Şimdi Ara

Kablo Bağlantısını Nasıl Yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, fotoğrafta görülen 4 ve 5 numaralı kabloları 1,2 ve 3 ten hangileriyle bağlamalıyım?

Kablo üçlü prize gidiyor. Bu arada fotoğrafta belirsizse diye hangi numarada hangi kablolar bağlı şöyle belirteyim:

1- İki kırmızı birbirine bağlı (kontrol kalemiyle baktım bu kabloda elektrik var)

2- Mavi ve gri

3- Kırmızı ve gri

4- Sarı/yeşil ve kahverengi

5- Mavi tek başına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icolie -- 13 Temmuz 2013; 13:33:17 >

• Cevabınız için teşekkürler, hiç yormayayım kendimi öyleyse :)
  • Böyle kablo bağlama yöntemini 220 voltla hiç onaylamıyorum.
    iki kablo ----><----- üstü üste getir.Telli ise işin daha kolay HAFİF bir birine dola . Lehimle bol.
    Kabloları tek tek bantla makaronda olur.İyi bile olur.En son üstüne bir bant ve kapat zor gelirse klemens kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Webperfect

Böyle kablo bağlama yöntemini 220 voltla hiç onaylamıyorum.
    iki kablo ----><----- üstü üste getir.Telli ise işin daha kolay HAFİF bir birine dola . Lehimle bol.
    Kabloları tek tek bantla makaronda olur.İyi bile olur.En son üstüne bir bant ve kapat zor gelirse klemens kullan.

soruyu soran arkadas 4 ve 5 numaralı kabloları 1 , 2 , 3 numaralı kabloların hangilerine bağlanacagını soruyor sanırım
  • sadece yanlışı söyledim kendisi zaten "Cevabınız için teşekkürler, hiç yormayayım kendimi öyleyse :)" pes etmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icolie

Merhaba arkadaşlar, fotoğrafta görülen 4 ve 5 numaralı kabloları 1,2 ve 3 ten hangileriyle bağlamalıyım?

Kablo üçlü prize gidiyor. Bu arada fotoğrafta belirsizse diye hangi numarada hangi kablolar bağlı şöyle belirteyim:

1- İki kırmızı birbirine bağlı (kontrol kalemiyle baktım bu kabloda elektrik var)

2- Mavi ve gri

3- Kırmızı ve gri

5- Mavi tek başına

Kabloları tespit etmek zor değildir ancak elektrikçiye yaptırmanız daha iyi olur.

Saygılar...

• Elektrikçi çağır kardeş bence araya gitme derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: icolie

Merhaba arkadaşlar, fotoğrafta görülen 4 ve 5 numaralı kabloları 1,2 ve 3 ten hangileriyle bağlamalıyım?

2- Mavi ve gri

3- Kırmızı ve gri

5- Mavi tek başına

Arkadaşım verdiğin bilgi renklerinde kahveringi faz akımını,mavi nötr akımını,yeşil sarı ise toprak hattını ifade ediyor,geriye kırmızı ve gri renkler kalıyor,elektrik kendini tanımayana hiçte hoşgörülü olmuyor,geçenlerde bir dostumuz koymuştu olumsuz bir örnekti ancak ibret verici idi,bir bilenle işinizi sağlama alın derim,kalın sağlıcakla.

• elektrikte her zaman kablo reklerine güvenmemek gerekir. işini bilen bir elektrikçiyi çağırmanda yarar var. çünkü yapacağın ufak bir hata elektrik kontağına(dolayısıyla yangına) davetiye çıkartır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.