Şimdi Ara

pamukkale travertenleri neden beyaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
9.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    soru açık beyler

tam olarak açıklamasını buldum :http://www.pamukkale24.org/pamukkale-travertenleri-neden-beyaz-renkte.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeBroglie -- 7 Temmuz 2013; 20:01:05 >

• Su akarken karbondioksit gazları kaçıyor ve kalsiyum kireç taşı olarak oturmaya başlıyor. Suyun akmadığı yerlerde bi kararma görüyoruz ama suyun sürekli aktığı yerlerde bu kalsiyumdan ötürü bi beyazlık oluşuyor. Bu beyazlıkta Pamukkale‘yi eşsiz kılan özelliklerden birisi.

Demişler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayrancioglu

Su akarken karbondioksit gazları kaçıyor ve kalsiyum kireç taşı olarak oturmaya başlıyor. Suyun akmadığı yerlerde bi kararma görüyoruz ama suyun sürekli aktığı yerlerde bu kalsiyumdan ötürü bi beyazlık oluşuyor. Bu beyazlıkta Pamukkale‘yi eşsiz kılan özelliklerden birisi.

Demişler .

iş su da yani
  • Eşeğin ya neyse boşver

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • www.google.com
  • liseli yorumları bekliyorum ben
  • Pamukkale travestileri neden beyaz diye okudum
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeBroglie

quote:

Su akarken karbondioksit gazları kaçıyor ve kalsiyum kireç taşı olarak oturmaya başlıyor. Suyun akmadığı yerlerde bi kararma görüyoruz ama suyun sürekli aktığı yerlerde bu kalsiyumdan ötürü bi beyazlık oluşuyor. Bu beyazlıkta Pamukkale‘yi eşsiz kılan özelliklerden birisi.

Demişler .

iş su da yani

Evet iş suda.
    Yıllar öncesi Pamukkale'nin suyu aşağıdaki otellere verildiği için yetersiz gelip mevcut travertenleri beyazlatamıyordu.
    Donradan otellerin suyunu kesip var olan travertenler kadar daha traverten oluşturuldu.
    Periyodik olarak tüm alan kaynak suyu ile beyazlatılıyor. Artık siyahlık falan kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeBroglie

quote:

Demişler .

iş su da yani

Sanırsam öyle ama kafaya takma böyle şeyleri boşver
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Pamukkale travestileri neden beyaz diye okudum

sen yazınca anladım ben de ne diyor bu anten diyorum
  • ilk mesajı düzenledim
    öğrendim rahatladım
  • Pamukkale' den Müthiş Görüntüler... Tam bir doğa harikası...
    https://www.youtube.com/watch?v=YhgNTWRs3vc
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.