DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
geri ödemeli burs (karşılıklı) hakkında bilgi
12
Cevap
0
Favori
1.146
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> geri ödemeli burs (karşılıklı) hakkında bilgi
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      3787 Mesaj
      29 Temmuz 2013 01:25:06
      arkadaşlar geri ödemesiz burs çıkacağını sanmıyorum, anne baba emekli yani gelirleri var diye gözüküyor, üstümüze ev ve araba var çıkma olasılığı yok sanırım. bu yüzden geri ödemeli başvuracağım, tam olarak hangi adımları izlemem lazım bilgilendirebilecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 29 Temmuz 2013; 2:01:38 >

ESOGU-Comparative Literature
      STEAM ID: 5oomsn
      hâlâ cahiliz.
    • Er
      0 Mesaj
      29 Temmuz 2013 01:53:46
      up ! Benimde merak ettiğim bi konu

• Yarbay
      3787 Mesaj
      29 Temmuz 2013 01:55:26
      yukarı alalım, bilgisi olan yok mu

hâlâ cahiliz.
    • Teğmen
      174 Mesaj
      29 Temmuz 2013 01:57:38
      Arkadaşlar geliri evi arabayı buluyorlarda kredi borçlarını bulamıyorlarmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      618 Mesaj
      29 Temmuz 2013 02:00:19
      up banada lazım

• Yarbay
      3787 Mesaj
      29 Temmuz 2013 02:01:31

neyden bahsettiğini açar mısın?

qkt35kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hâlâ cahiliz.
    • Teğmen
      174 Mesaj
      29 Temmuz 2013 02:16:44
      Örnek bir ailenin 3bin tTl geliri var evi ve arabasında var ama ikisinide kkrediyle almış ve bu adam bin 500 tl kredi ödüyor eline bin 500 tl kalıyor . Elindekiparayla 4 kişilik aileyi geçindircek ve şehir dışında öğrenci ookutcak .

Yurtkur bu adamın gelirini evini arabasını buluyor ama borcunu bulamıyormu.?

• Yüzbaşı
      968 Mesaj
      29 Temmuz 2013 02:18:46
      öncelikle geri ödemeli burs diye bişey yok
      burs-öğrenim kredisi-katkı kredisi

başvurabileceklerin bunlardır şimdi başvurunu ekranını hatırlamıyorum da 2 şerli gruplamalar vardı galiba tek başvuru yoktu,yani sadece burs başvurusu yok mecburen 2 li ya da 3 lü hatırlamıyorum o şekilde başvuruyorsun

öğrenim kredisi aylık aldığın paradır geri ödersin
      burs geri ödemesi yoktur-başarısızlık durumunda krediye döner
      katkı kredisi de harç miktarının büyük bir kısmını karşılar örgün öğretimlerde harç olmadığından 2.öğretimler başvurursa çıkar

şimdi sen diyorsun ki burs çıkmayacağını biliyorum durumumuz iyi ben sadece geri ödemeli olan öğrein kredisine başvuracağım
      güzel arkadaşım nereden biliyorsun çıkmayacağını hem burs hem de öğrenim kredisine başvur sen zaten öğrenim kredisini başvuran herkese veriyorlar o garanti olur da burs çıkar ki ne kadar ihtiyacın olmasa da olur da çıkar,başvurular parayla değil ya :)

edit:arkadaşlar fazla kafa yormayın bu mal varlığı borç durumlarına siz resmiyette size ait olanları yazın zaten arsa,ev,araba bulunuyor ki araba varsa zaten orada belirtiyorsun vergi vs vs

ayrıca bu bursun neye göre verildiğini ben anlamıyorum 2 üniversite okudum ikisinde de burs çıkmadı ki 7 kişlik bir aileyiz ve babam memur emeklisi ev araba hiçbişey yok ama gel gör ki alamıyorum burs,sınıfım da 250 milyarlık dairesi olan tek çocuk olan arkadaşım burs alıyor ben artık nasip kısmet diyorum bu işe

GERİ ÖDEMELİ OLAN ÖĞRENİM KREDİSİ HERKESE ÇIKIYOR İSTERSEN ALİ AĞAOĞLUNUN EVLADI OL YİNE DE VERİYORLAR BAŞVURAN HERKESE NE DE OLSA FAİZİ İLE GERİ ALIYORLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AvantiLazio -- 29 Temmuz 2013; 2:22:02 >

• Teğmen
      102 Mesaj
      29 Temmuz 2013 02:19:44
      bence çıkıcaktır.çünkü geri ödemesiz olsaydı senin dedigin gibi olabilirdi yani gelir durumuna filan bakarlardı.ama geri ödemeli oldugu için büyük çogunluga çıkar diye düşünüyorum

2015 YGS&LYS

TM 2 - 5K
    • Yarbay
      3787 Mesaj
      29 Temmuz 2013 03:20:08
      quote:

Orijinalden alıntı: batuhan1122

bence çıkıcaktır.çünkü geri ödemesiz olsaydı senin dedigin gibi olabilirdi yani gelir durumuna filan bakarlardı.ama geri ödemeli oldugu için büyük çogunluga çıkar diye düşünüyorum

yok zaten o dediklerim geri ödemesiz normal burs içindi, geri ödemeli gelir ama koşullarını bilmiyorum

hâlâ cahiliz.
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      29 Temmuz 2013 03:31:41

quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

başvurabileceklerin bunlardır şimdi başvurunu ekranını hatırlamıyorum da 2 şerli gruplamalar vardı galiba tek başvuru yoktu,yani sadece burs başvurusu yok mecburen 2 li ya da 3 lü hatırlamıyorum o şekilde başvuruyorsun

katkı kredisi de harç miktarının büyük bir kısmını karşılar örgün öğretimlerde harç olmadığından 2.öğretimler başvurursa çıkar

şimdi sen diyorsun ki burs çıkmayacağını biliyorum durumumuz iyi ben sadece geri ödemeli olan öğrein kredisine başvuracağım
      güzel arkadaşım nereden biliyorsun çıkmayacağını hem burs hem de öğrenim kredisine başvur sen zaten öğrenim kredisini başvuran herkese veriyorlar o garanti olur da burs çıkar ki ne kadar ihtiyacın olmasa da olur da çıkar,başvurular parayla değil ya :)

edit:arkadaşlar fazla kafa yormayın bu mal varlığı borç durumlarına siz resmiyette size ait olanları yazın zaten arsa,ev,araba bulunuyor ki araba varsa zaten orada belirtiyorsun vergi vs vs

ayrıca bu bursun neye göre verildiğini ben anlamıyorum 2 üniversite okudum ikisinde de burs çıkmadı ki 7 kişlik bir aileyiz ve babam memur emeklisi ev araba hiçbişey yok ama gel gör ki alamıyorum burs,sınıfım da 250 milyarlık dairesi olan tek çocuk olan arkadaşım burs alıyor ben artık nasip kısmet diyorum bu işe

GERİ ÖDEMELİ OLAN ÖĞRENİM KREDİSİ HERKESE ÇIKIYOR İSTERSEN ALİ AĞAOĞLUNUN EVLADI OL YİNE DE VERİYORLAR BAŞVURAN HERKESE NE DE OLSA FAİZİ İLE GERİ ALIYORLAR

Faiz ne kadar ki ?

• Yarbay
      3787 Mesaj
      29 Temmuz 2013 03:38:27
      quote:

Orijinalden alıntı: qkt35

Örnek bir ailenin 3bin tTl geliri var evi ve arabasında var ama ikisinide kkrediyle almış ve bu adam bin 500 tl kredi ödüyor eline bin 500 tl kalıyor . Elindekiparayla 4 kişilik aileyi geçindircek ve şehir dışında öğrenci ookutcak .

Yurtkur bu adamın gelirini evini arabasını buluyor ama borcunu bulamıyormu.?

bugün gaste haberinde okuduğuma göre borçları da tespit ediyorlar.

hâlâ cahiliz.
    • Yarbay
      3787 Mesaj
      29 Temmuz 2013 03:41:56
      quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

durumumuz iyi değil, iki emekli insan düşün 4 kişilik ailede nasıl durumumuz iyi olabilir ki? tabi ki başvuracağım ama gönül ister burs çıksın, pek olası görmüyorum. yine de başvuracağım sağol bilgiler için.

hâlâ cahiliz.
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> geri ödemeli burs (karşılıklı) hakkında bilgi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.