Şimdi Ara

YGS sohbet+paylaşım (2014ygs] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.221
Cevap
31
Favori
41.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     YGS sohbet+paylaşım (2014ygs]

@EllisNeptune

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frederchopen -- 14 Temmuz 2013; 19:39:33 >
  • Normalde a için bileşke akök2 b için bkök3 c için c olması gerekiyor değil mi ona göre yapıcaksın işte bileşke kuvvetler eşit demiş o halde

akök2=bkök3=c eşitliği cıkacak buradan c>a>b bulmuş olacaksın.
  • Bir iki dersi bitirim diye mi çalışıyorsunuz yoksa her derssten azar azar mı çalışıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eresbot

Bir iki dersi bitirim diye mi çalışıyorsunuz yoksa her derssten azar azar mı çalışıyorsunuz?

Her dersten azar azar çalışıyorum ben

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir iki dersi bitirim diye mi çalışıyorsunuz yoksa her derssten azar azar mı çalışıyorsunuz?

1-2 ders bitmesi daha iyi olur

• Formül: Rkare = Kkare+Lkare+2KLcosa

İlkinde zaten pisagor kullanıcaz akare+akare=2akare

İkincisinde formülde cos60a göre yerine koyucaz:
    bkare+bkare+2.b.b.cos60= 2bkare+2bkare.1/2=3bkare

Üçüncüde cos120ye göre formül

Ckare+ckare+2.c.c.cos120= 2ckare+2ckare.(-1/2)=ckare (cos te artı eksi değerler dikkat istiyo)

Bileşkelerin eşit olduğu söyleniyo

2akare=3bkare=ckare olur burdan en büyük c sonra a sonra bdir. Cevap c>a>b

• quote:

Orijinalden alıntı: Altay.

quote:

ben ders ders bitirmeyi planlıyorum bitirnce test çözcm diğerine çlşrken..diğer türlü verim alamıyorum gibi geliyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Altay.

quote:

ben ders ders bitirmeyi planlıyorum bitirnce test çözcm diğerine çlşrken..diğer türlü verim alamıyorum gibi geliyor

Sen bilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu aralar baya sıkılıyorum bu gece 9:30 baslayıp sahura kadar eksik konuları bitirmeye calısıcam +soru cözümü..
    Yazarım her gün

• quote:

Orijinalden alıntı: by_____can

Bu soru hocam
     YGS sohbet+paylaşım (2014ygs]

@EllisNeptune

Bileşke kuvveti 2F.cosx/2 yolundan bulabilirsin.Mesela aradakı açı 90 ise 2F.cos45 alabilirsin.

• 2. bi yol olarak da özelliklerden gidebilirsin.

Arası 90 derece olan iki eş vektörün bileşkesi vektörlerden birinin kök 2 katıdır.

*ilki akök2 oluyor.

Arası 60 derece olan iki eş vektörün bileşkesi vektörlerden birinin kök 3 katıdır.

*ikincisi bkök3 oluyor.

Arası 120 derece olan iki eş vektörün bileşkesi vektörlerden birine eşittir.

*üçüncüsü c oluyor.

Bileşkeler eşit olduğundan;

akök2=bkök3=c buradan c>a>b çıkar. Bu şekilde yorumlamak ygs açısından daha iyi.
  • ben oruçlu çalışırdım. Daha iyi odaklanıyodum. İftardan sonra da film falan
  • dersaneleriniz ne zaman başlıyor arkadaşlar? (hızlandırma kursları vs.)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ercn80

quote:

Beyler sorularıma bakabilir misiniz?

YGS sohbet+paylaşım (2014ygs] YGS sohbet+paylaşım (2014ygs]

hocam 15 dereceli soru 2kök 6 mı cevabı

Evet hocam, nasıl?

By can kusura bakma giremedim foruma bi kac gundur simdi soyle olacak o soru orda yukseklige h dersem taban 4h olur oklidden 4h.h=AB.AC 4hkare=4 ise h=1 olur[ |AB|+|AC| ] nin karesi=ab kare +ac kare+2.ab.ac abkare +ac kare 16 ab.ac 4 vermis yani 16+2.4=24=AB +AC nin karesi 2 kok 6 dir

• Ya böyle herkes sunu yaptım bunu yaptım yazıyor gelip bunları okuyunca insan ister istemez korkuyor moral bozuyor :) ben öyle saatlerce oturamıyorum daha tempoya da girebilmiş değilim ne yapıcam bilmiyorum benim gibi arkadaslar da vardır herhalde

• Yıl icinde ygsyı tekrar etmeden olmaz bir de önümde bir sınav varken başka şeylere çalışamıyorum (ygs yakınken lys pek çalışamam gibi) nedense öyle bir huyum var ne yapmam gerek bilmiyorum gercekten kafam karışık hocalar da lys çalış dıyorlar ama bu sefer de ygs çalışmayınca içim rahat olmuyor :S Halim duman benim..

• quote:

Orijinalden alıntı: sıla12

Ya böyle herkes sunu yaptım bunu yaptım yazıyor gelip bunları okuyunca insan ister istemez korkuyor moral bozuyor :) ben öyle saatlerce oturamıyorum daha tempoya da girebilmiş değilim ne yapıcam bilmiyorum benim gibi arkadaslar da vardır herhalde

Var var merak etme :D
  • Ben sahura kadar calışırdım 26 bininci oldum öbür sene çalışmadım o kadar 11-14 bin geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Sectumsempra

quote:

Orijinalden alıntı: sıla12

Ya böyle herkes sunu yaptım bunu yaptım yazıyor gelip bunları okuyunca insan ister istemez korkuyor moral bozuyor :) ben öyle saatlerce oturamıyorum daha tempoya da girebilmiş değilim ne yapıcam bilmiyorum benim gibi arkadaslar da vardır herhalde

Var var merak etme :D

olmazmı hedef ılk 10k ama bnde tempoyu otutturamadım oturuom yarım saat sonra kalkjıom ıns alısırız ya
  • Arkadaşlar sakin olun hızlı girmeyin ise ben geçen sene kurban Bayramından sonra başlamıştım calismaya. Geç başlamama rağmen sınavdan 1 ay önce illallah demiştim derslerden. Vitesi yavaş yavaş atın tatilinizi de verimli kullanın. Unutmayın bu sizin bu seneki tek tatiliniz.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.