Şimdi Ara

YGS sohbet+paylaşım (2014ygs] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.221
Cevap
31
Favori
41.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EllisNeptune

quote:

Orijinalden alıntı: StopDream

Bakın, arkadaşlar sakın ha bilmediğiniz konuları atlamayın. Her konuya hakim olana kadar çalışın. Bir testten 16 soruda 5-6 soru boş bırakıyorsanız o konu olmamıştır.

Odtü mat1den temel kavramları çözdüm. Toplam 180 sorudan 20 tane yapamadığıım çıktı daha yapamadıklarıma bakıcam ama yaklaşık olarak %90ını yapabilmişim nasıl sizce :/

ODTÜ yayınları marjinal soruları içerisinde barındırır ancak matematik için Esen yayınlarını tavsiye ederim. Eğer elinizin altında bulunuyorsa onu bir kurcalayın. Veya bizim zamanımızda (geçen sene) Final'in mavi bir kitabı vardı. Hakkıyla çözerseniz 40'ta 40 süpriz olmaz.

• quote:

quote:

quote:

Bakın, arkadaşlar sakın ha bilmediğiniz konuları atlamayın. Her konuya hakim olana kadar çalışın. Bir testten 16 soruda 5-6 soru boş bırakıyorsanız o konu olmamıştır.

Odtü mat1den temel kavramları çözdüm. Toplam 180 sorudan 20 tane yapamadığıım çıktı daha yapamadıklarıma bakıcam ama yaklaşık olarak %90ını yapabilmişim nasıl sizce :/

ODTÜ yayınları marjinal soruları içerisinde barındırır ancak matematik için Esen yayınlarını tavsiye ederim. Eğer elinizin altında bulunuyorsa onu bir kurcalayın. Veya bizim zamanımızda (geçen sene) Final'in mavi bir kitabı vardı. Hakkıyla çözerseniz 40'ta 40 süpriz olmaz.

Peki final in yanına fem konu özetli de almalı mıyım? Ayrıca fizik kimya biyoloji için final gibi yayınlar önerebilir misin ya da final

• 3'lü set almıştım ben orada her soru tipi bulunuyordu neredeyse, yazın alıp bitirirseniz çok faydasını görürsünüz.

Biyoloji için tartışmasız Esen, kimya için Final, Fizik içinde Final olabilir. Soru bankası olarak Palme'den sapmayın.
  • Yarın bende başlıyorum o zaman günde 3 saat çalışıcam inşallah burdaki herkes istediği yere girer birde açıkçası korkuyorum diyorum bu kadar konu nasıl bitecek neyse 1 haftadır bunu düşünüyorum artık icraata geçmenin zamanı geldi
  • SkyWollker kullanıcısına yanıt
    Günlük saat sınırlandırması sizi başarıya götürmez. Saatten ziyade konu odaklı çalışma yapın. Bunun daha faydasını göreceksiniz. Günde 2 saat çalıştım tıp kazandım diyenlere aldırmayın. Tıp en aşağı 6-7 saat çalışma ister arkadaşlar.
  • quote:

3'lü set almıştım ben orada her soru tipi bulunuyordu neredeyse, yazın alıp bitirirseniz çok faydasını görürsünüz.

Biyoloji için tartışmasız Esen, kimya için Final, Fizik içinde Final olabilir. Soru bankası olarak Palme'den sapmayın.

3'lü set derken? fem simetri mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

3'lü set almıştım ben orada her soru tipi bulunuyordu neredeyse, yazın alıp bitirirseniz çok faydasını görürsünüz.

Benim 7 temmuza kadar dersanem vardı. Henüz bu hatta tatile girebildim. Fen Bilimlerindeyim yapılan denemde matematikte yanlışım yok 4 boşum var ama fen kısmı kötü.

Fen için hangi kitapları önerirsiniz? Dershanedeki öğretmenlerin tamamı FEM YGS alın diyorlar. Okuldakiler de öyle söyledi ancak siz hiç önermemişsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: timba244

quote:

Evet, onu kastettim.
  • haha :D marjinal sorular demiş odtüye.Arkadaşım o soruları hakkıyla çözmen gerek.Bizim dersane hocamız hazırladı o soru bankasını (inanmayanlar için abdurrahim şahin) o kitabı hakkınızla 2 kere bitirin.Dersanede mat 1 i 35 in altında olan neredeyse yok gibi ( ilk 3 sınıfta )
  • arkşlar devam edelim
    ygs kimya biyoloji %80 bitti kimyada organiğe başladım
    fizik bugün final sarı kitaplarını aldım konu anlatım içinde soru bankası içinde ek olarak güvender ygs lys vardı evde onları çözücem
    kimyasını ilerletmek için isteyen arkşlarda körfez ve palme ygs körfez ygs lys kitaplarını alabilirler çook iyi konu anltım güveneder alın başka kitapdan şaşmayın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: timba244

quote:

Evet, onu kastettim.

biyoloji sakın gitip fem ygs alma git lys simetrik al
    kimya için kesin ygs fem simetrik
    fizik içinse fem simetrikde olabilir final de olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: drixer

haha :D marjinal sorular demiş odtüye.Arkadaşım o soruları hakkıyla çözmen gerek.Bizim dersane hocamız hazırladı o soru bankasını (inanmayanlar için abdurrahim şahin) o kitabı hakkınızla 2 kere bitirin.Dersanede mat 1 i 35 in altında olan neredeyse yok gibi ( ilk 3 sınıfta )

Cidden farklı sorular var ama ben bırakmayı düşünmüyorum sevdim.
  • herkes fem konu özetli çözüyorda ne oluyor.Böyle kaynaklar çözünki değişik sorular görün.Etap 3 lerinde muazzam sorular vardır.Eksenide öneririm çok değişik soruları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unnamed00

arkşlar devam edelim
    ygs kimya biyoloji %80 bitti kimyada organiğe başladım
    fizik bugün final sarı kitaplarını aldım konu anlatım içinde soru bankası içinde ek olarak güvender ygs lys vardı evde onları çözücem
    kimyasını ilerletmek için isteyen arkşlarda körfez ve palme ygs körfez ygs lys kitaplarını alabilirler çook iyi konu anltım güveneder alın başka kitapdan şaşmayın

Ben organiğe dokunmuyorum okuldaki kimyacımızla öyle plan yaptık 12de tam olarak öğrenicem ekstra çalışmama gerek kalmaz zaten ygsde çok az çıkıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drixer

herkes fem konu özetli çözüyorda ne oluyor.Böyle kaynaklar çözünki değişik sorular görün.Etap 3 lerinde muazzam sorular vardır.Eksenide öneririm çok değişik soruları var.

Aynen öyle etap 1-2 normal seviyede etap 3 çok değişik ygs tarzı değil diyebilirler ama ufku genişletiyor gerçekten.
  • Ders çalışırken müzik dinliyor musunuz siz ? Dinliyorsanız klasik müzik falan mı dinliyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevermore__ -- 11 Temmuz 2013; 23:48:34 >
  • siz onların lys'sini çözün sonra bakalım lys matematik mi zor etap 3 lerimi görürsünüz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackRipper

Ders çalışırken müzik dinliyor musunuz siz ? Dinliyorsanız klasik müzik falan mı dinliyorsunuz ?

Ben hep müzik dinlerim klasik dinlediğim zaman da beethoven dinlemeye çalışıyorum çünkü ruh halimi yüksek tutuyo ayrıca punk da dinliyorum çok çelişik ikisi tabi :P
  • quote:

quote:

Ders çalışırken müzik dinliyor musunuz siz ? Dinliyorsanız klasik müzik falan mı dinliyorsunuz ?

Ben hep müzik dinlerim klasik dinlediğim zaman da beethoven dinlemeye çalışıyorum çünkü ruh halimi yüksek tutuyo ayrıca punk da dinliyorum çok çelişik ikisi tabi :P

Konuya çalışırken de dinliyor musunuz yoksa sadece test çözerken mi dinliyorsunuz ?
  • quote:

quote:

quote:

Konuya çalışırken de dinliyor musunuz yoksa sadece test çözerken mi dinliyorsunuz ?

Konu çalışırken pek olmyuo

Bu arada Queenle büyüdüm ben :)

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.