Şimdi Ara

Artes Q812 8' Quad Core İnceleme,paylaşım ve destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.984
Cevap
20
Favori
75.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araştırmalar sonucunda 1 hafta kadar önce Artes Q812 Tablette karar kılıp satın aldım. AQ812 sahibi olan veya almak isteyen arkadaşlara faydalı olacaktır diye düşünüyorum.
    Ürün Siyah ve Beyaz renk olmak üzere 2 renk olarak satılmaktadır.

Ürün Resimleri

Antutu Test Skor

Tabletin en önemli özelliği 4 Çekirdek işlemci ve 2 Gb ramlı olması. Cihazı kullanmaya başladığımda hız olarak kendini farkettirdiğini söyleyebilirim. Performans olarak parasının hakkını veren bir cihaz. işlemcisi işini gayet hızlı yapıyor denediğim oyunlarda ve kendi programlarında hiç bir yavaşlama yada duraksama hissetmedim 720p ve1080p gb filmleri sorunsuz oynattı.

Wifi çekim gücü güzelşu ana kadar kullanımda hiç kopma yaşamadım.

Ips ekran kendisini belli ediyor, açılı izlemede sorun yok hd filimlerde detayları çok iyi alabiliyorsunuz,renkler çok canlı ve hareketli görüntüler gayet akıcı

Kendi orijinal şarj aleti ile birlikte 3,4 saatte sarj oluyor ve sarj sırasında sorunsuz kullanabiliyorsunuz tableti. Tam dolu pil ile internet te 4 saatin üzeriyor.

Garanti süresi 2 yıl. Garantiyi ithalatçı firma olan Artes Bilgisayarveriyor. Herhangi bir sorunda ücretsiz kargo yaparak firmaya ulaştırabilirsiniz. İthalatçı firmanın sitesi :http://www.artescorp.com . Ayrıca DonanımHaber forumda firma yetkilisi Artesteknik her konuda yardımcı oluyor.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. İlerki günlerde ağır grafikli oyunları deneyip sizlerle paylaşırım.
    Herkese iyi forumlar...

• Q812 modeli 4400 mAh batarya ile sadece internette 4 saati çıkartıyorsa, bayağı iyi sayılır.. Bu modelin orjini, forumda konusu olan Onda V812 sanırım.. Sadece batarya süresi olarak biraz şüphelerim var.. Olumlu objektif kullanıcı yorumları artarsa, bir tane sipariş vereceğim; olmazsa, Q1003 modeli düşüneceğim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğin gibi bu ürün ONDA v812. Cihazı satın almadan Artes Teknik Servis ile görüştüğümde ortalama olarak 4-5 saat arası olduğunu söylemişlerdi
  • Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık.
  • Bu tablet için android 4.2 versiyonu çıkacakmı çıkacaksa ne zaman çıkar?

@artesteknik
  • ,.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknbjk -- 29 Haziran 2013; 12:04:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackscream1

Bu tablet için android 4.2 versiyonu çıkacakmı çıkacaksa ne zaman çıkar?

@artesteknik

Bende yeni aldım bekliyorum
  • Hayırlı olsun tabletiniz.Ben de 1 - 2 ay içerisinde tablet almayı düşünüyorum.Bu konuda fazla tecrübeli değilim, kendimce birkaç aydan beri mağaza mağaza dolaşıp ve internetten ucuz-pahalı, isimsiz-markalı belli başlı ürünler hakkında bilgi topluyorum.Artes firması herhalde işini ciddi yapan bir firma ki hem bu forumda Artesteknik isimli kullanıcı sorulara yanıt veriyor hem de firmanın ürün gamı günden güne gelişiyor.
    Bu ürünün ekran algılama hassasiyeti ve tabii oyun -shadowgun-real racing 3 v.d.- kaliteli grafikli oyunlarda göstereceği performansı da belirtebilirseniz çok açıklayıcı olur ve hernekadar herkes sıkı bir oyun tutkunu değil ise de en azından alacağı cihazın grafik performansından emin olur.
    Cihazın resmi internet sitesindeki tanıtım bilgilerinde grafik işlemci olarak powervrsgx 544 mp2 işlemcisi olduğundan bahsediliyor.Kuvvetli bir işlemci.Mali 400 lü grafik çözümlerinden biraz daha iyi olduğunu zannediyorum.Ancak teknik açıdan ana işlemci Allwinner A31 cpu su ile ne derece uyumlu bir performans sergileyebildiği konusunda da uzman arkadaşlarımız görüşlerini belirtirlerse herhalde daha faydalı olacaktır.

Değerli görüş ve yorumlarınızı takip edeceğim zira ben de bu cihazda karar kıldım sayılır.

İyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STG44 -- 30 Haziran 2013; 21:34:58 >
  • Güzel paylaşım olmuş teşekkürler. Bende tabletimi değiştirmek istiyorum. 10" lik bi model almayı düşünüyorum. Arteste düşündüğüm markalar arasında. Biraz daha araştırma yapayım alacağım en kısa sürede. Eğer kullandıkça çıkan sorunlar ya da memnuniyetinle ilgili görüşlerini yazarsan benim gibi kararsız arkadaşlar için daha iyi olacağını düşünüyorum
  • arkadaşlar bügün artes teknik servisi ile konuştum.Onda v812 nin v1 kodlu yazılımını yükleyebilirsiniz dedi.(Garanti sıkıntı olmazmış)
    Yani 4.2 ye geçmek isteyenler

V812Core4_v3.0_v1.rar yazlımını

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=450135&uk=389436537

V812Core4_v3.2_v1.rar yazlımını

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=1403214628&uk=389436537

adreslerinden indebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: medicus07

arkadaşlar bügün artes teknik servisi ile konuştum.Onda v812 nin v1 kodlu yazılımını yükleyebilirsiniz dedi.(Garanti sıkıntı olmazmış)

Bu yazılımlar nedir
    ve ne işe yarar
    bilgi verirseniz çok sevinirim saygılar...
  • ekran kartı hissediliyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: gara murat

quote:

Orijinalden alıntı: medicus07

arkadaşlar bügün artes teknik servisi ile konuştum.Onda v812 nin v1 kodlu yazılımını yükleyebilirsiniz dedi.(Garanti sıkıntı olmazmış)

Bu yazılımlar nedir
    ve ne işe yarar
    bilgi verirseniz çok sevinirim saygılar...

1. Android 4.2.2 upgrade to version
    2. optimize the user experience, more responsive and smooth trolley
    3 brand new unlocked clock interface, display more beautiful
    4 new left and right pair of pull-down menu function, more convenient operation
    5. New increasing Day Dream screen saver function, Tablet PC can do a digital photo frame
    6. optimized 4K player that supports HDMI output with different screen display / different display function
    7. optimize system startup speed
    8. optimize the photographic effect, improving the camera snapshot function Note : 1, the firmware package containing tutorials and Brush Brush tool; 2, Brush risks, please read carefully before Brush tutorial; 3, check the version number, see the back of the fuselage SN code ninth and tenth bits; 4, This firmware is suitable for V1, V2, V3, V4 version models;

Bu yazılımda düzeltilen özellikler,
    http://www.onda.cn/Tablet/ProductInfo.aspx?ProductId=240

Onda resmi sitesinde v3.2 yok demekki BBS de verilmiş. Eğer ki tecrübe edilmiş bir yazılımsa v 3.0 ı değil direk 3.2 yi kurun
  • Altunizade gold daki satici taninmis markalarin haricindekiler gercek 4cekirdek degil dedi. Bu ne manaya geliyor. Ben dark marka tableleri sormustum o yuzden boyle soyledi acer al dedi. Fikri olan varmidir.

• Hmmmm tanınmış marka demek... Her anlama gelebilir...ama en yoğunlukta kullanımı " Ben bu işten bir halt anlamam, Asus işte Laptop falan var, tabletide iyidir hem dükkanda da elimizde kaldı, BİM de satıyor, o zaman ASUS gerçek 4çekirdekli yada sahte 4Çekirdeklilere 10 basar, zaten İzmirde biz 4Çiğdem diyoruz" şeklinde dir.

Hocam bütçenize göre takılın, bu tablet üretici firmalar her ne kadar çinlide olsa 4 çekirdeğin sahtesini pek yapmazlar, zaten sudan ucuz bide neden sahtesini yapsınlar ki...
  • Merhabalar aşağıda ürünün incelemesini görebilirsiniz.
    Ürünümüz Fiyat / Performans ödülü almıştır.

http://www.techno-labs.com/inceleme-artes-q812-android-tablet/4/
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Hmmmm tanınmış marka demek... Her anlama gelebilir...ama en yoğunlukta kullanımı " Ben bu işten bir halt anlamam, Asus işte Laptop falan var, tabletide iyidir hem dükkanda da elimizde kaldı, BİM de satıyor, o zaman ASUS gerçek 4çekirdekli yada sahte 4Çekirdeklilere 10 basar, zaten İzmirde biz 4Çiğdem diyoruz" şeklinde dir.

Hocam bütçenize göre takılın, bu tablet üretici firmalar her ne kadar çinlide olsa 4 çekirdeğin sahtesini pek yapmazlar, zaten sudan ucuz bide neden sahtesini yapsınlar ki...

Aslinda ben orda acer bardi onunlada ilgilenmistim. Ancak eleman sanki mesguldude basindan savar gibi konusunca acer ilede ilgilenmedim direkt cikisa yoneldim

• quote:

Orijinalden alıntı: uzumymw

http://www.kocbilisim.com.tr/Artes-Q972-Quad12GHz-2GB-16GB-97-Retina-Siyah,PR-148767.html

q972 çok daha güzel bir ürün bence

Gps yokmus fiat pahali bence.

• Arkadaşlar tabletin oyun performansını merak edenler için tablete yüklemiş olduğum oyunların videolarını paylaşıyorum. Ayrıca uzun uğraşlar sonucunda bulabildiğim 1-2 tanede 4K video performansının videosunu çektim. Oyun ve video performansı hakkında bilgi araştırma yapanlar için umarım yararlı olur.
    Kısaca bir yorum yapmak gerekirse zaten videolarda göreceksiniz oyunlarda grafikler olsun rahat oynanabilirlik olsun çok iyi. Denediğim oyunlarda hiç bir takılma veya kasma gibi bir durum olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackscream1 -- 3 Temmuz 2013; 0:25:09 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.