Şimdi Ara

Pilavcı dükkanı kaç paraya açılır arkadaşlar ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
71
Cevap
6
Favori
43.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce çiğköfte yeri açacağımı söylemiştim ancak araştırmalarım sonucu vazgeçtim.100 metrede bir çiğköfteci var.
    Pilav alınacak yeri buldum. Adam mükemmel pilav yapıyor. Ancak dükkan tutma,dekorasyon,malzemeler kaç paraya patlar tahmini.

Çiğköfte işine 10 bin tl ayırmıştım. Şu an sermaye 10 bin tl. Bir arkadaşla giriyoruz. Eleman tutacağımıza 2miz yürüteceğiz. O beni idare edecek ben onu.
    Eğer işler iyi giderse parttime tarzı motorcu alacağım.Sigorta yapmadan halletmeyi planlıyorum. Çünkü benim üniversite son yıla girecek.Dersleri verebilirsem bu sene bitiyor.
    Ancak hemende gireceğim bu işe.Eylülde açmayı planlıyorum.

Birde her yerde pilav(dışarda satan bile) Tavuklu pilav + ayran 4.5 5tl ben 3 veya 3.5 yapsam dikkat çeker mi ?? İlk gün bedava satış yapmayı da düşünüyorum.
    Araştırmalarım sonucu pilavcı sadece seyyar çok ve ben her zaman dükkan tercih etmişimdir.

• Maalesef toplum pilavcıyı pilavı falan daha bi nasıl desem.. yani herkes gelip yemez kendilerini "elit" diye adlandıran kısım var ya onlar yanaşmaz öyle şeylere.. onları kötü gösterir(!)..

Çiğköfteye de daha yeni yeni başladılar. Daha şundan bir kaç yıl öncesine kadar çiğ köfte yiyenlere fakir, kıro insan gözüyle bakılıyordu.. şimdi bak ergen kaynıyor bütün çiğköfteciler. Aynı şekilde bir kaç seneye kadar böyle her adımda çiğköfteci var mıydı? Tabi ki yoktu..

Tutar mı bilmiyorum da eğer açmayı düşünürsen de Allah yardımcın olsun.
  • fikrim yok katkım olsun :D up
  • burada islek bir caddede pilavci var ne zaman onunden gecsem bombos oluyor. zarar etmemen icin ayda en az 3000 liralik satis yapman lazim yani gunde yaklasik 30 musteri. bu kadar satis yapabilecegine inaniyorsan ac yoksa bulasma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aurorax

burada islek bir caddede pilavci var ne zaman onunden gecsem bombos oluyor. zarar etmemen icin ayda en az 3000 liralik satis yapman lazim yani gunde yaklasik 30 musteri. bu kadar satis yapabilecegine inaniyorsan ac yoksa bulasma.

Sen nerede yaşıyorsun ?? 30 müşteri en azı bence.Ben gittiğim pilavcıya bir giriyorum. 20 dakikada çıkana kadar en az 10 müşteri geliyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Maalesef toplum pilavcıyı pilavı falan daha bi nasıl desem.. yani herkes gelip yemez kendilerini "elit" diye adlandıran kısım var ya onlar yanaşmaz öyle şeylere.. onları kötü gösterir(!)..

Çiğköfteye de daha yeni yeni başladılar. Daha şundan bir kaç yıl öncesine kadar çiğ köfte yiyenlere fakir, kıro insan gözüyle bakılıyordu.. şimdi bak ergen kaynıyor bütün çiğköfteciler. Aynı şekilde bir kaç seneye kadar böyle her adımda çiğköfteci var mıydı? Tabi ki yoktu..

• quote:

Orijinalden alıntı: Kal Chi

quote:

burada islek bir caddede pilavci var ne zaman onunden gecsem bombos oluyor. zarar etmemen icin ayda en az 3000 liralik satis yapman lazim yani gunde yaklasik 30 musteri. bu kadar satis yapabilecegine inaniyorsan ac yoksa bulasma.

Sen nerede yaşıyorsun moruk ?? 30 müşteri en azı bence.Ben gittiğim pilavcıya bir giriyorum. 20 dakikada çıkana kadar en az 10 müşteri geliyor.

ankara bahceli 3. cadde. adam ilk disarda seyyar satiyordu. sonra biraz para kazaninca dukkan kiraladi. yani simdi isler kotu adamin gordugum kadariyla. yakinlarinda bk, mc, birkactane pizzaci ve barlar var haliyle satis zor. bence disarda seyyar satis yapman daha iyi bence. daha sempatik duruyor.

• quote:

quote:

quote:

Sen nerede yaşıyorsun moruk ?? 30 müşteri en azı bence.Ben gittiğim pilavcıya bir giriyorum. 20 dakikada çıkana kadar en az 10 müşteri geliyor.

ankara bahceli 3. cadde. adam ilk disarda seyyar satiyordu. sonra biraz para kazaninca dukkan kiraladi. yani simdi isler kotu adamin gordugum kadariyla. yakinlarinda bk, mc, birkactane pizzaci ve barlar var haliyle satis zor. bence disarda seyyar satis yapman daha iyi bence. daha sempatik duruyor.

O şekilde satmak istemiyorum açıkcası. Seyyar bir güvencem yok.
    Dükkanım olsun hem babam gıda esnafı yıllardır onun kadar büyümek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oldu O zaman

Maalesef toplum pilavcıyı pilavı falan daha bi nasıl desem.. yani herkes gelip yemez kendilerini "elit" diye adlandıran kısım var ya onlar yanaşmaz öyle şeylere.. onları kötü gösterir(!)..

Eyvallah dostum. Bakalım ilk deneyim. Tutmassa devrederiz başkası birşeyler açabilir, devredecek birisi bulamassakta kapatırız.
    Ama tutması gözüyle bakıyorum.
  • Pilavı kendin yapmıyorsan bu iş olmaz.Zaten pilav dediğin çiğköfte değil bayatlar.Paket servis alınan birşey değildir.Pilav arabası gelir canın isterse alırsın yoksa şurada pilavcı var gidip yiyelim demez kimse.
  • bak burdan örnek vereyim linke bak ufacık dükkanda aşağıdaki çeşitleri yapıyor adamlar.paket servis olmaz,pilavcıya gidip pilav yemez kimse diyenler iyi baksın.adamlar para basıyor şu an.öğrenci varsa sıkıntı yok.

http://www.acikinca.com/default.asp?do=restorandetay&id=62

çeşitleri iyi incele
  • eskisehire git gunubirlik. "Pilavcı" diye bi yer var kime sorsan gosterir, daha kalabalık yer yoktur nerseyse eskisehirde. incele orayi ondan sonra aç en azından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Pilavı kendin yapmıyorsan bu iş olmaz.Zaten pilav dediğin çiğköfte değil bayatlar.Paket servis alınan birşey değildir.Pilav arabası gelir canın isterse alırsın yoksa şurada pilavcı var gidip yiyelim demez kimse.

Pilavı 2 gün kullanmayacağız aga. Günlük kullanacağız.
  • quote:

Daha önce çiğköfte yeri açacağımı söylemiştim ancak araştırmalarım sonucu vazgeçtim.100 metrede bir çiğköfteci var.
    Pilav alınacak yeri buldum. Adam mükemmel pilav yapıyor. Ancak dükkan tutma,dekorasyon,malzemeler kaç paraya patlar tahmini.

Çiğköfte işine 10 bin tl ayırmıştım. Şu an sermaye 10 bin tl. Bir arkadaşla giriyoruz. Eleman tutacağımıza 2miz yürüteceğiz. O beni idare edecek ben onu.
    Eğer işler iyi giderse parttime tarzı motorcu alacağım.Sigorta yapmadan halletmeyi planlıyorum. Çünkü benim üniversite son yıla girecek.Dersleri verebilirsem bu sene bitiyor.

Birde her yerde pilav(dışarda satan bile) Tavuklu pilav + ayran 4.5 5tl ben 3 veya 3.5 yapsam dikkat çeker mi ?? İlk gün bedava satış yapmayı da düşünüyorum.
    Araştırmalarım sonucu pilavcı sadece seyyar çok ve ben her zaman dükkan tercih etmişimdir.

merak ettim dükkanı açtınızmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nickiviraj

quote:

Daha önce çiğköfte yeri açacağımı söylemiştim ancak araştırmalarım sonucu vazgeçtim.100 metrede bir çiğköfteci var.

Yok açmadık hocam ileri bir zamana attım sadece çünkü okul devam ediyor okulun devam etmesi ilk zamanlarda sorun olmaz diye düşündüm sonra fikrim değişti.
    Sen mi düşünüyorsun açmayı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nickiviraj

quote:

Yok açmadık hocam ileri bir zamana attım sadece çünkü okul devam ediyor okulun devam etmesi ilk zamanlarda sorun olmaz diye düşündüm sonra fikrim değişti.
    Sen mi düşünüyorsun açmayı ?

evet dusunuyorum suan arastiriyorum ne lazim ne gerekir nerde acmali vs

• Sigorta yapmadan işci çalıştırma..Ne olursa olsun. benden sana tavsiye.

• Dükkanı eğer doğru yere açarsan çok iyi getirisi olur. Bundan 3 sene okulun kapısının önünde pilav satan bir adam vardı. Teneffüslerde saldırıyordu herkes. Aradan 2 ay sonra adam dükkan açtı, ne zaman şişliye gitsem uğrarım adamın dükkanına, her gittiğimde işleri biraz daha büyütmüş oluyor.

Senin de böyle bir şey yapman lazım. Öğrencilerin bulunduğu bir yere, insanların geçtiği bir yere açman lazım. Ayranı da kutuda değil, yaparsanız daha çok tutulur.

Not: Canım çekti.
  • Dükkana ve içine yapacağın dekorasyona göre masrafın değişir ama 10.000TL ile eli ayağı düzgün birşey yapman zor. Dükkan tutuyorsan eğer milleti oraya çekebilmen lazım.

Ankarada tunalıdaydı sanırım, bir pilavcıda pilav yemiştim 2-3 sene sonra tekrar geçtiğimde oradaydı sanırım. 10-15 çeşit pilav vardı , tavuk çorbaları ve di bir kaç diğer çorba. Tavukların bile çeşidi vardı pilav üzeri için hesaplı ve muazzam lezzet aslında güzel mekan yapabilirsen bence iş yapabilirsin.

Bizim halkımız güzeli güzel yerde yemeyi bilir seyyar olsa da, sen iyi ve temiz satış yap kazanırsın inşallah.

--
  • selamlarrrr, meşhur arama motorunda benim gibi düşünen birileri var mı acaba diye aranırken, burda bldum kendimi... Açmayı düşünen arkadaşım hala ertelemede misin, yoksa hayalden çıkıp gerçeğe bir adım yaklaştın mı ? bilgi paylaşımında bulunursak çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antidepresif

selamlarrrr, meşhur arama motorunda benim gibi düşünen birileri var mı acaba diye aranırken, burda bldum kendimi... Açmayı düşünen arkadaşım hala ertelemede misin, yoksa hayalden çıkıp gerçeğe bir adım yaklaştın mı ? bilgi paylaşımında bulunursak çok sevinirim.

Dostum erteleme aşamasindayim ancak acmak istiyorsan 1 dakika bile bekleme iyi bir yerde dükkan bukduktan sonra sana garanti ederimki 1 eleman calistirsan dahi aylik en az 2 bin kalir sana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.