V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Bisikletler
Engineer ! => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (24.7.2013 22:44:41)
Arkadaşlar şu sıralar salcano ng 650 V alıp, bi süre binip hidrolik disk frene çevirmeyi düşünüyorum. Sizce böyle bişey mümkün mü ? Maliyeti ne kadar olur sizce ?

Senry => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (24.7.2013 22:48:57)
Buraya bir göz atman yararına olacaktır.
http://forum.donanimhaber.com/m_78279618/tm.htm

Mighty Mack => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (24.7.2013 23:10:36)
Disk fren için maşanın uygun olması gerekir.Maşan uygunsa min. 100-200 tlye bir set alabilirsin.Maşa uygun değilse maşayı da değiştirmen gerekir ki bu da çok maliyetli olur.

Engineer ! => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (24.7.2013 23:50:41)
maşa uygun. Aynı modelin hidroliklisi de var ancaak aralirinda 150-200 lira fark var.

gurkans => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (24.7.2013 23:57:53)
quote:

Orijinalden alıntı: Engineer !

maşa uygun. Aynı modelin hidroliklisi de var ancaak aralirinda 150-200 lira fark var.

Maşa ve kadronuz uygun olsa dahi vasat üstü bir hidrolik disk fren için (teker göbekleri değişecekler) yapacağınız masraf 200 TL nin üzerindedir.

Engineer ! => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (25.7.2013 00:03:32)
quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

quote:

Maşa ve kadronuz uygun olsa dahi vasat üstü bir hidrolik disk fren için (teker göbekleri değişecekler) yapacağınız masraf 200 TL nin üzerindedir.

o zaman fabrika cikis hd fren almak daha mantikli gibi sanki. Arkadasin verdigi linkteki konuyu da inceledim sanirim akil kari degil sonradan yapmak :)

carso => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (25.7.2013 10:23:08)
quote:

quote:

quote:

o zaman fabrika cikis hd fren almak daha mantikli gibi sanki. Arkadasin verdigi linkteki konuyu da inceledim sanirim akil kari degil sonradan yapmak :)

çok güzeldir herhalde duruşları ama kullanan arkadaşlara soruyorum nasıl janttan pabuçlulara göre ?

nslookup => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (25.7.2013 11:12:36)
Arkadaşın yukarda verdiği konudada yazmıştım masraflıdır biraz. Kendim yaptığım için biliyorum

3ddd => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (25.7.2013 11:44:36)
quote:

Orijinalden alıntı: carso

quote:

quote:

quote:

çok güzeldir herhalde duruşları ama kullanan arkadaşlara soruyorum nasıl janttan pabuçlulara göre ?

Durmada fark yaratmaz (normal şartlarda). Ama fren kollarına uygulanan güç bariz farkediyor.
Hidroliğe dokunduğun anda kaydırıyor tekerleri, az basmaya alışmak gerekiyor

carso => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (25.7.2013 11:50:28)
quote:

Orijinalden alıntı: 3ddd

quote:

Orijinalden alıntı: carso

quote:

quote:

quote:

Durmada fark yaratmaz (normal şartlarda). Ama fren kollarına uygulanan güç bariz farkediyor.
Hidroliğe dokunduğun anda kaydırıyor tekerleri, az basmaya alışmak gerekiyor

hmmm pabuca devam en iyisi :D

Bedirhanefe24 => V frenli bisiklet alıp, hidrolik frene çevirebilir miyim ? Maliyeti ne olur ? (30.6.2020 09:02:37)
Jantın değişmesi gerekiyomu

Sayfa: [1]