Şimdi Ara

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.884
Cevap
51
Favori
335.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

confeo premix kombiyi dün çalıştırdım. sıcaklığı 50 dereceye ayarlıyorum fakat ekranda gözüken sıcaklık değeri hep 50 de kalıyor ve kombi sürekli çalışıyor.

oysa 59 dereceye çıkıp durması, sonra 41 dereceye düştüğünde tekrar çalışması gerekir. ama benim kombi 24 saat olacak hiç durduğunu görmedim.

neden durmuyor?
  • bir soruda benden,

1 yıldır eca confeo premiks kullanıyorum. 5 petekte termostatik vana, 2 petek ve havlupan normal vana. termostat takılımmı dediğimde servis, zaten termostatik vana var, gerekmez zaten birde termostat takılırsa kombi zorlanır dediler. bana pekte mantıklı gelmedi doğrusu....

sizce termosatik vana ile termostat(tercihen lago fb ot) kombiyi zorlarmı, ve eğer takılırsa daha tasaruuf edilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: armoni1

bir soruda benden,

1 yıldır eca confeo premiks kullanıyorum. 5 petekte termostatik vana, 2 petek ve havlupan normal vana. termostat takılımmı dediğimde servis, zaten termostatik vana var, gerekmez zaten birde termostat takılırsa kombi zorlanır dediler. bana pekte mantıklı gelmedi doğrusu....

sizce termosatik vana ile termostat(tercihen lago fb ot) kombiyi zorlarmı, ve eğer takılırsa daha tasaruuf edilirmi?

ayni odada termostatik vana ve oda termostati olmaz. ikisi cakisir. zorlanma dedikleri bu olsa gerek.

oda termostatini evin genel isisini yansitan biryere takmalisiniz. yanlis yere takarsaniz hem eviniz isinmaz hemde kombi gereksiz yere calisir. tasarruf edeceginize zarar edersiniz.

lago fb ot cok iyi bir modulasyonlu oda termostatidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecaservisi

merhaba sayın dembay1 özür dileyerek Yetkili Servis çalışanı olduğumu tekrar belirtirim bu şekilde bir işlem yapmanız için cihaz hakkında bilgi vermem uygun değildir anlayışla karşılamanızı temenni eder tekrar özür dilerim

ilginize teşekkür ederim ama bana sadece aynı yere veya farklı yere diye cevap vermeniz yeterli... teşekkür ederim..
  • quote:

merhaba sayın dr.sn bay memintinde belirttiği gibi cihazınız yüksek sıcak su konforu yaşamanız için dizayn edilmiştir cihazdan en iyi verimi burada yer alan linkteki ürünü alarak yaşayabilirsiniz ki benim şuan kullandığım ürün budur 3 yıldır evimde ve inanın keyif buna denir diyorum her seferinde :) ya da çok delikli bir el duşu almanız gerek o zaman sorununuz ortadan kalkacaktır servis adresinize geldikten sonra almış olduğunuz el duşu yine küçük gözenekli sanırım.
    Ustam Selamlar,
    Oturduğumuz ev tokinin merkezi ısıtma sistemli apartman dairelerinden.
    Evin merkezi sistemden küresel vana ile ilişkisi kesilen (resimde 3-4 nolu vanalar)
    kombi sistemi var. Evde bebek olunca ve merkezi sistem ekim sonunda yanmaya
    başladığı için boyle bir sistem düşünülmüş.
    Yazın merkezi sistemin 3-4 nolu vanaları kapalı, kombinin 1-2 nolu vanaları açıktı ve
    bu şekilde sıcak su kullanıyorduk.(by pass sorunu yoktu)
    Sorum şu olacak;
    Merkezi sistem yanmaya başladığında 3-4 nolu vanaları açarak peteklere apartmandan sıcak su
    verilecek ve 1-2 nolu kombi petek vanalarını kapatacağım söylendi usta tarafından.
    Ama kombiyi sıcak su maksatlı yaz konumunda kullanırken 1-2 nolu vanalar kapandığında
    by pass sorunu oluşmazmı?
    2 nolu (sol) vanayı açınca kombiye su basmaya başlıyor çünkü apt sistem basıncı 4-6 bar,
    Sadece 1 nolu (sağ) vanayı açık tutmam by pas için yeterlimi?

E.C.A servis çalışanıyım arkadaşlar sorularınızı yanıtlayabilirim

• merhaba Bay @Dallamos kullanmakta olduğunu kombinize modülasyonlu oda termostadı taktıramazsınız ama haftalık programlanabilir oda termostadları ve on-off oda termostadlarını taktırabilirsiniz.
  • selamunaleykum.sayın eca servis çalışanı calora bacalı kombimiz var.sıcak su için çalışıyor,fakat kış konumuna getirmemize rağmen bekleme modundan çıkıp merkezi ısıtmaya geçmiyor.en soldaki yeşil ışık sürekli sabit olarak yanıyor.sorunumuza yardımcı olabilirmisiniz? sağolun.
  • eca confeo premix kombim var. bu kombi için kablosuz oda termostatı önerebilir misiniz ?
  • Merhabalar.Yardımcı olmanız çok güzel.Yeni ev aldım ve kombisi ECA Confeo digital.Bir de manuel oda termostatı var.
    Kombinin ne kadar zamandır ve nasıl kullanıldığını bilmediğimden bakım için servisi çağırdım cumaya gelecekler.Fakat kafama takılan birkaç soru var.
    İlk başta kombiyi 40 derecenin altında çalıştırmayı denedim çalışmadı.Çünkü eski kombim çalışıyordu.Sonra öğrendimki 40 a yakın çalıştırmak lazım.Termostatın çalışmadığını düşünerek bir kombici arkadaş çağırdım.Termostatın çalışmadığını bozuk olduğunu söyledi fakat içime sinmedi.Sonuçta bu kombi önceden kullanılmış.Sorun olsaydı iptal edilirdi.Kombici arkadaş termostatı iptal ettirdi.Neyse kullandık.Şimdi size esas sorum: Ben var olan termostat yerine digital olanlardan takmak istiyorum.Hazır kabloda çekili olduğu için.Servisin sunduğu markalar piyasaya göre biraz pahalı bu bir gerçek.ECA ya uyumlu digital hangi termostat markasını önerirsiniz?Yoksa servise mi taktıralım?Samimiyetinize güvenerek soruyorum.
    Teşekkürler.

• erhanmat E kullanıcısına yanıt
    Sizdeki kombi ECA Confeo Plus mı, yoksa ECA Calora Digital mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

ECA confeo digital.plus değil.
  • Eca confeo plus mi yoksa Eca Proteus plus mi secilmeli sence , Tesekkurler..

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

quote:

Garanti devam ediyorsa linkteki OT uygundur:
    http://www.kombi.com/e.c.a-program-saatli-oda-termostati-haftalik-dijital-cm707-360.html

Garanti yok diyorsanız:
    http://www.kablosuzodatermostati.com/?newUrun=1&Id=509343&CatId=bs243012&Fstate=&/Salus-RT-500-Programlanabilir,-Dijital-Oda-Termostat%C4%B1

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

quote:

Garanti devam ediyorsa linkteki OT uygundur:
    http://www.kombi.com/e.c.a-program-saatli-oda-termostati-haftalik-dijital-cm707-360.html

Garanti yok diyorsanız:
    http://www.kablosuzodatermostati.com/?newUrun=1&Id=509343&CatId=bs243012&Fstate=&/Salus-RT-500-Programlanabilir,-Dijital-Oda-Termostat%C4%B1

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Muhtemelen kombinin garantisi bitmiştir.Salus problem yaratmıyorsa kullananlar memnunsa tercih edebilirim.

• quote:

merhaba arkadaşlar E.C.A yetkili servis çalışanıyım aklınıza takılan tüm E.C.A ürünleri ile ilgili sorularınız elimden geldiğince yanıtlayabilirim.

eca confeo premix kombim var. bu kombi için kablosuz oda termostatı önerebilir misiniz ? kurulum ücreti ne kadar tutuyor?
  • Selamlar, ECA kombi almayı planlıyorum. İlk sorum istanbul için 110m2 net kullanım alanı olan bir eve yoğuşmalı kombi almanın faydası var mı? Diğer sorum ise, malum ECA'nın kablosuz termostatı biraz pahalı, aşağıdaki oda termostatını ECA ile sorunsuz kullanabilir miyim ? Şimdiden teşekkürler.

http://www.kombi.com/general-ht300-set-kablosuz-haftalik-program-saatli-oda-termostati-10463.html
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Neden modulasyonlu termostat takamayacagimi anlamadim?

ECA'nin web sitesindeki brosurun sonunda yeralan cevre birimlerinde oval modulasyonlu termostat da var. O zaman open therm destekledigi anlamina gelmiyor mu bu?

Evi aldigimda bu kombi ve on/off termostat takiliydi, yoksa yogusmali olmayan bir kombiye zaten para vermezdim ben... En azindan modulasyonlu ve programli bir termostat takip biraz daha konforlu kullanmak istiyorum.

• bende de e.c.a premix var termostat takmayı onerırmısınız? hangı termostatı onerırsınız? 1 tane termostat alıp takmak yeterlimi yoksa her odaya ayrı ayrımı takmak gerekıyor. apartmanın en ust katında oturuyorum.
  • noname0056 kullanıcısına yanıt
    Lago FB sizin için uygundur, bir tek dikkat etmeniz gereken kombinizin seri numarasının son 6 hanesi 104611 rakamından küçük olmamalı. Termostatı 1 tane almanız gerekiyor ve evin ortalama ısısını yansıtan bölgeye monte etmelisiniz, genelde koridor uygun olur.
  • kombi de regülatör yerine bilgisayarlarda kullanılan ups lerden kullanılabilir mi
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.