Şimdi Ara

VDF Kredi Dosya Masrafı İadesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
6
Favori
14.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 9-10 yıl önce çektiğimiz vdf kredisine ait evraklar elimizde yok acaba masrafların geri iadesi için ihtiyaç duyacağımız evrakları nasıl temin edebilirim.
  • Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum ve lehime karar çıktı. aradım tel ile vdf yi ödemeyeceklerini, daha doğrusu avukatınız ile görüşmem gerektiğini söyledi. icra mahkemesine başvurup dosya açtırdım. 25-30 tl gibi bi ücret ödedim ona da. daha sonra vdf ye bu tebliğ edildikten sonra tekrar aradım vdf yi ve bana sıraya koyduklarını, en kısa zamanda hesabınıza para yatırılacaktır denildi. ve 2-3 hafta sonrasında para hesabıma yatırıldı. işin özü asla pes etmeyin ve paranızı alın derim ben...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fhb_fhb_fhb

Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum ve lehime karar çıktı. aradım tel ile vdf yi ödemeyeceklerini, daha doğrusu avukatınız ile görüşmem gerektiğini söyledi. icra mahkemesine başvurup dosya açtırdım. 25-30 tl gibi bi ücret ödedim ona da. daha sonra vdf ye bu tebliğ edildikten sonra tekrar aradım vdf yi ve bana sıraya koyduklarını, en kısa zamanda hesabınıza para yatırılacaktır denildi. ve 2-3 hafta sonrasında para hesabıma yatırıldı. işin özü asla pes etmeyin ve paranızı alın derim ben...

bu mesaja sevindim. şu an icrayı açmamın 2. haftasındayım. telefonda vermiyoruz dediler. tartıştım. yetkiliye bağlattım. biraz daha uğraşmayana vermeyiz der gibi cevap verdiler.
    şimdi 2. ayak da 36 tl. fazla ödeme yapmak zorundalar. eğer yine yapmazlarsa 140 tl. daha ödemenin olduğu bir fatura gelecek.

yukarıdaki mesaja göre icra sonrası pes ediyorlar.

her şeye rağmen bu şekilde yasal kararları dikkate almayıp müşteriyi üzmeleri kendi zararlarına. mesela ben kredi kullanırken bir daha tercih etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: elcas

quote:

Orijinalden alıntı: fhb_fhb_fhb

Ben de tüketici hakem heyetine başvurdum ve lehime karar çıktı. aradım tel ile vdf yi ödemeyeceklerini, daha doğrusu avukatınız ile görüşmem gerektiğini söyledi. icra mahkemesine başvurup dosya açtırdım. 25-30 tl gibi bi ücret ödedim ona da. daha sonra vdf ye bu tebliğ edildikten sonra tekrar aradım vdf yi ve bana sıraya koyduklarını, en kısa zamanda hesabınıza para yatırılacaktır denildi. ve 2-3 hafta sonrasında para hesabıma yatırıldı. işin özü asla pes etmeyin ve paranızı alın derim ben...

bu mesaja sevindim. şu an icrayı açmamın 2. haftasındayım. telefonda vermiyoruz dediler. tartıştım. yetkiliye bağlattım. biraz daha uğraşmayana vermeyiz der gibi cevap verdiler.
    şimdi 2. ayak da 36 tl. fazla ödeme yapmak zorundalar. eğer yine yapmazlarsa 140 tl. daha ödemenin olduğu bir fatura gelecek.

yukarıdaki mesaja göre icra sonrası pes ediyorlar.

her şeye rağmen bu şekilde yasal kararları dikkate almayıp müşteriyi üzmeleri kendi zararlarına. mesela ben kredi kullanırken bir daha tercih etmem.

aynen hocam. icra 1 ay içinde sonuçlanıyor. gidin icra dairesine size verdikleri dosyna numarasıyla vdf ye tebliğ edilip edilmediğini öğrenin. sonra tekrar vdf yi arayıp bu parayı ne zaman ödeyeceklerini sorun. tebliğ edildiğini de belirtin. biraz bastırınca sizden dosya numarası isteyip avukatlarından bilgi alarak size döneceklerini söylüyorlar. ve sonuç sizin lehinize:))

• Arkadaşlar benim başvurumdan bu yana 6 ay geçti. hala bir ses seda yok. ne yapmam lazım ?
  • Hocam hakem heyetine bi danışın karar çıkmak üzeredir
  • İçeriğe katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.
    Bu başlıktan faydalanarak Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulundum. RED kararı çıktı, söz konusu masrafı kabul ettiğime dair bir evrak imzaladığım iddiasıyla. 15 gün içerisinde Tüketici Mahkemesi'ne itirazda bulunabileceğim tarafıma bildirildi. Avukat olan bir arkadaşıma danıştım, kendisinin de benzer şekilde RED kararıyla karşılaştığını, işaret edilen evrakın imzalanmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu ve dosya masrafının iade alınamayacağını ifade etti. Yukarıdaki yazılanlara bakıp tekrar bir değerlendirme yaptığımda; Tüketici Mahkemesine gitmeyerek hata ettiğimi anlıyorum. Bahse konu 15 günlük süre bitti. Ben VDF Kredi Sözleşmesin'den ayrı bir evrak imzaladığımı hatırlamıyorum ve sözleşmede yer alan 6. maddede B.S.M.V ve K.K.D.F oranlarının altında Dosya Masrafı:600,00 TL olarak geçiyor.
    Acaba Tüketici Mahkemesi'ne gitme hakkım var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vigilanter -- 20 Mart 2015; 15:39:17 >

• Ben aracimi 2013 aralikta almistim cok mu gec kaldim acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • son 10 yıldakı tum masraflarınızı alabılıyorsunuz
  • Gecen yıl ekim ayında itiraz etmiştim Vdf bin 600 TL dosya masrafina bugün thh evrak yolladı
    600 TK bin iadesine karar vermiş Vdf savunma bile yapmamış :)
    Simdi 20 gün sonra icraya vereceğim direk para hesabima yatmaz ise
    Yanlız
    SOZLESMEDE BİLGİLENDİRME FORMUNUN KOPYASİNİ TARAFİMDAN ALİNDİ yazmıştım bunun yerine OKUDUM ANLADİM MUZAKERE ETTİM DESEYDİM itirazı kaybedecektim
    BUTUN FORUMDAŞLARA BİLGİ VE TECRUBE OLSUN YASADİKLARİMİZ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • baglı olduğum kaymakamlıktaki tüketici heyetine, şirketle ilgili kullanılan kredilerde gerekli evrakları sormak için uğramıştım fakat ,şirket adına alınan kredilere bakmadıklarını ifade ettiler.şirketler için adliyelerdeki tüketici mahkemesine başvurabileceğimi söylediler.daha önce bu şekilde başvuruda bulunan oldumu ve herhangibir ücret taleb ediliyor mu?yani kısaca süreç nasıl işliyor ?
    teşekkürler...
  • Evet sonunda paramı geri aldım.
    Tüketici hakem heyeti 600tl dosya masrafı nin vdf tatafindan bana iadesine karar vermişti.
    VDF ye telefon ettim. Icraya verin öyle öderiz dediler.
    Bende icraya verdim. 15 20 gün sonra param yattı. Yalnız dosya masrafı 600tl idi. Bana 869tl yattı. Sanırım faiz de hesaplanmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egunay -- 22 Mayıs 2015; 16:02:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egunay

Evet sonunda paramı geri aldım.
    Tüketici hakem heyeti 600tl dosya masrafı nin vdf tatafindan bana iadesine karar vermişti.
    Bende icraya verdim. 15 20 gün sonra param yattı. Yalnız dosya masrafı 600tl idi. Bana 869tl yattı. Sanırım faiz de hesaplanmis.

Faiz de hesaplanmış derken ?
    Tüketici Hakem Heyeti kararından sonra geçen süre için mi faiz işlenmiş ?
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahisarlı -- 30 Temmuz 2015; 16:19:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Yanlız
    SOZLESMEDE BİLGİLENDİRME FORMUNUN KOPYASİNİ TARAFİMDAN ALİNDİ yazmıştım bunun yerine OKUDUM ANLADİM MUZAKERE ETTİM DESEYDİM itirazı kaybedecektim
    BUTUN FORUMDAŞLARA BİLGİ VE TECRUBE OLSUN YASADİKLARİMİZ

Biraz daha açabilir misiniz ?
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahisarlı -- 30 Temmuz 2015; 16:22:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahisarlı

quote:

Orijinalden alıntı: egunay

Evet sonunda paramı geri aldım.

Faiz de hesaplanmış derken ?
    Tüketici Hakem Heyeti kararından sonra geçen süre için mi faiz işlenmiş ?
    Saygılar

Ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Ama emin olduğum konu 600tl dosya masrafını icraya verdim ve bana 869tl yattı.
  • Arkadaslar nasil basvuruyoruz mahkemeye ve gerekli evraklar neler acaba ?
  • egunay E kullanıcısına yanıt
    Benim de bundan tam 1 yıl önce Tüketici Hakem Heyeti'nden 600 TL'nin iadesi kararı çıktı.
    Bana da VDF'den aynı şekilde icraya vermeniz gerekiyor bilgisi verdiler.

İcra'ya verme kısmı için bilmemiz gereken bir bilgi var mı acaba dostum? Hangi evraklar ile gitmek gerekiyor İcra Dairesi'ne? (Heyet kararı, kimlik vs.?)
    Şimdiden çook teşekkürler.
  • Bruwkh B kullanıcısına yanıt
    Tüketici hakem heyeti kararının orjinali ile git. Orda sor seni yönlendirirler.
  • Çok teşekkürler.
  • Merhaba Arkadaslar
    7 Ocak 2015 tarihinde araba aldim ve VDF den kredi kullandim. Simdi basvursam 600 tl dosya masrafini geri alabilirmiyim. Bir arkadas Kasim 2014 sonar basvurularda VDF para iadesi yapmiyor demisti.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.