Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (355. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erkan candemir

Bakım sıralaması ne derse desin; polen filtresini her bakımda değiştirtmenizi öneririm. Ülkemiz çorak ve tozlu bir ülke. içeriye gelen havanın kalitesi, sizin ve ailenizin kalitesi, 25-30 liraya değmez. Nerelere vermiyoruz ki...

Yaz-kış araba içinde hiç bir zaman pencere açmam. Fan her zaman min. açıktır. Filtre edilmiş hava, her zaman iyidir bana göre.

10000KM'de polen filtresinin ne hale geldiğini gördükten sonra ben de asla 20000 km'yi beklemem.
  • Arkadaşlar merhaba.esimle ilk arabamizi almayı dusunuyoruz ve 500l olacak.popstar ya da rockstar olabilir.acikcasi aralarındaki farkların fark yaratıp yaratmayacagi konusunda kararsız kaldık.bir de aracı engelli indirimiyle alacağız.ama sanırım engelli indirimini duyunca bayiler zaten ucuza alacaksınız diyip liste fiyatından pek de indirim yapmıyorlar.
    Yakınımızda bir kaç bayiye sorduk en ucuz veren rockstar için 55500, popstar için 51verdu.sizce bu fiyatlar normal mi.
    Sahi araba bicolor ve otomatik vites olacak.

Acaba aralik da iyi kampanya olurmu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koridorum K kullanıcısına yanıt
    Bu sene aralık kampanyaları olacağını pek sanmıyorum. Bir çok firma ayı bulmadan zam yapmaya başladı.

• Döviz uçtu gitti-gidiyor. Özellikle ithal araç, yani yeni geleceklerde fiyatlar dudak uçuklatacaktır. Vergi kaosu da malum. 2017 de bu fiyatları asla bulamazsınız diyebilirim; araba almak isteyenlere.
  • CARDRİVER06 kullanıcısına yanıt
    Rica etsem aracın fotosunu yollasaniz.nette 2016 pop ya da rockstar turkua gorunmuyo.bayiker bihaber.ama renk sanırım muhtesem

• Merhaba,

1.3 Multijet Dualogic 500L almayı düşünüyorum bu nedenle yazılarınızı çoktandır takip ediyorum. Bilgisini eksik etmeyen ve paylaşan herkese öncelikle teşekkür ederim.

Yeni araç alacağımdan dolayı kafamda deli sorular var ve dün araç bakmaya gittiğimden ekstra sorular oluştu. Aşağıdaki sorularıma acaba cevap verebilir misiniz?

1. Araçta tavan ve aynalar beyaz. Ben Bi-Color sanmıştım fakat ruhsata bakınca sadece kendi rengi yazıyor. Bu nedenle sanıyorum araç folyo kaplı. Bi-Color araç sahipleri acaba sizin aracınızın ruhsatında (Kendi rengi - Beyaz) şeklinde midir?
    2. Yokuşta durma konumunda gaza bastığımda ve deviri 2000'lere çıkardığımda debriyaj balatası sürtme sesi gibi bir ses geliyor. Araç rockstar'dı. Rockstarlarda traction control sistemi var. Acaba bu sistem mi devreye giriyor diye merak ettim yoksa debriyaj mı sıyırıyor?
    3. İçi beyaz renk bir araba olduğundan kapı kollarıda beyazdı ve hafif sararmış gibiydi. Acaba içi beyaz olan araç sahiplerinde de mi aynı şekilde yoksa aracın orjinalinde mi kapı kolları kirli beyaz gibi?

Teşekkürler.

• york34 kullanıcısına yanıt
    Aziz kancar bes alti yil once bu forumun otomobil bolumunde takiliyordu epey taniniyordu ama pek kimse sevmezdi. Sonra askere gitti forumdan ayrıldı diye biliyorum kanali gorunce anilarim canlandi

• aclern A kullanıcısına yanıt
    Merhaba sorularınızdan birincisine cevap verebilirim, diğerleri hakkında bilgim yok,

Aracım bi-color ve ruhsatta gri-beyaz olarak yazıyor. Ruhsatta tek renk yazıyorsa çevirmelerde ve muaynede sıkıntı çıkarırlar, ruhsata işlenmesi gerekir.
  • july17 J kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok teşekkür ederim. O zaman araç kesin folyo kaplı.
    Rockstarda, Popstara göre

1-Off-road stili, agresif ön ve arka tamponlar
    2-Ön ve arka koruyucu kaplamalar
    3-Yükseltilmiş süspansiyon
    4-Otomobili çepe çevre saran koruyucu barlar
    5- 17 alaşım jantlar
    6- 4 mevsim lastikler
    7-Mat krom kapı kolları
    8-Hafif arazı aracı özelliğı katan, traction plus çekiş sistemi. Ön tekerlerde elektronik defransiyel kiliti benzeri olarak işlem yapar.
    9-Arka disk frenler. İlk çiktiğinda popstarlarda diskti. Şimdi kampana
    10-Karartılmış arka cam, yanlar ve en arka cam.
    11-Deri kumaş koltuk döşemeleri
    12-Çift bölgeli klima
    13-Yeni modellerde navigasyon
    14- yeni modellerde geri görüş kamerası
    15-Ön koltuklarda elektrikli bel destek ayarı
    16-Yağmur sensörü
    17-Far sensörü
    18-Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası
    19-Arka koltukdaki 3. Kafalık
    20- skaydome, elektrikli cam tavan opsiyoneli
    21- Beat audio ses sistemi opsiyoneli
    22- 1.6 105 hp motor seçeneği, yeni modellerde 120 hp
    23- Bana göre daha şık ve gösterişli ve çekici tasarım. Agresif tamponlardan dolayı

gibi donanım özellikleri ve opsiyon seçenekleri vardır.

Bence bu farklı donanım özellikleri ve ek opsiyonları ilave edebilmesi ile 6.000,00 tl farka rağmen rockstar alınmaya değerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemabay -- 22 Kasım 2016; 18:48:53 >

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı
    Üstü beyaz olan benimki çıktıysa çıkmadıysa üstü siyah olan araç var facebook grubundaki arkadaşın aracının fotosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CARDRİVER06 -- 22 Kasım 2016; 19:11:15 >

• aclern A kullanıcısına yanıt
    Hocam normalde boya ile olur bi-color ancak ruhsatta sadece beyaz yazıyorsa forumdaki bir çok arkadaş gibi folyo ile kaplatmış olabilir.Ama tabii bu size sorun yaratabilir.O yüzden ruhsata işletmeniz gerekir.
    Bende öyle bir ses çıkmıyor.Belki araçta sorun olabilir ya da Traction Plus (T+) açık olduğunda öyle bir ses çıkıyor olabilir.Aracım 19.000 kmde,0 kmden beri Tractionu hiç açmadım o yüzden.
    Maalesef o sorun bendede var.Benimde aracımın deri olan yerleri beyaz ve kirlenebiliyor.20000 bakımına gittiğimde koltuk koruma yaptırmayı planlıyorum ancak oraları kapsar mı bilemem.Çözüm bulabilirsem buraya tekrardan yazarım
    Bu arada alıyorsanız hayırlı olsun

Hocam şu anda 500l living de bütün opsiyonlar bedava zaten Fiat engelli yaz çıkar orda otv siz fiyatı da gorebilirsin

• Merhaba,

Bir süredir paylaşımlarınızı takip ediyorum,

Ailemize yeni bir üye katıldığı için Opel Astra HB aracımıza sığamaz olduk :) ve bütçemiz dahilinde 2. el Fiat 500L Rockstar almaya karar verdik,

Aracı çoğunluk ile eşim kullanacağı için bazı opsiyonların olmasını istedik,

Cam Tavan / Navigasyon ve Geri Görüş kamerası olsun istiyoruz,

Duruma istinaden de aklıma takılan bir kaç soruyu sizlere sormak istedim,

1- Navigasyon paketi olan her RockStar'da aynı zamanda geri görüş kamera var mıdır ?

2 - Navigasyon paketi olmayan bir araç alsam sonradan orjinal taktırabilir miyim ?

3 - Bütün RockStar modellerinde Keyless Go / Bel Destekli Koltuklar mevcut mu ?

4- Son olarak aynı navigasyon gibi beats ses sistemi de sonradan takılabiliyor mu ?

Teşekkürler, İyi Akşamlar.
  • cemyavuz C kullanıcısına yanıt
    1-Vardır. Yanılmıyorsam 2014 veya 2015 modelden sonra navigasyon ve geri görüş rockstarlarda standart oldu.

2-Takılır fakat fiyatı serviste 4-5 bin tl civarındadır. Orjinal olmayan daha ucuz.

3- Evet standart

4-Takılabilmesi gerekir. Zaten opsiyon, seçimlik paket anlamındadır. Araçta ilk başta yoktur. Siz isterseniz ilave ederler. Fakat bunun için stepne çıkartılarak yerine subwooper denilen alet takılıyor. Eğer sıfır veya 2. el beast audio araç alırsanız.Araç sitepnesizdir. Ben 2. el aldığımda stepne yoktu. Onun yerine lastik tamir kiti geliyor. Benim içim stepnesiz rahat etmeyince mini stepne alıp bagajdaki raf gibi olan kısmın altına koydum üzerinede raf gibi olan kısım olunca araçta hiç gözükmüyor.
  • Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

• Gerçekten benim için son derece bilgilendirici bir forum oldu.dunden bu yana bilgilerini esirgemeyen arkadaşlara teker teker tesekkur ediyorum.
    Aracı yıllardır beğeniyorum ama o zamanlar otomobil almak aklımızda yoktu.yeni niyetine girdik.
    Aracın en güzel hali turkuaz hali eşime Gore.sonra tutku kırmızısı.ama bu malesef rockstarda yok. Bayının biri tutku kırmızısı dis boyalı konsolu ve koltuk renkli bir popstar aracın içine tüm rockstar özelliklerini açılır elektrikli tavanı vs koyacağını söyledi ama bizim aklımız o işi almadı olmaz dedik
    Toscana yeşili malesef los ışıklı ortamlarda kendini gostermiyo siyah gibi duruyor. E sarıya etrafımdaki insanlar taksi mi alican diyor ki esimde buna dahil
    Elde kaldı Venedik mavisi ki bununda hiç gorselini görmedim ustu beyazlı nasıl durur bilrmedim.bir de bej rengi ki kendisinin iç rengi çok güzel.

Sorum şu ki acaba 2017 de yeni renkler gelecek mi bilgisi olan var mi

2017 de, 500 l muhtemelen makyajlanacak bence 0 alacaksanız 2017 modelleri bekleyin. Şubat Martta çıkarlar

• cemyavuz C kullanıcısına yanıt
    Bana göre aracın en kötü yeri navigasyonu. Sanki 1990'lardan kalma. Orjinal taktırmaya hiç uğraşmayın, cep telefonunuza bir cam telefon tutucusu alın daha iyi
  • 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.