Şimdi Ara

PTTCELL [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (5 Mobil) - 1 Masaüstü5 Mobil4 Android
5 sn
9.880
Cevap
118
Favori
483.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu hizmet TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. tarafından sağlanmakta olup, tüketici memnuniyetine ilişkin her türlü husustan
    TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. sorumludur.

PTTCELL [Ana Konu]

PTTCELL [Ana Konu]

SITEYE GITMEK ICIN TIKLAYIN

PTTCELL SATIŞ NOKTALARI: PTT SATIS NOKTALARINA GITMEK ICIN TIKLAYIN.

KAMPANYALAR: KAMPANYALARA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN.

FATURALI TARİFELER

FATURASIZ PAKETLER

SIKÇA SORULAN SORULAR İÇİN TIKLAYIN

PTTCELL Faturalı/Faturasız Sil Süpür:https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/kampanyalar/sayfalar/faturasiz/pttcell-faturasiz-sil-supur-kampanyasi.aspx
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bana "tarifenizde taahhüt yok çok ödüyorsunuz size Pırlanta tarifesi önereyim" dedi, "o ne kadar?" deyince 44TL imiş. Zaten 50TL ödüyoruz, ne büyük indirim yapacaklarmış başka tarifeye geçersek. :)

İşin özü şu an kullandığımız sınırsız internet bağımlılık yapıyor, bu tarifeden başka bir tarifeye geçsek çok büyük kayıp gibi hissederim. GB bitecek mi, burada Wi-Fi var mı gibi dertler olmadan mobil internete girmek büyük kolaylık.
    >>>>Digital 20 paketi için Bilgi vermek istiyorum<<<<
    ✓ Dün bimcell den geçiş yapmak için PTT şubesinde başvurdum, bugün geçiş tamamlandı.
    ✓Başvuruda kimlik fotokopisi yeterli
    ✓Direk faturasıza geçecem deyin ve hiç bir paket tanımlamayın.
    ✓Geçis tamamlanınca, önceden kullandığınız Türk Telekom veya bimcell mobily uygulamasına girip orda ,Tarife ve paket kısmına girip orda en başta Kredi kartı/banka kartı ile paket alma kısmına girin orda paket seçeneklerinde paket gözüküyor.
    ✓ Tarife içeriği; 250dk 250sms 20gb internet şeklinde (az konuşanlar için şuan en ideal paket)
    ✓Paket Kredi kartı tanımlı olduğu için 28 günde otamatik yenileniyor.
    ✓Fiyat 60₺ telsiz kullanım ücreti içinde sadece 60₺'ye tanımlandı.
    ✓Ayrıca 250dk 250sms 30gb internet 75₺ olan pakette var.
    Tabii ki CİMER'e de yazılabilir ama aynı zamanda BTK'ya da yazmakta yarar var. Ben şöyle yazdım;

"TT Mobil altyapısı üzerinden hizmet veren Pttcell'in "Beklenen Tarife" isimli tarifesini kullanmaktayım. Yıllarca makul oranda zamlanan tarife, 2019'un Ocak ayında 18TL'den 23TL'ye, Kasım 2019'da da 23TL'den 33TL'ye çıkarıldı. Bu iki zamla birlikte tarifeye aynı yıl, sadece 11 ay içinde toplamda %100'e yakın fahiş oranda zam yapılmış oldu. Açıklanan enflasyon oranının kat be kat üzerinde olan bu zamların geri çekilmesini talep ediyorum."

https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/

Beklenen Tarife dışındaki tarifeleri kullananlar da haliyle kendi tarifelerini, zamlı fiyatları vs. yazacaklar şikayete.
    4441444 aradığınızda mobili seçtiğinizde hattınız pttcell olduğu için sizi pttcell müşteri hizmetlerine otomatik aktarıyorlar. Sizde aynı pakete taahhüt verip indirimli yararlanmak istediğinizi aksi takdirde numarayı başka operatöre taşıyabileceğinizi söylerseniz talep oluşturuyorlar akabinde kampanya birimi 1 hafta içinde arıyor bende bu şekilde olmuştu kampanya birimi 507 ile başlayan bir cep numarası kurumsal bir çağrı merkezi numarası değil
    Enflasyon oranını örnek amaçlı verdim, enflasyon %10 açıklanırken, %250-300 zam yapamaz bir firma diye. Normal bir ülkede teşebbüs bile edemez. Zam yapıyorsan zaten 33TL'ye çıkarmışsın, ki o bile insafsızca bir artıştı 11 ay arayla. Sınırsız internete gelirsek, bu bizi ilgilendiren bir durum değil. 2013 yılında "14TL'ye sınırsız internet" diye pazarlarken düşüneceklerdi. O yıllarda Turkcell'in, Vodafone'un aklı yok muydu böyle bir tarife çıkarıp müşteri toplayacak? Bunlar müşteri çekmek için böyle bir tarife çıkardıysa, yıllar sonra BTK kararı gereği gerçek sınırsız yapıldığında da, zararlarını müşteriye yansıtmayacaklar; Kendi tercihlerinin cefasını kendileri çekecekler. Bugün bir operatör "250TL'ye gerçek sınırsız internet" diye bir tarife çıkarsa eminim çok fazla kişi abone olacaktır, çünkü Türkiye'de sınırsız mobil internet birçok kişinin beklediği bir şey. Yalnız eski müşteriye "Bak eski abonesin ama artık internet sınırsız, şuna fahiş bir zam yapalım da, gör gününü" diyemez. Her sektörde bu böyledir, eski müşteriler eskiden beri ödedikleri ücrete öyle bir anda %300 zam görmezler. Yeni müşterilere yüksek oranda fiyat çekilir, isteyen alır isteyen almaz...

Ayrıca bu fahiş zamlar maliyetlerinin artması nedeniyle değil, emin ol müşterileri caydırıp başka tarifelere geçirmek için. Şu an müşterileri harıl harıl arayıp "Bakın tarifeniz 48TL oldu, 300 dakikalık tarifeye bu fiyat verilmez. Gelin sizi 750 dakikalık Pırlanta bilmem ne tarifesine geçirelim" diye milletin aklına giriyorlardır. Milleti caydırırken, hala sınırsız internetten haberi olmayan birçok müşteri tuzağa düşüp pes edecek ve dedikleri tarifelere geçeceklerdir. Amaçları da, Beklenen Tarife ve Yeni Dünya Mini gibi mevzuat gibi zorunlu olarak sınırsız yapılan tarifeleri yasal olarak tamamen kapatamadıklarından, fahiş zamlarla pes ettirip kullanan müşteri bırakmayıp, fiili olarak bu tarifeleri kapatmak niyetindeler. Yani müşteriye tuzak kuruyorlar.
  • speedy_tr S kullanıcısına yanıt
    Bana "tarifenizde taahhüt yok çok ödüyorsunuz size Pırlanta tarifesi önereyim" dedi, "o ne kadar?" deyince 44TL imiş. Zaten 50TL ödüyoruz, ne büyük indirim yapacaklarmış başka tarifeye geçersek. :)

İşin özü şu an kullandığımız sınırsız internet bağımlılık yapıyor, bu tarifeden başka bir tarifeye geçsek çok büyük kayıp gibi hissederim. GB bitecek mi, burada Wi-Fi var mı gibi dertler olmadan mobil internete girmek büyük kolaylık.
  • >>>>Digital 20 paketi için Bilgi vermek istiyorum<<<<
    ✓ Dün bimcell den geçiş yapmak için PTT şubesinde başvurdum, bugün geçiş tamamlandı.
    ✓Başvuruda kimlik fotokopisi yeterli
    ✓Direk faturasıza geçecem deyin ve hiç bir paket tanımlamayın.
    ✓Geçis tamamlanınca, önceden kullandığınız Türk Telekom veya bimcell mobily uygulamasına girip orda ,Tarife ve paket kısmına girip orda en başta Kredi kartı/banka kartı ile paket alma kısmına girin orda paket seçeneklerinde paket gözüküyor.
    ✓ Tarife içeriği; 250dk 250sms 20gb internet şeklinde (az konuşanlar için şuan en ideal paket)
    ✓Paket Kredi kartı tanımlı olduğu için 28 günde otamatik yenileniyor.
    ✓Fiyat 60₺ telsiz kullanım ücreti içinde sadece 60₺'ye tanımlandı.
    ✓Ayrıca 250dk 250sms 30gb internet 75₺ olan pakette var.
  • rexpos R kullanıcısına yanıt
    Tabii ki CİMER'e de yazılabilir ama aynı zamanda BTK'ya da yazmakta yarar var. Ben şöyle yazdım;

"TT Mobil altyapısı üzerinden hizmet veren Pttcell'in "Beklenen Tarife" isimli tarifesini kullanmaktayım. Yıllarca makul oranda zamlanan tarife, 2019'un Ocak ayında 18TL'den 23TL'ye, Kasım 2019'da da 23TL'den 33TL'ye çıkarıldı. Bu iki zamla birlikte tarifeye aynı yıl, sadece 11 ay içinde toplamda %100'e yakın fahiş oranda zam yapılmış oldu. Açıklanan enflasyon oranının kat be kat üzerinde olan bu zamların geri çekilmesini talep ediyorum."

https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/

Beklenen Tarife dışındaki tarifeleri kullananlar da haliyle kendi tarifelerini, zamlı fiyatları vs. yazacaklar şikayete.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glory34 -- 26 Aralık 2019; 13:32:33 >
  • Ben memnunum
  • PTTCELL KULLANANLAR DİKKAT

Benim üzerime olan ancak benim kullanmadığım bir Pttcell hattını başka bir operatöre taşıdım. 26'yı 27'ye bağlayan gece hat taşındı. Fatura 00.00 da kesiliyor taşıma ise 02.00 da oldu. 2 saat nedeniyle yeni fatura dönemine giriş yaptı.

BTK kararına göre operatör benden sadece 2 saat için ekstra 1 günlük kullanım bedeli kesmesi gerekirken tam 1 aylık fatura kesti. Normalde Avea 1 günlük kesiyor ama Pttcell sanal operatör olduğu için BTK kararına uymuyor. Bu konuyu müşteri hizmetleriyle görüştüm, BTK kararının sanal alt operatörleri bağlayıcı bir kararı olmadığını ve Pttcell'in 1 dakika bile olsa yeni fatura dönemine girince tam fatura alacaklarını söylediler.

BTK'ya şikayet ettim ve cevaplanmasını bekliyorum.

Pttcell'den numara taşıyacakların bu konuda dikkatli olmasını tavsiye ediyorum.
  • Siz boyle seyleri paylasmaya devam edin yarin birgun pttcell bu yazdiklariniza bakip acigi kapatinca ne yapacaksiniz acaba biseyide gizli tutun
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    huawei mate 8 kullanıyorum. 64+64 gb rom / 4gb ram 400 e yakın program ve oyun var. 5 dk içinde istediğim müziği indirebiliyor, online oyunları oynayabiliyorum, 144p youtube dan video, flim izliyebiliyorum, spotıfydan müzik dinliyorum, facebook, instagram, twitter vb sosyal medialara resinm vs anında yükleyebiliyorum, sadece periscop yayınlarını izleyemiyorum. çok fazla resim olan siteler 10-20 saniye içinde açılıyor milliyet. com gibi. whatsap, messenger vb medyalardan görüntülü ve görüntüsüz konuşabiliyorum. mükemmel kalite yok ancak fazlasıyla iş görüyor. 14 tl ye fazlası beklenmemeli zaten. ben çok memnunum. bana sınırsız internet 25 tl ye kadar hızlı tarife varsa hemen geçerim. ama yok bulamazsınız . aylık ortalama 10-14 gb veri kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yukselg -- 14 Ocak 2018; 23:26:14 >
  • Herşeyintürevinialanadam kullanıcısına yanıt
    Valla yavaş mavaş gidiyorduk güzel yaa. Akn kalkacak diye birde davulla zurnayla kutlama yaptı herkes, gelinen hale bak :/
  • kaptan69 kullanıcısına yanıt
    4441444 aradığınızda mobili seçtiğinizde hattınız pttcell olduğu için sizi pttcell müşteri hizmetlerine otomatik aktarıyorlar. Sizde aynı pakete taahhüt verip indirimli yararlanmak istediğinizi aksi takdirde numarayı başka operatöre taşıyabileceğinizi söylerseniz talep oluşturuyorlar akabinde kampanya birimi 1 hafta içinde arıyor bende bu şekilde olmuştu kampanya birimi 507 ile başlayan bir cep numarası kurumsal bir çağrı merkezi numarası değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin0

Zamlar konusunda haklısınız fakat firmaların enflasyon oranında zam yapmalarını gerektirecek bir kanun yok. Sınırsız interneti maliyeti yüksek olduğu için zamlarıda kolay kolay geri çekmeyeceklerdir.
    Enflasyon oranını örnek amaçlı verdim, enflasyon %10 açıklanırken, %250-300 zam yapamaz bir firma diye. Normal bir ülkede teşebbüs bile edemez. Zam yapıyorsan zaten 33TL'ye çıkarmışsın, ki o bile insafsızca bir artıştı 11 ay arayla. Sınırsız internete gelirsek, bu bizi ilgilendiren bir durum değil. 2013 yılında "14TL'ye sınırsız internet" diye pazarlarken düşüneceklerdi. O yıllarda Turkcell'in, Vodafone'un aklı yok muydu böyle bir tarife çıkarıp müşteri toplayacak? Bunlar müşteri çekmek için böyle bir tarife çıkardıysa, yıllar sonra BTK kararı gereği gerçek sınırsız yapıldığında da, zararlarını müşteriye yansıtmayacaklar; Kendi tercihlerinin cefasını kendileri çekecekler. Bugün bir operatör "250TL'ye gerçek sınırsız internet" diye bir tarife çıkarsa eminim çok fazla kişi abone olacaktır, çünkü Türkiye'de sınırsız mobil internet birçok kişinin beklediği bir şey. Yalnız eski müşteriye "Bak eski abonesin ama artık internet sınırsız, şuna fahiş bir zam yapalım da, gör gününü" diyemez. Her sektörde bu böyledir, eski müşteriler eskiden beri ödedikleri ücrete öyle bir anda %300 zam görmezler. Yeni müşterilere yüksek oranda fiyat çekilir, isteyen alır isteyen almaz...

Ayrıca bu fahiş zamlar maliyetlerinin artması nedeniyle değil, emin ol müşterileri caydırıp başka tarifelere geçirmek için. Şu an müşterileri harıl harıl arayıp "Bakın tarifeniz 48TL oldu, 300 dakikalık tarifeye bu fiyat verilmez. Gelin sizi 750 dakikalık Pırlanta bilmem ne tarifesine geçirelim" diye milletin aklına giriyorlardır. Milleti caydırırken, hala sınırsız internetten haberi olmayan birçok müşteri tuzağa düşüp pes edecek ve dedikleri tarifelere geçeceklerdir. Amaçları da, Beklenen Tarife ve Yeni Dünya Mini gibi mevzuat gibi zorunlu olarak sınırsız yapılan tarifeleri yasal olarak tamamen kapatamadıklarından, fahiş zamlarla pes ettirip kullanan müşteri bırakmayıp, fiili olarak bu tarifeleri kapatmak niyetindeler. Yani müşteriye tuzak kuruyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glory34 -- 4 Şubat 2020; 16:4:42 >
  • Beni de ekstra GB teklifi için aradılar, hattınız sınırsız ama AKN var dediler ama cevap vermedim. Kampanya biriminden aradıkları için durumu bilmiyor olabilirler. Teklifi kabul etmedim kapattım.

Ayrıca Pttcell'in kapanıp kapanmaması müşterileri ilgilendirmez. Kapanırsa; "Pttcell Beklenen Tarife" olur "Türk Telekom Beklenen Tarife". Bize hiçbir etkisi olmaz.
  • kaireis06 K kullanıcısına yanıt

0551 Bimcell'in, 0507 Pttcell'in

• Bugün yani 3 Haziran itibariyle Beklenen Tarifeye zam, pardon -yerli ve milli ağızla- "güncelleme" yapıp fiyatı 63 TL'ye çıkarmışlar. Başka hiçbir konuda zam yapmaktaki maharetini konuşturmayan Pttcell'e de bu yakışırdı!

PTTCELL [Ana Konu]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glory34 -- 3 Haziran 2021; 21:35:36 >
  • mcroses kullanıcısına yanıt

Geçin hocam Pttcell, BIMcell, Teknosacell hepsi aynı altyapı. Bimcell en ucuzu ve en bol paketlisi.

20 GB 42 lira

• 24 ay 115 TL 100mbps millenicom
    12 ay 55 TL 20gb PTTcell ile taahhütleri yaparak kendimizi kısa süreli zamlara karşı güvenceye almış oldum
  • Ptt’ye gidip “bana referans olur musunuz?” Şeklinde referans kapan oldu mu?
  • ozanbey86 kullanıcısına yanıt

tüm operatörler içinde en iyisi bu

1000dk hy 18gb 55liralık başka tarife görmedim

her hafta silsüpür var ve her seferinde bazen günlük te olsa gb veriyor

• @Nat Alianovna
    @powerstorm

Bölüm yetkilisi @Yokizm anladığım kadarıyla benim de yazıları mı silmiş hemde 5 dakika geçmeden. Hakkını vereyim silmekte haklı,yazılarım konu dışıydı,kuralları uygulamış. Ayrıca çok hızlı.
    Bu bölüme böyle sürekli online ve hızlı biri lazımdı.
    Bana göre yöneticinin ve bölüm yetkilisinin sürekli online olanı,hızlı çözüm bulanı,gerçekten kuralları uygulayanı tutulmalı. Bu kişiyi tutun hatta yetkilerini arttırın derim. Yiğidi vur hakkını yeme.
    Benim de yazılarımı sildi ama dürüst olmak gerekirse işini doğru yapıyor.
    Bu bölümde yönetime ve admine yapılan hakeretler 1 gün silinmiyordu yetkili ve yönetici yokluğundan.
    Adam harcamayın,adam kazanın.
    Bölümü çakallara bırakmayın. Böyle devam. Yönetimi kötüleyenler zaten burdan telegrama çağırıyor üyeleri.
    Foruma faydalı üyeleri tutmak,darıltmamak lazım. Bırakın telegram tayfası algı kassın yüz vermeyin.
  • Operatörler suçlu arkadaşım buraya gelip operatör savunanın operatörlerle olan ilişkisinden ben şüphe duyarım.

Dünyanın en yavaş internetlerinden birini kullanıyoruz kimse gelip burada ne operatörleri ne iss'leri savunmasın.

Burun kıvırdığımız 3. dünya ülkelerinde bile mobilde veri paketlerinin sınırı yüzlerce gigabaytlardan başlıyor bizim operatörler hala 3-5 gigabayt'lık paketleri 80-100 liradan kitlemenin peşinde.

herkese hak vere vere verecek hakkımız kalmadı.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.