Şimdi Ara

Bu Neyin Arızası? [SS] [ÇÖZÜLDÜ] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
22.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu genel olarak arıza ışığı. Ciddi olabilir de olmayabilir de paniğe gerek yok o sekilde 1 sene gezenler var. Ufak birşey olsa da yanar o. Arabada size gore bi sorun yoksa bi ara servise gidin gösterin, yalnız cok panik yapmayın serviste, sonra düdüklemesinler sizi 10 tl lik seye 1000 tl derler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Herkes yalan yanlış seyler söylemiş

Bu genel olarak arıza ışığı. Ciddi olabilir de olmayabilir de paniğe gerek yok o sekilde 1 sene gezenler var. Ufak birşey olsa da yanar o. Arabada size gore bi sorun yoksa bi ara servise gidin gösterin, yalnız cok panik yapmayın serviste, sonra düdüklemesinler sizi 10 tl lik seye 1000 tl derler

Yok şimdi içim rahatladı pek panik yapmayız. Bunun araştırmasıda var tanıdık çok bir telefon yeter sormaya
  • sanırım resimdeki araç opel bizimde vardı sanayide baktırmıştık usta hiçbirşey yok dedi cidden yoktu ışığı söndürürdü ama yarım saat sonra tekrar yanardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandLotus

sanırım resimdeki araç opel bizimde vardı sanayide baktırmıştık usta hiçbirşey yok dedi cidden yoktu ışığı söndürürdü ama yarım saat sonra tekrar yanardı

Evet araç Opel, diğer arkadaşın dediği gibi küçük bir arızada olabilir büyük bir arızada hiç belli olmaz şimdilik performansında bir problem yok tıkır tıkır işliyor araba servise gidince anlıyacağız bir hata yoksa onu kapattıracağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdllh2345

quote:

sanırım resimdeki araç opel bizimde vardı sanayide baktırmıştık usta hiçbirşey yok dedi cidden yoktu ışığı söndürürdü ama yarım saat sonra tekrar yanardı

Evet araç Opel, diğer arkadaşın dediği gibi küçük bir arızada olabilir büyük bir arızada hiç belli olmaz şimdilik performansında bir problem yok tıkır tıkır işliyor araba servise gidince anlıyacağız bir hata yoksa onu kapattıracağız.

Kardeşim aracında büyük ihtimal sorun yok.
    Ama bilemem tabiki en iyi usta bilecektir.
    Eğer cidden sorun varsa halledilir ve ışık söner.
    Ama sorun yoksa ışığı bilgisayardan söndürürler yarım saat sonra daha eve varmadan tekrar yanar.(tecrübe ile sabittir)
    Yinede servisinize gösterin Ankarada Serçal Opel ve Yazıcıoğlu iyi servislerdir (şaşmaz)
  • quote:

quote:

quote:

Kardeşim aracında büyük ihtimal sorun yok.
    Ama bilemem tabiki en iyi usta bilecektir.
    Eğer cidden sorun varsa halledilir ve ışık söner.
    Ama sorun yoksa ışığı bilgisayardan söndürürler yarım saat sonra daha eve varmadan tekrar yanar.(tecrübe ile sabittir)
    Yinede servisinize gösterin Ankarada Serçal Opel ve Yazıcıoğlu iyi servislerdir (şaşmaz)

Ben Bergama'da oturuyorum eğer olursa arabayı çiğli opel servisine götürebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Yağlama yapmıyor
    Bu ışık motor çalışırken yanarsa hemen motoru kapatıp aracınızı bir çekici ile servise götürün

Ne yaglamasi ya korkutmayin adami. Tamam yaglama da olabilir de o ariza isigi. Bircok sebepten yanabilir.

Rica ediyorum bilmeyen yazmasin.

A simdi sorun yaglama cikar, siz gelip te bana noldu falan derseniz. Guler gecerim.

• Tabiki ben ankara için söyledim ama mutlaka servise gösterin sorunda olabilir keyfi de yakıyor olabilir ben o ışığı tam 7 kere söndürttüm ustada kullandı arabayı 4.üncüyü yaktığında ne oluyor yav buna diye ciddi oda anlam veremedi.Bu şekilde 65bin km kullandık Kazada pert oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: High Quality

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Yağlama yapmıyor
    Bu ışık motor çalışırken yanarsa hemen motoru kapatıp aracınızı bir çekici ile servise götürün

Ne yaglamasi ya korkutmayin adami. Tamam yaglama da olabilir de o ariza isigi. Bircok sebepten yanabilir.

Rica ediyorum bilmeyen yazmasin.

A simdi sorun yaglama cikar, siz gelip te bana noldu falan derseniz. Guler gecerim.

Şuan hiç bir şey belli değil dostum bugün eğer sebebi bulursak ve çözersek nasıl olduğunu buraya yazarım.
  • quote:

Tabiki ben ankara için söyledim ama mutlaka servise gösterin sorunda olabilir keyfi de yakıyor olabilir ben o ışığı tam 7 kere söndürttüm ustada kullandı arabayı 4.üncüyü yaktığında ne oluyor yav buna diye ciddi oda anlam veremedi.Bu şekilde 65bin km kullandık Kazada pert oldu...

Tabi ki bu ilk arabamız babamda "ben bir şey mi yaptım acaba" diye üzülüyor bakalım neler olup bitecek.
    Geçmiş olsun bu arada kaza için.
  • quote:

quote:

Tabiki ben ankara için söyledim ama mutlaka servise gösterin sorunda olabilir keyfi de yakıyor olabilir ben o ışığı tam 7 kere söndürttüm ustada kullandı arabayı 4.üncüyü yaktığında ne oluyor yav buna diye ciddi oda anlam veremedi.Bu şekilde 65bin km kullandık Kazada pert oldu...

Tabi ki bu ilk arabamız babamda "ben bir şey mi yaptım acaba" diye üzülüyor bakalım neler olup bitecek.
    Geçmiş olsun bu arada kaza için.

teşekkür ederim opeller ciddi sağlam araçlar güvenlik olarak ee tabi verilmiş sadakamız varmış diyelim
    büyük ihtimal o ışık luzumsuz yanıyor buda benim aracın yanan ışığı
     Bu Neyin Arızası? [SS] [ÇÖZÜLDÜ] Bu Neyin Arızası? [SS] [ÇÖZÜLDÜ]
  • Uzulmeyin, telas yapmayin. Mekanik sonucta elbet ariza olabilir. Benzin deposundan pislik bile cekse yakar o isigi. Servise gittiginizde bilmis tavir takinin bilimsel konusun ki cekinsinler.
    Motor ariza isigi yandi, sorunun kodunu ogrenebilir miyiz seklinde konusun.

• Sıkıntısız bir opel göremeceyecek miyiz ya
  • Varsayımlar ile iş yapmanın anlamı yok.
    Servise götürün, cihaza bağlayıp arıza koduna baksınlar.
  • Benim aracım Opel değil fakat bu tür işaretlerin anlamı araçtan araca değişmez. Şimdi aracımın kullanım kılavuzundan buldum bu işareti. "Hava kirliliğini önleme sistemi arızası" yazıyor. Muhtemelen katalitik konvertör ile ilgili bir sorun.

• Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederiz, geri kalan kısmını tamirci ile halledicez artık. Her şey için tekrar teşekkürler. Sağ olun...
  • quote:

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederiz, geri kalan kısmını tamirci ile halledicez artık. Her şey için tekrar teşekkürler. Sağ olun...

demin benim arabada yandı hay sansa yaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphan12

quote:

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederiz, geri kalan kısmını tamirci ile halledicez artık. Her şey için tekrar teşekkürler. Sağ olun...

demin benim arabada yandı hay sansa yaaa

Şans usta.
  • Geçen kış eve dönerken trafikte benim de yanmaya başladı. Servise 10 km kadar uzaklıktaydım ve 70-80km hızı geçmeyerek servise kadar gittim. Araba 1 gün serviste kaldı. Ertesi gün arızayı bulduk diyerek aradılar Westinghouse hortumu kopmuş. Parça sipariş edildi, parça gelene kadar yama yapıldı ve öyle kullandım. Parça değişince problem de bitti. Bilginize. Bu hortumu ilk defa duymuştum frenlerle alakalı birşeydi yanlış hatırlamıyorsam.
  • Asıl sorulması gereken bu lamba yandığında farkettiginiz bir problem var mı araçta? Tekleme, fazla yakıt tüketimi, bağırma ama gitmeme bunlar varsa enjeksiyonda problem olabilir.

Debimetre (oksijen sensoru) temizliği ve kelebek boğazı temizliği yapılabilir.

Ama önemli olan çekiş kaybı vs sorununuz var mı? Yoksa lamba yandığında servise gidin bilgisayara başlayınca ne olduğu ortaya çıkacaktır

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.