise şu şekildedir:

A: OCAK
    B: ŞUBAT
    C: MART
    D: NİSAN
    E: MAYIS
    F: HAZİRAN
    G: TEMMUZ
    H: AĞUSTOS
    J: EYLÜL
    K: EKİM
    L: KASIM
    M: ARALIK

Not: "I" harfi, rakamlarla karışmaması için ihmal ediliyor. Böylece "A", ilk ay (OCAK)"; "M" ise son ay (ARALIK) oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.