Şimdi Ara

Bu Neyin Arızası? [SS] [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
22.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [Abiler merhaba öncelikle başlıkta yazdığım gibi arabada bir arıza var sanırım bütün göstergeler sönüyor ama bir tek bu işaret kalıyor bunun nedeni nedir? Pek bilgim yok o yüzden buraya danışmak istedim. Umarım önemli bir arıza değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8E64D309 -- 19 Temmuz 2013; 20:18:01 >

• motor arıza ışığı diye biliyorum.
  • Yağlama yapmıyor
    Bu ışık motor çalışırken yanarsa hemen motoru kapatıp aracınızı bir çekici ile servise götürün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 17 Temmuz 2013; 21:48:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Yağşala yapmıyor
    Bu ışık motor çalışırken yanarsa hemen motoru kapatıp aracınızı bir çekici ile servise götürün

Yapma ya hemen servise götürmeliyiz o zaman kötü oldu bu ya Servise götürürsek hallederler mi?
  • araç çalışırken yanıyorsa iş kötü motor arıza yapmış illede arıza kendini göstermeye bilir servise danışın aracı çok dolaştırmayın ne oldugu tam bellı degıl
  • aracın garantisi varsa yetkili servise, garantisi yoksa herhangi özel bir servise gidin.
    Yağlama yapmayan motoru kesinlikle çalıştırmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametsamett

araç çalışırken yanıyorsa iş kötü motor arıza yapmış illede arıza kendini göstermeye bilir servise danışın aracı çok dolaştırmayın ne oldugu tam bellı degıl

Tamam dostum dikkate alıcam.
  • quote:

aracın garantisi varsa yetkili servise, garantisi yoksa herhangi özel bir servise gidin.

Tamam aracın garantisi yok diye biliyorum, özel servise gidicez mecbur.
  • Pistonlarda veya yağ ile ilgili bi parcada ariza var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdllh2345

quote:

aracın garantisi varsa yetkili servise, garantisi yoksa herhangi özel bir servise gidin.

LPG varsa ondan da yanar.
  • quote:

Abiler merhaba öncelikle başlıkta yazdığım gibi arabada bir arıza var sanırım bütün göstergeler sönüyor ama bir tek bu işaret kalıyor bunun nedeni nedir? Pek bilgim yok o yüzden buraya danışmak istedim. Umarım önemli bir arıza değildir.

hocam aracınız dizel galiba çok önemli değil partikül filtresi ışığı eğer yanıp hareket halinde sönüyorsa biraz performasnlı kullanın 3-4 bin devir kullanın filtre temizlensin eğer devamlı yanıyosa servise götürün değişmesi gerekebilir

• Aracınızı servise götürüp bilgisayara bağlattıktan sonra arıza kodunu öğrenerek ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ensnksr

quote:

Abiler merhaba öncelikle başlıkta yazdığım gibi arabada bir arıza var sanırım bütün göstergeler sönüyor ama bir tek bu işaret kalıyor bunun nedeni nedir? Pek bilgim yok o yüzden buraya danışmak istedim. Umarım önemli bir arıza değildir.

hocam aracınız dizel galiba çok önemli değil partikül filtresi ışığı eğer yanıp hareket halinde sönüyorsa biraz performasnlı kullanın 3-4 bin devir kullanın filtre temizlensin eğer devamlı yanıyosa servise götürün değişmesi gerekebilir

Yok araba dizel değil benzinli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

quote:

quote:

Yok hayır lpg hiç takılmamış arabaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanözbay

Aracınızı servise götürüp bilgisayara bağlattıktan sonra arıza kodunu öğrenerek ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Öyle olucak gibi araba 2004 Model Opel Astra Twinport 1.6
  • araba nedir ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

quote:

quote:

Yok hayır lpg hiç takılmamış arabaya.

çok önemli bir şey olduğunu tahmin etmiyorum. eski arabamda yaklaşık 4-5 ay o şekilde gezdim.

evden çıkıyorum servise götürücem, yanmıyor, vazgeçiyorum. Sonra çıkıyorum bir yere gitmem gerekiyor çalıştırdığımda yanıyordu:)

LPG yoktu benimkinde de. Yetkili serviste de bir şey bulamamışlardı. Bir kere uzun yoldan gelirken çok yağmur vardı, ondan sonra yanmıştı, o yüzden olabilir bir şey olmaz, rahatsız ediyorsa söndürelim dediler, söndürdüler bitti gitti sonra anneme verdim arabayı hala biniyor:)

• motor arıza ışığı diye biliyorum. Lpg li taksilerdede aynı şekilde yanıyor .Servise götürün aracı
  • Benim fordda oksijen sensoru hatasindan yaniyordu ayni isik. Sensoru degistirdim duzeldi. Bilgisayara baglayinca cikan hata koduna bakin. Sanayide 20 liraya bakarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ensnksr

quote:

7000 devirli dizeli ilk defa senden duyuyorum... bilmiyorsunuz adamı yanlış yönlendirmeyin bari..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.