Şimdi Ara

İhlas Elektrikli Şofben Montaji nasıldır? Yardım edin lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
93.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öğrenciyiz, bir montaj için 40 ytl istiyor elektrikçiler. İhlasin Elektrikli ufak şofbenlerinden var.
    Bildiğim kadarıyla, montajın dışında sigortadan elektrik alınacakmıs, birde sigorta takilacakmis.. vs vs..
    bunu biri paintde çizerde yollarsa, sonsuz duacı olurum abiler. Teknik Lise Mezunuyum, elimizden gelir az çok birşey. Ama hiç montajını yapmadim, bi el atıverseniz çok makbule geceçek. Şimdiden Teşekkurler

• Şafbeni bağlayacağın hattın sigortasına 32 Amperlik sigorta takıcan...
    Direk buattan alabilirsin... Toprak hattını bağlamayı unutma...
    Klemensteki kahverengi uç Faz mavi nötr ,sarı-yeşil toprak hattına bağla...
  • Evin içine dağılan elektrik sigortalardan geçer.Her oda için gücüne göre sigorta seçilir.
    Eğer şofbeni bağlayacağınız hattaki sigorta küçükse bunu şofbenin kullanma kılavuzundaki değerle değiştirmelisiniz.Aksi halde banyo ederken atar siz de sabunlu kalırsınız.
    Genelde bu sigorta 32 amperlik olur.
    Fazı kontrol kalemi ile bulabilirsiniz.Toprak yerine fazı bağlamayın çarpılırsınız.
    Yani dikkat edin bağlarker.Evin toprak hattı iyi olmalı.
    Kabloları rengi değişik olabilir.Kontrol kalemi ile tespit etmelisiniz.
    Kablo olarak üçlü kalın antigron kullanmalısınız.
    Dediğim gibi paneldeki sigorta küçükse değiştirin.
    Şofben kaç wattlık ve kaç amper takın diyor ?
     İhlas Elektrikli Şofben Montaji nasıldır? Yardım edin lütfen

Çalışırken elektriği kesin.
    Siz buvattan alabilirsiniz.Buvata gelen hattın sigortası değişecek haliyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ters İntegral -- 29 Haziran 2006; 21:50:02 >

• Anlayabileceğimi saniyordum ama, dusundugum kadar kolay değilmis sanirim, o oraya su suraya vs..
    yarin sofbeni inceleyip ona gore yazacağım buraya. yazdiklariniz.. ve özellikle şema icin tesekkur ederim cidden..
  • Dostum anlaşılmayacak bişe yok okadar büyütme işin zor kısmı sigortaların oradan banyoya elektırk için kablo cekmek ve bu kablonun ucunuda 32A lik bi sigorta üzerinden faza diğerlerini nötr ve toprağa bağlamak. Bunu yaparken komple elektiriği kes bağla birde kablonun kesiti en az 2.5 olması lazım 4 lük olursa cok daha iyi olur.
    Ama illa anlamadım güvenemiyorum dersen hiç riske girme elektirkciye cektir.Elektirik bu şakası olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsal23 -- 30 Haziran 2006; 10:08:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.